Skocz do zawartości

Tanie słuchawki z Chin


MrSheep

Rekomendowane odpowiedzi

Albo coś takiego, oplot materiałowy, hybryda, miękki, bez efektu mikrofonowego. Wszystko za 80zikko
 

https://shopee.pl/Kabel-do-słuchawek-NiceHCK-JIALAI-JLY2-Przędza-PP-Posrebrzany-Drut-do-modernizacji-OCC-3-5-2-5-4-4-mm-MMCX-QDC-0-78-mm-2Pin-do-KXXS-ST-10s-i.518648437.15724289751

Godzinę temu, Play napisał:

A taniej taki
https://a.aliexpress.com/_vnAs2J

Mam dwie sztuki i fajnie się sprawdzają

Wysłane z mojego SM-G780G przy użyciu Tapatalka
 

Mam kilka, dobre są.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 godzin temu, docentore napisał:

Albo coś takiego, oplot materiałowy, hybryda, miękki, bez efektu mikrofonowego. Wszystko za 80zikko
 

https://shopee.pl/Kabel-do-słuchawek-NiceHCK-JIALAI-JLY2-Przędza-PP-Posrebrzany-Drut-do-modernizacji-OCC-3-5-2-5-4-4-mm-MMCX-QDC-0-78-mm-2Pin-do-KXXS-ST-10s-i.518648437.15724289751

Mam kilka, dobre są.

 

Jaka jest tajemnica shopee.pl, że ten sam kabel na ali jest 100 zł droższy? 🤨

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 
Jaka jest tajemnica shopee.pl, że ten sam kabel na ali jest 100 zł droższy? 
Nie mam zielonego pojęcia. Wolny rynek?
Tyle zapłaciłem i dostałem kabel jak w ofercie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, Wuja_ napisał:

 

Jaka jest tajemnica shopee.pl, że ten sam kabel na ali jest 100 zł droższy? 🤨

Jest taka tajemnica, że większości atrakcyjnych cenowo rzeczy, z pozoru tańszych niż na Ali, po prostu nie ma.

Możesz zamówić, ale czy sprzedawca ją posiada, to tylko on wie. Najczęściej zwrot pieniędzy po kilku dniach. Zamawiałem kilka par słuchawek, w bardzo atrakcyjnej cenie. Większość zamówień anulowano.

 

Edytowane przez Broda
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest taka tajemnica, że większości atrakcyjnych cenowo rzeczy, z pozoru tańszych niż na Ali, po prostu nie ma.
Możesz zamówić, ale czy sprzedawca ją posiada, to tylko on wie. Najczęściej zwrot pieniędzy po kilku dniach.
Szczerze to był to mój pierwszy zakup na Shopee, kupiłem też inny kabelek od innego sprzedawcy. Na oba dostałem potwierdzenie nadania i tracking# w Polsce. Jeden przyszedł w czwartek, drugiego spodziewam się w przyszłym tygodniu.
Więc na razie 100% pozytywnego exp podczas korzystania z Shopee.
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, docentore napisał:

Szczerze to był to mój pierwszy zakup na Shopee, kupiłem też inny kabelek od innego sprzedawcy. Na oba dostałem potwierdzenie nadania i tracking# w Polsce. Jeden przyszedł w czwartek, drugiego spodziewam się w przyszłym tygodniu.
Więc na razie 100% pozytywnego exp podczas korzystania z Shopee.

Nie generalizuję, dotarło i do mnie  kilka zakupów, ale też było sporo anulowanych zamówień.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 godzin temu, docentore napisał:

Szczerze to był to mój pierwszy zakup na Shopee, kupiłem też inny kabelek od innego sprzedawcy. Na oba dostałem potwierdzenie nadania i tracking# w Polsce. Jeden przyszedł w czwartek, drugiego spodziewam się w przyszłym tygodniu.
Więc na razie 100% pozytywnego exp podczas korzystania z Shopee.

 

U mnie jak na razie 2 zakupy na Shopee i wszystko git - CCA CRA za 33 zł i 2 szkła hartowane do Switch OLED za 6 zł z wysyłką w cenie (jak ku*rwa to jest możliwe, to nie wiem).

Zamówiłem też tipsy Moondrop Spring L 6 sztuk za niecałe 33 zł i 7 butelek tuszu do tatuażu 30 ml za 38 zł (zapewne podróby Eternal Ink, ale do nauki wystarczą). Zobaczę za jakieś 2-3 tygodnie co z tego wyjdzie. 

 

edit.

Tipsy już jadą. Zamówiłem w nocy.

Edytowane przez Mr Krzychoo
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Penetruję sklep Jietu.pl na shopee... całkiem fajne ceny i wysyłka wszystkiego free..

Wysłane z mojego CPH2069 przy użyciu Tapatalka

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pochwal się co upolowałeś. Zaraziłeś mnie dokami, do tej pory nie przepadałem za taką formą słuchawek
Z uwagi na syfiastą infekcję ostatnio lecę na pchełkach. No raczej niewiele, oszczędnie. Czyli pro x chyba Ci pasuje...

Wysłane z mojego CPH2069 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie miałem Arii. Miałem KZ ZAS, jeśli pasują Ci pro x, to ZASy byłyby właściwym kierunkiem. Kolega @Najner mógłby szerzej o nich wspomnieć...

Wysłane z mojego CPH2069 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, janek patufka napisał:

Kolega @Najner mógłby szerzej o nich wspomnieć...emoji849.png

 

ZAS bardzo rozrywkowe, zaznaczone skraje pasm, świetna scena. Myślę, że dla wielu dołu będzie za dużo i za mocno, a góra może okazać się zbyt krzykliwa, także nie polecam w ciemno. Mi świetnie grają elektronikę, z pozostałymi gatunkami bywa różnie :) Sprzedałem wszystkie swoje chińskie doki, Blon03 oddałem narzeczonej, a ZAS jednak sobie zostawiłem, tak je lubię ;)

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok, kilka myśli na temat Tripowin Lea. Nie dostaną mojej rekomendacji, będą lądować w komisie jak ktoś jest odważny, dochód poleci w całości na WOŚP.
Lea brzmi chudo, łatwo się przestorowywuje, brzmi jak pól zepsutego radia zza krzaka.

  • Like 6
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 godzin temu, docentore napisał:

Ok, kilka myśli na temat Tripowin Lea. Nie dostaną mojej rekomendacji, będą lądować w komisie jak ktoś jest odważny, dochód poleci w całości na WOŚP.
Lea brzmi chudo, łatwo się przestorowywuje, brzmi jak pól zepsutego radia zza krzaka.

A podobno na wykresie wyglądają jak brat bliźniak Moondrop Kato 😁😁

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, AdrianoAlfonso napisał:

A podobno na wykresie wyglądają jak brat bliźniak Moondrop Kato 😁😁


Wyglądają. Nie miałem możliwości posłuchania Kato jeszcze.

Główny problemem w Lea nie jest strojenie per se ('brzmi chudo')  bo to może być kwestia preferencji i do naprawienia EQ/tipsami itp, ale technikalia, one się kompletnie wykładają jeśli jest grany więcej niż jeden instrument.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minut temu, AdrianoAlfonso napisał:

A podobno na wykresie wyglądają jak brat bliźniak Moondrop Kato 😁😁

 

Ale tak serio, to liczyłeś że słuchawki za 25$ zagrają tak samo jak te za 189$? Hę? Bo że zestrojone podobnie to widać, ale liczyłeś że technicznie sobie poradzą? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Mr Krzychoo napisał:

 

Ale tak serio, to liczyłeś że słuchawki za 25$ zagrają tak samo jak te za 189$? Hę? Bo że zestrojone podobnie to widać, ale liczyłeś że technicznie sobie poradzą? 

Szczerze? Ja miałem takie nadzieje po kilku rozmowach z ludźmi "z biznesu" po tym jak się dowiedziałem ile kosztuje (głównie chodzi o części) wyprodukowanie IEMów kosztujących 400$ :P

Różnica w cenie zakupu przez producenta przetworników pewnie wygląda 15c vs 1$ :)

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 minut temu, docentore napisał:

Szczerze? Ja miałem takie nadzieje po kilku rozmowach z ludźmi "z biznesu" po tym jak się dowiedziałem ile kosztuje (głównie chodzi o części) wyprodukowanie IEMów kosztujących 400$ :P

Różnica w cenie zakupu przez producenta przetworników pewnie wygląda 15c vs 1$ :)

 

Więc i tak zostaje ośmiokrotna różnica w cenie :) 

Olina od HBB za 99$ ma mieć przetwornik z Oxygen O2 za 279$, więc coś w tym na pewno jest, ale ja realnie podchodzę do tematu, że to tańsze raczej nie zagra tak, jak to droższe. Jeszcze pozostaje know how producenta, a to już trudno monetyzować.

Edytowane przez Mr Krzychoo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polecicie Panowie następce KZ ZSN Pro X do ~100$

Byłem już zdecydowany na Moondrop Aria, ale powybrzydzam trochę - może da się lepiej w podobnej cenie.

Wymagania:

złącze 2pin - będą głównie napędzane z KZ AZ09 Pro

 

Muzyka raczej instrumentalna (Wardruna, Skald, Ludovico Einaudi, Forest Stream itp).

Myślałem o wspomnianych Aria, KZ ZAX (trochę obawiam się takiej ilości przetworników), KZ ZEX Pro (Sundary cieszą w domu, planar kusi, ale nie wiem jak kwestia napędzenia?)

Z zakupem mi się nie spieszy, mogą być z Chin, mogą być używki.

Z góry dzięki za sugestie

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 minut temu, Mr Krzychoo napisał:

 

Więc i tak zostaje ośmiokrotna różnica w cenie :) 

Olina od HBB za 99$ ma mieć przetwornik z Oxygen O2 za 279$, więc coś w tym na pewno jest, ale ja realnie podchodzę do tematu, że to tańsze raczej nie zagra tak, jak to droższe. Jeszcze pozostaje know how producenta, a to już trudno monetyzować.

To było moje przypuszczenie odnośnie ceny driverów, ale są to koszta znikome.

Olina jest dobrym przykładem, można powiedzieć, że śledzę od początku ich historię. Najpierw powstały jako prototyp jednego użytkownika, który znalazł sterowniki z O2, później ktoś inny zastosował shell z Mele i zaczął stroić itd.


Jako że mamy bezpośredni kontakt do HBB namówiliśmy go do stworzenia pod swoją marką, bo ma chody w Linsoul. Koszt wyprodukowania Oliny dla Linsoul to podejrzewam, że mniej niż 10$, z OG Oxygen nie powinno to przekroczyć 20$.

 

Know how - znaczy się tuning? Linsoul ma swoich utalentowanych stroicieli Jak John Park, kolo od Thieaudio wszystkich, więc tu też nie ma problemu.

 

22 minuty temu, Mr Krzychoo napisał:

 

(...)tańsze raczej nie zagra tak, jak to droższe. (...)


Psychoakustyka się kłania, droższe zawsze brzmi lepiej :P

7 minut temu, GhalMaraz napisał:

Polecicie Panowie następce KZ ZSN Pro X do ~100$

Byłem już zdecydowany na Moondrop Aria, ale powybrzydzam trochę - może da się lepiej w podobnej cenie.

Wymagania:

złącze 2pin - będą głównie napędzane z KZ AZ09 Pro

 

Muzyka raczej instrumentalna (Wardruna, Skald, Ludovico Einaudi, Forest Stream itp).

Myślałem o wspomnianych Aria, KZ ZAX (trochę obawiam się takiej ilości przetworników), KZ ZEX Pro (Sundary cieszą w domu, planar kusi, ale nie wiem jak kwestia napędzenia?)

Z zakupem mi się nie spieszy, mogą być z Chin, mogą być używki.

Z góry dzięki za sugestie

 

To nie ten wątek, powinieneś zapytać w 'Ciekawe droższe słuchawki z Chin' :)

ZEX Pro nie mają planarnego przetwornika, tylko DD, ba + magnetostat. Daruj je sobie, mają ziarnistą górę. Do 100$ poczekaj kilka dni i kup wspomniane Tripowin Olina. Jak chcesz planary to Shuoer S12, ale to 150$.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, docentore napisał:

Know how - znaczy się tuning? Linsoul ma swoich utalentowanych stroicieli Jak John Park, kolo od Thieaudio wszystkich, więc tu też nie ma problemu.

Psychoakustyka się kłania, droższe zawsze brzmi lepiej :P

 

Tak, o tuning mi chodzi. Nie wiem ile czasu to zajmuje, więc podejrzewam że wpływa bardziej na cenę, niż sam proces produkcji przetwornika. 

 

Psychoakustyka tak, ale fizyki nie przeskoczysz. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności