Skocz do zawartości

Tanie słuchawki z Chin


MrSheep

Rekomendowane odpowiedzi

Godzinę temu, espe0 napisał:

Trzeba przede wszystkim MIEĆ i ZNAĆ swoje utwory referencyjne. Bez tego to jak jeździć autem bez kierownicy :P

Bardzo dobrze powiedziane. Kiedy słucham swoich referencji na nowych słuchawkach wiem czego w którym momencie oczekuję. Wystarczy po kilkadziesiąt sekund klku utworów i już wiem czy to słuchawki dla mnie czy nie. Jak od razu nie podchodzą, nic się nie zmieni.

  • Like 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, Inszy napisał:

Akurat brak zmiany tipsów i kabla jest bardziej miarodajny w ocenie, bo większość ludzi nigdy tego nie robi.

Kiedyś pisałeś w ilu procentach ma wpływ zmiany pewnych akcesorii na wpływ dźwięku np. tipsów , kabla , słuchawek czy wzmacniacza do słuchawek o ile pamięć mnie nie myli.

4 godziny temu, tommir napisał:

Bardzo dobrze powiedziane. Kiedy słucham swoich referencji na nowych słuchawkach wiem czego w którym momencie oczekuję. Wystarczy po kilkadziesiąt sekund klku utworów i już wiem czy to słuchawki dla mnie czy nie. Jak od razu nie podchodzą, nic się nie zmieni.

To rozumiem dobrze znane kawałki dobre dla ucha na dobrych słuchawkach szybko wyłapiesz zmiany na niewygrzanych słuchawkach po 5 minutach??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, marco-polo napisał:

Kiedyś pisałeś w ilu procentach ma wpływ zmiany pewnych akcesorii na wpływ dźwięku np. tipsów , kabla , słuchawek czy wzmacniacza do słuchawek o ile pamięć mnie nie myli.

 

Myli :) Może ktoś to pisał, ale nie ja - osobiście nie sądzę by można to było procentowo oszacować. Ale gdy nam dźwięk nie pasuje, to najlepszą metodą pozostaje zmiana słuchawek, zamiast kombinacji, kolejnych wydatków na akcesoria i uzasadniania czy już jest na tyle dobrze, że jesteśmy w stanie z tym żyć na co dzień, a w międzyczasie wydajemy dwukrotność samych słuchawek na gadżety ;) 

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam w koszyku i zastanawiam się czy kliknąć. W sumie mógłbym je podłączyć do kabelka KZ BT APX HD, żeby mieć coś bezprzewodowego, tylko nie wiem czy nie będą szumieć jak z Fiio FH5. Są jakieś wróżby, które mogą to przewidzieć?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ktoś ma porównanie Blony vs Jade audio EA3? Cena podobna. Ciekawy jestem, które grają lepiej.

 

Jeszcze pytanie: taki kabelek  KZ BT APX HD daje radę?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, imbryk82 napisał:

Ktoś ma porównanie Blony vs Jade audio EA3? Cena podobna. Ciekawy jestem, które grają lepiej.

 

Jeszcze pytanie: taki kabelek  KZ BT APX HD daje radę?

 

Kabelek bardzo fajny, mam na nim podłączone Triple i grają bardzo fajnie. Jutro lub pojutrze podepne Błony. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minut temu, Jaro54 napisał:

Kabelek bardzo fajny, mam na nim podłączone Triple i grają bardzo fajnie. Jutro lub pojutrze podepne Błony. 

 

Hehehe, Błony, hehehhe.

 

Mój andek też to robi.

  • Like 1
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Troszkę jak jest cisza, ale jak gra muzyka nie zauważalny. Oczywiście zależy od słuchawek, na Triplach nie szumi 

Edytowane przez Jaro54
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi ten szum uniemożliwiał słuchanie dlatego porzuciłem bt ale teraz może bym spróbował z EA3... 

Może ktoś sprawdzał fiio fh1 z tym KZ BT APX HD? Wkład i parametry podobne.

Edytowane przez Jot R
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A mi dziś doszedł kabelek trn, właśnie testuję. I szczerze to chyba nie widzę jakiejś różnicy między nim a tym od senferów.
P. S. Kabel zamawiałem od AK pod koniec listopada, a blony od tego samego sprzedawcy 11.11. Kabel jest, a blonów ni ma

Wysłane z mojego HTC U12+ przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Główna różnica między kabelkiem TRN i oryginalnym jest taka, że TRN mnie strasznie irytuje pod względem ergonomii - wije się przy uchu jak głupi. Jak chcą dogonić jakościowo Yinyoo, to jeszcze długa droga przed nimi.

 

Ale zrobiłem Senferom DT6 Pro trochę dłuższy przebieg i jeśli ktoś lubi klasykę, ma mało kasy i mocne źródło pod ręką, to ciężko będzie znaleźć coś, co nawiąże walkę. Bardzo bogata góra, więc flet, skrzypce czy dzwonki robią robotę, szczególnie że jest dobra holografia na wysokich rejestrach. Armatury na średnicy też dają radę, już dźwięk jest płytszy, ale czytelny i całkiem zrównoważony. Problemem jest dynamik - niby ten bas daje, ale jest matowy, pozbawiony głębi i ani długo nie wybrzmiewa, ani nie uderza odpowiednio szybko, by to zrekompensować w inny sposób.

Po podłączeniu pod słabsze mocowo źródło, u mnie to był Radsone ES100, Shanling M0 i S10e, dość mocno drażnią sybilanty. Niby nie ma jakiegoś masakrycznego podbicia, ale okolice 5kHz dodają wyraźnie szklistego charakteru wyższym wokalom i instrumentom operującym na sopranach. Niby można zbić to korektorem, ale Senfery są tu bardzo kapryśne i każda trochę większa zmiana na górze mocno tłamsi dźwięk, przez co wszystko brzmi jak spod koca.

 

Oczywiście można pobawić się w strzelanie do much z armaty i sytuacja mocno się poprawia - zbalansowany kabelek iBasso CB12s, gumki od Cozoy Hera (szerszy wyloty, bardziej sprężyste, więc lepsze uszczelnienie) i już na Radsone jest na tyle dobrze, że można z DT6 Pro żyć o ile nie słucha się mocno basowych kawałków i żaden korektor nie jest potrzebny. Ale absolutnie nie polecam takiego rozwiązania, bo sam kabel, to cztery pary Senferów.

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powyższy opis/mini recka Senfer DT6 Pro pokrywa się z moimi wrażeniami odnośnie zwykłych Senfer DT6 (kilka/kilkanaście stron wcześniej w tym wątku). Pro mają jedną armaturę więcej i mają też wyższą cenę. Jak ktoś ma jeszcze mniej kasy.... 

Zwykłe Senfer DT6 mają rewelacyjny stosunek SQ/cena. Lubię na nich słuchać klasycznego rocka, jazzu. Nie znajdą uznania u miłośnika EDMu, rapu, ciężkiego brzmienia itp.

edit: ciekawe czy to Pro w nazwie jest zasadne. Przypuszczam, że trudno byłoby znaleźć kogoś kto ma i Pro i zwykłe DT6.
 

Edytowane przez strong6
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale trzeba pamiętać że dt6, nie wiem jak pro, lubią moc i słabiej np. grają u mnie z shanling M0, bas boomiasty mniej kontrolowany, ogólnie dziwęk misiowaty, mało rozdzielczy. Świetnie za to na radsone es100

Wysłane z mojego KING_KONG_3 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[mention=79552]helhaim[/mention] O jakim kablu Trn mowa? 
 
O tym dokladnie

34,99 zł 51%OFF | AK TRN T2 16 rdzeń posrebrzany kabel do modernizacji HIFI 3.5/2.5/4.4mm wtyczka MMCX/2Pin złącze do TRN V80/V30/IM1/IM2/X6 TIN T2
https://s.click.aliexpress.com/e/D2m71qOkx

Wysłane z mojego HTC U12+ przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, strong6 napisał:

Powyższy opis/mini recka Senfer DT6 Pro pokrywa się z moimi wrażeniami odnośnie zwykłych Senfer DT6 (kilka/kilkanaście stron wcześniej w tym wątku). Pro mają jedną armaturę więcej i mają też wyższą cenę. Jak ktoś ma jeszcze mniej kasy.... 

Zwykłe Senfer DT6 mają rewelacyjny stosunek SQ/cena. Lubię na nich słuchać klasycznego rocka, jazzu. Nie znajdą uznania u miłośnika EDMu, rapu, ciężkiego brzmienia itp.

edit: ciekawe czy to Pro w nazwie jest zasadne. Przypuszczam, że trudno byłoby znaleźć kogoś kto ma i Pro i zwykłe DT6.
 

To znalazłeś :) i jedne i drugie mam

  • Like 1
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, strong6 napisał:

że trudno byłoby znaleźć kogoś kto ma i Pro i zwykłe DT6.

 

Godzinę temu, Jaro54 napisał:

To znalazłeś :) i jedne i drugie mam

 

Ja jak zwykle drugi plac za Jaro he, he... Też mam i jedne i drugie.

Trochę mnie tłumaczy, że razem zamówione. Różnica w cenie to raptem, w moim przypadku 5$.

 

 

Edytowane przez chico99
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, helhaim napisał:

O tym dokladnie

34,99 zł 51%OFF | AK TRN T2 16 rdzeń posrebrzany kabel do modernizacji HIFI 3.5/2.5/4.4mm wtyczka MMCX/2Pin złącze do TRN V80/V30/IM1/IM2/X6 TIN T2
https://s.click.aliexpress.com/e/D2m71qOkx

Wysłane z mojego HTC U12+ przy użyciu Tapatalka
 

Z mojej praktyki powinien dodać wypełnienia, podbić nieco bas i wygładzić górę. Bywa jednak różnie. Sluchasz na piankach? 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

53 minuty temu, chico99 napisał:

 

 

Ja jak zwykle drugi plac za Jaro he, he... Też mam i jedne i drugie.

Trochę minie tłumaczy, że razem zamówione. Różnica w cenie to raptem, w moim przypadku 5$.

 

 

U mnie różnica 6,20$ też zamawiałem 11.11 jeszcze nie wygrzane w sumie wyjęte z pudełka 5 minut na sprawdzenie cy działają i z powrotem do pudełka

A co do drugiego to ja drobny jestem jak mój awatar :) i pewnie zasłoniłem ci 

Edytowane przez Jaro54
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z mojej praktyki powinien dodać wypełnienia, podbić nieco bas i wygładzić górę. Bywa jednak różnie. Sluchasz na piankach? 
Tak, na piankach obecnie.

Wysłane z mojego HTC U12+ przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności