Skocz do zawartości

Tanie słuchawki z Chin


MrSheep

Rekomendowane odpowiedzi

1 hour ago, MrHardy said:

 

Ok, czyli jednak wałek. Z ciekawości zobaczyłbym jakie są różnice. Tak też podejrzewałem, bo z wyglądu jakieś takie zwyczajne silikony mi się wydały.

Nie wiem czy wałek, ale przy oszczędności rzędu 10 złotych to naprawdę nie ma sensu ryzykować :)

Radzę kupować u Marasa :) 

IMG_6743.heic IMG_6744.heic

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 26.08.2022 o 14:03, FranticPhil napisał:

Nie wiem czy wałek, ale przy oszczędności rzędu 10 złotych to naprawdę nie ma sensu ryzykować :)

Radzę kupować u Marasa :) 

IMG_6743.heic 389 kB · 12 pobrań IMG_6744.heic 335 kB · 5 pobrań

 

Rzeczywiście różnica jest widoczna gołym okiem. Zamówię jak radzisz z pewniejszego źródła rozmiar L.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7HZ Salnotes Zero kupione na wymiane z Bl-03 które padły po półtora roku użytkowania.

Patrzac na kształt, nie spodziewałem się że bedą aż tak wygodne. Dodatkowo przy sporej dawce ruchu, nic się nie buja, nie wyślizguje z ucha, siedzi twardo na swoim miejscu. Kabel po wyjęciu z pudełka sprawia wrażenie problematycznego, sztywny, mało elastyczny jakiś nie taki. Ale po założeniu i puszczeniu po plecach, jest praktycznie nieodczuwalny.

 

A co do wrażeń estetycznych, no cóż. Kolor niebieski, jeśli miałbym do czegoś porównać, to na myśl przychodzi mi podłej jakości deska klozetowa z szaletu publicznego z lat 80 :D 
Ogólnie cała kolorystyka utrzymana w takim tonie. 

 

20220829_203624.jpg

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do mnie wczoraj też dotarły Salnotes Zero.

Co do wygody, to u mnie wypadają z uszu, bo nawet najmniejsze gumki są za duże. Jeszcze nie miałem czasu, żeby poszukać innych w swoich zbiorach. Jakby miały trochę dłuższą tulejkę (lub bardziej podłużne gumki) też byłaby szansa na lepsze trzymanie, bo można by siłowo trochę głębiej w kanał włożyć.

Muzycznie, na pierwszy rzut ucha całkiem fajne, ale sprawiają wrażenie mniej technicznych niż Moondrop Chu.

Zanim porównam trochę je powygrzewam, bo w przypadku Chu sporo to dało jeśli chodzi o jakość wysokich tonów, tu podejrzewam będzie podobnie.

Do porównań mam już sporą kolekcję tanich i dobrych dźwiękowo słuchawek (ergonomicznie już nie zawsze): Lafitear LF1, Senfer DT6 (z lekkim modem), Moondrop Chu, Salnotes Zero, Blon BL-03 i trochę droższe Shozy Form 1.1

 

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 hours ago, PurpleHaze said:

7HZ Salnotes Zero kupione na wymiane z Bl-03 które padły po półtora roku użytkowania.

Patrzac na kształt, nie spodziewałem się że bedą aż tak wygodne. Dodatkowo przy sporej dawce ruchu, nic się nie buja, nie wyślizguje z ucha, siedzi twardo na swoim miejscu. Kabel po wyjęciu z pudełka sprawia wrażenie problematycznego, sztywny, mało elastyczny jakiś nie taki. Ale po założeniu i puszczeniu po plecach, jest praktycznie nieodczuwalny.

 

A co do wrażeń estetycznych, no cóż. Kolor niebieski, jeśli miałbym do czegoś porównać, to na myśl przychodzi mi podłej jakości deska klozetowa z szaletu publicznego z lat 80 :D 
Ogólnie cała kolorystyka utrzymana w takim tonie. 

 

20220829_203624.jpg

 

Ja mam białe i sobie chwalę :)

Ale ten niebieski jest dobry bardzo - mi się z tym kojarzy:

 

image.thumb.png.513328dbe15b49551838e815ef14e3dc.pngimage.png.e6c3f9f4ef12cfd55e5dc432ee9e32d5.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, FranticPhil napisał:

Ja mam białe i sobie chwalę :)

 

Może białe są bardziej ;) Ja do swoich dokupiłem kabelek FAAEAL, takie dobre moim zdaniem są. Co ciekawe BGGAR uważa że są lepsze od CCA PLA13. Wg niego jakiś taki niedorobiony ten planar:

 

 

Edytowane przez Mr Krzychoo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

On 8/25/2022 at 11:35 AM, linecur said:

image.png.0ad9e773c15d0ef2a53d5fac2eb2e9c0.png

 

Czy jest jakieś doświadczenie z tymi planarami, pls?

 


Juz zaczeły dochodzić do ludzi, są ok, ale za $150 sa lepsze. EDIT: Jeden z pierwszych reviews: https://remedymusicaudiogears.blogspot.com/2022/08/tangzu-zetian-wu-authoritative-like.htmlMay be an image of text that says "80 75 60 55 50 45 40 Harman 2019 Target 35 TANGZU ZETIANWU (L) TANGZU ZETIANWU (R) 30 80 150 Sub bass 300 500 Mid bass 200 Lower midrange 1.5k https:/anfann.squig.link/ 3k 5k Upper midrange 8k 15k Presence region Mid treble"

Edytowane przez PKTK
update
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trochę kusiły mnie PLA13 za te nieco ponad 50$. Może jakbym miał deficyt słuchawek to bym się skusił, a tak je pominąłem i chyba dobrze.

 

Te Tangzu są kompletnie nie w moim guście, choć uwielbiam fioletowe słuchawki np. BLON BL-03, BL-07 czy BQEYZ Autumn.

Edytowane przez Hustler
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 30.08.2022 o 16:19, PKTK napisał:


Juz zaczeły dochodzić do ludzi, są ok, ale za $150 sa lepsze. EDIT: Jeden z pierwszych reviews: https://remedymusicaudiogears.blogspot.com/2022/08/tangzu-zetian-wu-authoritative-like.htmlMay be an image of text that says "80 75 60 55 50 45 40 Harman 2019 Target 35 TANGZU ZETIANWU (L) TANGZU ZETIANWU (R) 30 80 150 Sub bass 300 500 Mid bass 200 Lower midrange 1.5k https:/anfann.squig.link/ 3k 5k Upper midrange 8k 15k Presence region Mid treble"

OK, dziekuje za opinie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 17.08.2022 o 09:36, Birken napisał:

Moje będą dziś do odebrania. Sam coś napisze po jakim tygodniu. Ale Panowie mający możliwość nie bójcie się pisać porównać do Chu. Tak by potencjalny kupujący wiedział w którą stronę krok dać.

Ehhh czemuż to mmcx nie jest 😞

7Hz Salnotes ZERO - tutaj je zachwala.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, marco-polo napisał:

7Hz Salnotes ZERO - tutaj je zachwala

Bo dobre są, jeśli tylko gumki dopasujesz...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, Perul napisał:

Bo dobre są, jeśli tylko gumki dopasujesz...

No właśnie dzisiaj testowałem różne iemy które wcześniej zakupiłem. Te które grały w miarę normalnie to hifimany,klipsch i open heart. Nie wiem od czego to jest zależne ale zachwalane kiedyś na forum tutaj to jak je teraz słyszałem to jazgot i nic nie podobnego do muzyki. Czy jest to dlatego że preferuję wokółuszne i jakbym miał niechęć do iemów? To tak jak w życiu z różnymi doświadczeniami - raz spróbójesz i nigdy więcej.

4 minuty temu, marco-polo napisał:

No właśnie dzisiaj testowałem różne iemy które wcześniej zakupiłem. Te które grały w miarę normalnie to hifimany,klipsch i open heart. Nie wiem od czego to jest zależne ale zachwalane kiedyś na forum tutaj to jak je teraz słyszałem to jazgot i nic nie podobnego do muzyki. Czy jest to dlatego że preferuję wokółuszne i jakbym miał niechęć do iemów? To tak jak w życiu z różnymi doświadczeniami - raz spróbójesz i nigdy więcej.

https://www.head-fi.org/showcase/7hz-salnotes-zero-universal-iem.25980/reviews tutaj poczytałem i napisali bardzo dobre recenzję i porównania do muzyki.

Edytowane przez marco-polo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minut temu, marco-polo napisał:

jak je teraz słyszałem to jazgot i nic nie podobnego do muzyki.

Jak chcesz bezpieczne pod tym względem słuchawki, to polecam Lafitear LF1.

Do nich ja używam te tipsy https://pl.aliexpress.com/item/32796083731.html i mi nawet ciut brakuje wyższej średnicy.

Za to na fabrycznych gumkach, które nie chciały się uszczelnić w moim kanale, były to mocno jasne słuchawki. Jak widać dobór gumek ma zasadniczy wpływ na brzmienie.

Z resztą i wspomniane Salnotes Zero, też miały pewne niedobory w wyższej średnicy na tych gumkach i co dziwne chyba jako jedyne (a używałem tych tipsów z wieloma słuchawkami, zwłaszcza grubo-tulejkowcami) nie trzymały się zbyt dobrze w kanale. Dziś dobrałem inne "krótkie" gumki i brzmienie Zero jest dużo bardziej wyraziste.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Perul napisał:

Bo dobre są, jeśli tylko gumki dopasujesz...

 

One tak mają, trzeba je dosyć głęboko wsadzić i złapać szczelność, bo będą grać z d*py. Zmiana kabla też robi robotę przy Salnotes ZERO - zmieniłem stockowy na miedziany FAAEAL i są to inne słuchawki. Tak trochę jakbym przy stockowym miał uszy przytkane. Pełniejsze, żwawsze i co ciekawe, głośniejsze.

Edytowane przez Mr Krzychoo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

https://www.aliexpress.com/item/33038850404.html?spm=a2g0o.order_list.0.0.2aea1802jk2gSX

Te dobrze grały.

Nie pisałem o Salnotes Zero lecz o tych które mam w asortymencie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, Mr Krzychoo napisał:

One tak mają, trzeba je dosyć głęboko wsadzić i złapać szczelność, bo będą grać z d*py

Ja niestety nie jestem ich w stanie głęboko zaaplkiować, nawet mimo potrójnych gumek wyłażą z ucha, bo mają za krótką tulejkę (lub za krótki "dziubek" prowadzący do tulejki). Póki co założyłem dość duże gumki, które opierają się nie tylko o wlot do kanału ale i zewnętrzną część małżowiny, przez co seal jest od biedy utrzymany dopóki nie poruszę głową.

Jeszcze sprawdzę gumki od Chu, ale jak one nie zadziałają, to raczej się rozstanę z tymi słuchawkami, mimo, że grają dobrze.

 

7 godzin temu, Birken napisał:

one są tak duże jak mi się wydaje? Jak z napędzeniem?

Są trochę większe niż Salnotes Zero, porównywalne z KZ. Z napędzeniem nie miałem problemu, bo to pojedynczy przetwornik, aczkolwiek wolę je z iBasso DC06 niż z Avani, ale to głównie przez większą wyrazistość wyższej średnicy w DC06, której tym słuchawkom nieco brakuje (na wspomnianych wcześniej tipsach).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

36 minut temu, Perul napisał:

wolę je z iBasso DC06 niż z Avani, ale to głównie przez większą wyrazistość wyższej średnicy w DC06

  Tak, Avani ma przygaszone wyższe średnie za co go bardzo lubię bo większość ChiFi ma je nienaturalne. Niestety jego scena płaska i coś mało szczegółów w basie. 

Obczaj z pośród tanich (jeśli potrzebujesz)  TRN CS2. Chyba by ci podeszły.

   No to skoro LF1 są większe od Zero to odpadają. Potrzebuje coś niedrogiego, małego i obłego z zausznymi pamięciowymi odcinkami. Miałem KBear KS2 te budową pasowałyby idealnie na aktualne potrzeby ale sprzedałem, zresztą dźwiękowo nie bardzo mi podchodziły. Chyba trzeba się będzie nad KS1 zastanowić. Nowe Blony Z200 pewnie też by się nadały ale kabel nie odpinany w przewidzianym zastosowaniu odpada :/

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Birken napisał:

Potrzebuje coś niedrogiego, małego i obłego z zausznymi

Moondrop Chu są mniejsze od Zero i obłe, no i udało mi się dopasować do nich gumki (nie fabryczne) z którymi trzymają się w miarę w uchu, nawet mogę się na boku położyć :) 

Godzinę temu, Birken napisał:

Avani ma przygaszone wyższe średnie za co go bardzo lubię bo większość ChiFi ma je nienaturalne

No i właśnie z Avani słucham tych Chu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 2.09.2022 o 21:50, Mr Krzychoo napisał:

 

One tak mają, trzeba je dosyć głęboko wsadzić i złapać szczelność, bo będą grać z d*py. Zmiana kabla też robi robotę przy Salnotes ZERO - zmieniłem stockowy na miedziany FAAEAL i są to inne słuchawki. Tak trochę jakbym przy stockowym miał uszy przytkane. Pełniejsze, żwawsze i co ciekawe, głośniejsze.

Czy to ten kabel? https://shopee.pl/FAAEAL-Hibiscus-4-rdzeniowy-kabel-do-aktualizacji-o-wysokiej-czystości-3-5-mm-ze-złączem-2-pinowym-do-TFZ-TN-KZ-ZST-i.545120974.12036720777?sp_atk=2de8ce8a-bc40-45d9-8469-c50b2fbd8e03&xptdk=2de8ce8a-bc40-45d9-8469-c50b2fbd8e03

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

43 minuty temu, wwd napisał:

 

Dokładnie ten. Kupowałem w sklepie z linku. Jak najbardziej polecam i kabel i sklep.

Edytowane przez Mr Krzychoo
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności