Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Tanie słuchawki z Chin


MrSheep

Rekomendowane odpowiedzi

27 minut temu, LeonidK napisał:

Zabawne... Dzisiaj monitorami nazywa się nawet dudniące basem chińskie dokanałowe elektrosmieci za kilka dolarów, więc wolę dopytać. 

 

Ale dokanałowe monitory używane na scenie to zupełnie co innego, tam jakość dźwięku nie jest aż tak ważna, muzyk ma mniej więcej słyszeć to, co słyszy publiczność. Dudniący bas też może być w tym przypadku zaletą.

Edytowane przez Kuba_622
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czekam na chińskie Thronmax THX-50. Mam nadzieję że głowy mi nie urwą jak zagrają synergicznie.

Godzinę temu, LeonidK napisał:

Zabawne... Dzisiaj monitorami nazywa się nawet dudniące basem chińskie dokanałowe elektrosmieci za kilka dolarów, więc wolę dopytać. 

Edifier jakaś nowa wersja grają podobno jak monitory. Jednak Adam głośniki monitorowe to klasa wyżej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

On 8/3/2022 at 6:34 PM, Kuba_622 said:

 

Ale dokanałowe monitory używane na scenie to zupełnie co innego, tam jakość dźwięku nie jest aż tak ważna, muzyk ma mniej więcej słyszeć to, co słyszy publiczność. Dudniący bas też może być w tym przypadku zaletą.

 

Monitor na scenę powinien najbardziej izolować od tego, co się na scenie dzieje. To, co muzyk ma w odsłuchu to najczęściej jego instrument + lekki miks całości. Bębniarz najczęściej słyszy klik i bas :)
Ja na scenie używam Fibae2 od CustomArt z Warszawy. Miks mam zrobiony na maksymalnie wykręconym środku tak, żeby się przebijał przez hałas z zewnątrz.

Próbowałem używać dokanałówek z chi-fi na scenie, ale nic nie pobiło mi customów.

 

PS 

Salnotes Zero też lecą, posłuchamy :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

26 minut temu, chico99 napisał:

 

Napisz jak to gra, czy nie czasem jak 00.

 

Tak wstępnie, to dobrze. Bardzo dobrze. Schodzący bas nie zagłusza reszty pasm, co często się zdarzało w wielu różnych słuchawkach i tańszych i droższych, tutaj jest po równo. Tak wesoło z przytupem, przy cięższych brzmieniach powinny być dobrze.

Po drodze do domu poleci Slipknot i więcej się coś wyklaruje na ich temat.

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, FranticPhil napisał:

Jak fit w uchu?


Tuleja jest dosyć długa i szeroka, ale tipsów w zestawie jest od groma i coś dobierzesz. Na razie testowałem z Moondrop Spring L i trochę mnie uszy bolały po jakimś czasie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 5.08.2022 o 11:52, FranticPhil napisał:

Próbowałem używać dokanałówek z chi-fi na scenie, ale nic nie pobiło mi customów.

Właśnie na Polandrock gra Bukartyk z KaZetami w uszach. ZSX pro chyba. Na stockowym kablu 🙂

Ed: ZSN Pro 

Edytowane przez mantr
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 6.08.2022 o 20:26, mantr napisał:

Właśnie na Polandrock gra Bukartyk z KaZetami w uszach. ZSX pro chyba. Na stockowym kablu 🙂

Ed: ZSN Pro 

HaHaHa... też tak mam, że patrzę co mają w uszach na scenie/studio :) 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 3.08.2022 o 11:38, Perul napisał:

No nie jest tak ładnie wybrzmiewająca, a jednocześnie łagodna, jak np w DT6. Choć trzeba przyznać, że na tle innych tanich słuchawek jest całkiem dobrze, i na pewno warte są swojej ceny.

No to będziesz wiedział co mam na myśli, bo S12 zdaje się mają właśnie taką górę o której piszę

Też odnoszę podobne wrażenie co do strojenia, choć HD600 są chyba trochę lepiej dociążone na średnicy.

Co do aspektów technicznych, to przy niskoomowych słuchawkach jakimi są Chu sporo zależy od źródła - do czego je podpinasz?

HD600 jako wysokoomowe grają dobrze technicznie "ze wszystkiego" co jest je w stanie napędzić, o ile tylko złapią synergię.

 

57MM drivery za 40zł? Opłacalne to Design in Denmark zapewne Made in China.

PIRANHA.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

https://www.ceneo.pl/99053135#tab=spec

Nie wiem czemu mają napisane bezprzewodowe ale nimi nie są. Są przewodowe i są naturalne z dobrym bassem. Nie są przejaskrawione i budowę mają dla dorosłych. Plastik wydaję się mocny znaczy się jakby nimi rzucić na przykład. Są nauszne ale nie czuję bólu uszów. Słucham 3 dzień i się z nimi zapoznaję. Dla bassolubów w sam raz mają inne granie i to mnie cieszy że posiadam słuchawki które grają inaczej.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

On 8/11/2022 at 4:13 PM, LeonidK said:

Ma ktoś już możliwość porównania Salnotes Zero z Chu? 

 

Jak masz jedne z nich to nie ma sensu drugich, różnica zbyt mała żeby inwestować...chyba ze kabel potrzebujesz miec wymienialny. Zero ma przyjemniejsza, bardziej naturalna i pełniejszą barwe dźwieku. Rano troche słuchałem dla porównania, ale mniej niz 20 minut. Jak ktoś chce kupic ZERO widze, ze na shopee sa taniej niz z Linsoul i szybciej przyjdą. Pozatym Jietu ma także obtanione eartipsy te co sa KB 07 tylko że BGVP A07 .

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, PKTK napisał:

Jak masz jedne z nich to nie ma sensu drugich, różnica zbyt mała żeby inwestować

A jak różnica w ergonomii? Chodzi mi zwłaszcza o grubość i długość tulejki.

 

Godzinę temu, PKTK napisał:

bardziej naturalna i pełniejszą barwe dźwieku.

rozumiem, że ciut więcej niższej średnicy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@PKTK Bardzo polecam te tipsy BGVP A07 i jeszcze W01.

 

Dziś zrzucałem fotki z aparatu i zobaczyłem, że miałem dodać fotki Reecho SG-01. Ogólnie są to solidne słuchawki za nieduże pieniądze tzn. niecałe 50$ z wliczonym VAT-em. Są doskonale wykonane i mają po prostu świetne wyposażenie i opakowanie jak na tę półkę cenową (chyba tylko FiiO może z nimi konkurować) i co ciekawe są dużo bardziej okazałe niż droższy model SG-03, który mi akurat nie podszedł głównie z uwagi na totalną niekompatybilność z moimi uszami, a do tej pory bardzo lubiłem profilowane słuchawki z wypustką czy tam płetwą jak to piszą na zachodzie. Grają dobrze, choć nie każdemu przypasuje połączenie rozrywkowego brzmienia ze sporą detalicznością, bo potrafią w niektórych utworach/gatunkach zmęczyć górą pasma. Basu jest całkiem sporo, jest w miarę żwawy, raczej nie zabraknie go w żadnym gatunku, ale też nie wleje się na średnicę, która jest nieźle dociążona w niższym zakresie, a potem staje się bardziej chłodna ku górze. Soprany bardzo detaliczne, wyraziste, momentami ostre, ale to zdecydowanie nie poziom starszych modeli KZ. Dobra stereofonia, niezła przejrzystość i odzwierciedlenie poszczególnych źródeł dźwięku. Określiłbym je jako świetne słuchawki na początek przygody z audio, bo nie trzeba do nich nic dokupować - kabel jest solidny, w oplocie materiałowym coś na wzór Moondrop Aria i raczej ciężko go będzie uszkodzić, jest fajne etui i masa tipsów, więc każdy powinien sobie któreś dopasować. Ponadto sprawdzą się jako tzw. all-roundery i lepiej już gorzej zagrają wszystko. Bardziej wrażliwi na wyższe częstotliwości pewnie musieliby zastosować jakiś filtr, może z Tanchjim Tanya albo po prostu EQ.

 

Fajnie to producent zrobił, bo już samo otwieranie pudełka daje trochę frajdy.

P1004265.JPG

P1004266.JPG

P1004268.JPG

P1004269.JPG

P1004270.JPG

P1004271.JPG

P1004272.JPG

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 14.08.2022 o 02:26, Hustler napisał:

@PKTK Bardzo polecam te tipsy BGVP A07 i jeszcze W01.

 

Dziś zrzucałem fotki z aparatu i zobaczyłem, że miałem dodać fotki Reecho SG-01. Ogólnie są to solidne słuchawki za nieduże pieniądze tzn. niecałe 50$ z wliczonym VAT-em. Są doskonale wykonane i mają po prostu świetne wyposażenie i opakowanie jak na tę półkę cenową (chyba tylko FiiO może z nimi konkurować) i co ciekawe są dużo bardziej okazałe niż droższy model SG-03, który mi akurat nie podszedł głównie z uwagi na totalną niekompatybilność z moimi uszami, a do tej pory bardzo lubiłem profilowane słuchawki z wypustką czy tam płetwą jak to piszą na zachodzie. Grają dobrze, choć nie każdemu przypasuje połączenie rozrywkowego brzmienia ze sporą detalicznością, bo potrafią w niektórych utworach/gatunkach zmęczyć górą pasma. Basu jest całkiem sporo, jest w miarę żwawy, raczej nie zabraknie go w żadnym gatunku, ale też nie wleje się na średnicę, która jest nieźle dociążona w niższym zakresie, a potem staje się bardziej chłodna ku górze. Soprany bardzo detaliczne, wyraziste, momentami ostre, ale to zdecydowanie nie poziom starszych modeli KZ. Dobra stereofonia, niezła przejrzystość i odzwierciedlenie poszczególnych źródeł dźwięku. Określiłbym je jako świetne słuchawki na początek przygody z audio, bo nie trzeba do nich nic dokupować - kabel jest solidny, w oplocie materiałowym coś na wzór Moondrop Aria i raczej ciężko go będzie uszkodzić, jest fajne etui i masa tipsów, więc każdy powinien sobie któreś dopasować. Ponadto sprawdzą się jako tzw. all-roundery i lepiej już gorzej zagrają wszystko. Bardziej wrażliwi na wyższe częstotliwości pewnie musieliby zastosować jakiś filtr, może z Tanchjim Tanya albo po prostu EQ.

 

Fajnie to producent zrobił, bo już samo otwieranie pudełka daje trochę frajdy.

P1004265.JPG

P1004266.JPG

P1004268.JPG

P1004269.JPG

P1004270.JPG

P1004271.JPG

P1004272.JPG

Jak te Reecho grają w porównaniu z Chu, warto dopłacać? Myślę o nich od dłuższego czasu. Jest też niby trochę ulepszona wersja w kolorze niebieskim, ale trochę droższa 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Drugie ZERO dojechało, strojenie tak samo dobre jak w tym pierwszym ZERO, ale w tym wcześniejszym subwoofer sprawia że są bardziej. Poza tym, nigdy wcześniej 20$ nie dawało tak dużo i tak dobrze, za tak niewiele.

 

spacer.png

 

spacer.png

 

spacer.png

 

spacer.png

 

 spacer.png

Edytowane przez Mr Krzychoo
  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 15.08.2022 o 08:49, Jaclav napisał:

Jak te Reecho grają w porównaniu z Chu, warto dopłacać? Myślę o nich od dłuższego czasu. Jest też niby trochę ulepszona wersja w kolorze niebieskim, ale trochę droższa 

Nie wiem, bo nie słuchałem Chu i nie znam też nowszej wersji SG-01, choć różnice są chyba marginalne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, Mr Krzychoo napisał:

Drugie ZERO dojechało

Moje będą dziś do odebrania. Sam coś napisze po jakim tygodniu. Ale Panowie mający możliwość nie bójcie się pisać porównać do Chu. Tak by potencjalny kupujący wiedział w którą stronę krok dać.

Ehhh czemuż to mmcx nie jest 😞

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności