Skocz do zawartości

Tanie słuchawki z Chin


MrSheep

Rekomendowane odpowiedzi

4 godziny temu, Hustler napisał:

@Wiher123 Nie są wymagające odnośnie źródła i z telefonu zagrają równie dobrze jak CRA. Odnośnie wygody to kwestia osobista - dla mnie są wygodne, choć czuć je bardziej w uchu, bo jakby szczelniej wypełniają małżowinę właśnie przez tę wypustkę i są jeszcze bardziej stabilne. Mam oba modele to jak będę miał wieczorem czas to rzucę uchem.

A jak bardzo czuć tą wypustkę w uchu? Jak w "sportowych" słuchawkach czy inaczej?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Wiher123 Mnie nic nie uwiera, a porównania do słuchawek sportowych nie mam. Ogólnie rzecz ujmując DQ6 z filtrem od Tanchjim Tanya grają w sumie bardzo podobnie do CRA - sygnatura jest zbliżona, DQ6 są nieco chłodniejsze w przekazie i bardziej detaliczne. Jakość wykonania zdecydowanie na korzyść KZ, bo mają metalowy faceplate i takowe też tulejki.

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Hustler napisał:

@Wiher123 Mnie nic nie uwiera, a porównania do słuchawek sportowych nie mam. Ogólnie rzecz ujmując DQ6 z filtrem od Tanchjim Tanya grają w sumie bardzo podobnie do CRA - sygnatura jest zbliżona, DQ6 są nieco chłodniejsze w przekazie i bardziej detaliczne. Jakość wykonania zdecydowanie na korzyść KZ, bo mają metalowy faceplate i takowe też tulejki.

Okej, dzięki za pomoc. A gdzieś można dostać filtry od Tanchjim Tanya? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, Hustler napisał:

@Mr Krzychoo Wygląda na to, że TRN TA1 Max zgodnie z przypuszczeniami to nic ciekawego.

 

Czyli dobrze przeczuwałem ściemę w teście na Head Fi od koleżki chwalącego wszystko.

Zastanawiam się nad ESX coraz mocniej, bardziej pod kątem że to model rocznicowy i jest nowy driver. Ostatnio pojedyncze dynamiki od KZ/CCA są naprawdę udane, więc prawem serii oczekuję czegoś zacnego. Niech się tylko na Shopee pojawią w sensownej cenie, to pewnie wezmę.

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Mr Krzychoo Typ był podejrzany z tym hajpowaniem nowości. Z ciekawości sprawdziłem co o TRN BAX sądzi np. ww. Akros czy Vortex i oboje nie byli  zachwyceni mówiąc delikatnie. Tu dużo zależy od tego czy ktoś kupuje IEM-y sam, czy dostaje je w ramach współpracy.

 

Pojedyncze dynamiki rzeczywiście ostatnio im wychodzą i ogólnie jest tego sporo na rynku, bo wreszcie po aferze z KZ się skończył ten kretyński wyścig pt. kto upchnie więcej armatur. ESX teoretycznie powinny grać podobnie do EDA w wersji High-Res.

 

Chyba też HZSound Heart Mirror zapoczątkowało trend strojenia słuchawek w kierunku bardziej neutralnego grania, ostatnio było Moondrop Chu i niedługo premierę ma mieć TangZu Audio Shimin Li. Wcześniej nazywało się to TForce i ich model Yuan Li był całkiem spoko, choć dla mnie grał dość nudno, gładko i poprawnie do bólu. Co ciekawe cena ich drugiego modelu to 35$, a 30$ w preorderze.

https://www.mobileaudiophile.com/tangzu-audio-shimin-li-news/

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W kierunku bardziej neutralnego grania, to już Soundmagic stroił swoje PL30 jakieś 13-14 lat temu. Jedynie teraz pojawia się więcej takich modeli razem z modą na Harmana. I pewnie moda minie, będzie nawrót na ciepłe basowe granie (ostre V było ostatnio, więc raczej za świeżo na to samo), bo się ludzie znudzą podobnie zestrojonymi słuchawkami.

Tak samo wróci wiele armatur w jednej słuchawce, jak się trochę rozwieje sztucznie rozdmuchana "afera", bo to po prostu nieźle się sprzedaje marketingowo.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 minuty temu, Inszy napisał:

sztucznie rozdmuchana "afera"

ciekawe nie? Że też ta afera zaczęła się w momencie gdy zaczął się wysyp pojedynczych dynamików ewidentnie już przygotowanych na rynek. 

I żeby nie było TRN BA5 to jedne z najlepiej grających słuchawek jakich słuchałem. Jest i TRN i dużo armatur w jednym :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1DD nigdy nie będą "zagrożone", bo to jest podstawa diety dla audiomaniaków. 

Teraz turbo hajp leci na planary, tak jak jeszcze niedawno na elektrostaty. Timeless, S12, Tin P1 - P2 - Plus - Max, Hook-X i kolejne już czekają w blokach startowych. Póki co ceny idą za tym w dół, co cieszy.

Ciekawe czy kiedykolwiek dolecimy do momentu, gdzie planar będzie kosztował 30$ :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 godzin temu, Birken napisał:
I żeby nie było TRN BA5 to jedne z najlepiej grających słuchawek jakich słuchałem. Jest i TRN i dużo armatur w jednym

Święte słowa ! Uważam podobnie. Tu u mnie po podmianie kabla i gumek (zwykłe od KZ). 6e67ce9856895c4e450c6fe1f0d420e2.jpg

Wysłane z mojego CPH2069 przy użyciu Tapatalka
 

Edytowane przez janek patufka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, docentore napisał:

Trzeba kupić Tanya.

To wtedy nie do końca się to opłaca, bo KZ DQ6 ~90 zł, Tanya bodajże ~80 zł więc za 170 zł można mieć inne, zapewne lepsze słuchawki(do tej kwoty zapewne byłyby polecane Blon BL-03, może DIY SE215 lub coś jeszcze innego). Więc na razie prawdopodobnie wezmę CRA bez plusa, bo EDX Ultra nie mają innego koloru(jakby miały kolorystykę EDX Pro to bym wziął przezroczyste z srebrnym maskowaniem drivera, bo nie wygląda aż tak tandetnie jak ten czarno złoty) a potem się zobaczy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Wiher123 napisał:

To wtedy nie do końca się to opłaca, bo KZ DQ6 ~90 zł, Tanya bodajże ~80 zł więc za 170 zł można mieć inne, zapewne lepsze słuchawki(do tej kwoty zapewne byłyby polecane Blon BL-03, może DIY SE215 lub coś jeszcze innego). Więc na razie prawdopodobnie wezmę CRA bez plusa, bo EDX Ultra nie mają innego koloru(jakby miały kolorystykę EDX Pro to bym wziął przezroczyste z srebrnym maskowaniem drivera, bo nie wygląda aż tak tandetnie jak ten czarno złoty) a potem się zobaczy

Nie ma innej opcji, dostać filtry. Kiedyś Penon sprzedawał, ale już nie ma.

Sam stoję przed dylematem, bo potrzebuje filtrów, a zgubiłem swoje.

Tylko że już posiadam Tamtmye w szufladzie.

 

Tanya są bardzo dobrymi słuchawkami btw.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 30.05.2022 o 21:31, Inszy napisał:

Elektrostaty? Jesteś pewien?

Może chodziło o te "pseudo-elektrostaty" czyli z przetwornikiem elektretowym.

CCA NRA takie są, ale jak w DT06 słychać wysokotonowy piezoeletryk w postaci fajnie rozciągniętej góry, to w NRA ledwo co tam słychać, jakby na zwrotnicy niewiele sygnału na niego szło. Szkoda bo mogłyby mieć potencjał, choć dynamik w nich to odstaje separacją od DT6.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chodziło mi o trybrydy typu Oracle, Monarch I wszyscy inni co w to szli wtedy :)
Ale fakt, Shuoer Tape zaczął te magnetostaty kilka lat temu


Sent from my iPhone using Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

41 minut temu, Hustler napisał:

Ręka mnie świerzbi, żeby kliknąć "kup teraz", a co gorsze kusi mnie ten złoty kolor, bo srebrnych słuchawek miałem już całą masę. :lol:

Ja do swoich nudnych (😉 ) Yuanli zamówiłem srebrne. Złote, choć skromne, nad wyraz oczojebiaszcze są :D 

  • Like 1
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Perul napisał:

Może chodziło o te "pseudo-elektrostaty" czyli z przetwornikiem elektretowym.

CCA NRA takie są, ale jak w DT06 słychać wysokotonowy piezoeletryk w postaci fajnie rozciągniętej góry, to w NRA ledwo co tam słychać, jakby na zwrotnicy niewiele sygnału na niego szło. Szkoda bo mogłyby mieć potencjał, choć dynamik w nich to odstaje separacją od DT6.

Może problem leży w tym, że KZ nie podłącza wszystkich driverów w słuchawkach? Kilka modeli zostało znalezionych z takimi kwiatkami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 minut temu, Nazar70 napisał:

Ja do swoich nudnych (😉 ) Yuanli zamówiłem srebrne. Złote, choć skromne, nad wyraz oczojebiaszcze są :D 

Bez urazy. :P

Te złote ładnie się wpisują w tę całą marketingową otoczkę, smoki itd. Ja ogólnie preferuję srebrną biżuterię i w życiu niczego złotego nie miałem. A nuż mi brzmienie podpasuje, a potem będzie mi wstyd z nimi chodzić. :lol:

Z drugiej strony śmigam czasami z BLON BL-05S, które też są dość kontrowersyjne...

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, docentore napisał:

Może problem leży w tym, że KZ nie podłącza wszystkich driverów w słuchawkach? Kilka modeli zostało znalezionych z takimi kwiatkami.

KZ mają gorszej jakości górę, w NRA góra jest dobrej jakości, tylko jest jej trochę mało, jakby przetwornik wysokotonowy był sporo mniej skuteczny i ledwo go było słychać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, Hustler napisał:

Bez urazy. :P

Te złote ładnie się wpisują w tę całą marketingową otoczkę, smoki itd. Ja ogólnie preferuję srebrną biżuterię i w życiu niczego złotego nie miałem. A nuż mi brzmienie podpasuje, a potem będzie mi wstyd z nimi chodzić. :lol:

Z drugiej strony śmigam czasami z BLON BL-05S, które też są dość kontrowersyjne...

 

Oj tam, wstydzić się to jest kur*wić się lub kraść :) Co prawda jak moimi daily driverami były Moondrop Crescent (gwoli wyjaśnienia, jakby ktoś nie wiedział jak wyglądają - są bardzo złote i bardzo skromne) to słyszałem że są pedalskie. Ale nie na ulicy pośród ludzi, tylko w domu, od kobiety. Swojej w dodatku. Słuchawki zostały, a kobieta, no cóż...

Edytowane przez Mr Krzychoo
  • Like 3
  • Haha 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności