Skocz do zawartości

Tanie słuchawki z Chin


MrSheep

Rekomendowane odpowiedzi

Dla wielbicieli tanich słuchawek z Chin polecam od siebie te KZety Ling Long. Wyszły za 60 złotego z groszami. Świetnie zestrojone, niczego za dużo i niczego za mało. Jak na chińczyka grają dość szeroko. Fajne !! 445aafa28be1810ae1259048479717fd.jpg

Wysłane z mojego CPH2069 przy użyciu Tapatalka

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to ja wracam do kwestii wykresów - czy one się do czegoś nadają?  - oświećcie pls!

Przejrzałem sobie trochę bieda-nowości od chinolków - jakiś wysyp jest...

Nadal szukam tego basu ;) choć X2 które wrzucałem trochę rozwiązały mój problem

No i popatrzyłem na wykresy i jest np. tak:

https://pw.squig.link/?share=Tripowin_X_HBB_Mele,KZ_ZVX,CCA_CRA

image.thumb.png.2fcca1bf4edc768ce126b408700e9e12.png

czy to oznacza, że Mele, CRA i te nowe KZ ZVX grają identyko? Zwłaszcza Mele i KX ZVX długo się pokrywają na wykresie... A CRA trochę bardziej basowe?

Takie różnice to w ogóle do wychwycenia w realu? Mówię o średnio słuchowym człowieku - wiem, że słuch idealny złapie wszystko...

Bo kupiłem trochę gratów (mam słabą silną wolę ;)) , ale z wykresów wygląda (prawie), że mogłem kupić jedne ;) (no dobra, widzę, że tam w wysokich jest różnie - no ale czy to są poważne różnice w praktyce?)

https://ianfann.squig.link/?share=KZ_ZVX,TRIPOWIN_MELE,BLON_BL03,CCA_CRA,CCA_CXS,KZ_LINLONG,QKZ_X_HBB,TRN_MT4,FZ_AUDIO_LIBERTY_MAX

image.thumb.png.08ed34904a5aaeb69e5a9b82cff66e74.png

 

Czy ja czegoś nie kumam?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 minuty temu, baxxx napisał(a):

czy to oznacza, że Mele, CRA i te nowe KZ ZVX grają identyko?

Nie. Zauważ że w niektórych pasmach jest prawie 5dB różnicy (niestety uciąłeś na tym pierwszy wykresie część wykresu z częstotliwościami), a to jest bardzo dużo (zachęcam do poczytania sobie o dB). 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

51 minut temu, baxxx napisał(a):

No to ja wracam do kwestii wykresów - czy one się do czegoś nadają?  - oświećcie pls!

Przejrzałem sobie trochę bieda-nowości od chinolków - jakiś wysyp jest...

Nadal szukam tego basu ;) choć X2 które wrzucałem trochę rozwiązały mój problem

No i popatrzyłem na wykresy i jest np. tak:

https://pw.squig.link/?share=Tripowin_X_HBB_Mele,KZ_ZVX,CCA_CRA

image.thumb.png.2fcca1bf4edc768ce126b408700e9e12.png

czy to oznacza, że Mele, CRA i te nowe KZ ZVX grają identyko? Zwłaszcza Mele i KX ZVX długo się pokrywają na wykresie... A CRA trochę bardziej basowe?

Takie różnice to w ogóle do wychwycenia w realu? Mówię o średnio słuchowym człowieku - wiem, że słuch idealny złapie wszystko...

Bo kupiłem trochę gratów (mam słabą silną wolę ;)) , ale z wykresów wygląda (prawie), że mogłem kupić jedne ;) (no dobra, widzę, że tam w wysokich jest różnie - no ale czy to są poważne różnice w praktyce?)

https://ianfann.squig.link/?share=KZ_ZVX,TRIPOWIN_MELE,BLON_BL03,CCA_CRA,CCA_CXS,KZ_LINLONG,QKZ_X_HBB,TRN_MT4,FZ_AUDIO_LIBERTY_MAX

image.thumb.png.08ed34904a5aaeb69e5a9b82cff66e74.png

 

Czy ja czegoś nie kumam?

 

Zobacz jeszcze jakie są różnice pomiędzy testującymi:

https://pw.squig.link/?share=Tripowin_X_HBB_Mele

https://hbb.squig.link/?share=Tripowin_X_HBB_Mele_Blue

https://jacstone.squig.link/?share=Tripowin_Mele

https://vortexreviews.squig.link/?share=Tripowin_X_HBB_Mele

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, wwd napisał(a):

Zobacz jeszcze jakie są różnice pomiędzy testującymi

 

dobra, to jest dla mnie zrozumiałe - inne ""mierniki" mają

ale fakt, to też zaciemnia porównania między różnymi testerami - bo nie każdy ma pomierzone wszystkie interesujące nas modele

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no dobra, dzięki @ofpurposesense - poczytałem trochę o db

skoro 3db to podwojenie głośności to rzeczywiście

no ale tu poniżej, do 1,5kHz idzie łeb w łeb, odchylenia 0.2 db

potem rożnice około 1db, o skrajach nie mówię...

to też nie będą identycznie grały w praktyce normalnego słuchowca? ;) 

 

image.thumb.png.5b318a2e45731ccb4b92f5e0336c6619.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, baxxx napisał(a):

Bo kupiłem trochę gratów (mam słabą silną wolę ;)) , ale z wykresów wygląda (prawie), że mogłem kupić jedne

Jeśli kupiłeś to posłuchasz kilka- kilkanaście godzin i wyrobisz sobie zdanie sam, pierwsze wrażenie zawsze jest mylne.

https://ianfann.squig.link/?share=KZ_ZVX,CCA_CRA,QKZ_X_HBB,7HZ_ZERO

W moim przypadku QKZ x HBB za bardzo dawały po basie przez co traciło się średnicę, choć początkowo byłem nimi zachwycony.

CRA są dobre do filmów, do muzyki mniej przez dosyć ostrą górę, początkowo wydawała się dobra ale po dłuższym odsłuchu staje się męcząca - jak bas w QKZ.

7Hz zero - póki co najlepsze z nich wszystkich, ale kiedyś pewnie trafią się inne ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

46 minut temu, Birken napisał(a):

To sobie Kiwi Ears Cadenza kup. Lepsze we wszystkim od 7Hz Zero moim zdaniem. 

No niby dobre ale lądują w sklepiku, jak erasmusy :D

póki co pozbyłem te co też miały być lepsze.

 

No ale jakbyś porównał 7Hz zero do Cadanza to by było miło ;)

Edytowane przez wwd
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 minut temu, wwd napisał(a):

No niby dobre ale lądują w sklepiku, jak erasmusy :D

póki co pozbyłem te co też miały być lepsze.

 

No ale jakbyś porównał 7Hz zero do Cadanza to by było miło ;)

 

Ja mam i Cadenzy i Erasmusy już chwilę i nie mam zamiaru się ani jednych, ani drugich pozbywać :D

Przypuszczam, że fakt pozbywania się ich wynika z tego, że obie pary nie są "efekciarskie" i po prostu robią co mają robić bez jakichś przekolorowań, więc dla niektórych mogą być na dłuższą metę "nudne" ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

27 minut temu, wwd napisał(a):

No niby dobre ale lądują w sklepiku, jak erasmusy :D

póki co pozbyłem te co też miały być lepsze.

 

No ale jakbyś porównał 7Hz zero do Cadanza to by było miło ;)

ja pozbyłem się i zero i kiwi wystawiłem. Kurde teraz wyszło jakbym swoje proponował :P

Ale Kiwi zdecydowanie bardziej mi podeszły od Zero. Jest bas i to w takiej idealnej ilości. Mi na tyle podeszły QKZxHBB że nie widziałem sensu zmieniać. No i kiwi zbyt duże miały dla mnie prądowe wymagania za to fantastyczną kulistą scenę jak żadne inne.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, ryankgb napisał(a):

 

Ja mam i Cadenzy i Erasmusy już chwilę i nie mam zamiaru się ani jednych, ani drugich pozbywać :D

Przypuszczam, że fakt pozbywania się ich wynika z tego, że obie pary nie są "efekciarskie" i po prostu robią co mają robić bez jakichś przekolorowań, więc dla niektórych mogą być na dłuższą metę "nudne" ;)

Wiadomo, każdy szuka dźwięku pod swoje preferencje, dlatego nie dziwi mnie to że jednym się podoba a innym nie.

Jak pisałem wcześniej pierwsze wrażenie bywa złudne i sam się o tym przekonałem.

 

1 godzinę temu, Birken napisał(a):

ja pozbyłem się i zero i kiwi wystawiłem. Kurde teraz wyszło jakbym swoje proponował :P

Daj spokój, nie pomyślałem tak :D

1 godzinę temu, Birken napisał(a):

Ale Kiwi zdecydowanie bardziej mi podeszły od Zero. Jest bas i to w takiej idealnej ilości. Mi na tyle podeszły QKZxHBB że nie widziałem sensu zmieniać.

Może kiedyś je sprawdzę, póki co jadą do mnie jeszcze inne ;) choć nie ukrywam, że ciągnie do wypróbowania.

Ponadto dźwięk, dźwiękiem ale pozostaje jeszcze kwestia wygody, mam małe uszy i praktycznie każde iem po godzinie, dwóch dość mocno mnie uwierają, więc szukam trochę mniejszych, ale podobnie grających do zero.

Edytowane przez wwd
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, wwd napisał(a):

Ponadto dźwięk, dźwiękiem ale pozostaje jeszcze kwestia wygody, mam małe uszy i praktycznie każde iem po godzinie, dwóch dość mocno mnie uwierają, więc szukam trochę mniejszych, ale podobnie grających do zero.

Kiwi są małe właśnie. Dla mnie ścisła czołówka najwygodniejszych. Mam podobne preferencje. 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie - w kwestii słuchawek "na" usznych coś polecacie? Muszę mieć w pracy "łatwo zdejmowane" nauszniki z możliwością odcięcia się od kolegów z biurka obok. 

Do kanałowe sienie sprawdzają... :( 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 
No chyba raczej odwrotnie Podwojenie natężenia dźwięku zostanie odebrane przez ludzkie ucho jako wzrost głośności o zaledwie 3dB.


Wydaje mi się że efekt taki sam Ale może zbyt ogólnie się wyraziłem.
A te swoje Truthear X Zero to chyba właśnie od Ciebie kupiłem [mention=31942]Kuba_622[/mention] .
Już poszły dalej... Wyjątkowo niewygodne dla mnie były. Grały spoko.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, baxxx napisał(a):

Wydaje mi się że efekt taki sam emoji6.png Ale może zbyt ogólnie się wyraziłem.
 

 

 

Raczej nie ten sam, bo z tego co Ty napisałeś wynika, że niewielkie zwiększenie natężenia dźwięku jest przez człowieka odbierane jako znaczne zwiększenie głośności, a jest odwrotnie, znaczne zwiększenie natężenia dźwięku jest przez człowieka odbierane jako niewielkie zwiększenie głośności (przynajmniej jeżeli chodzi o interesującą nas przy słuchaniu muzyki poziomy) :) Tu masz to przystępnie wyjaśnione: https://zapytajfizyka.fuw.edu.pl/pytania/jak-sumuje-sie-halas/

 

 

Co do wygody Zero, dla mnie one były wygodne, ale ja mam duże uszu i szerokie kanały słuchowe.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minutes ago, Hustler said:

@PKTK Możesz je z czymś porównać? Jakość wykonania pewnie świetna i tradycyjnie skromne wyposażenie?

 

Cos gdyby pomieszać CRA i MELE to pewnie coś takiego by sie dało uzyskać. Drivery dużo lepsze technicznie, bardzo szybkie tony niskie o dość unikalnym rezonansie. Duża dokładność. Scena średnio rozciągnięta. Strojenie bardziej na kopyto "audiofilskie", nietypowe dla KZ. Generalnie pocieszne.

 

Paczka typowa dla KZ, w środku słuchawki, kabel  brązowy kz tani, tipsy piankowe SML. Kupowalem z KZTWS.com, więc to pierwsza partia zanim rozesłalido dealerow.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

On 3/20/2023 at 10:19 PM, Hustler said:

@PKTK To teraz mnie zaintrygowałeś, bo akurat mam oba te modele i je bardzo lubię. CRA są trochę odchudzone i góra potrafi momentami zmęczyć. Mele z kolei cierpią na niedostatek w rozciągnięciu górnego pasma.

 

Może to ten model przerwie prawie roczną rozłąkę z Aliexpress?


Teraz juz kolejne nowe KZ wydaje w podobnym sposobie strojenia.

image.thumb.png.dee5cfd18eb239fc38263089339fb02e.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj założyłem do TRN XANAWU Tipsy TRN T i do 0:30 słuchałem. Po zmianie tipsów  na T jakbym dostał nowe słuchawki. Grały dobrz3, al3 po zm8anie tipsów grają bardzo dobrze. Polecam wszystkimi użytkownikom Xanawu te tipsy. Ja zwykle używam L-ek a te w rozmiarze M dostałem z którymś zamówieniem i pasują. Leżały, bo mając zle doświadczenia z hajpowanymi tipsami Moondropa myślałem że to takie samo nic nie warte badziewie. 

Edytowane przez Jaro54
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności