Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Tanie słuchawki z Chin


MrSheep

Rekomendowane odpowiedzi

Tu nie chodzi o to, kto ma rację, tylko o to, by nie wmawiać innym, że ściąganie garściami tanich słuchawek, to dobra droga do satysfakcji z muzyki.

 

Jak ktoś złapie bakcyla do kolekcjonowania, jego sprawa, ale patrząc właśnie pod kątem muzyki, jest to marnotrawstwo kasy i czasu.

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Inszy, predzej czy pozniej koledzy przyznaja Ci racje :)

Tez sie dlugo leczylem z tego zbieractwa i tez uwazam ze lepiej odlozyc na cos porzadnego i swietnie grajacego niz miec 30 par srzrotu, ktorego i tak sie nieuzywa...

porozdawalem chinszczyzne, a sobie zostawilem zst w miasto i tomahawki. I to byla imo dobra decyzja bo za zaoszczedzona od tamtej pory kase kupilem aune e1 ktore pozamiatalo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minut temu, Inszy napisał:

Tu nie chodzi o to, kto ma rację, tylko o to, by nie wmawiać innym, że ściąganie garściami tanich słuchawek, to dobra droga do satysfakcji z muzyki.

 

Z całym szacunkiem, ale wydaje mi się, że nikt tu niczego i nikomu nie wmawia.

Twierdzę tylko, jak ktoś ma na naturę zbieracza - kolekcjonera , to będzie zbierał i

poszerzał kolekcję na skalę swoich możliwości.

 

21 minut temu, Inszy napisał:

Jak ktoś złapie bakcyla do kolekcjonowania, jego sprawa, ale patrząc właśnie pod kątem muzyki, jest to marnotrawstwo kasy i czasu.

 

No, dokładnie, to jego sprawa. Nie można jednak wszystkiego upraszczać. Idąc tą drogą, to każde hobby,

w mniejszym lub większym stopniu polega na takim marnotrawstwie.

3 minuty temu, Weird_O napisał:

predzej czy pozniej koledzy przyznaja Ci racje :)

 

No, nie wiem:)

Spróbuj przekonać filatelistę, że ma sobie zostawić jeden lub kilka najdroższych,

czy tam najładniejszych znaczków ...:P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, Inszy napisał:

Tu nie chodzi o to, kto ma rację, tylko o to, by nie wmawiać innym, że ściąganie garściami tanich słuchawek, to dobra droga do satysfakcji z muzyki.

 

Jak ktoś złapie bakcyla do kolekcjonowania, jego sprawa, ale patrząc właśnie pod kątem muzyki, jest to marnotrawstwo kasy i czasu.


Masz rację. Ściąganie garściami taniego badziewia nie jest zbyt mądre. Staram się łowić "perełki" nie kupować badziewia, jednak i na takie też natrafiam.
Marnotrawstwo kasy i czasu.
Ja akurat nikomu nie wmawiam, że ściąganie garściami tanich słuchawek, to dobra droga do satysfakcji z muzyki.

To Ty pisałeś (że ze słuchawek które posiadam), zdążyłeś się pozbyć 12 par (badziew?).
Pieniądze, które Ci się wróciły wydałeś na kolejne słuchawki? czy na kosmetyki dla dziewczyny?
ps.to ta łagodniejsza odmiana.

 

8 godzin temu, chico99 napisał:

 

Z całym szacunkiem, ale wydaje mi się, że nikt tu niczego i nikomu nie wmawia.

Twierdzę tylko, jak ktoś ma na naturę zbieracza - kolekcjonera , to będzie zbierał i

poszerzał kolekcję na skalę swoich możliwości.

 

 

No, dokładnie, to jego sprawa. Nie można jednak wszystkiego upraszczać. Idąc tą drogą, to każde hobby,

w mniejszym lub większym stopniu polega na takim marnotrawstwie.


Z drugiej strony sam widziałem tu użytkowników, którzy chwalili się kupując jednorazowo kilkanaście par tanich/najtańszych chińczyków.
I to mi bardziej pasuje, wpisuje się w przekaz cytatu (u góry tego posta)@Inszy

8 godzin temu, Weird_O napisał:

Inszy, predzej czy pozniej koledzy przyznaja Ci racje :)

Tez sie dlugo leczylem z tego zbieractwa i tez uwazam ze lepiej odlozyc na cos porzadnego i swietnie grajacego niz miec 30 par srzrotu, ktorego i tak sie nieuzywa...

porozdawalem chinszczyzne, a sobie zostawilem zst w miasto i tomahawki. I to byla imo dobra decyzja bo za zaoszczedzona od tamtej pory kase kupilem aune e1 ktore pozamiatalo.

Bo to jest droga, którą chyba większość przechodzi. I wszyscy w gruncie rzeczy o tym wiemy. Nie wyobrażam sobie kupowania do końca życia kolejnych i kolejnych słuchawek. Kiedyś poprzestanę ale chyba jeszcze nie dziś. Posiadając Vsonic Gr07be, kupiłem i "trafiłem" na Tin Audio T2. Na jakiś czas na tym poprzestanę.
Założę się, że Aune E1 to nie będzie Twój ostatni zakup ;)

Edytowane przez strong6
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W takim razie, żeby nie oddawać się zbieractwu... Które słuchawki polecacie zawsze w ciemno? Zastanawiałem się nad takimi dokami:
- TRN V20 (te już zamówiłem, bo dość tanie i dużo osób się o nich wypowiadało pozytywnie)
- TIN Audio T2
- E-MI CI880
- EINSEAR T2
- Urbanfun HiFi
- KZ ZSR + bluetooth

I tymi pchełkami:

- boarseman K25S
- Qian69
- K's 64


Chciałbym mieć właśnie 2-3 pary słuchawek, których używam i nie kupować szrotu z czystej ciekawości :D Aktualnie słucham spotify ze zintegrowanego, laptopowego realteka i Motoroli Moto E LTE, chciałbym przejść za jakiś czas na hifiberry z CMOYem. Od około roku słuchałem sobie VE Monk+ ale po kupnie najtańszych z jako-tako polecanych - UiiSii HM7 monki zaczęły się wydawać mało szczegółowe. Z drugiej strony w HM7 denerwuje mnie wyraźnie słyszalny szum z laptopa/telefonu. Lubię też (mam i używam) KSC75, CAL! i Philips SHP5401 (chociaż te ostatnie zgwałciłem wyrzucając w ogóle filc sprzed przetworników, przez co muszę się do nich zawsze chwilę przyzwyczajać. Które z wypisanych przeze mnie modeli odrzucilibyście, jako bez sensu? Jak widzicie po tym z czego słucham - nie jestem zbyt wymagający, ale pamiętam to pozytywne zaskoczenie po usłyszeniu pierwszy raz KSC75, czy Monk+, za którym już trochę się stęskniłem ;) Gatunki muzyczne, których głównie słucham to indie rock, shoegaze, ambient, jednak chciałbym żeby słuchawki były w miarę uniwersalne i grały dobrze też jazz, czy muzykę klasyczną.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na pchełkach się nie znam.
W pierwszej grupie nie ma szrotu, badziewia (mam i znam wszystkie, te taniutkie UiiSii HM7 też), słuchawek bez sensu. Z tym Hifiberry + CMOY to dobry pomysł.
Jeśli już zamówiłeś TRN V20, to z pozostałych poleciłbym grające od nich odmiennie (neutralnie) ale też i droższe, Tin Audio T2.

Edytowane przez strong6
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Vabigoon: Nie przerabiałem pchełek zbytnio, ale za parę drobnych w kieszeni brałbym Vido. Jeśli lubisz Cal! to powinny podejść. Szkoda nie wziąć, nawet jeśli by miały być przeznaczone na zrobienie z nich skakanki :) Mam stąd, 2.41 usd.

 

https://pl.aliexpress.com/item/3-5mm-Sport-New-DIY-Earbud-In-Ear-Earphone-Earbud-Dynamic-Flat-Head-Plug-Earbud-Bass/32828972947.html?spm=a2g0s.9042311.0.0.27425c0fsrbQo4

Edytowane przez requal
  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam też MS16. Imho Vido lepsze, grają pełnym pasmem, bardziej przyciemnione z mniej wyeksponowaną górą, ale też dość detaliczną. Z MS16 parę razy miałem wrażenie, że są jakieś popsute, ale to kwestia przyzwyczajenia..SQ podobne.  Poza tym idą bez adaptera z klona Lehmana i Zenka Uno, MS16 nie, jeśli to ma jakieś znaczenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na MS16 też już czekam ? Co do vido - czytałem skrajne opinie, i właśnie kupowania słuchawek bo tanie i niektórzy lubią chciałbym uniknąć i wyselekcjonować jakieś naprawdę dobre, których mógłbym słuchać dłużej niż tydzień po otrzymaniu przesyłki. CAL! z tych trzech lubię najmniej, bardziej odpowiadają mi KSC75.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie dziwie się odnośnie wysokiej oceny tych MEMT T5 (praktycznie razem mieliśmy je kupować) i że wykolegowały MS16. Prawdopodobnie zestrojone będą podobnie do MEMT X5 i MEMT X9 i dlatego rozumiem jak piszesz, że prezentują "twarde granie". To dobre określenie i chyba jeszcze lepiej pasujące do tych modeli dokanałowych, też wysoko ocenianych wśród doków budżetowych.

Edytowane przez strong6
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, strong6 napisał:

To Ty pisałeś (że ze słuchawek które posiadam), zdążyłeś się pozbyć 12 par (badziew?).
Pieniądze, które Ci się wróciły wydałeś na kolejne słuchawki? czy na kosmetyki dla dziewczyny?

Gdy zdarzy mi się kupić badziew, to albo ląduje w śmieciach, albo je wybebeszam, jako dawcę kabla lub obudowy. 

Te 12 par, które pokrywały się z Twoją kolekcją poszły w świat dlatego, że ich nie słuchałem, po prostu. Czasami coś z ciekawości kupię, ale i tak wiem, że zostanę przy moich głównych słuchawkach, a o nowych zapomnę. Więc po co miałbym je trzymać (no, część zostaje do porównań przy recenzjach)?

 

A pieniądze, które wracają idą na różne rzeczy - ostatnio dołożyłem do lepszych opon ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, Vabigoon napisał:

W takim razie, żeby nie oddawać się zbieractwu... Które słuchawki polecacie zawsze w ciemno? Zastanawiałem się nad takimi dokami:
- TRN V20 (te już zamówiłem, bo dość tanie i dużo osób się o nich wypowiadało pozytywnie)
- TIN Audio T2
- E-MI CI880
- EINSEAR T2
- Urbanfun HiFi
- KZ ZSR + bluetooth

I tymi pchełkami:

- boarseman K25S
- Qian69
- K's 64


Chciałbym mieć właśnie 2-3 pary słuchawek, których używam i nie kupować szrotu z czystej ciekawości :D Aktualnie słucham spotify ze zintegrowanego, laptopowego realteka i Motoroli Moto E LTE, chciałbym przejść za jakiś czas na hifiberry z CMOYem. Od około roku słuchałem sobie VE Monk+ ale po kupnie najtańszych z jako-tako polecanych - UiiSii HM7 monki zaczęły się wydawać mało szczegółowe. Z drugiej strony w HM7 denerwuje mnie wyraźnie słyszalny szum z laptopa/telefonu. Lubię też (mam i używam) KSC75, CAL! i Philips SHP5401 (chociaż te ostatnie zgwałciłem wyrzucając w ogóle filc sprzed przetworników, przez co muszę się do nich zawsze chwilę przyzwyczajać. Które z wypisanych przeze mnie modeli odrzucilibyście, jako bez sensu? Jak widzicie po tym z czego słucham - nie jestem zbyt wymagający, ale pamiętam to pozytywne zaskoczenie po usłyszeniu pierwszy raz KSC75, czy Monk+, za którym już trochę się stęskniłem ;) Gatunki muzyczne, których głównie słucham to indie rock, shoegaze, ambient, jednak chciałbym żeby słuchawki były w miarę uniwersalne i grały dobrze też jazz, czy muzykę klasyczną.

Mam te tanioszki Vido, mam MS-16, dźwiękowo bardziej podobają mi się Vido, ale nie ukrywajmy, MS16 są zdecydowanie porządniej wykonane, nie sądzę, że tanioszki posłużą jakoś strasznie długo. Z doków TIN Audio na prawdę grają świetnie, czuć, że to wyższa klasa od takich np urbanów/vivo x800. W cenie promocyjnej czyli około 35 usd raczej bez konkurencji, przynajmniej na razie. :D

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, strong6 napisał:

Nie dziwie się odnośnie wysokiej oceny tych MEMT T5 (praktycznie razem mieliśmy je kupować) i że wykolegowały MS16. Prawdopodobnie zestrojone będą podobnie do MEMT X5 i MEMT X9 i dlatego rozumiem jak piszesz, że prezentują "twarde granie". To dobre określenie i chyba jeszcze lepiej pasujące do tych modeli dokanałowych, też wysoko ocenianych wśród doków budżetowych.

Nie dziwie się odnośnie wysokiej oceny tych MEMT T5 (praktycznie razem mieliśmy je kupować) i że wykolegowały MS16. Prawdopodobnie zestrojone będą podobnie do MEMT X5 i MEMT X9 i dlatego rozumiem jak piszesz, że prezentują "twarde granie". To dobre określenie i chyba jeszcze lepiej pasujące do tych modeli dokanałowych, też wysoko ocenianych wśród doków budżetowych.

Poza tym MEMT T5 są wygodne, w porównaniu do klasyki pcheł mają częściową izolację. Da ich się słuchać "bezpiecznie" np w aucie bo lekko tłumią ale karetki słuchem nie przegapisz. Kabel jest mocny, wykonanie na dobrym poziomie. Pilot trochę ubogi bo tylko odbieranie rozmów, Play i Pause.

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, Lord Rayden napisał:

Poza tym MEMT T5 są wygodne, w porównaniu do klasyki pcheł mają częściową izolację. Da ich się słuchać "bezpiecznie" np w aucie bo lekko tłumią ale karetki słuchem nie przegapisz. Kabel jest mocny, wykonanie na dobrym poziomie. Pilot trochę ubogi bo tylko odbieranie rozmów, Play i Pause.

A jak charakterystyka względem MS16?

MS16 niestety kiepsko u mnie w uchu leżą, praktycznie niemożliwe jest ułożenie tak, żebym w lewej miał bas (mam węższy kanał, i inaczej zakrzywiony).

Budowa MEMT T5 wskazuje na to, że powinno być lepiej pod tym względem, dlatego zastanawiam się nad ich kupnem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To trochę podobne dobre granie. T5 jakby bardziej dociążone. Porównując na szybko, widać,że przesiadka z MS16 na T5 nie była bolesna właśnie z powodu podobieństwa w graniu. MS16 bardziej lekkie i przestrzenne bo bardziej otwarte.

 

U mnie też problemy z lewym uchem (kształt kanału). Stąd używam pianek w dokach.

Edytowane przez Lord Rayden
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, Inszy napisał:

Gdy zdarzy mi się kupić badziew, to albo ląduje w śmieciach, albo je wybebeszam, jako dawcę kabla lub obudowy. 

Te 12 par, które pokrywały się z Twoją kolekcją poszły w świat dlatego, że ich nie słuchałem, po prostu. Czasami coś z ciekawości kupię, ale i tak wiem, że zostanę przy moich głównych słuchawkach, a o nowych zapomnę. Więc po co miałbym je trzymać (no, część zostaje do porównań przy recenzjach)?

 

A pieniądze, które wracają idą na różne rzeczy - ostatnio dołożyłem do lepszych opon ;)

Rozumiem. Tym bardziej, że Twój przerób doków jest wielokrotnie wyższy niż mój. I to jest wieloletnia działalność ;)
Ja absolutnie nie propaguję że ściąganie garściami tanich słuchawek, to dobra droga do satysfakcji z muzyki. Nie ściągam garściami. Zawsze dokonuję pojedynczego, bardziej lub mniej trafnego wyboru. Ostatnio razem z @Lord Rayden miałem kupować MEMT T5 ale zrezygnowałem na rzecz KZ ZST 10 (oba modele z racji układów z chińskimi sprzedawcami mogłem mieć bardzo tanio). Ktoś tu niepotrzebnie zachwycił się zdjęciem moich chińskich doków, które umieściłem w temacie. To żaden wzorzec do naśladowania. To moja fanaberia.
Moja mini kolekcja powstała mimochodem, przez kilkadziesiąt miesięcy. Nie eliminuję najsłabszych modeli (bo nie ma ich tak dużo przy moim przerobie, nie chce mi się latać na pocztę - czasem usługa PP przebija kwotę, którą płaciłem za słuchawki, itp, itd) bo mi się praktycznie nie chce.
Bardzo się cieszę, że udało mi się wyłowić "perełki" typu URBANFUN, Swing, Einseart t2, Vivo, Tin Audio T2 itd, itd i choćby takie VJJB4, od których zaczynałem, a które trafnie polecił mi @Inszy

Edytowane przez strong6
  • Like 6
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, strong6 napisał:

Ja absolutnie nie propaguję że ściąganie garściami tanich słuchawek, to dobra droga do satysfakcji z muzyki. Nie ściągam garściami. Zawsze dokonuję pojedynczego, bardziej lub mniej trafnego wyboru. Ostatnio razem z @Lord Rayden miałem kupować MEMT T5 ale zrezygnowałem na rzecz KZ ZST 10 (oba modele z racji układów z chińskimi sprzedawcami mogłem mieć bardzo tanio). Ktoś tu niepotrzebnie zachwycił się zdjęciem moich chińskich doków, które umieściłem w temacie. To żaden wzorzec do naśladowania. To moja fanaberia.
Moja mini kolekcja powstała mimochodem, przez kilkadziesiąt miesięcy. Nie eliminuję najsłabszych modeli (bo nie ma ich tak dużo przy moim przerobie, nie chce mi się latać na pocztę - czasem usługa PP przebija kwotę, którą płaciłem za słuchawki, itp, itd) bo mi się praktycznie nie chce.
Bardzo się cieszę, że udało mi się wyłowić "perełki" typu URBANFUN, Swing, Einseart t2, Vivo, Tin Audio T2 itd, itd i choćby takie VJJB4, od których zaczynałem @Inszy

 

Myślę, @strong6 że podsumowałeś, trafnie, temat. Nic dodać, nic ująć:)

I ... mam propozycję. Dajmy już temu spokój;)

 

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 20.05.2018 o 11:30, strong6 napisał:

 Nie pozostaje na jednym zegarku Patek Philippe. Choć inne pokazują czas tak samo i raczej tylko jeden nosi na łapie, to kupuje kolejne Patki:

https://www.czaszegarkow.pl/patek-philippe-c-74.html?filter={"price"%3A["1000000_10000000"]}&last=price

O dżizas, o mało nie zszedłem na widok cen :D. Seeerio? Budzik za pięć baniek?! A dzieci w afryce umierają, brawo - kapitalizm -_-.

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

27 minut temu, neonlight napisał:

O dżizas, o mało nie zszedłem na widok cen :D. Seeerio? Budzik za pięć baniek?! A dzieci w afryce umierają, brawo - kapitalizm -_-.

 

Tutaj masz 20 potencjalnych nabywców zegarka za 5 milionów. http://www.businessinsider.com/most-generous-people-in-the-world-2015-10

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności