Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Tanie słuchawki z Chin


MrSheep

Rekomendowane odpowiedzi

9 godzin temu, glan_ik napisał:

Przyszły Blony i rzeczywiście lekko misiowato się zrobiło z Xduoo X3 II, ale bez tragedii. Zastanawiam się pomiędzy sprowadzeniem UrbanFunów, a zamówieniem kabla typu 16rdzeni ze srebrem.
Co byście doradzili dobrzy ludzie.

 

Zmiana tipsów dobrze działa. Z Spiral JVC jest dużo lepiej, ale z SPinFit-ami 240 już bardzo dobrze.

Stockowe gumki są tragiczne, choć fajnie poeksperymentować i włączyć jakiś basowy kawałek, dziwnie się robi :P

Co do zmiany kabla dopiero przede mną bo się trochę porobiło z tym co przyszedł, no nieważne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 
Zmiana tipsów dobrze działa. Z Spiral JVC jest dużo lepiej, ale z SPinFit-ami 240 już bardzo dobrze.
Stockowe gumki są tragiczne, choć fajnie poeksperymentować i włączyć jakiś basowy kawałek, dziwnie się robi
Co do zmiany kabla dopiero przede mną bo się trochę porobiło z tym co przyszedł, no nieważne.
Zastanawiałem się nad biflangami. Na kilku aukcjach widziałem ciekawe konstrukcje, gdzie wewnętrzna część jest z innego materiału, a ta szersza kopułka z innego silikonu.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, glan_ik napisał:

Zastanawiałem się nad biflangami. Na kilku aukcjach widziałem ciekawe konstrukcje, gdzie wewnętrzna część jest z innego materiału, a ta szersza kopułka z innego silikonu.

 

SF 240 to chyba biflangi? Zresztą nie wiem. Podrzuć linka.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, miquet napisał:

Popieprzyło mi się zdanie oznajmujące z pytaniem :P

 

A co do 240 to są naprawdę ok. Świetne tłumienie no i w przypadku Blonów co nieco poprawiają.

 

A co poprawiają 240 w porównaniu ze Spiralami (które posiadam)?

 

Niestety tipsy osiadają zbyty głęboko na tulejce słuchawek przy wkładaniu do ucha, przez co siedzą zbyt płytko, a to odbija się na dźwięku. Znacie jakiś domowy sposób na to?

Edytowane przez rysiul
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, rysiul napisał:

 

A co poprawiają 240 w porównaniu ze Spiralami (które posiadam)?

 

Niestety tipsy osiadają zbyty głęboko na tulejce słuchawek przy wkładaniu do ucha, przez co siedzą zbyt płytko, a to odpija się na dźwięku. Znacie jakiś domowy sposób na to?

 

FkudHfw.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To nie moje zdjęcie.. znalezione w internetach, ale w sumie sam planuje to zrobić. Jeśli dobrze pamiętam to powinien być oring/uszczelka o wymiarach mniej więcej 4x8x2mm.

Edytowane przez kelt
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

35 minut temu, kelt napisał:

To nie moje zdjęcie.. znalezione w internetach, ale w sumie sam planuje to zrobić. Jeśli dobrze pamiętam to powinien być oring/uszczelka o wymiarach mniej więcej 4x8x2mm.

Można kupić na ali całą torbę tych oringów do klawiatur mechanicznych. Sam gdzieś miałem cztery podobne, tylko gumowe. I sprawdza się to dobrze. Większe nałożone na tulejkę, a mniejsze trzymają odwrócone tipsy od KZ, te co na zdjęciu powyżej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, rysiul napisał:

 

A co poprawiają 240 w porównaniu ze Spiralami (które posiadam)?

 

Niestety tipsy osiadają zbyty głęboko na tulejce słuchawek przy wkładaniu do ucha, przez co siedzą zbyt płytko, a to odpija się na dźwięku. Znacie jakiś domowy sposób na to?

Ja zakładam tipsy od Pioneer SE-CX8, są wyjątkowo długie i dobrze robią Blonom

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Devil270 napisał:

Dzień dobry.

Zastanawiam się nad:

-kz zs10 lub kz zs10 pro

-cca c10

-trn v80

Które będą najlepszym rozwiązaniem pod power metal, heavy metal, rock?

 

 

Blooooooony BL03, tylko trzeba zainwestowac w kabel bo ten w zestawie jest kiepski ale to nie duże koszty - pare dolarów.

Edytowane przez kelt
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Popieprzyło mi się zdanie oznajmujące z pytaniem
 
A co do 240 to są naprawdę ok. Świetne tłumienie no i w przypadku Blonów co nieco poprawiają.
Dobra, SpinFity kupię, tylko jest gdzieś poradnik jaki rozmiar sobie dobrać? Zakup wszystkich rozmiarów przekracza koszt słuchawek...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 minut temu, glan_ik napisał:
W dniu 17.03.2020 o 09:16, miquet napisał:
Popieprzyło mi się zdanie oznajmujące z pytaniem emoji14.png
 
A co do 240 to są naprawdę ok. Świetne tłumienie no i w przypadku Blonów co nieco poprawiają.

Dobra, SpinFity kupię, tylko jest gdzieś poradnik jaki rozmiar sobie dobrać? Zakup wszystkich rozmiarów przekracza koszt słuchawek...

 

SXAvBYI.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Devil270 napisał:

Jakiś jesteś w stanie polecić, czy wystarczy jak wezmę dowolny?

 

Yinyoo / NiceHCK, 8 lub 16 core. Ja osobiscie korzystam z 2 pinowego bo jest wygodniejszy przy używaniu słuchawek z kablem w dół, ale i za ucho nie ma problemu. 

BLON'y weź sobie z Linsoul są akurat w dobrej cenie, mi z tego sklepu doszły w 2 tygodnie.

Edytowane przez kelt
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

53 minuty temu, Devil270 napisał:

Jakiś jesteś w stanie polecić, czy wystarczy jak wezmę dowolny?

 

Ja Ci ze swojego doświadczenia mogę polecić kable Yinyoo, do Blonów używam z wtyczkami 2 pin np. Yinyoo 8 Core Silver Plated oraz Yinyoo 50+50 Upgraded Single Crystal Copper Cable. Są też kable QDC z wtyczką, którą mają Blony (są gotowe aukcje gdzie kupujesz Blony + dodatkowy taki kabel Yinyoo QDC). Ze swojej strony polecam sklep AK Audio Store znany tutaj również na forum, możesz pytać sprzedawcę o zniżkę na hasło "RYAN".

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

te urbanfuny iss014 - jak one się miewają jeśli chodzi o scenę? wielkość, szerokość, głębokość, pozycjonowanie itp. oraz do jakiej muzyki się najlepiej nadają? one są miękkie z rozmytymi instrumentami, czy raczej precyzyjne i szybkie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, Play napisał:

te urbanfuny iss014 - jak one się miewają jeśli chodzi o scenę? wielkość, szerokość, głębokość, pozycjonowanie itp. oraz do jakiej muzyki się najlepiej nadają? one są miękkie z rozmytymi instrumentami, czy raczej precyzyjne i szybkie?

Z mojej perspektywy (czyli dac, kable, nakładki) są raczej po "precyzyjnej i szybkiej", ale bez skrajności tj. Tin T2 (ostre), czy Falcon-C (suche). W zależności od źródła instrumenty połyskują z ciemności, albo są lekko rozjaśnione, czyli coś co określa się jako transparentne.

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności