Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Tanie słuchawki z Chin


MrSheep

Rekomendowane odpowiedzi

No tak, bo ja nie mam doświadczenia. Powodzenia w udowadnianiu ludziom, że jest tak jak mówisz.

 

A tymczasem przeprowadzam się do Kra na jakiś czas, więc tam będzie można posłuchać niektórych słu z tematu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tego nie powiedziałem że nie masz, bo miałeś sporo doków z wyższej półki. Nie miałeś chyba najwyższej z tego co pamiętam. Jednak opisujesz je tak samo, jakby to było słuchawki za 300/500 zł a to już nie halo...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W życiu człowieniu :D Na prawdę przykładam się, żeby być dobrze zrozumianym gdy opisuję poziom dźwięku. I nigdy nie napisałem, że powinny kosztować tak dużo. Wy myślicie, że jak kupicie polecane, nowe słuchawki za 300zł to są dobrą reprezentacją poziomu słuchawek za tę cenę. Nic bardziej mylnego.

Jedno co chcę przekazać przez mój entuzjazm, to to, że cena za Chińczyki jest bardzo odpowiednia, skromna i szczera, a to, co nam się oferuje za parę baniek mogłoby kosztować znacznie mniej.

 

Myślę, że to, co Cię zmyliło, to najzwyklejszy hype, na tej stronie, z którym nie czuję wiele wspólnego. Za to Twoja wypowiedź, że te słu grają beznadziejne jest na tym samym poziomie jak wydźwięk tej zgrai rozentuzjazmowanych fanek.

 

Wracając jednak do tego co piszecie, u mnie Xk nie mulą i to nie jest przez jakąś moją dziwaczność, ale dlatego, że mają jasne i klarowne brzmienie, a u Ciebie najwyraźniej z jakiegoś powodu tak nie było.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pisząc nie mulą określ się, bo dla mnie niemulące słuchawki to chociażby shure 535, e2c czy nowe r1 brainzów.

 

Jasne do są re-0, klarowane aiwa shellz, k701.

 

napewno nie x-dun.

Edytowane przez Azahiel
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie znam żadnych z nich poza aiwami, ale nie szkodzi. Miałem trzy egzemplarze - CK700 białe i czarne, oraz CK-800. Znam je i pamiętam dobrze mimo, że już mają nowych właścicieli. Najbardziej zbliżone do nich słuchawki, z pamięci to będą EX500, a z moich obecnych Awei ES800m.

Miały głęboki bas o długim wybrzmiewaniu, ale bardzo dobrej reakcji. I to jest rzecz, która mnie w nich najbardziej urzekła. Porównywałem bezpośrednio do np K370, które mają pewne zabrudzenie dźwięku ogólnie, ale słychać to też na basie. Normalnie przy słuchaniu tego się nie wie, ale w porównaniu do innych słuchawek, np Xkdunów, AKG brakowało tej reakcji i czystości.

Na Dunach było nieco więcej basu niż w CX21, ale też xk ciężko do nich porównać, bo grają tak nierówno. Jeśli chodzi o reakcję, to byłą podobna. Prężny, prosty i schludny bas. O szczegółowości wiadomo, nie ma porównania.

Idąc w "prawo" ciepła im nie brakowało, nie brzmiały pusto jak np Q3, ale nie było tam żadnej koloryzacji. Im bliżej środka, tym bardziej były schowane instrumenty i nie było za dużo barwy a co dopiero koloryzacji, ale mimo to środek nie był z takich odbarwionych zupełnie jak np Mee M2, lub Cx21, raczej cos w stylu EX500. Wyższe średnie za to miały naturę krzykliwą, pobudzającą i męczącą, ale nie objawiało się to w sybilizacji tak, jak u niektórych słuchawek np a-jays three, AKG, lub EX500. Sybilizacja była dokuczliwa tylko na *tych* płytach. Góra dominowała, było jej nieco więcej niż basu w podobnym stopniu jak w ES800, ale była trochę mniej Superluxowa.

Mulące doki, to dla mnie Awei Q5 i Q9, albo ES300m, eterny, Xears Nature, JBL. Oczywiście wiadomo, że jak sie ma zimniejszy odtwarzacz, to kontrola się polepsza, a ja słuchałem właśnie na takich cieplejszych. Gdzieżby moim Xk iloscią niskich tonów do poziomu wspomnianych.

 

Oczywiście Xk brakuje rozdzielczości, przestrzeni, zróżnicowania na niskich dźwiękach, lotności góry i tego wszystkiego, czym określa się poważniejsze słu, ale tego wcale mi nie brakuje. Według mnie taki dźwięk jaki prezentowały był kompletny i na pewno nie miał takich oczywistych wad jak ten, o którym piszecie Wy. Słuchałem ich głównie na Samsungu Q2, który uważam za ciepłe, słodkie źródło, które dodaje iskierkę do góry.

Edytowane przez rhalf
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Absolutnie nie zgadzam się ze stwierdzeniem, że Eterny są bardziej zamulone od CK700, to właśnie te drugie to jedna wielka klucha w porównaniu do etern. Fakt, Eterny mają schowaną górę ale nie są zamulone! Sprawdzane łeb w łeb na tym samym playerze. Wydaje mi się, że co egzemplarz CK700 to inne granie bo nie widze racjonalnego wytłumaczenia dla tak skrajnych opinii. Ja opisuję na bazie swojego egzemplarza.

 

W dodatku dałem CK700 posłuchać kumplowi, który jest mniej osłuchany i także stwierdził, że grają kiepsko. Jego douszne Creativy grają zdecydowanie ciekawiej. Za to ES800M słucham z całkiem sporą dawką przyjemności. Wkońcu słychać talerze, które na Eternach nie istnieją. :)

 

W tej cenie chyba ciężko o bardziej dojrzałe granie? Czy się mylę? Nie siedzę zbytnio w portable.

Edytowane przez Karmazynowy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja dziś odebrałem podróbki Beatsów Tour. Oczywiście dźwiękowo kupa straszna i słuchawki wylądują w koszu jak je rozpruję by wyjąć kabel, ale futerał i gumki fajne, a po to je brałem. Sam futerał przyjemniejszy niż od Meelectroniców i JBMów, choć jeszcze nie tak dobry jak w SM PL30.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety nie mogę edytować ostatniego postu, ale warto zainteresować się słuchawkami Bidenuo G360. Jak sam producent je reklamuje: "Shocking low sound quality gives you a live concert-like sound effect". Chyba mnie przekonał do zakupu :D

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Są dwie pary tripli, dwie pary standardowych gumek w rozmiarze M oraz jedna para M w styku oliwkowym. Ale ta ostatnia nadaje się do kosza, jest twarda i nieprzyjemnie siedzi w uchu.

A czy będą pasowały na Panasy? Tego nie wiem - wchodzą na doki z tulejką T400, ale HJE120 mają ją trochę inną.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ile wam ostatnio idą przesyłki z chin? zawsze zamawiałem z focalprice i max 3 tygodnie. 16 listopada zamówiłem z priceangels i jeszcze czekam, troche sie zaczynam denerwować

 

luziik ,ja zamówiłem 4 listopada ,ale nie z focala i do dziś przesyłki nie mam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

do mnie ostatnio doszła paczka z tinydeal po jakichś 2,5 tygodnia od zamówienia :)

różnie z tym jest ,najszybciej mi przyszła w 11dni

 

Moja z eforchina dotarła w 1,5 tygodnia. :) Z Focala ponad miesiąc.

 

no właśnie z eforchina to jest loteria ,raz mi przyszła po 11 dni ,a druga idzie już grubo ponad miesiąc

Edytowane przez JBM
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z eforchina już więcej nie zamówię, ostatnio paczka szła dobrze ponad miesiąc i do tego przysłali mi CK700 czarne zamiast białych. A jak wygląda sytuacja z dx.com? Bo już niedługo będzie miesiąc od zamówienia, paczki nie mam, a w trackingu nic mi nie pokazuje :<

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przesyłki z Dealextreme wysyłają z tego co wiem z china post dlatego będą szły długo ok 1 miesiąc ,ja natomiast więcej czekać już nie zamierzam ,jedyna opcja jaka mam to skorzystać z chargeback karty bo niestety nie płaciłem paypalem. Ja wszystko rozumiem ale 2 miesiące na paczkę czekać nie będe. Eforchina nie polecam bo kompletnie się nimi nie idze porozumieć.

 

Próbowałeś reklamować te XK? Darmowa wysyłka to loteria. Trudno polegać na jakimś sklepie.

ja kiedyś próbowałem bo tez przysłali nie ten kolor ,przeprosili i na tym sie skonczyło

Edytowane przez JBM
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra, to jedziemy z paroma modeli dzięki uprzejmości Inszy :)

 

1.

http://dx.com/p/raxconn-in-ear-stereo-earphone-silver-grey-3-5mm-audio-jack-120cm-cable-69118

 

Budowa: Kabel wydaję się porządny dosyć,wtyczka niczego sobie. Jednak nierówne zakończenie odlewu trochę boli oczy. Gumki z tych przezroczystych bardziej, w skrócie- kiepskie.

 

Dźwięk: Bardzo czułe, strasznie hiss przenoszą... Seal taki sobie, jest akurat ale nic wielkiego. Ciemne, zamulone granie. Mamy wrażenie wielkiego, ale to wielkiego koca. Nie wiem co zrobić by je odmulić szczerze mówiąc. Wysokie mocno zakryte. Basu niskiego brak, średniego sporo. generalnie za tą cenę bardzo nie warto- maks jak dla mnie to 30 zł, nie 20 dolarów. Styl grania to takie hje, ale dodajcie potężny koc + mniej wysokich. Scena jest okey.

 

2.

 

http://dx.com/p/raxconn-in-ear-stereo-earphone-black-silver-120cm-length-90977

 

Budowa: Słuchawki fajnie wykonane, to takie soundmagic z takeigo lepszego okresu produkcji (tego pośrodku co kiedyś a teraz). Gumki podobne do tych z Mee. Ogólnie na plus budowa (kable sztywny jednak)

 

Dźwięk: Dźwięk z wypchnięta i krzykliwa średnica. Bas jest tutaj bardziej w stylu technicznym, chociaż potrafi zostać na dłużej czasami i zaćmić średnicę (jak damy inne gumki, trochę lepsze to ten bas tak naprawde jest cały czas ;/). Wokale niezbyt miłe, trochę krzykliwe i schowane za perkusją. Przełom średnicy i wysokich- niemiły, niestety. Wysokich więcej i sa lepsze, sa naprawdę okey.

 

3. czarne z pilotem (inszy musi się wypowiedzieć co to za model)

 

Budowa: Generalnie bardzo mi się podobają z budowy (w sensie materiałów), wydają się nie do zabicia. Kabel miękki, przyjemny w dotyku. Pilocik leciutki

 

Dźwięk: Generalnie tez zamulone, średnica wycofana. Pierwsze skrzypce grają bosowe dźwięki... Przez to mamy zalaną średnicę... gdzies tam wokal próbuje się przebić ale to trudne zadanie. Posiadają bass reflexy te słuchawki, także uważać. Co do wysokich w tej klasie sa okey. Nic szczególnego, ale i tragedii nie ma. Są zakryte i zapiaszczone- czyli norma. Scena jest miłym zaskoczeniem, jest szeroka dosyć. Szkoda że nie głęboka...

 

4. Białe sansui z drewnianym elementem (tez nie wiem jaki to model dokładnie- Inszy czyń honory)

 

Budowa: Boże jakie to wielkie!! Przez to wydają się masywne, że można by tym zabić... Wykonanie ogólnie na plus. Kabel tez miły w dotyku.

 

dźwięk: Wycofane niestety w każdym paśmie... a szkoda. ze wszystkich grają w miarę równo. Jednak to wycofanie...Basu sporo mimo wszystko, ale tego średniego. Niski gdzieś tam się pojawi ale to nie to... Wysokie wycofane, gdzieś tam to słychać, ale gdzie?... Heh, a tak fajnie wyglądają.

 

5. Pchełki od C30

 

Budowa: Wiadomo to pchełki i budżetówka... kabel taki, że na mrozie to pęknie zapewne... Tak to okey. Spore same w sobie.

 

Dźwięk: trzeba sporo je rozkręcić by dobrze zagrały. generalnie poziom tych pchełek to spokojnie Laberg L100 czy vedia srs300. jednak w porównaniu do tych, są z tej jasnej strony mocy. Basu jest niewiele. ale wokal + wysokie bardzo fajne. Jako zastępcze albo na granicy snu- polecam.

 

6. C30

 

Budowa: Zalatuje chinolem od razu, jednak sam w sobie jest nawet okey. Nie ma się aż do czego przyczepić tak bardzo. Chociaż Clip jest moim zdaniem lepiej wykonany...

 

Dźwięk: Zawiodłem się... Bez BBE to jest po prostu kupa... Gra to jak radyjko z kiosku... (no może przesadzam- ale bez życia to granie i wyprane całkowicie). Na dodatek nie współpracuje BBE z FLAC- nonsens... Oprogramowanie jak w każdym chinolu dobija...

 

Jak chcecie zdjęcia, to może wrzucić :) Nie rozpisywałem się za bardzo, ale chciałem je też wygrzać dlatego to tyle trwało.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W C30 bbe dziala na flacach tylko za kazdym razem trzeba je wlaczyc.

Z tym bez bbe to nie przesadzasz przespij sie z tym, a na drugi dzien wlacz muzyke od razu bez bbe i bez porownywania do niego to wtedy jest ok. Nie wiem jak w cube jest z wykonaniem, ale w nationite wszystko dobrze spasowane(nie mowie wykonane).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności