Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Tanie słuchawki z Chin


MrSheep

Rekomendowane odpowiedzi

10 godzin temu, strong6 napisał:

Te tipsy, do których dałeś linki są mi znane. Pierwsze uważam za śmieci, drugie (starline) i trzecie są sensowne. Jakaś nadzieja jeszcze w piankach. Gdyby Ci chodziło o sam bas można by jeszcze biflange lub triflange spróbować. Wygląda na to, że jednak nie polubisz brzmienia tych słuchawek i to absolutnie nie znaczy, że Ty słyszysz źle. Tak nie jest. Każdy słyszy inaczej i ma prawo lubić coś innego. Dlatego też jest duży ruch w forumowym komisie ;)

 

Niech grają. Posłuchałem je dzisiaj po kilkudniowej przerwie w trakcie której trochę się grzały. Może coś im się polepsza. Basu "nabrały" albo góra i/lub środek zelżał. Nie były aż tak irytujące jak wcześniej. Nadal to Senfer i jego szorstkie granie bliżej ucha, Sony jakoś tak, eee... "lekko/swobodniej" pędzą z muzą.

Zastanawiałem się na takimi biflange/triflange, ale sam nie wiem, kołki takie :lol:. Dobrze wiedzieć, że mam jakieś starline. Tanie były to brałem, z myślą o Sony.

 

9 godzin temu, Sir Nick napisał:

Polecam te tipsy do DT6 (i w ogóle polecam 😃) mają twardy rdzeń, nie spadają (ze starlinesami to bywa różnie), i dobrze uwypuklają basy.

 

https://s.click.aliexpress.com/e/bsYa8Zk4

 

Dodane do listy życzeń.

 

49 minut temu, e1mo napisał:

Dzisiaj spotkało mnie rozczarowanie kwartału <_< .

 

Sroga pomyłka. Ciekawe kto dostał Twoje.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dogadałem się ze sprzedawcą, wyśle mi TRN X6 (mam nadzieję, że tym razem poprawnie) jeśli pokryję koszt wysyłki (8$) . Mi to pasuję, ponieważ mam znajomą która jest zainteresowana TRN V30.

Przy okazji przez weekend postaram się przesłuchać trochę te V30 i coś niecoś o nich napisać, zanim puszczę je dalej w świat ;).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 15.05.2019 o 12:52, strong6 napisał:

Nie próbowałem ich jeszcze nosić OTE. Obadam i to.
Używam je w standardowy sposób, kablem w dół. Zauważyłem, że jak się je lekko przekręci w uchu to lepiej leżą. Spróbuj.

Po kolejnych próbach okazało się, że najlepiej grają ze SpiralDots ;)

I rzeczywiście miałeś rację jak się je przekręci tak, że kable nie jest pionowo w dół tylko lekko w przód  to siedzą o wiele pewniej i izolacja jest też lepsza.

Poraz pierwsz też, własnie na tych Senferach, poczułem jak bardzo pianki Comply przyciemniają dźwięk

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, bob2000 napisał:

Zastanawiałem się na takimi biflange/triflange, ale sam nie wiem, kołki takie :lol:. Dobrze wiedzieć, że mam jakieś starline. Tanie były to brałem, z myślą o Sony.

 

 

Wygląd rzeczywiście specyficzny, sam się obawiałem. Były głosy, że nie można złapać seala, ale mnie akurat podeszły, w T2 brakowało mi basu, a one znacznie go poprawiły. Kupiłem takie same żonie i do tej pory jest bardzo zadowolona, nie chce innych.

 

48 minut temu, e1mo napisał:

Dogadałem się ze sprzedawcą, wyśle mi TRN X6 (mam nadzieję, że tym razem poprawnie) jeśli pokryję koszt wysyłki (8$) . Mi to pasuję, ponieważ mam znajomą która jest zainteresowana TRN V30.

Przy okazji przez weekend postaram się przesłuchać trochę te V30 i coś niecoś o nich napisać, zanim puszczę je dalej w świat ;).

V30 miałem przez jakiś tydzień, kupiłem jak zwykle z ciekawości w okazyjnej cenie. Kojarzę, że nawet mi się podobały, takie dość dobrze zestrojone tanie chińskie doki :) Sporo basu, góra też dość wyraźnie zaznaczona.

Mały offtop. Poczułem się trochę urażony komentarzem pana Michała Kreczmara w Rzeczpospolitej:

 

" – Dla klientów ma znaczenie termin dostawy, warunki serwisu itp., niemniej ciągle kluczowa jest cena i pod tym względem serwisy chińskie są bezkonkurencyjne. To coś dla klienta nieoczekującego znanych marek czy produktów z dużym udziałem wartości intelektualnej. Na każdym rynku znajdzie się wielu chętnych na taką ofertę – dodaje."

 

  • Like 1
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, donpedro1979 napisał:

Po kolejnych próbach okazało się, że najlepiej grają ze SpiralDots ;)

I rzeczywiście miałeś rację jak się je przekręci tak, że kable nie jest pionowo w dół tylko lekko w przód  to siedzą o wiele pewniej i izolacja jest też lepsza.

Poraz pierwsz też, własnie na tych Senferach, poczułem jak bardzo pianki Comply przyciemniają dźwięk


Cieszy taka wymiana doświadczeń. Po to jest forum. Potwierdzam, że Senfer DT6 doskonale grają na SpiralDots. Po raz kolejny okazuje się jak bardzo ważny jest dobór tipsów.

Edytowane przez strong6
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dostałem CCA CA4, więc podzielę się spostrzeżeniami.. :) 

 

Do tej pory, pomimo tego, że parę razy już byłem bliski zakupu, nie miałem okazji posłuchać ani KZ ZSN, KZ ZSN PRO, ani CCA C04, więc tym bardziej byłem ciekaw kolejnej generacji, a zarazem wariacji na temat tej hybrydy. Muszę przyznać, że CA4 pozytywnie mnie zaskoczyły i nieco ułatwiły rozstanie z CCA C16. Oba modele są rzeczywiście mocno do siebie zbliżone sygnaturą. W obu wypadkach mamy nieprzesadzony bas, neutralne średnie i dobrze rozciągnięte, nieco podbite wysokie tony, które nie popadają w zbytnią jasność. Nie słyszę problemów z przełomem średnicy i wysokich na które niektórzy narzekali w przypadku ZSN. Wrażenie przestrzeni, spójności i holografii jest bardzo dobre, tj. w C16, czy Moondrop Kanas. Przełączanie między nimi a np. Moondrop Kanas nie wprawia w dysonans pod tym względem. Główną przewagą droższych Kanas jest lepiej texturowana, gładsza i wysycona średnica, CA4 stoją bardziej po stronie czytelności - neutralności i wydaje mi się też, że mają ją minimalnie bliżej. Tony wysokie nie są przesadnie wygładzone, ich wybrzmiewanie jest jednak trochę krótsze, tutaj słychać armaturę, tak jak w C16, ale nie jest to coś rażącego. Bas jest typowy dla dynamika i dość łatwy w odbiorze, jego wyższa partia jest nieco zaakcentowana,względem niższej i raczej nie przesłania średnicy, chociaż podchodzi nieco pod nią.  

Względem tańszych konkurentów jak Moondrop Crescent górują właśnie dużą i dobrze poukładaną sceną, chociaż tembr i gładkość jest po stronie Crescent. Osobiście jednak wybrałbym CA4 za całokształt.

 

Wady:

- nowe, zabudowane konektory raczej wymuszają stosowanie określonych rozwiązań dostarczanych przez producenta. Sam przewód dostarczony ze słuchawkami jest natomiast ok. Miedź im pasuje, chyba, że ktoś ma mocno ciemnego grajka, to może sobie dobrać SPC, też grały nieźle.  

- tipsy Starline okazują się najsłabszą opcją względem SpinFit, SpiralDot, EPro, Sony Hybrid, zarówno jeśli chodzi o dźwięk, jak i o komfort. 

 

Odsłuchy na LG G7Fit / Sony NW-A35 

 

Wyglądają bardzo ładnie, poniżej parę zdjęć: 

 

20190516_165751.jpg

20190516_170415.jpg

20190516_170230.jpg

 

Niebawem może wrzucę coś jeszcze.. 

Edytowane przez requal
  • Like 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, tommir napisał:

Mały offtop. Poczułem się trochę urażony komentarzem pana Michała Kreczmara w Rzeczpospolitej:

 

" – Dla klientów ma znaczenie termin dostawy, warunki serwisu itp., niemniej ciągle kluczowa jest cena i pod tym względem serwisy chińskie są bezkonkurencyjne. To coś dla klienta nieoczekującego znanych marek czy produktów z dużym udziałem wartości intelektualnej. Na każdym rynku znajdzie się wielu chętnych na taką ofertę – dodaje."

 

Dlaczego ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mieszczą się w założonej w tym temacie granicy cenowej 50$. Można je kupić w Penon Audio Store:
-klik-
Można je jednak bez problemu kupić u nas. Cena praktycznie taka sama jak w Chinach, nie trzeba czekać na dostawę. No i jest gwarancja.
Tu daję tylko informację o tych dokach. Jestem w trakcie odsłuchów. Zakładam im osobny wątek:
-klik-

  • Like 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, marek_m napisał:

 

Dlaczego ?

"Urażony" to tak trochę miało być w kontekście żartu ;)  Nie mniej jednak to, że kupuję chiński wyrób nie oznacza dla mnie, że nie oczekuję wkładu intelektualnego. Tak jakbym oczekiwał produktu nieprzemyślanego.

11 minut temu, strong6 napisał:

Mieszczą się w założonej w tym temacie granicy cenowej 50$. Można je kupić w Penon Audio Store:
-klik-
Można je jednak bez problemu kupić u nas. Cena praktycznie taka sama jak w Chinach, nie trzeba czekać na dostawę. No i jest gwarancja.
Tu daję tylko informację o tych dokach. Jestem w trakcie odsłuchów. Zakładam im osobny wątek:
-klik-

Ja również niedługo stanę się ich posiadaczem, może nawet dzisiaj ;) Oczywiście też podzielę się wrażeniami.

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

38 minut temu, marco-polo napisał:

 

Jestem na trzeciej minucie i parsknąłem śmiechem :D Naprawdę gość na takiej nucie chce odróżnić mp3 od flaca? :D 

Ps. takie posty chyba powinny być zawierane w innym wątku, no chyba, że coś dalej będzie o "tanich słuchawkach z chin" ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, chico99 napisał:

 

Po raz kolejny okazuje się, że spiralki rządzą.

Rzecz gustu u mnie SpinFity :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, chico99 napisał:

 

Po raz kolejny okazuje się, że spiralki rządzą.

Niełatwo znaleźć doki z którymi lepiej zgrają się inne tipsy ;) No chyba, że specyficzne jak Flaresy

1 minutę temu, Jaro54 napisał:

Rzecz gustu u mnie SpinFity :)

No tak, to też dobre tipsy, ale dla mnie chyba za małe. Do szerokich kanałów jak moje Spirale zdecydowanie ;)

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, chico99 napisał:

 

Wszystkie L-ki spinfity dla mnie za małe. Teraz testuję Final E XL i Epro. Jest nadzieja ...

No właśnie, jakich bym nie próbował Spinfitów to mi wypadają z uszu, za cholere mi się to nie trzyma

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, marek_m napisał:

 

Dlaczego ?

Ja się z nim nie zgadzam. Każdy człowiek to inna jednostka a on to raczej podpiął taki slogan. Moim zdaniem nie ważne ile co kosztuje, jeżeli jest wyjątkowe. Nieraz made in China nie jest już tanie a na dodatek czasem droższe i czasem lepsze od tych frogich które istnieją na rynku - Chińczycy ciągle się rozwijają. Poza tym dostawa towaru to jest zależne jaką Ty wybierzesz. Serwis - jeżeli coś kupujesz na dobrych komponentach nie oczekujesz że za miesiąc musisz z tym lecieć do serwisu. Chyba twierdzi że ludzie którzy kupują tanie nie znają się na muzyce i kupują cokolwiek byle byłoby tanie. Po prostu jedni przykładają do tego uwagę a niektórzy byleby grało. Tak ująłbym to. Nie każdy musi być znawcą muzyki i rynku muzycznego. Poza tym niektórzy są przekonani do niektórych marek od lat i nic nie zmieni ich nastawienia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przyszły dziś do mnie DT6 - fajne słuchawki, ale jeszcze czeka mnie wygrzewaniu i dobór tipsów, choć o dziwo te fabryczne wcale nie są takie złe :)

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, tommir napisał:

 

Wygląd rzeczywiście specyficzny, sam się obawiałem. Były głosy, że nie można złapać seala, ale mnie akurat podeszły, w T2 brakowało mi basu, a one znacznie go poprawiły. Kupiłem takie same żonie i do tej pory jest bardzo zadowolona, nie chce innych.

 

Masz biflange czy triflange?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie... :)

 

Poczytałem trochę ten temat, tak w okolicach 150-200 strony, Wasze dyskusje czy warto kupować "śmieci" a z drugiej, że warto eksperymentować... dyskusja dyskusją, a i tak wszyscy kupują ;)

 

Cóż, kupiłem ZSNy, bo z tego co pisaliście, mają mocną Vkę, ale grają choć tyci bardziej neutralnie niż większość KZ, plus wyglądają na wykonane całkiem nieźle jak na 60zł, tzn nozzle jest osadzony w plastiku. (Trochę droższy TRN V80, cały z metalu, jednak chyba ma problemy z kruchością tego aluminium, bo ludzie wrzucali zdjęcia ułamanych nozzli).

 

Jeszcze nie doszły, ale ze swojego doświadczenia z lipnymi telefonowymi dokami wiem, że moje ucho jest kapryśne jeśli chodzi o tipsy.

 

Do KZ polecaliście te chińskie tipsy:

Czerwone OSTRY OS200: https://pl.aliexpress.com/item/32813987847.html

Niebieskie spiralne: https://pl.aliexpress.com/item/32442258101.html

 

Warto?

Jakoś w całej tej "chińskiej" zabawie, jedyne co mi śmierdzi rakiem to chiński plastik tipsów, głęboko w kanale...

 

Z tych "uznanych" nakładek polecaliście JVC Spiral Dots, SpinFity... ale one kosztują tyle co same ZSN ;)

 

Może są jakieś tańsze nakładki godne polecenia, firm w stylu Philips, Sony, JBL itd?

Wiadomo, też są z Chin, ale może ich pilnują z tym plastikiem.

Edytowane przez JohannDaart
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności