Skocz do zawartości

Tanie słuchawki z Chin


MrSheep

Rekomendowane odpowiedzi

  • 2 tygodnie później...

Pierwsze wrażenia z odsłuchu 7Hz Salnotes Zero - mogło być pięknie, ale jak zwykle czegoś zabrakło :D Niby wszystko ok, dobre, neutralne strojenie, ale mimo wszystko słyszę w nich lekką natarczywość i „plastik”. Nie jest to może poziom darcia się do ucha IEMów strojonych pod Harmana, ale gdyby zmniejszyć intensywność zakresu 3-5 kHz (lub dodać kilka dB subbasu aby wyrównać równowagę tonalną) mielibyśmy prawdziwe killery dla fanów neutralnego grania, a tak jest tylko (i aż) dobrze. Dobra próba, ale to jeszcze nie to ;) 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 hours ago, MrSheep said:

Pierwsze wrażenia z odsłuchu 7Hz Salnotes Zero - mogło być pięknie, ale jak zwykle czegoś zabrakło :D Niby wszystko ok, dobre, neutralne strojenie, ale mimo wszystko słyszę w nich lekką natarczywość i „plastik”. Nie jest to może poziom darcia się do ucha IEMów strojonych pod Harmana, ale gdyby zmniejszyć intensywność zakresu 3-5 kHz (lub dodać kilka dB subbasu aby wyrównać równowagę tonalną) mielibyśmy prawdziwe killery dla fanów neutralnego grania, a tak jest tylko (i aż) dobrze. Dobra próba, ale to jeszcze nie to ;) 

 

Ja moje zmodyfikowałem i teraz zasuwają aż miło. Sub bass się pojawił i wyrównuje super całe pasmo. Dodatkowo na całość Spinfit CP100 L i teraz to są moje daily beaters. Polecam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

44 minuty temu, FranticPhil napisał:

 

Ja moje zmodyfikowałem i teraz zasuwają aż miło. Sub bass się pojawił i wyrównuje super całe pasmo. Dodatkowo na całość Spinfit CP100 L i teraz to są moje daily beaters. Polecam.

Na czym polega modyfikacja?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na czym polega modyfikacja?

Nałożyłem damper na otwór wyrównujący ciśnienie. W zależności od stopnia gęstości bibuły można regulować wzrost niskich częstotliwości. Foto na szybko :)f34299ca9d92362d71868d5b3cc49798.jpg


Sent from my iPhone using Tapatalk
  • Like 1
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do mnie też przyszły Zero z kablem Hibiscus. Przesłuchałem Sarah  - Angel - świetny wokal, wszystko czyste i piękne, Wiz Khalifa - On My Level - świetny dół, wokal nie stłumiony, dynamika. Ogólnie jestem zadowolony bo w porównaniu do poprzednich CCA NRA które ktoś kiedyś polecał 😞 są na prawdę super. Sony EX85 są bardziej łagodne w odbiorze ale nie mają tej dynamiki. Jedyna rzecz która minimalnie mi doskwiera to budowa - trochę mnie gniotą, pod tym względem NRA było lepsze.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mele tak mi podeszły, że chyba to będzie pierwszy od dłuższego czasu zakup z Chin. Zresztą QKZ VK4 też są spoko, ale ja mam pierwszą rewizję i kosztowały jakieś 5$, więc ciężko narzekać. Martwię się tylko o kontrolę jakości, bo z tym bywało już różnie i np. pierwsze rzuty Mele miały problemy z zapychaniem filtrów i/lub obciętą górę. Ja na szczęście poczekałem na wersję w kolorze niebieskim. Te dokanałówki kosztują zaledwie 20$ i jednak do Tripowin mam większe zaufanie niż do QKZ, więc rodzą się pewne obawy.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minute ago, Hustler said:

Mele tak mi podeszły, że chyba to będzie pierwszy od dłuższego czasu zakup z Chin. Zresztą QKZ VK4 też są spoko, ale ja mam pierwszą rewizję i kosztowały jakieś 5$, więc ciężko narzekać. Martwię się tylko o kontrolę jakości, bo z tym bywało już różnie i np. pierwsze rzuty Mele miały problemy z zapychaniem filtrów i/lub obciętą górę. Ja na szczęście poczekałem na wersję w kolorze niebieskim. Te dokanałówki kosztują zaledwie 20$ i jednak do Tripowin mam większe zaufanie niż do QKZ, więc rodzą się pewne obawy.

 

Za 20 dolarów Chu i Zero (7Hz) są bezpieczniejszą opcją.

QKZ nigdy nie grzeszyło QC, więc ryzyko wysokie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@FranticPhil Chu z pewnością, a o 7Hertz niewiele wiem poza tym, że się wybili na planarnym modelu Timeless. QKZ to ryzyko spore, więc chyba poczekam na rozwój sytuacji, bo przy tej cenie i wątpliwej renomie producenta szansa wtopy jest spora, choć jak to mówią - kto nie ryzykuje, ten nie pije szampana. ;)

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zróbcie czasem jakieś głosowanie jest taka stronka na online chyba kto za 7hz a kto za Chu z tych darmowych. Więcej głosów daję początkującym na forum trefne wybory jak coś wyjdzie na rynek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, marco-polo napisał:

Zróbcie czasem jakieś głosowanie jest taka stronka na online chyba kto za 7hz a kto za Chu

Tu jest ciężki wybór, wg mnie Zero są lepsze technicznie od Chu jeśli chodzi o bas i może trochę wysokie, ale średnie po stronie Chu, przez co bardziej wciągają one w odsłuch.

Ergonomicznie dla mnie Chu są lepsze, w Zero jest za krótka tulejka i tylko długie, duże potrójne tipsy z moim uchem współgrają, reszta tipsów to porażka jeśli chodzi o trzymanie seala, bo dźwiękowo bywa ciekawiej niż na "choinkach". W Chu jest dużo lepiej pod tym względem, wiele tipsów ergonomicznie pasuje i można sobie pod kątem dźwięku dobierać. Za to kabel w Chu nie jest odpinany i trudno go rozplątać.

W rezultacie odkąd dobrałem tipsy do Zero, to słucham głównie na Zero. Choć brak im tej magicznej średnicy którą mają Chu, to nadrabiają lepszym sealem (w Chu mam pojedyncze gumki) i dużo łatwiej rozplątać kabel.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hejka, dawno mnie tu nie było, nie wiem czy ktoś byłby mi w stanie pomóc, szukam słuchawek budżetowych tws w przedziale 100-300 zł. Moje daily drivery obecnie to Blon BL-03, TFZ T2 i Vido czyli kopie VE Monk Plus z czego najbardziej lubię Vido.

 

Nie chcę więcej słuchawek grających górą V takich jak TFZ T2 i Blon, bo dla mnie wysokie w tych słuchawkach są zbyt kłujące. Stąd szukam tym razem czegoś z tws grającego podobnie jak VE Monk Plus, słucham w 99% piosenek, w których najważniejsze są wokale głownie żeńskie, dopiero potem instrumenty przeważnie gitara, klawisze. Mam na oku QCY T13, Fiil T1 Lite, Haylou GT6. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

GT 6, Moripods lub Cambridge Audio Melomania 1 plus ze wskazaniem na Melomania 1 plus. 

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 hours ago, arekcc7 said:

Hejka, dawno mnie tu nie było, nie wiem czy ktoś byłby mi w stanie pomóc, szukam słuchawek budżetowych tws w przedziale 100-300 zł. Moje daily drivery obecnie to Blon BL-03, TFZ T2 i Vido czyli kopie VE Monk Plus z czego najbardziej lubię Vido.

 

Nie chcę więcej słuchawek grających górą V takich jak TFZ T2 i Blon, bo dla mnie wysokie w tych słuchawkach są zbyt kłujące. Stąd szukam tym razem czegoś z tws grającego podobnie jak VE Monk Plus, słucham w 99% piosenek, w których najważniejsze są wokale głownie żeńskie, dopiero potem instrumenty przeważnie gitara, klawisze. Mam na oku QCY T13, Fiil T1 Lite, Haylou GT6. 

 

T1 Lite raczej nie sa jak Monk Plus.

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

14 godzin temu, Jaro54 napisał:

GT 6, Moripods lub Cambridge Audio Melomania 1 plus ze wskazaniem na Melomania 1 plus. 

 

11 godzin temu, PKTK napisał:

 

T1 Lite raczej nie sa jak Monk Plus.

Dziękuję bardzo, podobają mi się te Melomania 1 plus, z opinii wynika że dźwięk bardzo zrównoważony, bez intensywnego basu, właśnie tak bym określił Monk Plus/Vido, zrównoważone, ani góra ani bass nie wychodzą przed szereg.

Edytowane przez arekcc7
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mają jedną wadę, jeśli masz słabe nagrania to w Melomanii to usłyszysz. Mimo nietypowego kształtu to na piankach założonych fabrycznie bardzo fajnie trzymają się w uszach. Jak nie lubisz pianek to jest sporo tipsów do wyboru w komplecie. Ok 7-7,5 godziny na jednym ładowaniu. Trochę już je używam i jestem zadowolony. Dźwięk duuużo lepszy od np Panasonic RZ-S500W, a cena o połowę niższa 

  • Like 1
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

55 minut temu, Jaro54 napisał:

Mają jedną wadę, jeśli masz słabe nagrania to w Melomanii to usłyszysz. Mimo nietypowego kształtu to na piankach założonych fabrycznie bardzo fajnie trzymają się w uszach. Jak nie lubisz pianek to jest sporo tipsów do wyboru w komplecie. Ok 7-7,5 godziny na jednym ładowaniu. Trochę już je używam i jestem zadowolony. Dźwięk duuużo lepszy od np Panasonic RZ-S500W, a cena o połowę niższa 

U mnie źródło to tylko Spotify, po przeczytaniu recenzji na scarbir już jestem zdecydowany, poszukam jeszcze jakiejś promocji. Dzięki wielkie

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakie doki dobrze chowające się w uszach, mające wąskie tulejki i najlepiej wyposażone w kabel z odcinkami pamięciowymi wraz z mikrofonem do 150 zł byście polecili? Granie jeśli idzie o jakość ma znaczenie mniejsze najlepiej by nie waliły przesadnie basem i nie cięły uszu gorą. Zbieram propozycje :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakby ktoś jeszcze szukał Cambridge Audio Melomania 1+ to znalazłem na niemieckim amazonie, ostateczna cena 330 zł z dostawą wydaje się bardzo spoko.

Cambridge Audio Melomania 1+ True Wireless Earbuds - Bluetooth 5.0, dźwięk Hi-Fi, słuchawki douszne do iPhone'a i Android z etui do ładowania i sterowaniem za pomocą aplikacji (czarne) : Amazon.de: Elektronika i fotografia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć wszystkim,czy ktoś coś wie o słuchawkach KZ PR1 HiFi

https://kz-audio.com/kz-pr1.html

Może jakieś zamówienie większe to chętnie się dołącze .

Pozdrawiam.

 

Edytowane przez pua
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności