Skocz do zawartości

Tanie słuchawki z Chin


MrSheep

Rekomendowane odpowiedzi

Siemanko! Póki są te niskie ceny które słuchawki polecacie także pod kątem jakości wykonania? Mam dość KZ miałem ZST, ZS5, ZSR, ZS3 i albo któraś słuchawka przestaje po krótkim czasie grać, a to się wyrabiają gniazda na wtyki i słuchawki odpadają od kabla i mam już tego dość. Czy te TRN wyglądają jakby miały być bardziej trwałe? Bo widzę, że też mają odłączany kabe i wygląda jak w KZ, podejrzewam że też to szybko padnie. Widzę, że TinAudio wyglądają na lepiej spasowane, a może coś ze stajni Xiaomi? Albo coś jeszcze innego? :) Ogólnie z KZ najabrdizje podobały mi się ZS5, czy te TinAudio będą do nich podobne?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To już przestaje być śmieszne: "Invasion of the Clones : Revonext QT2 and QT3, Yinyoo Ny-06, and PHB EM-023"

http://audiofool.reviews/2018/08/29/invasion-of-the-clones-revonext-qt2-and-qt3-yinyoo-ny-06-and-phb-em-023/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Szczuru napisał:

Siemanko! Póki są te niskie ceny które słuchawki polecacie także pod kątem jakości wykonania? Mam dość KZ miałem ZST, ZS5, ZSR, ZS3 i albo któraś słuchawka przestaje po krótkim czasie grać, a to się wyrabiają gniazda na wtyki i słuchawki odpadają od kabla i mam już tego dość. Czy te TRN wyglądają jakby miały być bardziej trwałe? Bo widzę, że też mają odłączany kabe i wygląda jak w KZ, podejrzewam że też to szybko padnie. Widzę, że TinAudio wyglądają na lepiej spasowane, a może coś ze stajni Xiaomi? Albo coś jeszcze innego? :) Ogólnie z KZ najabrdizje podobały mi się ZS5, czy te TinAudio będą do nich podobne?

 

Szczerze napisawszy oprócz incydentu z ZSA, nigdy nie miałem problemów z KZtkami. TRN mają lepszy jakościowo kabel od KZtek, który dobrze się trzyma w słuchawkach, ale problemem może być to, że nie jest łamany (a więc przy mobilnym użytkowaniu może się uszkodzić przy łączeniu z Jackiem). Z kablem od TINów też trzeba się obchodzić delikatnie, ponieważ mimo solidnego wyglądu może się popsuć. TINy mają złącze MMCX, a z tym to już trzeba się obchodzić delikatnie bo przy nieumiejętnym zakładaniu kabla można to złącze uszkodzić (zarówno od strony kabla, jak i słuchawek).

 

Godzinę temu, requal napisał:

To już przestaje być śmieszne: "Invasion of the Clones : Revonext QT2 and QT3, Yinyoo Ny-06, and PHB EM-023"

http://audiofool.reviews/2018/08/29/invasion-of-the-clones-revonext-qt2-and-qt3-yinyoo-ny-06-and-phb-em-023/

 

Nie ma się co burzyć, przecież Revonext to submarka YinYoo :P . Najgorsze w tym wszystkim jest to, że wszystkie grają mniej więcej na jedno kopyto :( (z drobnymi niuansami i wyjątkami). Może jak nowe TRNki spodobają się ludziom, to zmieni się coś w sygnaturze tych hybryd robiony od sztancy :rolleyes: .

Edytowane przez e1mo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich. Szukam pchełek, które sprawdzą się do okazyjnego słuchania w raczej cichym pomieszczeniu (biurze), przy połączeniu z kartą dźwiękową laptopa lub telefonem. Założenie jest takie abym słyszał mniej więcej co się dzieje w pobliżu, a także aby odsłuch na niskim poziomie głośności był komfortowy coby nie przeszkadzać innym.
Mam obecnie ZS3 i z ich brzmienia jestem zadowolony, ale zupełnie odcinają mnie od otoczenia. 

Myślałem nad Headroom MS16, chyba, że polecicie coś innego <10$ ?

Dodatkowo potrzebny będzie mi do tych słuchawek przedłużacz jack 1-1,5m, czy polecicie coś konkretnego z kabelków dostępnych na Ali?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, e1mo napisał:

 

Szczerze napisawszy oprócz incydentu z ZSA, nigdy nie miałem problemów z KZtkami. TRN mają lepszy jakościowo kabel od KZtek, który dobrze się trzyma w słuchawkach, ale problemem może być to, że nie jest łamany (a więc przy mobilnym użytkowaniu może się uszkodzić przy łączeniu z Jackiem).

 

Przewody TRN zdaje się, że mają też dłuższy pin. Chociaż wydaje mi się, że ograniczają trochę dźwiękowo te słuchawki, ale to już wątek dla "słyszących kable".

 

2 godziny temu, e1mo napisał:

Nie ma się co burzyć, przecież Revonext to submarka YinYoo :P . Najgorsze w tym wszystkim jest to, że wszystkie grają mniej więcej na jedno kopyto :( (z drobnymi niuansami i wyjątkami). Może jak nowe TRNki spodobają się ludziom, to zmieni się coś w sygnaturze tych hybryd robiony od sztancy :rolleyes: .

Moje lekkie wzburzenie wynika z tego, że mogli by wprost napisać co serwują. W zasadzie nie mogę na sto procent powiedzieć, że i tym razem SENFER DT8 to same bebechy, ale jest sporo zbieżności. Może skoro tyle razy już wydali te klony, to tym razem coś podrasowali rzeczywiście, bo brzmi to w sumie o przysłowiową "klasę" lepiej. // Albo to fatamorgana ;)

Nawet się przyzwyczaiłem już do tej prezentacji (albo co) i teraz TRN wydają mi się wycofane na wysokich tonach. Zaryzykuję stwierdzenie, że je wolę, ale to zdecydowanie zabawki dla ludzi co tolerują dużo trebli.


 

Edytowane przez requal
  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Szczuru napisał:

Siemanko! Póki są te niskie ceny które słuchawki polecacie także pod kątem jakości wykonania? Mam dość KZ miałem ZST, ZS5, ZSR, ZS3 i albo któraś słuchawka przestaje po krótkim czasie grać, a to się wyrabiają gniazda na wtyki i słuchawki odpadają od kabla i mam już tego dość. Czy te TRN wyglądają jakby miały być bardziej trwałe? Bo widzę, że też mają odłączany kabe i wygląda jak w KZ, podejrzewam że też to szybko padnie. Widzę, że TinAudio wyglądają na lepiej spasowane, a może coś ze stajni Xiaomi? Albo coś jeszcze innego? :) Ogólnie z KZ najabrdizje podobały mi się ZS5, czy te TinAudio będą do nich podobne?

 

Nigdy nie miałem problemów z kablem od T2, a używam codziennie. Dokupiłem sobie kabelek od BigMarasa i też nie mam z nim żadnych problemów. Generalnie nawet jakby kabel się zepsuł, to przecież kosztuje grosze na ali (8 backsów?). Nie słuchałem ZS5, więc się nie wypowiadam czy grają podobnie. T2 to po prostu zbalansowane, wyrównane granie niekoniecznie spisujące się dobrze przy cięższej muzie. Cenię sobie T2 wyżej od V80, natomiast na ogół polecam bardziej V80, bo to 'bezpieczniejszy' wybór (wielu osobom za mało dołu w T2, a jak się do tego dołoży jeszcze jakieś jasne źródło, to zaczyna być problem w niektórych gatunkach).

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie będę ukrywał, że nie podoba mi się nowy styl słuchawek KZ (ten zapoczątkowany przez ZS10) i obiecałem sobie że dam se na razie spokój z KZtkami (przynajmniej do wyjścia modelu BA10), ale wyszedł ten model (klasyczny wygląd oraz prawdopodobnie nowa wersja kabla) i cały misterny plan w... wiadomo gdzie :) . Jak przyjdą to dam znać ;) .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja kupuję na miasto. Nic droższego nie wyniosę. Tracę ok. 20/30 zł na modelu. Da się zyć. Są gorsze hobby ;)

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, Azakiel napisał:

Panowie jak was czytam to widze ze kupujecie te słuchawki jak pieczywo rano w sklepie. :lol:

Czy naprawde ma to sens na dłuższą mete? nie lepiej kupić raz a porządnie a nie wydać 1000zł w ciągu roku na 10 par tanich chinskich słuchawek B)

Jak chcesz kupić raz i już tylko słuchać muzyki, to się nie opłaca taka zabawa. Jak czujesz potrzebę posiada ciągle czegoś nowego, różnych brzmień na różne okazje, to można się bawił w złomiarza.

Tylko w dłuższym okresie trochę kasy na to idzie, ale jak napisał requal - są gorsze hobby ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W zasadzie, to używam nie tylko na mieście. To głównie kwestia przenoszenia, wkładania, ściągania, wyrabiania się styków etc. Sebixów się nie lękam :)

W jakimś sensie mi ten poziom chi-fi też odpowiada.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Azakiel napisał:

Panowie jak was czytam to widze ze kupujecie te słuchawki jak pieczywo rano w sklepie. :lol:

Czy naprawde ma to sens na dłuższą mete? nie lepiej kupić raz a porządnie a nie wydać 1000zł w ciągu roku na 10 par tanich chinskich słuchawek B)

 

 

 

22 minuty temu, Bokrug napisał:

Ale, że na mieście istnieje groźba ataku na uszy. Taki Sebix nie ma pojęcia co tam w uchu macie :D

 

Poniższy fragment Foresta Gumpa chyba najlepiej opisuje to zjawisko (zamieńcie tylko słowo "życie" na "Chi-Fi") i właśnie to jest w tym wszystkim najlepsze :D .

https://www.youtube.com/watch?v=Im0fCMPOrvE

 

Edytowane przez e1mo
  • Like 1
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 30.08.2018 o 12:59, e1mo napisał:

Nie ma się co burzyć, przecież Revonext to submarka YinYoo :P . Najgorsze w tym wszystkim jest to, że wszystkie grają mniej więcej na jedno kopyto :( (z drobnymi niuansami i wyjątkami). Może jak nowe TRNki spodobają się ludziom, to zmieni się coś w sygnaturze tych hybryd robiony od sztancy :rolleyes: .

Tu jest oficjalna strona z produktami sygnowanymi przez Yinyoo (coś jakby ich sklep firmowy):
-yinyoo-
Yinyoo to coś takiego jak VW. Podaję tu przykład VW tylko i wyłącznie w celu pokazania sposobu działania i wydawania prawie bliźniaczych produktów pod różnymi szyldami.
To obniża koszty gdy się używa tych samych komponentów w różnych skorupach.
Od siebie dodam, że TRN v80 (miałem je wczoraj) są strojone na modłę Revonext QT2 i mają z nimi prawie identyczną sygnaturę dźwiękową.
Więc co ma być zmienione w sygnaturze i w czyjej? ;)
Mając TRN v80 nie widzę sensu zaopatrywania się w Revonext QT2. I odwrotnie też.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, strong6 napisał:

Od siebie dodam, że TRN v80 (miałem je wczoraj) są strojone na modłę Revonext QT2 i mają z nimi prawie identyczną sygnaturę dźwiękową.
Więc co ma być zmienione w sygnaturze i w czyjej? ;)
Mając TRN v80 nie widzę sensu zaopatrywania się w Revonext QT2. I odwrotnie też.

 

Zastanawia mnie na ile subtelna różnica w sygnaturze dzwiekowej między podobnymi modelami róznych submarek Yinyoo nie wynika przypadkiem z kwestii produkcyjnych. Chodzi mi o to ze moze roznice między TRN v80 a Revonext QT2 są takie jak między jedną serią produkcyjną QT2 a inną serią produkcyjną QT2. Gdyby ktos hipotetycznie miał np 5 par jednych słuchawek i 5 par drugich kupionych w roznym okresie to mógłby odpowiedzieć na to pytanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

31 minut temu, strong6 napisał:

Tu jest oficjalna strona z produktami sygnowanymi przez Yinyoo (coś jakby ich sklep firmowy):
-yinyoo-
Yinyoo to coś takiego jak VW. Podaję tu przykład VW tylko i wyłącznie w celu pokazania sposobu działania i wydawania prawie bliźniaczych produktów pod różnymi szyldami.
To obniża koszty gdy się używa tych samych komponentów w różnych skorupach.
Od siebie dodam, że TRN v80 (miałem je wczoraj) są strojone na modłę Revonext QT2 i mają z nimi prawie identyczną sygnaturę dźwiękową.
Więc co ma być zmienione w sygnaturze i w czyjej? ;)
Mając TRN v80 nie widzę sensu zaopatrywania się w Revonext QT2. I odwrotnie też.

 

Jak wcześniej wspomniałem...

 

W dniu 30.08.2018 o 12:59, e1mo napisał:

(...)

Nie ma się co burzyć, przecież Revonext to submarka YinYoo :P . Najgorsze w tym wszystkim jest to, że wszystkie grają (miałem tu na myśli hybrydy) mniej więcej na jedno kopyto :( (z drobnymi niuansami i wyjątkami). Może jak nowe TRNki spodobają się ludziom, to zmieni się coś w sygnaturze tych hybryd robiony od sztancy :rolleyes: .

 

Chodzi mi o to, że większość obecnych hybryd marginalizuje midbas kosztem lepszej separacji i szczególności, a ja lubię midbas i kameralne/intymne brzmienie :rolleyes: , więc czasami męczy mnie ta zbytnia jasność -_- .

 

P.S.: Nie piłem bezpośrednio do RevoNextów, tylko do ogólnej tendencji strojenia zapoczątkowanej przez KZ ZS5 v.2 i ZS6.

P.S.2: Dongguan Zaodu Accoustic Technology Co., LTD. (TRN) jest niezwiązana z Shenzhen Yinyoo Technology Co., LTD. (Yinyoo).

Edytowane przez e1mo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

41 minut temu, Methuselah napisał:

 

Geek Wold GK3

13$ - w trwającej obecnie promocji na aliexpress  ;)

Ciekaw jestem pierwszych wrażeń słuchowych @chico99, który odebrał i zapewne od wczoraj wygrzewa CI980/JoyPlus.
Górę one mają rozciągniętą ale ja na nich nie doświadczyłem sybilantów/ostrości/przekłuć.

Edytowane przez strong6
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Bokrug napisał:

Wczoraj widziałem recenzję na jutube, w której gościu twierdził, że bywają za ostre i syblizują :D Także naprawdę jak samemu nie posłuchasz z własnych dziurek...

Szkoda, że nie ma FR, bo jestem ciekaw jak to się z tej strony prezentuje. W sumie większość chińczyków potrafi zakłuć z ostrzejszymi źródłami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czekamy co tam ciekawego zaprezentują :)

 

edit: widzę że masz tylko ZS6, licze na porównanie chociaż ZS6 mi kompletnie nie podeszły... Obracam ZS10 w tej chwili i ZST pod BT do ćwiczeń, mam też ZSR i ES4. Ogólnie lubię KZ bo są fajne i tanie ale AS10 jednak cenowo wkraczają już na wyższy pułap, to nie kolejne zabawki które kupi się bez odczucia wydatku... Czekam też na FH5 ale je raczej będę porównywał z Andromedami, KZ używam jako poniewierajki ale muszę mieć też coś co GRA :P

Edytowane przez rayfe
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności