Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Tanie słuchawki z Chin


MrSheep

Rekomendowane odpowiedzi

4 minuty temu, MrSheep napisał(a):


To niesamowite jak bardzo opinie o sprzęcie audio potrafią się różnić - dla mnie Truthear Zero mają zbyt mało basu, a nieco zbyt dużo średnicy (wokale są nieco krzykliwe i zbyt mocno wysunięte) :D 

 

A może jest tu jakiś rozstrzał produkcyjny i różne pary grają różnie? :D

 

Nie wiem, mnie ten bas w nich strasznie męczy... sprawdzałem na kilku tipsach i trzech różnych źródłach, na dwóch kablach - no i dalej lipa. A wokale faktycznie są krzykliwe, ale dla mnie z kolei są trochę wycofane a nie wysunięte :D

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 minuty temu, Dirian napisał(a):

 

Niestety gdy bas wylewa się przed wokale, to jak dla mnie jest go zdecydowanie za dużo lub jest to po prostu źle zestrojone. A w Truthear tak to właśnie się prezentuje. A że subiektywna opinia, to wiadomo, w tym hobby zawsze opinie są subiektywne ;)

 

Z czego Ty pędziłeś te Zero? Bo obstawiam źródło o zbyt wysokiej impedancji wyjściowej dla nich. Tak wtedy się dzieje z basem.

Generalnie Zero to takie Monarch MK2 dla ubogich ;) I niewątpliwie Crinacle właśnie na nich się wzorował.

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajnie jak 2 firmy wypuszczają produkty z tej samej kategorii o tej samej nazwie w tym samym czasie. 

Strojone przez tego samego człowieka btw.

 

Później pojawiają się dyskusje o tym czy za mało czy za dużo basu ;)

@MrSheep - piszesz o tych co dołączyłeś do dealu z IE600?

 

Edit:

Basowe Zero (Truthear):

Screenshot_2023-01-15-13-21-04-11_4641ebc0df1485bf6b47ebd018b5ee76.jpg

 

 

Chude Zero (7hz Salnotes):

Screenshot_2023-01-15-13-21-38-54_4641ebc0df1485bf6b47ebd018b5ee76.jpg

Edytowane przez docentore
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie będę dobijał opinii o Zero i tylko napiszę, że utożsamiam się z opinią @Dirian
Nie takiego strojenia szukałem i na drugi dzień poleciały z powrotem do Bezosa. 
Możliwe że po wygrzaniu coś by złagodniały jak było to z QKZxHBB ale nie chciało mi się z nimi pieścić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, docentore napisał(a):

Fajnie jak 2 firmy wypuszczają produkty z tej samej kategorii o tej samej nazwie w tym samym czasie. 

Strojone przez tego samego człowieka btw.

 

Później pojawiają się dyskusje o tym czy za mało czy za dużo basu ;)

@MrSheep - piszesz o tych co dołączyłeś do dealu z IE600?

 

Edit:

Basowe Zero (Truthear):

Screenshot_2023-01-15-13-21-04-11_4641ebc0df1485bf6b47ebd018b5ee76.jpg

 

 

Chude Zero (7hz Salnotes):

Screenshot_2023-01-15-13-21-38-54_4641ebc0df1485bf6b47ebd018b5ee76.jpg


Piszę o tych „basowych” Zero, od Truthear.

 

Ja osobiście w te „collaby” nie wierzę, dana firma naprawdę potrzebuje „pomocy” np Crina, aby zestroić słuchawki pod dajmy na to krzywą Harmana - trochę to śmierdzi marketingowym bełkotem ;) 

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, marek_m napisał(a):

 

To ja :D 

 

Zresztą "zero" i "ubogi" idealnie do siebie pasują ;) 

 

Żeby nie było, sam jestem dumnym posiadaczem Zero :)

 

Godzinę temu, Dirian napisał(a):

 

Z DX170, Mojo 2, Questyle M15 i DX3 Pro+ póki co. 

 

To nie wiem co jest przyczyną, może po prostu wszystko rozbija się o subiektywne odczucia.

 

Dla mnie bas w Truthear Zero jest dobrej jakości, zwłaszcza z tipsami Tri Clarion zrobił na mnie spore wrażenie, bo z tymi fabrycznymi ma skłonność do lekkiego zamulania. Niestety z tipsami Tri wyższa średnica staje się zbyt krzykliwa, a już z fabrycznymi z węższymi otworami jest tak na granicach mojej tolerancji na krzykliwość.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Każdy ma swój gust. Jednemu pasują a drugiemu nie.

Ja mam na przykład tak że lubię słuchawki i muzykę do nastroju w jakim mój organizm odbiera muzykę,

Dzisiaj moja głowa pożera kawałki muzyczne pełnego bassu.

Kiedy indziej pożera kawałki opery czy rocka.

Człowiek potrzebuję zmiany - to nie problem w słuchawkach moim zdaniem.

Ze słuchawkami to jak w związku trzeba iść na kompromisy bo przecież nie ma idealnych kobiet tak samo jak idealnyh słuchawek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może jeszcze doprecyzuję jedną rzecz - podobnie jak @Kuba_622 lubię Truthear Zero, z moich poprzednich wpisów może wynikać, że są słabe, miałem na myśli jedynie samą otoczkę związaną z produkcją słuchawek w kooperacjach z różnymi recenzentami audio - ciężko mi uwierzyć w to, że firma dysponująca bardzo zaawansowaną aparaturą pomiarową (np Truthear z tego co wiem korzysta ze świetnego symulatora B&K) musi się konsultować z Crinem/HBB/Gizaudio itd (wstaw odpowiedniego recenzenta :D) aby uzyskać pożądany dźwięk. Zwykła zagrywka marketingowa, aby przyciągnąć fanów/wyznawców danego recenzenta ;) 

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, marek_m napisał(a):

 

Owszem, ale słuchawki łatwiej odesłać :D 

Zgadza się słuchawki można zareklamować lub masz zwrot produktu jakiś czas 2 tygodnie a z kobietą to loteria. Jedni grają i nigdy nic nie wygrali. 😁

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Naprawdę nie mogę żałować wydania 64 zł na te słuchawki z Shopi.
Tangzu wan' er. efa912b0fc9b387d7f42bc15f83a31e9.jpg

Wysłane z mojego CPH2069 przy użyciu Tapatalka

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, janek patufka napisał(a):

Tangzu wan' er.

Zadziwiająco dobre maja opinie na hedfaju. Mi się podobają wizualnie no i kąt tulejki w końcu zgodny z anatomią. Nie brakuje im góry? Ehhh... a miałem nic już więcej nie kupować.

 

 

Edytowane przez Birken
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 hours ago, janek patufka said:

Naprawdę nie mogę żałować wydania 64 zł na te słuchawki z Shopi.
Tangzu wan' er. efa912b0fc9b387d7f42bc15f83a31e9.jpg

Wysłane z mojego CPH2069 przy użyciu Tapatalka
 

Kupiłeś dwa kolory i wymieszałeś czy sprzedają je w tym wariancie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupiłeś dwa kolory i wymieszałeś czy sprzedają je w tym wariancie?
Wariant czarny i biały w jednej parze. Grają ekstra. Dobrze zestrojone. Fajny bas, miękkie przejście do średnich i bardzo luźna góra. Co zwraca w nich uwagę od pierwszego założenia.. przestrzeń ! Jeszcze raz to napiszę. Świetnie zestrojone plus mądre rozłożenie dźwięków w przestrzeni. Drugie... szczegóły ! Jak dla mnie - bomba w śmiesznie niskich pieniądzach...

Wysłane z mojego CPH2069 przy użyciu Tapatalka

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cieszę z waszego szczęścia. Ja ogólnie patrzę ile mam w pokoju słuchawek to jak pracować w fabryce czekolady nie mogąc już na nie patrzeć. xD 

Cieszę się moją uzbieraną kolekcją.

Jak już to pewnie zainwestowałbym w inny stacjonarno-przenosny odtwarzacz. Coś jak xduoo X-05 bodajże ta wersja to stacjonarka i przenośny zestaw.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, marco-polo napisał(a):

Coś jak xduoo X-05 bodajże ta wersja to stacjonarka i przenośny zestaw.

 

To byś musiał iść w XD-05 Bal, bo ma przełącznik pomiędzy zasilaniem zewnętrznym i wewnętrznym. Na wersji Basic i Plus byś zajechał baterię korzystając z niego jako ze stacjonarki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności