Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Tanie słuchawki z Chin


MrSheep

Rekomendowane odpowiedzi

U mnie pianki robią robotę przy blonach, ładnie mi przytłumiły bas, za to przy tfz t2 nie dają rady, bo tulejka 4,5 mm, chociaż może mniejszy rozmiar by pomógł ale niestety mam tylko m.

 

Dalej walczę z tfz t2 i na razie zatrzymałem się na tipsach sony, przy tych słuchawkach wybór gumek to sprawa pierwszorzędna, nie spodziewałem się, że mogą być aż takie różnice między poszczególnymi. Druga sprawa to źródło, blony genialnie sobie radzą wg mnie nawet na telefonie i kompresji yt, a przy tfz t2 już nie jest tak kolorowo, przy df black wreszcie zaczyna być dobrze.

 

Waham się dalej czy sprzedawać tfz t2 i celować w guideray albo ba5, patrząc po wykresie przy ba5 miałbym prawie to samo co w t2 tylko z mniejszą ilością basu ale dalej midy byłyby delikatnie wycofane (bardzo lubię średnie :)), a przy guideray miałbym już praktycznie to czego chcę, czyli lżejszy bas niż w blonach i super średnie, tylko pytanie jak jest z wysokimi w gr? Sybilantów nie ma tak jak w blonach podobno więc super, ale czy wysokie też są lekko wycofane jak w bl-03? (cofam to co pisałem wcześniej, że blony są bardzo równe, bo po tfz t2 zauważam jednak, że mają lekko wycofane wysokie)

 

Albo po prostu na święta kupię sobie trzecią parę słuchawek w postaci guideray i z głowy :D tylko czy to nie jest już choroba - zakupoholizm i przesada? :D 

Edytowane przez arekcc7
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

38 minut temu, arekcc7 napisał:

 

Albo po prostu na święta kupię sobie trzecią parę słuchawek w postaci guideray i z głowy :D tylko czy to nie jest już choroba - zakupoholizm i przesada? :D 

 

Spoko, nie przejmuj się. Ja u siebie mam 21 par dokanałówek, nie licząc tych, które rozdałem po rodzinie, a kuszą kolejne... :D 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, arekcc7 napisał:

jak jest z wysokimi w gr? Sybilantów nie ma tak jak w blonach podobno więc super, ale czy wysokie też są lekko wycofane jak w bl-03? (cofam to co pisałem wcześniej, że blony są bardzo równe, bo po tfz t2 zauważam jednak, że mają lekko wycofane wysokie)

 

Nie ma sybilantów, góra bardzo fajna. Generalnie mniej dołu niż w blonach, dzięki czemu są bardziej energetyczne i więcej pokazują środek i góry. Scena szeroka i napowietrzona, grają lekko, zwiewnie i z kulturą, w mojej opinii granie bardziej klasowe niż duza większość chińskich doków - świetne słuchawki. Do elektroniki wolałbym Blony, do żywych instrumentów i wokali GR. A tak w ogóle to najbardziej lubię V90 :P

Edytowane przez Najner
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdyby ktoś myślał o zakupie Senferów DT6 Pro z okazji Czarnego Piątku, to wygrzewanie im pomaga - już nie ma takiego mdłego brzmienia na dole i średnicy, bas robi się trochę bardziej punktowy, a wyższa średnica nie jest już tak wysunięta do przodu, nawet przy mniejszym prądzie z gniazdka słuchawkowego nie przesadza z szorstkością. Przy czym nie ma co oczekiwać brzmienia na poziomie słuchawek za kilkaset złotych, tysiąc czy co tam jeszcze się wkręca przy hypach. Słychać że dynamik i armatury są trochę gorszej jakości, brakuje im swobody, przez co dźwięki nie mają takiej głębi jak powinny. Konstrukcja jest wygodna i dobrze wykonana, tak więc tu plus w porównaniu do wielu chińczyków.

 

Ja zgodnie z przewidywaniami puszczę je dalej, bo i tak bym ich nie słuchał, ale przy niskim budżecie i wygrzaniu, nadają się już nie tylko do klasyki.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdyby ktoś myślał o zakupie Senferów DT6 Pro z okazji Czarnego Piątku, to wygrzewanie im pomaga - już nie ma takiego mdłego brzmienia na dole i średnicy, bas robi się trochę bardziej punktowy, a wyższa średnica nie jest już tak wysunięta do przodu, nawet przy mniejszym prądzie z gniazdka słuchawkowego nie przesadza z szorstkością. Przy czym nie ma co oczekiwać brzmienia na poziomie słuchawek za kilkaset złotych, tysiąc czy co tam jeszcze się wkręca przy hypach. Słychać że dynamik i armatury są trochę gorszej jakości, brakuje im swobody, przez co dźwięki nie mają takiej głębi jak powinny. Konstrukcja jest wygodna i dobrze wykonana, tak więc tu plus w porównaniu do wielu chińczyków.
 
Ja zgodnie z przewidywaniami puszczę je dalej, bo i tak bym ich nie słuchał, ale przy niskim budżecie i wygrzaniu, nadają się już nie tylko do klasyki.
Ile wygrzewales mniej więcej? Masz porównanie tych słuchawek do Tin t2?

Wysłane z mojego HTC U12+ przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przecież ja jeszcze Blonów nie mam (choć pewnie i tak je puszczę dalej)  Utknęły w samolocie z Chin i tak sobie lecą od tygodnia  
To co już sprzedane? ; bo nie wiem czy przeglądać alichina.

- Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nic nie wystawiałem :D Ale stwierdziłem, że Senfery DT6 Pro puszczę na ludzi - tylko trzeba się przemóc i wystawić temat w komisie, a już dziś zmieniłem głośność w Windowsie, więc nie wiem czy dam radę ;) 

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Senfery DT6, tylko wymagają czegoś mocniejszego niż zwykła dziurka w telefonie. Świetna, wyraźną góra, dobry dół. Tak grają z shanling M0 na wzmocnieniu - high gain. Na low jest słabo

Wysłane z mojego KING_KONG_3 przy użyciu Tapatalka

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Senfery DT6, tylko wymagają czegoś mocniejszego niż zwykła dziurka w telefonie. Świetna, wyraźną góra, dobry dół. Tak grają z shanling M0 na wzmocnieniu - high gain. Na low jest słabo

Wysłane z mojego KING_KONG_3 przy użyciu Tapatalka


Potwierdzam, lepiej na m0 shanling niż na htc u12+. Czyli z telefonów lg v30 dobrze by się sprawdził.

Wysłane z mojego HTC U12+ przy użyciu Tapatalka

Uniwersalne dokanałówki do +/- 20$ z wyraźnym dołem i górą ale bez sybilantów: NiceHCK DB3,  Senfer DT6, KZ ZSN Pro a może jednak Blon'y 03? Czy Blony 03 odstają od wcześniej wymienionych? A może jeszcze coś innego budżetowego? 
Moim zdaniem jeszcze Tin t2, ale niektórzy mówią, że mało basu mają. Mi wystarcza

Wysłane z mojego HTC U12+ przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie miałem Tin T2, ale wklejam co napisałem na temat Shozy w temacie z droższymi słuchawkami:

 

1- Wczoraj dostałem Shozy Form 1.1 i właśnie zmieniłem obiekt mojej miłości ze Spring 1 na Form 1.1. Jest może mniej detalicznie i analitycznie, mniejsza scena i gorsza separacja (słychać różnice, ale dramatycznej przepaści nie ma), za to jest:

• bas, przepraszam BAS - taki jak lubię, dużo, mocno, z dobrym je.bnięciem,

• góra gładka, ktoś pewnie powie że są sybilanty, a ja się upieram przy swoim - jeśli coś zakłuje to jest to wina masteringu, nie słuchawek,

• środek czyściutki,

• wygoda - masakra, w ogóle nie czuć że są w uszach,

• plastikowa obudowa w okresie zimowym dużo przyjemniejsza od metalowej, 

• grają mega muzykalnie, wesoło, ale tak z umiarem bez wpadania w przesadę, aż nie chce się ich z uszu wyjmować.

 

2 - Stronę wcześniej było kilka słów ode mnie, ale w skrócie:

- detale, szczegółowość - BQEYZ Spring 1(np. TOOL, Muse, OST Incepcja i Interstellar)

- muzykalność, fun i radość ze słuchania muzyki - Shozy Form 1.1 (np. Machine Head, Slipknot, Rage Against the Machine i pokrewne)"

 

Za 60 zielonych prezydentów to grzech nie kupić.

  • Thanks 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trochę dałem ciała, bo skorzystałem tylko z "INPOST". Może komuś się przyda. CTRL+C/V z jakiejś tam facebookowej grupy.


KUPON KODY:
RABATNOWY- obniżka 3/4$
RABAT30- obniżka 3/30$

RABAT50- obniżka 5/50$
RABAT100- obniżka 10/100$
friday10- obniża o 10/100$
ALISHOPPING1 – 2/14 $
CZARNY -4/30 $
INPOST -4/30 $
ALISHOPPING2
friday5 -5/50 $
BLACK -7/50 $
6CUP0NATI0N -6/55$
dvemordblack5 -8/60$
ALI9TT -9/70$
descubreplaza10 -10/99 $
ALISHOPPING3 – 15/100 $
friday10 -10/100$
AMBF10 -10/100$
BLACK29 - 20/100$
LINFK - 20/100 $
LINFK29 - 29/120$
friday15 -15/150$
ALISHOPPING4 -22/150$
descubreplaza20bf - 20/199$
T0PES25NOVIEMBRE - 25/250$
descubreplaza30bf - 30/299$

  • Like 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności