Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Tanie słuchawki z Chin


MrSheep

Rekomendowane odpowiedzi

21 minut temu, chico99 napisał:

(...)

Wokale, tu pozwoliłem sobie zestawić ZS10 z TFZ King(gdzie wokale są świetne).

Porównanie, uczciwsze, pod względem ceny ale niestety ZS10 też poległy.

Wokale w ZS10 nienaturalne, męskie - ciemne i chropowate, kobiece - ostre i krzykliwe. 

Na koniec ergonomia.

Do tej pory myślałem, że gorzej niż w TF10 być nie może, a jednak może ...

Jakoś w końcu poradziłem sobie z aplikacją ale sealem nie do końca.

Krótkie tulejki powodowały, przy jakimkolwiek ruchu głowy, utratę seala.

Po wielu próbach rozbolały mnie uszy i dałem sobie spokój. 

 

 

Muszę niestety zgodzić że KZ w ZS10 z wokalami przekombinowali in minus (są ciemne i oddalone), ale same słuchawki do wieczornego słuchania muzyki elektronicznej pokroju Aurora B.Polaris są całkiem dla mnie spoko.

 

Co do ergonomii, w moim przypadku nie miałem żadnych problemów, słuchawki siedzą dobrze i są wygodne, z biflange też jest spoko i z nimi słuchawki grają nawet nieco równiej (przynajmniej na moich gumkach).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, chico99 napisał:

 

Nie jestem przekonany do tych 150h, w nausznych i owszem, ale w dokach ... ale niech tam.

Moje drugie podejście do ZS10, po 20h.

bas głębiej i z większą kontrolą, co nieco odsłoniło średnicę, ale pozostała ściśnięta i wycofana,

a góra ... tu żadne wygrzewanie nie pomoże.

Wokale, tu pozwoliłem sobie zestawić ZS10 z TFZ King(gdzie wokale są świetne).

Porównanie, uczciwsze, pod względem ceny ale niestety ZS10 też poległy.

Wokale w ZS10 nienaturalne, męskie - ciemne i chropowate, kobiece - ostre i krzykliwe.

Na koniec ergonomia.

Do tej pory myślałem, że gorzej niż w TF10 być nie może, a jednak może ...

Jakoś w końcu poradziłem sobie z aplikacją ale sealem nie do końca.

Krótkie tulejki powodowały, przy jakimkolwiek ruchu głowy, utratę seala.

Po wielu próbach rozbolały mnie uszy i dałem sobie spokój.

 

Hm. Tak sobie myśle, wysokie masz suche i damskie masz suche. Nie dziwię się, że ZS6 nie poszły. U mnie nie są suche, są nawet zbyt obłe lub to kwestia preferencji. Męskie się zgadzam.

 

A z innej strony, ciekaw jestem co powiesz na to CBAOOO (jeśli też je zamówiłeś) względem ZS10, bo mam względem obu zagwozdkę :D Tzn.lepsze są ZS10,ale kosmosu jakiegoś między nimi chyba nie ma.

Edit: Dobra jest inny kosmos, nie męczę :)

Edytowane przez requal
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, requal napisał:

A z innej strony, ciekaw jestem co powiesz na to CBAOOO ...

 

Nie mam takowych, chyba że pod inną nazwą.

 

 

Przypłynęły ZSA.

Pierwsze wrażenia, bez wygrzewania.

KZ ZSA(hybryda armatura/dynamik 8mm) plus spiral doty.

Aplikacja - bezproblemowa.

Seal - bezproblemowy.

Bas - o dziwo w kupie, dość zwarty i sprężysty.

Średnica - cofnięta ale dość wyraźnie zaznaczona, obecna.

Góra - miłe zaskoczenie, też jasna, ale brak zaostrzenia, szczegółowa, przyjemna.

Wokale - wycofane ale gładkie i sympatyczne.

Ogólne wrażenie pozytywne, z tego co pamiętam, ZSA grają podobnie jak ZSR(imho najlepsze z KZ-ów).

W zestawieniu z ZS10, które wczoraj katowałem, ZSA dwa razy tańsze i chciałoby się

napisać dwa razy lepsze ... jednak, być może, to zbyt pochopny wniosek.

Jakby ktoś nie wiedział, ZSA z prawej:P

 

foto.jpg

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok. Moja ostatnia uwaga odnośnie ZS10. Podoba mi się jak grają z samego Ipoda6g. Nie mam zastrzeżeń większych. Dobre sparowanie. Polecam. 

Edytowane przez requal
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatno zakupiłem takie słuchawki 

https://www.aliexpress.com/item/shiniQ141-Free-shipping-headphones-3-5mm-headset-ear-hook-earphone-for-mp3-player-mp4-mp5-mobile/32355989927.html?spm=2114.search0104.3.1.30d755ecVfIHMe&ws_ab_test=searchweb0_0,searchweb201602_5_10152_10151_10065_10344_10068_5722815_10342_10343_10340_5722915_10341_5722615_10696_10084_10083_10618_10307_5722715_10059_100031_10103_10624_10623_10622_5722515_10621_10620,searchweb201603_36,ppcSwitch_5&algo_expid=c0a36e51-d40a-4b05-9575-9b2da2285c7e-0&algo_pvid=c0a36e51-d40a-4b05-9575-9b2da2285c7e&priceBeautifyAB=0

Jakby nie mówić do złudzenia przypominają mi kopię sony mdr q140

Mi ich granie się podoba do codziennego użytku. 

Zastanawia mnie jedno kiedyś ktoś mi powiedział ze czasem produkt różni się tym że  płacimy za nazwę a często elementy i części pochodzą z tej samej fabryki i z częsci zapasowych które zostały są sprzedawane pod inną nazwą.

 

 

 

61NysV+KHLL._SX425_.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Moim zdaniem jeżeli dana marka się nie sprzedaję to korporację znaleźli sposób. Zrobić rebranding z  nową nazwą  z tańszą ceną co da większe grono ludzi. Jednak zawsze pozostaną Ci co stwierdzą że zapłacił krocie i grać zawsze będzie lepiej. Fakt nie można porównywać wszystkiego. Jednak zauważmy do czego rynek dąży i na dodatek youtuberów gdzie na każdym kanale preferują jeden rodzaj słuchawek to im płacą też za to że są wspaniałe i doskonałe. Dla mnie to trochę dziwnę bo jeżeli wszyscy zachwalają słuchawki co kosztują 500zł i porównują do tych co kosztują 2000zł to dla mnie takie dziwne odczucie po co kupować te za 2000zł jeżeli te za 500zł grają tak samo.

Czytam te fora i tak czasem nie dowierzam jak to możliwe że tańsze lepsze od tych co są drogie? 

Gdzie tutaj jest logika? 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Inszy jak zwykle marudzi. Bywa tak że znany producent zleca produkcję swoich słuchawek firmie o mniejszej renomie. Moga to być wtedy rebrandowane produkty tego producenta. Jednak często muszą się czymś różnic produkty sprzedawane pod inna marką. Różnice mogą być kosmetyczne. Czasem różnice polegają na użyciu innych podzespołów. Pisałem o tym w tym temacie w przypadku słuchawek SoundMagicP11S i Beyerdynamic DTX 350 m, gdzie w P11S użyto uproszczony pałąk bez wyściółki. Nawiasem mówiąc w P21S jest ten sam pałąk co w DTX 350m. Do tego w Soudmagicach są lepszej jakości pady. Reszta różnic to kosmetyka. Tu produkt mniej firmowy jest trochę lepszy od tego który jest produkowany dla Bayerdynamica. Jednak często jest  tak ze produkty wyglądające bardzo podobnie mogą być produkowane wprawdzie w tym samym miejscu lecz mogą się różnić kontrola jakości lub bazowymi takimi jak przetworniki. Na dodatek różne partie tańszego wyrobu mogą mieć tak ważne elementy o różnych parametrach w rożnych partiach. Choć czasem jest to celowe działanie w celu poprawy w nowszej wersji. Tak jest z słuchawkami dokanałowymi Kruger&Matz z drewnianymi obudowami. Zlecono ich produkcję Chińskiemu producentowi. Dlatego mamy niemal identyczne produkty pod 2 markami , a różnią się tylko drobiazgami i tym że oryginalny producent dołącza na wyposażeniu do nich woreczek do ich przechowywania, a cena jednych i drugich jest zbliżona. W momęcie wprowadzenia nowszej wersji Chińczyków również wprowadzono nowe przetworniki w tych które są produkowane dla naszej Polskiej marki.

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ludzie, to żaden rebrand, tylko ordynarna podróbka. Nie brzmi to tak samo jak oryginał, nie jest wykonane tak samo jak oryginał i nie odpowiada za to Sony, tylko chiński Janusz, co trzepie kasę na innych Januszach.

Wiem, bo kiedyś też popełniłem takie głupstwo, dokładnie z tym samym modelem.

 

A obrona takiego procederu jest po prostu żałosna, szczególnie że można w tej cenie kupić chińskie marki, które robią coś swojego.

To samo możecie sobie kupić na Allegro, albo "Beatsy Solo" za cztery dychy. Tylko kurna nie chwalcie się tym na forum i nie dorabiajcie filozofii.

  • Like 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 minuty temu, MobyDick napisał:

Tyle że to są właśnie tanie słuchawki z Chin.

I ostatecznie możesz zaliczyć za to bana, nie byłbyś tu pierwszy - więc proszę bardzo, ignoruj ostrzeżenia...

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uściślając. Podróbkami można nazwać coś co używa bezprawnie marki i nie jest produktem oryginalnym. Ma to na celu wprowadzić w błąd. Również gdyby widniał na nich napis np. Suny o podobnym kroju liter co Sony. A to wygląda na jakieś naśladownictwo. Dla czytających ten wątek interesujące może być to czy jest to jakieś straszne ****o lub czy gra to ok .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, LuQi napisał:

 

Jak dla mnie też ZSR są jak narazie na szczycie rodziny KZ i również czekam na ZSA. Jeśli grają podobnie do ZSR to dobrze się zapowiada :D

A z czym porównywałeś z KZów? Widziałem jakiś czas temu, że ma być promouszyn na Gearbeście, więc się zastanawiałem nad nimi też.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności