Skocz do zawartości

Tanie słuchawki z Chin


MrSheep

Rekomendowane odpowiedzi

Ja te słuchawki brałem dla żony i dlatego rozmiar S ale że dobrze grają i dobrze leżą w moich uszach to je sobie "pożyczyłem".
Przypuszczam, że kopułka w rozmiarze L może być większa. Rozmiar dla facetów (widać to na fotkach z Gearbest).

Ps. teraz zauważyłem dodatkowe pytanie jakie zadał @Perul, dlatego edytuję i dopisuję.
Te UiiSii CM5 dźwiękowo nie są tak daleko od opisywanych, neutralnych/naturalnych TinAudio T2. Mają więcej basu od TinAudio T2 i jest on wolniejszy (grafen?)
i choć grają jasno, to góra jest łagodna, jest jej mniej niż w TinAudio T2. Te (T2) są bardziej naturalne, może ciut lepsze technicznie, grają odrobinę jaśniej
i wyciągają odrobinę więcej szczegółów. UiiSii CM5 są cieplejsze i mają minimalnie szerszą scenę od TinAudio T2. Żadnych przekłuć na górze.
Warte ceny jaka jest na Gearbest.

Edytowane przez strong6
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mi się to uogólnieniem. Mały mężczyzna z małymi uszami zapewne będzie potrzebował bardziej tych małych niż duża kobieta z dużymi uszami. Wielkość obudowy zapewne nie jest bez wpływu na dźwięk, jednak ktoś kto ma małe uszy nie będzie mógł używać tych dużych. W sumie to całkiem niezły pomysł z 2-ma wersjami.

Edytowane przez MobyDick
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, strong6 napisał:

...
Ps. teraz zauważyłem dodatkowe pytanie jakie zadał @Perul, dlatego edytuję i dopisuję.
Te UiiSii CM5 dźwiękowo nie są tak daleko od opisywanych, neutralnych/naturalnych TinAudio T2. Mają trochę więcej basu od TinAudio T2 i jest on wolniejszy (grafen?) i choć grają jasno, to góra jest łagodna, jest jej mniej niż w TinAudio T2. Te (T2) są bardziej naturalne, może ciut lepsze technicznie, grają odrobinę jaśniej
i wyciągają odrobinę więcej szczegółów. UiiSii CM5 są cieplejsze i mają minimalnie szerszą scenę od TinAudio T2. Żadnych przekłuć na górze.
Warte ceny jaka jest na Gearbest.

A jak z wybrzmiewaniem najwyższych tonów, są takie jak w HP150? Tego niestety mi brakuję w KZ i innych posiadanych "chińczykach".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To są moje pierwsze doki z podwójnymi grafenowymi przetwornikami (bez armatury jak np jest w Xiaomi Hybrid Pro HD ) i wydaje mi się, że z tego powodu (grafenu) zarówno dół jak i góra dłużej wybrzmiewa. Jest pełna ale łagodna, nie jest krzykliwa. Bawiłem się tipsami żeby bardziej górę otworzyć, bo na firmowych mi jej brakowało. Teraz instrumenty takie jak talerze perkusji w pełni wybrzmiewają. Jednak góra w HP150 jest ostrzejsza, wysokie dźwięki krócej wybrzmiewają przez co czasem potrafią też ukłuć.
Treble w UiiSii CM5 są pełne ale nie tak krzykliwe jak w KZ ZS5 ver2 lub KZ ZS6.

Edytowane przez strong6
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, gregdezet napisał:

@Inszy, dotarły już do Ciebie te doki od VE? bo chyba zamawiałeś, a jestem ich ciekawy.

W środę opuściły Estonię, więc pewnie jeszcze ze dwa tygodnie trzeba poczekać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Karbon315 napisał:

Wykres dla Rose North Forest, kradzione z head-fi. Szkoda, że moje jeszcze nie wyruszyły do Polski. 

2018-04-23 09_28_09-BEST Sub-100$ CHINESE EARPHONES - Hidden Gems, Best deals and impressions sharin.png

 

Moje już idą razem z Tin Audio T1 i Hypersense Eclipse HEX02, ale kiedy dojdą do już zagadka.

 

Dźwięk w Rose North Forest będzie pewnie dość gładki i zbalansowany. Ciekawe jak z holografią sobie radzą. Widziałeś jakieś opinie?

Edytowane przez Methuselah
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Methuselah napisał:

Dźwięk w Rose North Forest będzie pewnie dość gładki i zbalansowany. Ciekawe jak z holografią sobie radzą. Widziałeś jakieś opinie?

 

Patrząc po wykresie to raczej będą jasne, sybilizujące i ze zgaszonymi talerzami.

Edytowane przez Spawn
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zobaczcie sobie na golden ears jak powinien wyglądać idealny wykres a potem można dyskutować ;) . Ten wykres jest bez jakiejkolwiek kompensacji. Poza tym bez np. wykresu harmonicznych wiele nie da się powiedzieć. 

Edytowane przez Oskar2905
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poszukałem opinii o North Forest. W wątku na Head Fi jest niewiele, na Reddicie też niepopularny temat, ale to poniżej zachęca.

 

"To add, they have a very soft, easygoing sound to them, there is nothing they do that is offensive to my ears. They are just not particularly bass or treble heavy, but I don’t feel they lack in those departments, they are just not over emphasized. FOR THE MONEY, they are great, sincerely they could cost twice and even three times as much and I still would consider them a great buy." - Metabaron (HeadFi)

Edytowane przez Methuselah
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, strong6 napisał:

@Lord Rayden - te MEMT T5 już doszły?

Chyba doszły. Paka w domu z Chin jest. Ale odpakuję dopiero koło 30 maja jak wrócę z wyjazdu urlopowego. 

Teraz to się porobiło. Ukrainka listonoszka kazała Matuli schodzić na parter po paczkę. :( . Dopiero stanowcze stwierdzenie Mamy, że chodzi o lasce, spowodowało wejście listonoszki na 4 piętro.

Edytowane przez Lord Rayden
  • Thanks 1
  • Sad 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Lord Rayden napisał:

Ukrainka listonoszka kazała Matuli schodzić na parter po paczkę. :( 

W ryj dać mógłbym dać, cytując klasyka.

A żeby nie było, że nie że nie w temacie - dzisiaj na półkę poleciały K702 i HE4xx, znowu zostały wygryzione przez te szatańskie T2ki. Leci mój drugi tydzień z nimi i ja się dalej pytam jak oni to zrobili... Wydaje się, że po próbowaniu różnistych mid-endów moim królikiem jest chińczyk za 40 backsów. 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności