Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Tanie słuchawki z Chin


MrSheep

Rekomendowane odpowiedzi

2 minuty temu, Mr Krzychoo napisał:

 

Tak, o tuning mi chodzi. Nie wiem ile czasu to zajmuje, więc podejrzewam że wpływa bardziej na cenę, niż sam proces produkcji przetwornika.

W przypadku Oliny 90% roboty zrobiło dwóch kolesi: Mike Bruce aka redeyes  oraz Tony Tex aka Akros

To oni znaleźli drajwer, rozebrali Mele i spędzili dziesiątki godzin na projekcie, tak naprawdę to HBB i Linsoul dostali gotowy produkt na tacy.

 

8 minut temu, Mr Krzychoo napisał:

 

Psychoakustyka tak, ale fizyki nie przeskoczysz. 

 

Jasne, że istnieją lepsze i gorsze przetworniki. Ale ale ale. Nie zawsze cena odzwierciedla to, a jednak zawsze działa na słuchacza. Słuch jest zmysłem najbardziej podatnym na sugestie :)
 

  • Like 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

The Blon BL-01 didn’t give me that “WOW” effect that the BL-03 used to give me in the first periods of its release. Although I think there’s too much hype for Blon stuff, I don’t think their earphones sound bad, and the BL-01 are no exception: they sound good, and we cannot ask for more considering their very low price.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 minut temu, Karthik napisał:

The Blon BL-01 didn’t give me that “WOW” effect that the BL-03 used to give me in the first periods of its release. Although I think there’s too much hype for Blon stuff, I don’t think their earphones sound bad, and the BL-01 are no exception: they sound good, and we cannot ask for more considering their very low price.

You can do mesh mod on BL03, makes them clearer and takes off some of that cloudy blanket.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, docentore napisał:

Psychoakustyka się kłania, droższe zawsze brzmi lepiej :P

 

Nie tyle brzmi lepiej, co mamy wyższe oczekiwania. Z jednej strony możemy sobie oczywiście wmawiać jakość, z drugiej jednak, mniej wybaczamy, gdy oczekiwania są niespełnione.

Ot, gdy kilka lat temu dostałem na odsłuch Super Titta spodziewałem się grania z rozmachem, jak na 100 euro przystało. Po odsłuchu byłem mocno zniesmaczony, a gdyby kosztowały 100 złotych jednak trochę bardziej pobłażliwie bym podszedł.

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

HBB Olina pasują do wątku o droższych, ale tutaj się już pojawiły, więc kontynuuję.

Są już na horyzoncie, pre-order za tydzień wystartuje:

https://www.linsoul.com/blogs/announcements/tripowin-x-hbb-olina-product-launch-giveaway

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

54 minuty temu, Mr Krzychoo napisał:

HBB Olina pasują do wątku o droższych, ale tutaj się już pojawiły, więc kontynuuję.

Są już na horyzoncie, pre-order za tydzień wystartuje:

https://www.linsoul.com/blogs/announcements/tripowin-x-hbb-olina-product-launch-giveaway


coś tam wiadomo, jak miałyby grać. Mam Mele i jestem bardzo zadowolony (po zmianie tipsów i kabelka 😊), a jak byłoby lepiej to byłbym i kupił

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, zOrg napisał:


coś tam wiadomo, jak miałyby grać. Mam Mele i jestem bardzo zadowolony (po zmianie tipsów i kabelka 😊), a jak byłoby lepiej to byłbym i kupił

Oczywiście, że wiadomo jak będą grać. Jak Tanchjim Oxygen - to było założenie przy zastosowaniu tego samego przetwornika.
 

graph(10).png

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, docentore napisał:

Oczywiście, że wiadomo jak będą grać. Jak Tanchjim Oxygen - to było założenie przy zastosowaniu tego samego przetwornika.
 

graph(10).png


Ok, to muszę przejrzeć recenzje Oxygenów, czego się spodziewać. Dziękuję

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, zOrg napisał:


Ok, to muszę przejrzeć recenzje Oxygenów, czego się spodziewać. Dziękuję

Jedne z najlepszych 1DD doków (jeśli nie najlepsze) jakie słyszałem i są dostępne jako mif-fi (<350$) w mojej skromnej opinii. Zjadają na śniadanie wszelkie KXXS, Aria, FD5 itp itd :)

Jedyny problem jaki był z oryginalnymi to krótka tulejka, ja osobiście nie miałem nigdy problemów z fitem. Oczywiście to już nie będzie aktualne skoro shell jest zmieniony.

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 minut temu, docentore napisał:

Jedne z najlepszych 1DD doków (jeśli nie najlepsze) jakie słyszałem i są dostępne jako mif-fi (<350$) w mojej skromnej opinii. Zjadają na śniadanie wszelkie KXXS, Aria, FD5 itp itd :)

Jedyny problem jaki był z oryginalnymi to krótka tulejka, ja osobiście nie miałem nigdy problemów z fitem. Oczywiście to już nie będzie aktualne skoro shell jest zmieniony.

 

to wygląda bardzo dobrze, bo ergonomia w Mele jest dla mnie bardzo dobra 😀

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A możecie powiedzieć które tanie słuchawki z chin nadają się do grania w gry? Wiem że to ulubiony temat każdego audiofila, ale grałem ostatnio w kz edx bo były pod ręką i męczące strasznie są. Mam jeszcze gdzieś trn mt1, ale muszę je znaleźć by potestować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, elm napisał:

A możecie powiedzieć które tanie słuchawki z chin nadają się do grania w gry? Wiem że to ulubiony temat każdego audiofila, ale grałem ostatnio w kz edx bo były pod ręką i męczące strasznie są. Mam jeszcze gdzieś trn mt1, ale muszę je znaleźć by potestować.

 

Sprawdź CCA CRA - w CoD dają radę, dobra scena i pozycjonowanie. Ogólnie za to ile kosztują, to jest aż nieprzyzwoite jak grają. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 
Sprawdź CCA CRA - w CoD dają radę, dobra scena i pozycjonowanie. Ogólnie za to ile kosztują, to jest aż nieprzyzwoite jak grają. 
Popieram, mam EDX Pro które są i tak mniej ostre od EDX, a i tak jest tam grubo CCA CRA już pod tym względem lepsze. Mnie czeka pewnie kupno Blon 03 i ZEX Pro, bo żem ciekawy.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Popieram, mam EDX Pro które są i tak mniej ostre od EDX, a i tak jest tam grubo CCA CRA już pod tym względem lepsze. Mnie czeka pewnie kupno Blon 03 i ZEX Pro, bo żem ciekawy.
W ciągu ostatnich dni testuje Edx Pro i jest różnica pomiędzy zwykłymi Edx, ale zmodyfikowałem trochę Edx, wyrzucając stockowe filtry na rzecz tych z Mele i brzmią dużo lepiej, trudno je teraz porównać. Jakbyś chciał Zex Pro to odezwij się do mnie bo mam nowiutkie w folii

Wysłane z mojego M2102J20SG przy użyciu Tapatalka


Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, 

Jakie polecicie słuchawki dokanałowe/pchełki   bluetooth z mikrofonem głównie do rozmów telefonicznych? 

Interesuje mnie dobra jakość rozmów, wygłuszenie otoczenia, długi czas rozmów na jednym ładowaniu i trwałość słuchawek. Najlepiej do 100 zł,  chyba że nie da się nic przyzwoitego do tej kwoty, więc mogę dołożyć. 

 

Edit. 

Myślę, ze lepsze byłyby połączone kabelkiem lub jedna słuchawka z uchwytem za ucho itp. 

Edytowane przez morfeusz1805
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mele tripowin - zatykajace sie filtry. 
Czy istnieje jakies sensowne rozwiazanie problemu?

Moglem zorozumiec problem przy bieganiu, bylem 2 razy, pozatykaly sie obie strony, po kilku h lezenia problem ustapil. Ubralem w domu na 10min i to samo. Ja rozumiem ze to chifi i ze moga sie zdarzyc problemy, ale nie kupowalem sluchawek do 10 minutowych odsluchow. 

Znalazlem wymienne filtry na linsoul, ale czy to rozwiaze problem, czy bede musial tymi filterkami zonglowac przed kazda checia uzycia? 

Ktos cos? :) 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mele tripowin - zatykajace sie filtry. 
Czy istnieje jakies sensowne rozwiazanie problemu?
Moglem zorozumiec problem przy bieganiu, bylem 2 razy, pozatykaly sie obie strony, po kilku h lezenia problem ustapil. Ubralem w domu na 10min i to samo. Ja rozumiem ze to chifi i ze moga sie zdarzyc problemy, ale nie kupowalem sluchawek do 10 minutowych odsluchow. 
Znalazlem wymienne filtry na linsoul, ale czy to rozwiaze problem, czy bede musial tymi filterkami zonglowac przed kazda checia uzycia? 
Ktos cos?  
Miałem to samo, a korzystałem w nich tylko w domu, zamówiłem te filtry o których wspominasz i po wymianie problem ustąpił.

Wysłane z mojego M2102J20SG przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, AdrianoAlfonso napisał:

Miałem to samo, a korzystałem w nich tylko w domu, zamówiłem te filtry o których wspominasz i po wymianie problem ustąpił.
 

Na reddicie wyczytalem, ze kilku osobom te filterki tez sie zatykaly. 

Poki co kupilem na shopee przyciete gabki i stalowa siatke, bede wymienial i sprawdze czy cos sie poprawi.

Aktualnie sluchawki nie nadaj sie kompletnie do uzytkowania. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na reddicie wyczytalem, ze kilku osobom te filterki tez sie zatykaly. 
Poki co kupilem na shopee przyciete gabki i stalowa siatke, bede wymienial i sprawdze czy cos sie poprawi.
Aktualnie sluchawki nie nadaj sie kompletnie do uzytkowania. 
To jest problem z jedną partię produktu, gdzie klej na filtrze został nałożony na całej powierzchni, a nie tylko na obrzeżu, jak być powinno.

Napisz do Linsoul niech Ci wyślą zestaw filtrów na zmianę.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, o co chodzi z tymi wymiennymi filtrami w Mele? Kupowałem Mele zaraz na początku jak weszły do sprzedaży i nie dostałem żadnych filtrów. Jak się przyglądam słuchawkom to nie widzę, żeby dało się jakoś wyciągnać/odkręcić filtr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności