Skocz do zawartości

Tanie słuchawki z Chin


MrSheep

Rekomendowane odpowiedzi

1 godzinę temu, Perul napisał(a):

Moondrop Chu też mają fajną średnicę, widać ta firma tak stroi

 

Dobrze, że napisałeś, do mnie też przyszły bez mikrofonu, a zamawiałem z mikrofonem.

Jak założyłeś spór, sprzedawca Ci oddał kasę, czy Aliexpress?

Do mnie też przyszły bez mikrofonu. Zaproponowali 3$ zwrotu, więc napisałem, że zachowają się profesjonalnie, jak wyślą w gratisie kabel z mikrofonem. Zgodzili się i kabel już do mnie leci :) Cały proces trwał jeden dzień 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, Jaclav napisał(a):

Zgodzili się i kabel już do mnie leci :) Cały proces trwał jeden dzień 

Mi obiecali kabel ale po 9 dniach od obietnicy dalej miałem jedynie nr. przesyłki. Nic nie zostało wysłane więc póki mogłem założyłem spór. Wyszło mnie tyle za te słuchawki że aż śmiech. 

 

 

Edytowane przez Birken
literówki
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, side napisał(a):

Z mikrozamszem? Może pasujące do Hawków?

No właśnie taki był zamysł, ale z komentarzy wychodzi, że nie tylko do mnie welury przyszły.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wracając do Hola ciekaw jestem czy jakiś porządny kabel nie zrobiłby im dobrze. Ciężko to sprawdzić przez nietopowe złącza ale mam ochot sobie taki machnąć na grubej czystej miedzi. 

 

I jeszcze jedno: dało by radę zrobić kabel z osobnym mikrofonem od jego włącznika?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Birken napisał(a):

ciekaw jestem czy jakiś porządny kabel nie zrobiłby im dobrze.

fabryczny wygląda naprawdę spoko

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do mnie HOLA przyszły z mikrofonem, jest taki fajny, że chętnie kupiłbym jeszcze jeden taki kabel z mikrofonem. Widział ktoś może gdzieś?

 

3 godziny temu, Birken napisał(a):

Wracając do Hola ciekaw jestem czy jakiś porządny kabel nie zrobiłby im dobrze. Ciężko to sprawdzić przez nietopowe złącza ale mam ochot sobie taki machnąć na grubej czystej miedzi.

Większość kabli powinna pasować. Problem może być tylko z kablami, które nie mają tej "prostokątnej wypustki" i równocześnie mają krótkie piny . Na zdjęciu poniżej Kiwi Cadenza z kablem Hola i Hola z kablem XINHS. Wszystko dobrze gra.

HOLA_01.jpg.72b0b1d1ebed8f8a4667d88b103cce68.jpg

Edytowane przez SebastianTT
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, Perul napisał(a):

Moondrop Chu też mają fajną średnicę, widać ta firma tak stroi

 

Znaczy niby jak? :) Quarks to totalnie zamulona średnicy plus jakiś dziwaczny pik około 3 kHz, a Chu odchudzone i rozjaśnione aż do przesady. Dźwiękowo te modele to niemal zupełne przeciwieństwo...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, SebastianTT napisał(a):

Większość kabli powinna pasować. Problem może być tylko z kablami, które nie mają tej "prostokątnej wypustki" i równocześnie mają krótkie piny . Na zdjęciu poniżej Kiwi Cadenza z kablem Hola i Hola z kablem XINHS. Wszystko dobrze gra.

no większość to może nie ale już sobie do koszyka dodałem odpowiednie wtyki i chyba sobie kabel zmajstruje. 

Dalej się zastanawiam czy dałoby zrobić jakiś mikrofon w odstępie powiedzmy 10 cm od przycisku sterującego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten to jest niekwestionowanym liderem w kwestii ilości współprac. Tripowin Mele i QKZ bardzo mi podeszły, KZ DQ6S były gorsze niż oryginał, a reszty nie słuchałem. CCA PLA13 i KZ PR1 (chyba są już trzy wersje, a ta będzie czwarta?) pominąłem i z planarów kupiłem tylko Letshuoer S12, a Tangzu Wu Zetian miałem okazję posłuchać. Nowe PR2 wyglądają obiecująco, ale najprawdopodobniej są tak jak PR1 Pro strojone pod pianki, których nie lubię.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 minuty temu, Hustler napisał(a):

Nowe PR2 wyglądają obiecująco, ale najprawdopodobniej są tak jak PR1 Pro strojone pod pianki, których nie lubię.

Mam podobnie i trochę mnie to niepokoi. Ktoś ma PR1 Pro? Jak grają na silikonowych tipsach? Trochę mniej basu czy jakaś porażka? 

 

Ja od HBB mam QKZxHBB i polecane przez niego Kiwi Ears Cadenza i jedne i drugie bardzo mi się podobają.

Edytowane przez SebastianTT
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@SebastianTT Napisałem, że je pominąłem. Na silikonowych tipsach będzie więcej basu.

 

QKZ, o których wspominasz kupiłem niedawno z tipsami TRI Clarion i w tej cenie to świetny zestaw. PR2 poniżej 200 zł to kusząca propozycja i wykres wygląda obiecująco.

 

 

2023-04-25 20_23_40-343426904_594169769351237_272995921471671301_n.jpg (obraz JPEG, 2400×1038 piksel.png

Edytowane przez Hustler
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Dzisiaj przyszły Blon x HBB Z300. Pierwsze wrażenie jest doskonałe. Bass robi wrażenie, generalnie bardzo fajny tuning. Harman zrobiony dobrze. Muzykalne i dynamiczne, bez kujących trebli. Brak denerwujących sopranów powoduje co prawda, że nie są mistrzami detali ale o dziwo scena i separacja instrumentów jest bardzo dobra. Dla mnie scena w IEM to generalnia abstrakcyjne pojęcie ale tutaj nie ma problemów wskazania gdzie realizator poustawiał instrumenty.

 

Ostatnio słucham dużo Simgot EA500 i to trudne porównanie dla Z300 jeśli chodzi o detale i powietrze, nie wypadają porażająco. Ale są w sumie niezłe. To jakby wyraźnie lepsza wersja pod względem technicznym QKZ x HBB. W zasadzie są lepsze pod każdym względem a zachowują ten fan i energię QKZ. 

 

Dobry bas ale z tych co jest tam powinien być, bo nie pojawia się w utworach, w których go wcześnie nie było. 

Dobre detale i scena, fajne wokale, zwłasza męskie. Świetne słuchawki do rocka, R&B i hip-hopu. 

z300.jpg.160e6f8a86a5ace176b755f080527d7c.jpg

 

Pewnie jestem jednych z nielicznych który wybrał czarne a nie złote :) 

  • Like 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak ktos chce spróbować kolejnej odsłony EDX to www.kztws.com image.thumb.png.f4a481a865b21f7e29de298e7d5b7d83.png

On 4/25/2023 at 8:10 PM, SebastianTT said:

Mam podobnie i trochę mnie to niepokoi. Ktoś ma PR1 Pro? Jak grają na silikonowych tipsach? Trochę mniej basu czy jakaś porażka? 

 

Ja od HBB mam QKZxHBB i polecane przez niego Kiwi Ears Cadenza i jedne i drugie bardzo mi się podobają.

 

 

Ja mam PR1PRO, prawie na silkonie, ale pianki zdecydowanie lepiej brzmią. Dodaja sprężystości i tekstury do basu oraz nieco uspokaja wysokie tony. Generalnie lepsze doświadczenie z piankami moim zdaniem. Na silkonach typu A07 albo Newbee bass jest ok ale brakuje troche tej kompresji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Porównuję sobie dziś DT990 pro z KZ Zax (acz nie łeb w łeb z przepinaniem, tylko słucham jakiś czas na jednych robiąc przy okazji inne rzeczy i potem przepinam się na drugie) i powiem szczerze, że te tanie KZ naprawdę dają radę. Pomijając różnice wynikające z budowy słuchawek serio nie czuję żadnej degradacji w dźwięku zmieniając Beyery na KZ. Fakt, że KZy musiałem całkiem mocno zequalizować, bo jednak strojenie jest trochę dziwne, ale efekt końcowy bardzo mnie satysfakcjonuje i balans tonalny wyszedł mi całkiem podobny do DT990 + lepsze zejście na basie. Szacunek dla Chińczyków za zrobienie tak dobrych doków w tak niskiej cenie. Dorzucam EQ jakie im zaserwowałem na telefonie.

Screenshot_20230521_230909_Wavelet.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

55 minut temu, Nazar70 napisał(a):

Coś napiszesz o nich? Czytałem, że kabel nieudany.

 

Tak w skrócie, to takie Simgot EA500, tylko tańsze. Budowa i konstrukcja tak samo prima sort, dźwiękowo bardzo podobne, tylko odrobinę więcej basu mają. Kabel poza tym że jest cienki i się plącze, ma nietypowe konektory. Ale jest dobrze dopasowany do kopułek, gra dobrze, robi co ma robić, więc moim zdaniem to takie czepianie na siłę. Za swoją cenę są naprawdę świetne. Nie do końca to moje granie, bo mam już mózg przepalony wesołym graniem słuchawek Reecho.

Są póki co w giełdzie, jak nikt ich nie przygarnie, to sobie zostawię.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności