Skocz do zawartości

Tanie słuchawki z Chin


MrSheep

Rekomendowane odpowiedzi

On 11/22/2022 at 7:22 PM, m4jq said:

ja mam pytanko - dostałem właśnie QKZ x HBB i jak dla mnie wcale basu nie mają... muszę je dociskać do ucha żeby się pojawił. źle aplikuję czy  takie maluchy już tak mają? to już któreś dokanałowe i zawsze to samo...


Musisz wieksze tipsy zalozyc, dla mnie QKZ x HBB maja za duzo basu i mulą.

 

On 11/21/2022 at 1:14 PM, Jot R said:

Jak za 66 pln, to zaskakująco dobre granie. Niby typowe V, ale nic nie drażni, fajny baski, przyzwoita scena i separacja. Kabel z mikrofonem nie nadaj się do słuchania muzyki (nie wiem jak ten bez, ale obawiam się, że lepiej nie będzie). Z Faaealem podpięte do UP5 w ślepym teście spokojnie bym wycenił na jedno zero więcej.

Dawno nie kupowałem nic z tanich chińczyków, więc nie wiem, czy tak poszli naprzód, czy to ja miałem tak niskie oczekiwania :)

Z kuponami wyszło mi niecałe 30 pln na szopi pi, to już w ogóle rozbój.

 

Venus SGOR

 

20221118_160705.jpg

 

20221118_160756.jpg

 

20221118_161007.jpg

 

20221118_161132.jpg

 

 

 

 

Te graja 99% jak KZ EDA Balance

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, PKTK napisał(a):

dla mnie QKZ x HBB maja za duzo basu i mulą.

No dla mnie tez zdecydowanie. Niby mam wrażenie że basu ciut ubyło ale standardowo jakby subbasu a mida nie i mnie to nie cieszy a to że mulą czasem to się raczej już nie zmieni.

A jak panowie po tym niedługim co prawda czasie oceniacie całościowo Celest Gumiho? Głównie @ryankgb i @docentore do tablicy są proszeni ;)

Miał któryś z was QKZxHBB? Się nadmiaru basu boję. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, wwd napisał(a):

Polećcie proszę kabelek na qdc tylko jakiś cieńszy podobny jakna zdjęciu najlepiej czarny lub ciemnobrązowy.

 

16693770198147221836003050127230.jpg

 

US $24.59  52%OFF | TRI Through 4 Core 5N Single Crystal Copper Silver-plated Earphone Cable 2PIN/MMCX/QDC/TFZ Connector Headphone KS2 KS1 Earbuds
https://a.aliexpress.com/_Ex48OWN

 

Może nie czarny, ale jest świetny :D

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisać, że wielkim zaskoczeniem okazały się świeżo zakupione QKZ x HBB to tak jakby nic nie napisać. Z tego tytułu na wstępie podziękowanie dla @Mr Krzychoo za ich polecanie :) Skorzystałem z promki na Ali i po wszelkich kodach wyszły bodajże ok 17 USD razem z dodatkowym kompletem tipsów TRN Clarion. Kupowane z zamysłem na normalne, codzienne "cioranie" bez oszczędzania i również bez większych oczekiwań co do dźwięku, a jedynie zależało mi na podobnym strojeniu do ISN H40.

 

W rękach słuchawki wyglądają niesamowicie. Design i wykonanie bardzo pozytywnie. Rozpakowując je miałem wrażenie, że to klasa premium :D Leciutkie i wygodne. 

 

Po Moondrop Chu, które były dla mnie zbyt kliniczne, prezentowały równie przesadnie sterylny przekaz co dużo droższy model Variation bez krzty gładkości i muzykalności choć technicznie były całkiem niezłe jest kolejne miłe zaskoczenie. Tak jak było już pisane są delikatnie po ciemniejszej stronie. Z fabrycznymi tipsami jest dobrze ale to co się dzieje z tipsami TRN Clarion to obłęd w tej kategorii cenowej. Dodatkowo te tipsy są super wygodne. Trafiłem w 10 bo QKZ x HBB to takie mini ISN H40, z tymże ISNy mam na tipsach JVC Spiral Dot++ i lepszym posrebrzanym kablu własnej roboty. Jeżeli chodzi o strojenie to nie ma w nim nic co mi przeszkadza, góra jest detaliczna ale przyjemnie wygładzona. Piękna średnica z cudownym, dosyć bliskim wokalem. Bas dokładnie dociąża całe brzmienie bez rozlewania się, dobrze kontrolowany. Nie ma go przesadnie dużo i wciąż jest go mniej niż z moich H40. Żywe, barwne, muzykalne, przestrzenne i bogate w detal brzmienie. Szerokość, wysokość i głębia sceny oraz dynamika dobra choć bez cudów porównując do dużo droższych słuchawek. 

 

Oryginalny kabel również bardzo pozytywnie oceniam bo cienki, dobrze się układa, praktyczny kątowy wtyk jack i przede wszystkim dobrze przewodzi sygnał. Porównywałem do TRN T2 Pro i na tą chwilę nie usłyszałem żadnych różnic. Brakuje oznaczenia L / P ale po ustaleniu stron można sobie zaznaczyć np. czerwonym flamastrem więc żaden problem.

 

Dla mnie rewelacja i mega hit w kategorii cena/jakość bo po chwili odsłuchu z nich nie czuję potrzeby przerzucania się na coś lepszego, nic nie irytuje, nie męczy i wszystko jest tu na swoim miejscu. Zastanawiam się tylko ile par dokupić bo aktualnie jeszcze przy Black Friday można mocno zbić ich cenę.

QKZHBB2.jpg

Edytowane przez x86
  • Like 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 godzin temu, Birken napisał(a):

No dla mnie tez zdecydowanie. Niby mam wrażenie że basu ciut ubyło ale standardowo jakby subbasu a mida nie i mnie to nie cieszy a to że mulą czasem to się raczej już nie zmieni.

A jak panowie po tym niedługim co prawda czasie oceniacie całościowo Celest Gumiho? Głównie @ryankgb i @docentore do tablicy są proszeni ;)

Miał któryś z was QKZxHBB? Się nadmiaru basu boję. 

 

Jeśli chodzi o Gumiho to ja zaraz po recenzji je puściłem dalej, bo ostatnio to kupuję raczej tylko po to żeby posłuchać czegoś nowego, zrobić recenzję i potem to leży.. ;) Także moje odczucia tylko takie jak w recenzji, ale bardzo miło je wspominam :D Funowe, ciepłe granie z przyjemnym, mocnym dołem :D 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, x86 napisał(a):

Brakuje oznaczenia L / P

Oczywiście że są

Na te tipsy od TRI też się czaiłem i chyba w końcu zakupię. 

10 godzin temu, x86 napisał(a):

Jeżeli chodzi o strojenie to nie ma w nim nic co mi przeszkadza, góra jest detaliczna ale przyjemnie wygładzona. Piękna średnica z cudownym, dosyć bliskim wokalem. Bas dokładnie dociąża całe brzmienie bez rozlewania się, dobrze kontrolowany. Nie ma go przesadnie dużo

Bas jest przewalony fest. Szczegółów sporo brakuje głównie na średnicy i basie oraz potrafią zamulić momentami pewnie przez ten dołek na wysokich. Słuchawki dobre ale bez przesady.

No i są bardzo grube co się negatywnie na wygodzie odbija ale to już wszystko pisałem stronę wcześniej. 

Edytowane przez Birken
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, Birken napisał(a):

Oczywiście że są

Przy świetle dziennym ukazały się praktycznie niewidoczne oznaczenia :

qkz.jpg

15 minut temu, Birken napisał(a):

Na te tipsy też się czaiłem i chyba w końcu zakupię. 

Robią bardzo dużą różnicę na tych słuchawkach więc warto z nimi ponownie je ocenić.

15 minut temu, Birken napisał(a):

Bas jest przewalony fest.

Nie wiem z czego słuchasz ale stawiałbym że to źródło ci przewala. Ja słucham z Astella SR15, Xduoo Link 2 bal i tam nie mam mowy o nawalaniu na ślepo.

15 minut temu, Birken napisał(a):

Szczegółów sporo brakuje głównie na średnicy i basie oraz potrafią zamulić momentami pewnie przez ten dołek na wysokich. Słuchawki dobre ale bez przesady.

Źródło j.w. choć dynamika jest dosyć słaba przyznaję i czasem słychać zrównanie poziomów głośności co objawia się lekkim zmuleniem.

15 minut temu, Birken napisał(a):

No i są bardzo grube co się negatywnie na wygodzie odbija

Nie u mnie. Podsumowując za ok 70-90 zł palce lizać :D 

Edytowane przez x86
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 godzin temu, x86 napisał(a):

Napisać, że wielkim zaskoczeniem okazały się świeżo zakupione QKZ x HBB to tak jakby nic nie napisać. Z tego tytułu na wstępie podziękowanie dla @Mr Krzychoo za ich polecanie :) Skorzystałem z promki na Ali i po wszelkich kodach wyszły bodajże ok 17 USD razem z dodatkowym kompletem tipsów TRN Clarion. Kupowane z zamysłem na normalne, codzienne "cioranie" bez oszczędzania i również bez większych oczekiwań co do dźwięku, a jedynie zależało mi na podobnym strojeniu do ISN H40.

 

W rękach słuchawki wyglądają niesamowicie. Design i wykonanie bardzo pozytywnie. Rozpakowując je miałem wrażenie, że to klasa premium :D Leciutkie i wygodne. 

 

Po Moondrop Chu, które były dla mnie zbyt kliniczne, prezentowały równie przesadnie sterylny przekaz co dużo droższy model Variation bez krzty gładkości i muzykalności choć technicznie były całkiem niezłe jest kolejne miłe zaskoczenie. Tak jak było już pisane są delikatnie po ciemniejszej stronie. Z fabrycznymi tipsami jest dobrze ale to co się dzieje z tipsami TRN Clarion to obłęd w tej kategorii cenowej. Dodatkowo te tipsy są super wygodne. Trafiłem w 10 bo QKZ x HBB to takie mini ISN H40, z tymże ISNy mam na tipsach JVC Spiral Dot++ i lepszym posrebrzanym kablu własnej roboty. Jeżeli chodzi o strojenie to nie ma w nim nic co mi przeszkadza, góra jest detaliczna ale przyjemnie wygładzona. Piękna średnica z cudownym, dosyć bliskim wokalem. Bas dokładnie dociąża całe brzmienie bez rozlewania się, dobrze kontrolowany. Nie ma go przesadnie dużo i wciąż jest go mniej niż z moich H40. Żywe, barwne, muzykalne, przestrzenne i bogate w detal brzmienie. Szerokość, wysokość i głębia sceny oraz dynamika dobra choć bez cudów porównując do dużo droższych słuchawek. 

 

Oryginalny kabel również bardzo pozytywnie oceniam bo cienki, dobrze się układa, praktyczny kątowy wtyk jack i przede wszystkim dobrze przewodzi sygnał. Porównywałem do TRN T2 Pro i na tą chwilę nie usłyszałem żadnych różnic. Brakuje oznaczenia L / P ale po ustaleniu stron można sobie zaznaczyć np. czerwonym flamastrem więc żaden problem.

 

Dla mnie rewelacja i mega hit w kategorii cena/jakość bo po chwili odsłuchu z nich nie czuję potrzeby przerzucania się na coś lepszego, nic nie irytuje, nie męczy i wszystko jest tu na swoim miejscu. Zastanawiam się tylko ile par dokupić bo aktualnie jeszcze przy Black Friday można mocno zbić ich cenę.

QKZHBB2.jpg

 

A to mój komplet, QKZ kupione dzięki @Mr Krzychoo TRN Clarion dzięki @FranticPhil :) dźwięk na duży plus, ciemniejsze od CRA, góra spokojniejsza, świetnie grają rocka. Jeśli chodzi o budowę większe od cra na moje małe uszy są na styk i jednak szerokie ale nie mam zamiaru ich pozbywać :D

 

 

qkz hbb.jpeg

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

On 11/25/2022 at 10:25 AM, Birken said:

No dla mnie tez zdecydowanie. Niby mam wrażenie że basu ciut ubyło ale standardowo jakby subbasu a mida nie i mnie to nie cieszy a to że mulą czasem to się raczej już nie zmieni.

A jak panowie po tym niedługim co prawda czasie oceniacie całościowo Celest Gumiho? Głównie @ryankgb i @docentore do tablicy są proszeni ;)

Miał któryś z was QKZxHBB? Się nadmiaru basu boję. 

 

Ja mam QKZxHBB. Troche przy duzo basu jak dla mnie, nieco zalewa srodek. Są także ciemniejsze jesli chodzi o prezentacje. Używam pół rozmiaru mniejsze tipsy niz normalnie i sie dają słuchać. Mają dobrą budowe jak na tą cene, jednakże nie wiem czy bym ponownie kupil. Technicznie drivery w nich sa słabsze niż były w Mele. Powiedzmy 15-20% gorzej. Osobiście wole normalne CRA z tego przedziały cenowego. Plusem jest, że nie zauważyłem sybilancji przy słuchaniu mojej kolekcji muzycznej.

On 11/25/2022 at 12:54 PM, wwd said:

Polećcie proszę kabelek na qdc tylko jakiś cieńszy podobny jakna zdjęciu najlepiej czarny lub ciemnobrązowy.

 

16693770198147221836003050127230.jpg

 

Jcally jc08

On 11/10/2022 at 2:42 PM, mstefanski1984 said:

Już zamówiłem 🙃

 

Druga para Chu (zamówiona "a nuz mialem strasznego pecha") pograła trochę ponad dwie godziny i problemy zaczęły się z kolei prawa słuchawka ucichła). No, ale co sobie posłuchałem to moje...

 

Dobrze, że to Amazon 🙃

 

 

 

Jakieś przemalowane CHU teraz wyda Moondrop pod nazwą JIU

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, PKTK napisał(a):

 

Gumiho nie kupowalem, bo wiedziałem, że zaraz będzie klon za połowe ceny, no i jest https://www.aliexpress.com/item/1005004942364739.html (do konca 30/11/20220)

 

 

 

Jeśli to gra tak jak Gumiho to za 28 dolarów bardzo warto! :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 
Jeśli to gra tak jak Gumiho to za 28 dolarów bardzo warto!
A jak wrzucisz kod BFS3 to masz je za 25$

Kod sobie wymyśliłem i zadziałał, bo na Pepper jest tylko NOV3 - 3$/25$

Jeśli faktycznie będą grały jak Gumiho to będzie kolejny fenomen za grosze.

Wysłane z mojego SM-S901B przy użyciu Tapatalka

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zamówiłem te TRN Xuanwu bo z kuponami i monetami nieco ponad 25$ wyszły. Zobaczymy jaki to Planar 

 

Sd35b7b257540470687be8d28dc1a1b14t.webp

  • Like 2
  • Thanks 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chciałem wreszcie coś kupić, bo w tym roku był tylko jeden zakup z Chin. Myślałem nad TRN ST5, ale zaraz wyszły KZ ZS10 Pro X, a potem CCA HM20. Miałem kupić te najnowsze, bo w sumie ostatnie hybrydy jakie miałem od KZ/CCA to były odpowiednio ZSX i C10, lecz pojawiły się KZ PR1 Pro jako trzecie już planary po CCA PLA i KZ PR1. Tempo jest takie, że zanim się pojawią jakieś sensowne opinie nt. nowych słuchawek to już powstają kolejne modele.

 

Stwierdziłem, że w takim razie może kupię CCA CXS, bo są nietuzinkowe i tanie, ale chyba nie do końca im wyszły.

https://www.youtube.com/watch?v=Ddf_tBLvTzE

 

W takim razie chyba zdecyduję się na to, co obudziło we mnie parę miesięcy temu wolę zakupu z Chin tzn. QKZ x HBB, ewentualnie spróbuję wyrwać te SGOR Venus za grosze z shopee albo nowe TRN.

Edytowane przez Hustler
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności