Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Tanie słuchawki z Chin


MrSheep

Rekomendowane odpowiedzi

No to ładną średnią wieku tutaj mamy na wątku. Ja jeszcze bliżej 30 niż 40.

 

A żeby było trochę bardziej na temat.. dwie rzeczy: Kurde ten Szanling fajny jest. Na początku byłem trochę zły, że jakiś dap mono dostałem, bez nasycenia na dodatek, ale to niecyfrowe granie.. - cudo i bas nawet dobrze zróżnicowany. Miałbym ochotę zasugerować sprawdzenie sobie tego połączenia z Artiste (grają wybornie z tego rodzaju źródłami), ale cholera no.. pewnie będzie ból uszu u połowy mimo wszystko, a kolejnej połowie połowy się pewnie nie spodoba (czyli jak ZS6). Dla mnie mid-end na elektronikę i tekno - hajendu nie było mi dane zasmakować, więc czort wie (np. Inszy ;) ) co tam za smaczki się jeszcze kryją. Muszę wygrzebać pianki, w pracy chyba się walają, chociaż w pracy obstawiałem, że w domu. A z tymi SpinFitami biflange to lipa, wszystko za czyste, scena wykastrowana i stłamszona, a zamiast walić 4-5khz to walą na ucho wtedy z 8khz, chociaż o dziwo metal z tego brzmi nawet ok, ale to już kwestia preferencji jak kto lubi podane.

Mi się wydaje, że do rocka/metalu i klasyki najlepiej się wpasowuje analityczno-techniczne granie, a do elektroniki organiczne i swobodne.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 godzin temu, Adrian97 napisał:

Macie jakiś pomysł na wysoką górę, sybilanty w trn v80? Grają spoko, ale góra mega charczy... Rozgrzewają się z 20 godzin.

Na pewno da sie uspokoic tipsami SpiralDot, pomysl ktory dostalem w pakiecie ze sluchawkami od kolegi @requal. Działa kojąco na wysokie tony i zszargane nerwy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolejna propozycja od KZ, tym razem słuchawki hybrydowe (1BA+1DD) bezprzewodowe bluetooth KZ BTE z APTX.

 

HTB16cbKXovrK1RjSszfq6xJNVXaK.jpg

 

Cena niby $37,50, ale po wpisaniu w polu z uwagami AudioBudget zmniejszają cenę do $23.

https://pl.aliexpress.com/item/KZ-BTE-APTX-Bezprzewodowy-Zestaw-S-uchawkowy-Bluetooth-1BA-1DD-Hybrid-S-uchawki-Przeno-ne-HIFI/32934947889.html?aff_platform=link-c-tool&cpt=1538286923913&sk=csjLhVy4&aff_trace_key=bff48dd278114965b383d48331eaccdb-1538286923913-03058-csjLhVy4&terminal_id=b6bab524c0ba4c85a707524130095858

Edytowane przez userfrom
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, userfrom napisał:

 

Dzięki, szukałem czegoś takiego.

3 godziny temu, requal napisał:

Artiste (grają wybornie z tego rodzaju źródłami), ale cholera no.. pewnie będzie ból uszu u połowy mimo wszystko, a kolejnej połowie połowy się pewnie nie spodoba (czyli jak ZS6).

 

Możesz dwa zdania, Ariste vs FLC8s(widzę masz) i może jakiś znany chińczyk.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, Ugz napisał:

W sumie ładne one, tylko że od dawna unikam dokanałówek ?

To @Ugzmusisz spróbować Creative HS-930. Wg mnie i innych szczęśliwych posiadaczy nie dość że tanie, nie dość że nieźle grają to jeszcze super wygodne. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, Soundman1200 napisał:

Jeszcze jest sporo , kilka litrów zbawiennego płynu, kto się nie boi zapraszam...dzisiaj na nockę chodzę...czas nie ma znaczenia...jedynie ELO w tle gra...he,he.

A we krwi zapewne z 2 promile....normalna,zdrowotna dawka...przeciętnego Polaka....

Nadal świadomość też smutna...tyle kobietom pomogałem przez 25 lat, a któraś zaprosiła na kawę?...żadna...smutne...jednak bycie potworem nie jest takie miłe jak na filmie pokazują...Jedynie pozostaje strzał w łeb, solidnie i bez lipy...potwór padnie, wreszcie...

 

  Uuuuuuu, alkohol do lustra, wspomnienia, późna pora plus rzępolenie ELO, to mieszanka zabójcza ... żyjesz jeszcze, Tomek ?;)

15 minut temu, Jaro54 napisał:

Creative HS-930. Wg mnie i innych szczęśliwych posiadaczy nie dość że tanie, nie dość że nieźle grają to jeszcze super wygodne. 

 

Masz może przypadkiem o jedną parę za dużo ?

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie bo druga para została zaanektowana przez żonę :). Będę szukał jeszcze może gdzieś w podobnej cenie upoluje 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, Jaro54 napisał:

Nie bo druga para została zaanektowana przez żonę :). Będę szukał jeszcze może gdzieś w podobnej cenie upoluje 

 

Chętnie bym się zapoznał z nimi. Może żona się rozmyśli.:D

Może ktoś ma więcej Creative HS-93 i ma jedną parę na zbyciu to wezmę po cenie z promki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Jaro54 napisał:

To @Ugzmusisz spróbować Creative HS-930. Wg mnie i innych szczęśliwych posiadaczy nie dość że tanie, nie dość że nieźle grają to jeszcze super wygodne. 

Ale u mnie nie problem w wygodzie, a uszach które nie wytwarzając woskowiny są mega podatne na infekcje. Po kilku zapaleniach ucha wewnętrznego odpuściłem wszystko co się aplikuje dokanałowo ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Ugz napisał:

Ale u mnie nie problem w wygodzie, a uszach które nie wytwarzając woskowiny są mega podatne na infekcje. Po kilku zapaleniach ucha wewnętrznego odpuściłem wszystko co się aplikuje dokanałowo ;)

W trudnych przypadkach czasami pomaga to https://www.google.com/search?q=MIKROZID+AF+LIQUID

stosowane przed użyciem dokanałówek (one się kurzą i brudzą nawet leżąc, bo kurz się do nich wręcz lepi)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W trudnych przypadkach czasami pomaga to https://www.google.com/search?q=MIKROZID+AF+LIQUID
stosowane przed użyciem dokanałówek (one się kurzą i brudzą nawet leżąc, bo kurz się do nich wręcz lepi)
Bo słuchawki się chowa w etui to się nie walają wszędzie i coś jakiś czas czyści.
Immo to lepsze niż aplikowania nonstop jakiś środków.

pisane mobilnie

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

42 minuty temu, retter napisał:

Bo słuchawki się chowa w etui to się nie walają wszędzie i coś jakiś czas czyści.
Immo to lepsze niż aplikowania nonstop jakiś środków.

pisane mobilnie
 

Słuszna racja, dlatego mam kilkanaście etui na dokanałówki i są wszystkie ponawijane na tego typu wynalazki  https://www.audiofanatyk.pl/produkt/zwijacz-do-kabla-bluelounge-cableyoyo-v2-jasnoszary/

Jednak dla niektórych wrażliwych osób może to być zbyt mało, gdyż bakterie mają idealne warunki do rozwoju przy stosowaniu dokanałówek i nawet odrobina zanieczyszczeń na słuchawce po dłuższym czasie  w takim środowisku staje się problemem.

Poza tym jesteśmy poza domem, dotykamy słuchawki rękami w środkach komunikacji itp. i nie mamy w tych warunkach czystych rąk, odrobina takiego płynu w malutkim aplikatorze rozwiązuje wiele problemów, można tym też doraźnie zdezynfekować palce. Wychodzi to bardzo tanio. Octenisept jest droższy i chyba mniej skuteczny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stosowałem płyny do dezynfekcji, a etui na słuchawki miałem zawsze. I dopiero po odstawieniu dokanałówek całkiem przestałem tak szybko łapać infekcje ucha. No cóż, lubiłem ten typ słuchawek używać podczas spacerów itp. A jak widać nie wszystko jest dla mnie.

W wolniejszej chwili może bym wypożyczył kilku ciekawych chińskich nabytków, i odsłuchał. Ale na pewno nie wrócę do używania doków na co dzień.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, ten napisał:

Może coś podpowiem; ja do czyszczenia pchełek i "oliwek" w dokanałówkach używam alkoholu IPA. I nawet to się sprawdza. 

Owszem IPA czyści doskonale, używałem "od zawsze" aż do momentu jak jakieś 15 lat temu rozpuściła mi lakier na obudowie nakamichi.

Tych obudów przez dziesiąt lat nic nie ruszało a ludzie to czyścili czym popadło a IPA po delikatnym przetarciu zjadła lakier. Oczywiście zrobiłem wcześniej próbę i wyszło niby ok, a po chwili zeżarło;)

Co ciekawe tylko na jednym klocku - oczywiście tym najdroższym :)))

Także z IPA zalecam ostrożność.

  • Confused 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, jac napisał:

Owszem IPA czyści doskonale, używałem "od zawsze" aż do momentu jak jakieś 15 lat temu rozpuściła mi lakier na obudowie nakamichi.

Tych obudów przez dziesiąt lat nic nie ruszało a ludzie to czyścili czym popadło a IPA po delikatnym przetarciu zjadła lakier. Oczywiście zrobiłem wcześniej próbę i wyszło niby ok, a po chwili zeżarło;)

Co ciekawe tylko na jednym klocku - oczywiście tym najdroższym :)))

Także z IPA zalecam ostrożność.

Aaaa, no i widzisz; bo Nakamichi to japonczyk i toleruje tylko szlachetną Sake, a nie jakąś ochydną techniczną IPA ?

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, chico99 napisał:

 

Dzięki, szukałem czegoś takiego.

 

Możesz dwa zdania, Ariste vs FLC8s(widzę masz) i może jakiś znany chińczyk.

Jutro porównam. Dzis mi juz nie dadzą w domu. Znany chińczyk z pamięci, chyba ze po jutrze z Tinaudio T2 jak dojdą.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 29.09.2018 o 10:52, De3ny napisał:

Co polecacie w zamian K's 64 do iPhone 7? Uciągnie on Monk Lite 120? Myślałem, by wpiąć mu Fiio i1, choć on dużo mocy nie doda, ale nie będę musiał używać przejściówki, która psuje brzmienie, przez co słucham obecnie na Shuffle 4G. 

DF Black nie daje rady napędzić Monków Lite 120. Czy to bezpośrednio z lapka czy z dodatkowym zasileniem. Także takie wynalazki do tych słuchawek też możesz odpuścić. Nie wiem, czy to Monki są takie wymagające, czy Black taki cienki

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przygotowałem małe porównanie FLC8s vs Artiste DC1


Wnioski wstępne
 

Muszę trochę stonować swoje stanowisko. Byłem skory uznać prymat Artiste, bo trochę bardziej uderzają w moje preferencje, ale to nie do końca tak. Myślę, że wynik mniej więcej wyrównany, ze wskazaniem na FLC z racji, że w zasadzie prościej z nimi sobie poradzić i raczej nie wymagają korektora, chociaż trochę też świerzbi ręka ku temu... sam nie wiem. Poza tym z drugiej strony jak już się wyda trochę kasy, to też jak w tym porzekadle "pańskie oko konia tuczy". Także Artiste tylko dla ryzykantów, fakt przemawiający za nimi jest jednak taki, że kosztują dużo mniej, na tyle mniej, że w sumie warto trochę się z nimi...pomęczyć, albo odpuścić i kupić coś droższego - pytać kogo innego co.


 

Przygotowanie do konsternacji

 

Obu słuchawkom najlepiej robią IMO biflange, JVC nie sprawdzają się w obu przypadkach (FLC-przerost średnicy w szerz i tam skupianie energii, a skraje to tylko nikły dodatek, Artiste - problemy 2-5khz) - taki wniosek z tych moich "krytycznych" i komicznych odsłuchów; komicznych bo nadal jestem kroczącym po omacku i ze słabym aparatem pojęciowym, może jeszcze się wyrobię, a może już zostanę śmieszny :D  

 

Źródło: Shanling M0, gain, filter linear fast


 

Dekonstrukcja konsternacji
 

FLC8S, tuning pop i coś tam:

- Grają trochę obszerniej średnicą

- Gładsze czym zwiększają wrażenie zgrania, także pośrednio dzięki temu holografia trochę lepsza

- Trochę gorsza tekstura, wszystko jaśniejsze i bardziej wyoblone

- Mniejsze dociążenie. Bas bardziej pusty, co czasem objawia się czasem bardziej klaskiem  zamiast właściwym uderzeniem

- Wysokie czasem na granicy syczenia, albo z lekkim sykiem, klaśnięcia też zaznaczają się ciut za wyraźnie (dużo zależy od głośności).

 

 

Artiste DC1:

- Średnica bardzo podobna, trochę węższa, trochę gorsza holografia

- Scena trochę węższa

- Całościowe wrażenie bardziej vintage, jak z kaseciaka, czy coś - chociaż kto teraz będzie wiedział o co chodzi? :)

- Bardziej dociążone, bas bardziej zwinny, o lepszej fakturze, bardziej podbity

- Klarowniejsze wokale chociaż trochę chudsze, na wyższych głośnościach trochę syczące, podobnie gitary chudsze, ciut bardziej agresywne

- Wysokie trochę lepszej rozdzielczości, nie są rozjaśnione i nie są obłe, partie klaśnięć i perkusji potrafią zaznaczać się za bardzo - tylko biflange z silikonów niwelują ten efekt praktycznie do sporadycznych zaznaczeń w przejaskrawionym użyciu. Nie wiem, skąd wziąć tego rodzaju tipsy. Ewentualnie pianki Comply TX, które jednak wygrzebałem mogą być, nie wiem jak inne. Wszystkie inne próby zachowują niedosyt i potrzebę korekcji equalizerem, którego w M0 można uznać, że nie ma.
 

 

Konsternacja.
 

Pozdrawiam!

Ps. Jutro może porównam z Tin Audio T2

to.jpg

  • Like 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już patrzę jak to szło do instrukcji. Używam "recomemended combinations", bo stwierdziłem, że to zbyt frustrujące dla mnie:

Pop & Rap Most LF (czarny), Medium ULF (gray), Medium MF, Medium HF (gunmetal)

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Daj znać jak przyjdą. Senfery ok, ale to nie ta liga mimo wszystko. Kwestia poradzenia sobie z tymi wysokimi.

Chociaż jak na ten moment, nie mam zamiaru sprzedać żadnych tych doków ze zdjęcia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności