Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Tanie słuchawki z Chin


MrSheep

Rekomendowane odpowiedzi

6 godzin temu, donpedro1979 napisał:

Jestem po kliku dniach z KZ ED16 i jak dla mnie to są najlepsze KZ jakie miałem (A mam KZ ZS5, ZSR, ZST)

Dźwięk jest najbardziej zbalansowany z nich wszystkich, bardzo fajny bas i są wygodne :)

W końcu nic mnie w nich nie uciska :)

 

Przepraszam od razu, że się tak rozwlekam, ale czasu na krytyczne słuchanie nie mam tak wiele i wrzucam co zarejestruję. Muszę skończyć z tym zwyczajem.

Po tygodniu obcowania z TRN v80 stwierdzam, że one się po prostu trochę "tłuką" (coś gdzieś jest pogrubione, a jak nie jest pogrubione, to jest ostre), raz to wyłazi tak, raz siak. Gdybym od początku użył stockowego przewodu, to bym to szybciej wyłapał, ale założyłem "to to" na minutę i stwierdziłem, że nie (tak samo tipsy), chociaż nie są jakieś super niewygodne, są ok. Na tym KZ braided jednak brzmią najlepiej, ale wokale są pogrubione i mniej charakterne. Zamówiłem sobie jakiś lepszy teraz od Yinyoo, zobaczę co to warte.. może załatwi sprawę, a może będzie dalsze kaleczenie się ;)
I ze źródeł o niższej impedancji brzmią lepiej.
 
Ogólnie bardzo efektowne słuchawy, ale KZ Ed16 trochę lepiej poukładane. To trzeba im przyznać.

 

 

Edytowane przez requal
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, Ros napisał:
1 godzinę temu, requal napisał:
Zakosiłem grafikę. Dziś znalezione. Pojawiły się też wstępne wrażenia u Bad Guya.
 

Ten Bad Guy to skąd? Z Head-Fi?

Grafika z Head-Fi Chinese / Asian Brand Info

A "Bad Guy'a" umieszczałeś sam też z YT jakiś materiał, albo mi się wydawało.. 
https://www.youtube.com/watch?v=7fgYKNOnLnw

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16ohm to nie tragedia, ale do cmoya w moim Zishanie za mało. Shozy Alien, laptop, czy różnego rodzaju wzmmacniacze to nie do takich słuchawek. Celowałbym w odtwarzacze i telefony z wyjściem max 4ohm.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 godzin temu, rhalf napisał:

16ohm to nie tragedia, ale do cmoya w moim Zishanie za mało. Shozy Alien, laptop, czy różnego rodzaju wzmmacniacze to nie do takich słuchawek. Celowałbym w odtwarzacze i telefony z wyjściem max 4ohm.

Dziwne jest też ich reagowanie na "treble boostery", np. wysoki gain i kondensatory odsprzęgające na opampie. Dopiero jak to pozmieniałem otrzymałem zwarty dźwięk bez znacznych wyostrzeń. Im tego mniej, tym mniej detali by się oczekiwało.. wbrew pozorom nie zmienia się tutaj ilość detali tylko ich zwartość. Może tam coś namieszane jest na rozdzieleniu tonów (taka moja hipoteza,). W końcu jednak doszedłem z nimi do porządku i to co oferują jest dobre (pojawiają się jednak  sybilanty "na głoskę T, C", ale musi być to mocno zaakcentowane w utworze)

Edytowane przez requal
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnie PHB EM-023, dostałem (kupiłem) za 33 usd, z wyposażeniem żal było nie wziąć.
aa.thumb.jpg.954bdffabbd2c3dd336aa8819e475508.jpg
 

Edytowane przez requal
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lekko nie w temacie, niemniej kwestia dotyczy chińskiego sprzętu audio.

 

Otóż w moich Philips Fidelio S2 kabel pokazuje żyły w trzech miejscach(gdyż trwały to on nie jest), stanąłem przed faktem dokonanym aby coś zrobić.

 

Wpierw rozważałem wymienić w nich wymienić w nich kabel. W wątku o tych słuchawkach "Bad and Quitet" stwierdził, że jest to możliwe.

Od jakiegoś czasu przeglądam propozycję z Audiobudget i upatruję się na zakup RevoNext RN-QT2 czy wspomnianych TRN V80.

 

Czy pomógłby mi ktoś stwierdzić czy pchanie się w ich naprawę ma sens czy lepiej nabyć chińczyki? Koszta zrobienia tego zapewne zamkną się w podobnej kwocie(materiał, robocizna i ewentualna wysyłka w dwie strony).

Pozwolę sobie zawołać @rhalf gdyż widzę, że z wszystkimi zagadnieniami ma wiele styczności a jego PW nie działa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

@Niewiernus  Doki fidelio to dobre doki. Mam je i czasem słucham. Będziesz musiał się sporo naszukać, by znaleźć chińczyka dorównującego S2 sceną i przestrzenią.

Sygnaturą dźwięku już szybciej. Jeśli trafisz od razu na chińczyka, który cię zadowoli to ok. Ale może być tak, że będziesz musiał przerobić kilka modeli.

Moja rada jest taka, powalcz o swoje S2 i dokładnie sprawdź koszty naprawy.

Edytowane przez chico99
korekta
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czołem,

o ile wszystkie KZ'ty i większość taniochy z Chin namiętnie zamawiam przez GearBest'a o tyle niestety T2'jek tam nie kupię. Macie jakiś inny ciekawy sklep gdzie można by je kupić (oprócz Aliexpress) ? I czy ktoś mógłby przypomnieć ile kosztowały zanim urosły do rangi najlepszych chińskich budżetówek ? Obecnie na Ali widzę je za 50-60$, nie wiem czy to w dalszym ciągu stara cena czy już trochę poszły do góry.

 

Myślałem nad ES4 od KZ ale mam już ZST (które bardzo polubiłem) i nie wiem czy poczuję różnicę (do tej pory nie słuchałem hybryd) - poczułbym (wiadomo, indywidualnie, ale może ktoś zderzał z was ZST z ES4?) ? 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdziłem. Pro bono tego nie robi, byłbym 50 zł stratny :(

Słuchawek mam dość, nie śpieszy mi się, może sobie płynąć ta paczuszka nawet i dwa miesiące.

 

//

Drugie pytanie.

Testował ktoś KZ ES4 ? I/lub porównywał je z ZST?

Edytowane przez ifoundacookie
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, ifoundacookie napisał:

Sprawdziłem. Pro bono tego nie robi, byłbym 50 zł stratny :(

Słuchawek mam dość, nie śpieszy mi się, może sobie płynąć ta paczuszka nawet i dwa miesiące.

 

//

Drugie pytanie.

Testował ktoś KZ ES4 ? I/lub porównywał je z ZST?

Ale masz gwarancję i słuchawki w dwa dni?

Można też próbować prosić o jakiś rabat dla forumowiczów ;)

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, ifoundacookie napisał:

Sprawdziłem. Pro bono tego nie robi, byłbym 50 zł stratny :(

Słuchawek mam dość, nie śpieszy mi się, może sobie płynąć ta paczuszka nawet i dwa miesiące.

 

Na ali wychodzi po przeliczeniu 190,00.  @bigmaras ma po 239,00. No niby masz rację. Ale po pierwsze dla forumowiczów są upusty. Po drugie masz produkt z polskiej dystrybucji, z gwarancją na miejscu. Wiec nie wiem, czy warto ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, chico99 napisał:

Po drugie masz produkt z polskiej dystrybucji, z gwarancją na miejscu.

 

Mówiąc Polska Dystrybucja masz na myśli że BigMaras ma podpisaną umowę z TinAudio i jest ich oficjalnym sprzedawcą w Polsce czy to że te słuchawki przyjadą do mnie z Polski a nie z innego kraju ? Jeśli by tak było to może faktycznie wziąłbym je u niego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, ifoundacookie napisał:

 

Mówiąc Polska Dystrybucja masz na myśli że BigMaras ma podpisaną umowę z TinAudio i jest ich oficjalnym sprzedawcą w Polsce czy to że te słuchawki przyjadą do mnie z Polski a nie z innego kraju ? Jeśli by tak było to może faktycznie wziąłbym je u niego.

 

Tak, @bigmaras sprzedaje tylko towar, który ma fizycznie na stanie. Dostaniesz je z Audioheaven, a nie z Chin. A w kwestii rabatu, śmiało się do niego odezwij.

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, ifoundacookie napisał:

 

Mówiąc Polska Dystrybucja masz na myśli że BigMaras ma podpisaną umowę z TinAudio i jest ich oficjalnym sprzedawcą w Polsce czy to że te słuchawki przyjadą do mnie z Polski a nie z innego kraju ? Jeśli by tak było to może faktycznie wziąłbym je u niego.

 

Umowa z tinaudio. Możesz odpytać bezpośrednio u producenta. Poza tym kupując w Polsce chroni Cię polskie prawo bez względu na to jakie umowy ma sklep z producentem. 

  • Like 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, bigmaras napisał:

 

Umowa z tinaudio. Możesz odpytać bezpośrednio u producenta. 

I właśnie tak konkretnej odpowiedzi oczekiwałem :) Właśnie pisałem do ciebie mail'a w tej sprawie.

Przejrzę jeszcze jak to wygląda za granicą i na rynku wtórnym i być może wrócę. Miło że tak szybko się zjawiłeś i wyjaśniłeś wątpliwości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, kordal napisał:

No to zamówiłem. Przy okazji przetestuje ten ulepszony względem poprzedniego moduł bluetooth z aptX:)

Daj znać jak się mają względem zs6 jak przyjdą.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach



No to zamówiłem. Przy okazji przetestuje ten ulepszony względem poprzedniego moduł bluetooth z aptX:)

Nie chcę Cię martwić, ale jeden gość na Head-Fi bardzo krytycznie się o nim wypowiedział (zasięg):
https://www.head-fi.org/threads/knowledge-zenith-kz-impressions-thread.698148/page-2367#post-14421842
Wg. niego lepszy jest kabel od TRN z AptX.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach





Nie chcę Cię martwić, ale jeden gość na Head-Fi bardzo krytycznie się o nim wypowiedział (zasięg):
https://www.head-fi.org/threads/knowledge-zenith-kz-impressions-thread.698148/page-2367#post-14421842
Wg. niego lepszy jest kabel od TRN z AptX.
Wziąłem go tylko eksperymentalnie,przez większość czasu będę pewnie korzystać po kablu :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności