Skocz do zawartości

Tanie słuchawki z Chin


MrSheep

Rekomendowane odpowiedzi

Ja czekam na Lafitear LF4.
Dynamik na dół, podwójna armatura na średnicy i pojedyncza na górze. Niby wybijają się ponad KZ czy inne CCA, ale przede wszystkim skusiły mnie czymś, co wygląda jak przynajmniej częściowo otwarta konstrukcja. Zobaczymy czy nie utopiłem 150 złotych.
1.thumb.webp.51993565887dfc57faf4baa037a0afc2.webp
2.thumb.webp.3232c9fb0ea3b2adf86f74fdac3a5e22.webp

 

  • Like 5
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Inszy Za taką konfigurację to bym się nie zdziwił, gdyby zawołali co najmniej dwa razy tyle. ;)

 

Jeszcze mają tańszy model z pojedynczym dynamikiem.

https://pl.aliexpress.com/item/1005003991368422.html

 

Ja najpierw poczekam aż dotrą CCA CRA, w międzyczasie pewnie coś sprzedam, a potem będę dumał nad tymi Lafitear.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 hours ago, Hustler said:

@Inszy Za taką konfigurację to bym się nie zdziwił, gdyby zawołali co najmniej dwa razy tyle. ;)

 

Jeszcze mają tańszy model z pojedynczym dynamikiem.

https://pl.aliexpress.com/item/1005003991368422.html

 

Ja najpierw poczekam aż dotrą CCA CRA, w międzyczasie pewnie coś sprzedam, a potem będę dumał nad tymi Lafitear.

 

Mam spore wątpliwosci co do lafiterow, znalezlismy kilka ofert na ali gdzie byly tylko fejkowe recenzje.

9 hours ago, Inszy said:

Ja czekam na Lafitear LF4.
Dynamik na dół, podwójna armatura na średnicy i pojedyncza na górze. Niby wybijają się ponad KZ czy inne CCA, ale przede wszystkim skusiły mnie czymś, co wygląda jak przynajmniej częściowo otwarta konstrukcja. Zobaczymy czy nie utopiłem 150 złotych.
1.thumb.webp.51993565887dfc57faf4baa037a0afc2.webp
2.thumb.webp.3232c9fb0ea3b2adf86f74fdac3a5e22.webp

 

 

to jest 1xDD + 1xBA jak widac na obrazku, pozatym jak juz pisalem, wszystkie komentarze sa fejkowe. https://pl.aliexpress.com/item/1005004060848517.html

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, PKTK napisał:

to jest 1xDD + 1xBA jak widac na obrazku

Na obrazku widać 1xDD + 1 podwójny BA (obok dynamika) + 1xBA (w tulejce).

 

Poza tym, ilość przetworników w tanich chińskich słuchawkach nie ma żadnego znaczenia. Dziwię się, że KZ i TRN niektórych tego jeszcze nie nauczyły.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 hours ago, Hustler said:

@PKTK No rzeczywiście coś jest na rzeczy z tymi opiniami - wrzucane falami w podobnych czasie, podobne nicki, konta praktycznie bez historii, zadziwiająco dużo recenzji ze zdjęciami.

 

Na dwóch z różnych krajów podłoga czy tam stół takie samo, ten sam kolor słuchawek mają wszyscy, czas i data etc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy to jest coś nowego ?

107,63 zł | MoonDrop CHU 10mm dynamiczne słuchawki douszne słuchawki douszne wysokiej jakości zestaw słuchawkowy hi-fi
https://a.aliexpress.com/_uQOBrI

Bardzo przepraszam, nie jestem miszczem tapatalku...

Wysłane z mojego CPH2069 przy użyciu Tapatalka

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 minuty temu, janek patufka napisał:

Czy to jest coś nowego ?

107,63 zł | MoonDrop CHU 10mm dynamiczne słuchawki douszne słuchawki douszne wysokiej jakości zestaw słuchawkowy hi-fi
https://a.aliexpress.com/_uQOBrI

Bardzo przepraszam, nie jestem miszczem tapatalku...emoji2962.pngemoji2962.pngemoji2962.png

Wysłane z mojego CPH2069 przy użyciu Tapatalka
 

Tak, to najnowszy entry level od moondropa, na head-fi śmieją się z nich, że nawet jeśli to jest szajs to ma dołączone tipsy spring i dlatego warto je wziąć 😂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, to najnowszy entry level od moondropa, na head-fi śmieją się z nich, że nawet jeśli to jest szajs to ma dołączone tipsy spring i dlatego warto je wziąć
Ale ładne są jak dla mnie. A cena też milutka... A jak są fajne tipsy...ho ho.. a może i kabelek ? Bo BQEYZ mają taki czarny fajny...

Wysłane z mojego CPH2069 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale ładne są jak dla mnie. A cena też milutka... A jak są fajne tipsy...ho ho.. a może i kabelek ? Bo BQEYZ mają taki czarny fajny...

Wysłane z mojego CPH2069 przy użyciu Tapatalka

No właśnie kabel jest niewymienialny, a tipsy to nie te od bqeyz tylko moondrop spring

Wysłane z mojego M2102J20SG przy użyciu Tapatalka



Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te tipsy są do dostania na shopee za dużo mniej niż te słuchawki, więc warto to rozważyć zanim się kupi słuchawki które "zachwycą" na kwadrans krytycznego odsłuchu ;)


Sent from my iPhone using Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli ktoś się zastanawia nad kupnem KZ x HBB DQ6S to moim zdaniem nie warto. Dlaczego? Oryginalne DQ6 mają swój charakter i górki w drugiej połowie wykresu mogą dać się we znaki, ale jest na to sposób. Filterek z Tanchjim Tanya robi robotę, choć nawet bez niego DQ6 uważam za lepsze, a w zasadzie nieco inne i ciekawsze słuchawki niż DQ6S. Nie wiem jaki był zamysł, ale dowalenie basu i obcięcie góry, choć na wykresie wszystko wygląda cacy to w rzeczywistości wypada słabo. Wyszły z tego takie Mele "wannabe" - niby tańsze i podobne, ale bas wylewa się na średnicę, która utraciła swoje dociążenie, brzmienie jest mniej spójne, pozbawione tej muzykalności, że o jakości wykonania obudów i kabla oraz wyposażeniu nie wspomnę. Nawet w konfrontacji ze zwykłymi DQ6 wypadają tu blado, bo ja (kwestia subiektywna) preferuję przeźroczyste obudowy w połączeniu ze srebrnymi wstawkami oraz stary przewód, choć muszę przyznać, że DQ6S mają lepsze tipsy.

Podsumowując - jeżeli ktoś chce skorygować DQ6 to niech to zrobi we własnym zakresie, a jak ktoś chce brzmienie Mele to niech je kupi.

01004387.jpg

01004389.jpg

01004391.jpg

01004392.jpg

Edytowane przez Hustler
  • Like 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi się jeszcze podobają czerwoniutkie TRN V30. Nie wiem jak to gra ale coś ma w sobie ..
https://shopee.pl/product/549152508/13630810732?smtt=0.658296775-1649584188.9

Wysłane z mojego CPH2069 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie z kolei zainteresowały nowe Reecho SG-01 OVA:

https://www.head-fi.org/threads/the-discovery-thread.586909/post-16903461

https://www.head-fi.org/threads/the-discovery-thread.586909/post-16905242

Lepszy kabel (sznurówa z mikrofonem w wersji pierwszej jakoś mi nie pasowała), poprawione strojenie, wypas malowanie, może być dobrze.

Edytowane przez Mr Krzychoo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podoba mi się taka budowa ale otwarta konstrukcja niekoniecznie.

Za TRN to ja już nie nadążam. Na MT1 sporo osób się rzuciło a potem były jeszcze takie tanie modele jak CS, CS2, TA, TA2, ST2, MT1 Pro, i podejrzewam że coś jeszcze oraz że coś co wymieniłem było przed MT1 :P

Ciekawie jakby teraz wypadły w recenzjach takie X7 skoro ich cena z siedmiu ponad stów na cztery spadła.

Ma ktoś?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam BA5. Naprawdę świetne. Wiem, może trochu nie ten wątek ale moje kosztowały 140 zeta po olxie.

Wysłane z mojego CPH2069 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności