Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Tanie słuchawki z Chin


MrSheep

Rekomendowane odpowiedzi

6 minut temu, userfrom napisał:

Proszę Państwa,

Uprasza się o odróżnianie kabelków srebrnych od posrebrzanych, to jednak nie to samo. Również cenowo nie to samo.

 

Uprasza się o nie czepianie się skrótów myślowych, ponieważ każdy kto śledzi temat wie że chodzi o kable posrebrzane. A jak nie śledzi, to umie czytać i widzi że w nazwie produktu jest napisane "Silver Plated" ;).

Edytowane przez e1mo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, e1mo napisał:

 

Uprasza się o nie czepianie się skrótów myślowych, ponieważ każdy kto śledzi temat wie że chodzi o kable posrebrzane. A jak nie śledzi, to umie czytać i widzi że w nazwie produktu jest napisane "Silver Plated" ;).

W temacie często pojawiają się zupełnie nowi użytkownicy, którzy zapewne nie wiedzą o co chodzi, a tu widzą srebrny kabelek za $10, to po co płacić $130 skoro to to samo, a potem będą płacze, że kabelek nic nie zmienił w dźwięku, albo jeszcze pogorszył brzmienie.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, robertos napisał:

Czym się różnią miedziane (copper) od tych posrebrzanych? Chodzi mi o to jak wpływają na dźwięk?

Wysłane z mojego MI 5 przy użyciu Tapatalka
 

 

W moim przypadku posrebrzane kable względem miedzianych rozjaśniają nieco brzmienie, poprawiają nieco kontrolę basu i góry.

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja znalazłem przy zakupach polecanych przez @strong6znalazłem na Amazon.com ciekawe słuchawki Hi-Fi Walker A7plus i tańsza wersja bez srebrzonego kabelka HI-FI Walker A7. Bardzo ciekawie wyglądają i ciekawi mnie jak grają. Może skuszę się na tańszą wersję bo kabelek srebrzony u mnie jest więc po co wydawać 

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, robertos napisał:

Czym się różnią miedziane (copper) od tych posrebrzanych? Chodzi mi o to jak wpływają na dźwięk?

Wysłane z mojego MI 5 przy użyciu Tapatalka
 

Zależy od jakości przewodnika, zastosowanych izolacji. Ogólnie dodatek srebra w teorii najczęściej powinien powodować wyostrzenie dźwięku, większą ilość tonów wysokich.

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, userfrom napisał:

Zależy od jakości przewodnika, zastosowanych izolacji. Ogólnie dodatek srebra w teorii najczęściej powinien powodować wyostrzenie dźwięku, większą ilość tonów wysokich.

Ja bym nazwał to rozjaśnieniem i napowietrzeniem sceny. W bardzo jasnych słuchawkach może to szkodzić brzmieniu. Za to w ciemnych nie zaszkodzi 

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Jaro54 napisał:

A ja znalazłem przy zakupach polecanych przez @strong6znalazłem na Amazon.com ciekawe słuchawki Hi-Fi Walker A7plus i tańsza wersja bez srebrzonego kabelka HI-FI Walker A7. Bardzo ciekawie wyglądają i ciekawi mnie jak grają. Może skuszę się na tańszą wersję bo kabelek srebrzony u mnie jest więc po co wydawać 

Droga wysyłka - 7 dolarów. Wygląd i budowa OTE - zasługują na uwagę.

Edytowane przez Lord Rayden
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem kabelek RC-BT podobny do tego od Fiio tylko tańszy. Ten, który odnalazł Jaro54.

Poza tym MEMT T5 (takie earpods).

Edytowane przez Lord Rayden
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, cinc napisał:

Czy mógłby ktoś napisać jakiś podsumowujący post odnośnie tego, co warto kupić 11.11? Dawno mnie tu nie było, a kopanie tematu jest uciążliwe... Proszę :)

Jakbyś przejrzał ostatnie 20 stron, to prawdopodobnie na każdej z nich będą zachwyty nad: BQEYZ KC2, Tin Audio T2, TRN V80, Artiste i milionem modeli KZ, których już nikt nie ogarnia (łącznie z producentem) :D

ps. W weekend będę wystawiał na giełdę moje V80 i T2, także jakby się komuś nie chciało czekać do stycznia na paczkę od majfrenda, to będzie miał okazję ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, requal napisał:

11.11: BQEYZ BQ3

Moje już z Paris jadą do mnie, może jutro będą :)

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, Jaro54 napisał:

Moje już z Paris jadą do mnie, może jutro będą :)

Czekamy na porównanie :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Liczę że Poczta Polska nie nazwali :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie na początku były trochę zmulone, ale to raczej kwestia paru godzin. 

 

 

Rok temu tak było (fb mi przypomniało wrzutkę na wallu):) Fajne były te ZhiYin (spalił je wzmacniacz).. ponoć coś tam poprawiono w nich. Teraz w promo na 11:11 39usd.

23231653_10207673815282198_8722252882070005656_n.jpg

Edytowane przez requal
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

 

 

Koniec świata, tipsy droższe (prawie dwa razy) od słuchawek.

Kilka słów o słuchawkach QKZ CK9.

Kupiłem je dość przypadkowo za 3,34$ ... Leżały, u mnie, kilkanaście dni i czekały aż trafią w inne ręce.

Dość przypadkowo również zwróciłem na nie uwagę , podłączyłem i zaskoczenie. Ale do rzeczy.

Słuchawki to konstrukcja oparta na dwóch dynamikach 10 i 8 mm. Kopułki plastikowe ale ergonomiczne i przyjemne w dotyku.

Seal bezproblemowy, a u mnie to skomplikowana sprawa.

No i teraz najważniejsze, jak grają. Pierwsze podłączenie, na stokowych gumkach, to nic specjalnego. Grają jak kosztują.

Ale zmieniłem stoki na spiralki i to one spowodowały, że usłyszałem potencjał tych doków, tkwiący dość głęboko, ale jednak.

QKZ CK9 to podręcznikowy przykład, że słuchawki dynamiczne trzeba wygrzewać. Dałem więc im w palnik, jakieś 100 godzin.

I to ostro, high volume he, he. Nie przerywałem procesu tylko od czasu do czasu podładowałem dapa, który je wygrzewał.

Wczoraj je podłączyłem i odsłuchałem. Szczęka mi opadła ...

QKZ CK9 stoją po ciemnej stronie, góra jest cofnięta ale obecna. Mało detaliczna ale też nie zgaszona. Średnica bez wyostrzeń i

ziarnistości. Fajne wokale, z głębią i wyrazistością. No i teraz bass. Niewątpliwie podbity ale kontrolowany i schodzący bardzo

nisko. Sprężysty, miękki i absolutnie nie rozlany na średnicy. Jest go dużo ale w tej jakości to w sam raz. Scena przyzwoita. 

Słuchawki, bez względnie, grają klimatycznie, dźwiękiem gęstym i dociążonym. Na pewno nie są dla detalistów.

Ale każdy kto lubi niemęczące, rozrywkowe, muzykalne granie, a nie ma funduszy, powinien je mieć.

Źródłem był głównie dx150 ale podłączyłem je też do chińskiego fona, było gorzej ale też bardzo, bardzo ok.

Wczoraj stroiłem filtrami moje FCL8s i nie mogłem osiągnąć takiego zejścia jak QKZ CK9.;)

Przypominam za te słuchawki zapłaciłem 12,00 słownie: dwanaście złotych, a 11.11 chyba je będą za darmo rozdawać he, he

foto_1.jpg

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Inszy napisał:

FLC8 nie miały takiego zejścia, czy takiej ilości dołu? Bo na ich subbas raczej nikt do tej pory nie narzekał.

Chyba poza mną..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja się zabrałem za ostre wygrzewanie (każda para po 150h) i tak v80 dalej są do dupy tego naprawdę za taką kasę szkoda kupować chociaż trzeba przyznać że wykonanie naprawde dobre. Kz as10 tu się wszystko poukładało dobre słuchawki do muzyki rozrywkowej i elektronicznej. Artiste te też się ułożyły i to są naprawdę dobre słuchawki nic im nie brakuje oprócz wyglądu. Ale i tak zakup roku to tinaudio t2.

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 minuty temu, piom napisał:

A ja się zabrałem za ostre wygrzewanie (każda para po 150h) i tak v80 dalej są do dupy tego naprawdę za taką kasę szkoda kupować chociaż trzeba przyznać że wykonanie naprawde dobre. Kz as10 tu się wszystko poukładało dobre słuchawki do muzyki rozrywkowej i elektronicznej. Artiste te też się ułożyły i to są naprawdę dobre słuchawki nic im nie brakuje oprócz wyglądu. Ale i tak zakup roku to tinaudio t2.

A ja mam odwrotne zdanie :) Artiste to nieporozumienie a V80 po wygrzaniu i zaaplikowaniu SpinFitów są dużo lepsze od Artiste. Takie jest moje zdanie

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności