Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Tanie słuchawki z Chin


MrSheep

Rekomendowane odpowiedzi

W dniu 31.12.2021 o 08:42, Mr Krzychoo napisał:

Wczoraj dojechały, posłuchałem kilka minut i jak na zakup z 33 zł, to jest zdumiewająco dobrze. Jakoś na dniach na siłowni się z nimi bliżej zapoznam i coś więcej napiszę.

 

 

A gdzie to można za 33 zł kupić? Bo ja widzę ceny od 70 zł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, Kuba_622 napisał:

 

A gdzie to można za 33 zł kupić? Bo ja widzę ceny od 70 zł.

 

Na Shopee znalazłem za 57,81 zł i za pierwszy zakup w aplikacji dostałem rabat 15 zł + 10 zł rabat sklepu. Wysyłka do paczkomatu gratis. Wysłano 20.12 a 30.12 już czekały na mnie w paczkomacie. Tutaj kupiłem:

https://shopee.pl/CCA-CRA-słuchawki-douszne-wiszące-w-uchu-przewodowy-zestaw-słuchawkowy-HiFi-słuchawki-monitorowe-z-redukcją-szumów-sportowe-słuchawki-dla-graczy-i.545120974.14412218654?sp_atk=543a3a46-8054-4561-abfb-f1b660878c16

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 29.12.2021 o 19:00, ichris napisał:

A tą oglądałem wczoraj:

 

Bardzo dziwnie wypadły tu Mele, bo co prawda mają łagodną górę, ale nie ściętą jak w tym nagraniu. Bazując tylko na tym nagraniu wybrałbym bez wahania T3+. Przesłuchałem testowe kawałki na moim egzemplarzu Mele i grało to przyjemnie - bez bombardowania szczegółami, ale też bez gubienia większości z nich. Czyżby autorowi trafił się felerny egzemplarz, o których można było przeczytać m.in. na head-fi?

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

28 minut temu, Hustler napisał:

Bardzo dziwnie wypadły tu Mele, bo co prawda mają łagodną górę, ale nie ściętą jak w tym nagraniu. Bazując tylko na tym nagraniu wybrałbym bez wahania T3+. Przesłuchałem testowe kawałki na moim egzemplarzu Mele i grało to przyjemnie - bez bombardowania szczegółami, ale też bez gubienia większości z nich. Czyżby autorowi trafił się felerny egzemplarz, o których można było przeczytać m.in. na head-fi?

 

Ktoś tutaj pisał, że ma 2 pary MELE i każda gra trochę inaczej. Może jakaś partia była felerna pod kątem grania oraz zatykania filtrów? Może to rozrzut produkcyjny mieszczący się w granicy błędu produkcyjnego?

Edytowane przez Mr Krzychoo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Mr Krzychoo Małe różnice są raczej normą i to nie tylko w przypadku chi-fi, ale na tym nagraniu góry prawie nie ma. Może to kwestia błędnego nagrania tego materiału, ale do tej pory większych odstępstw nie zaobserwowałem? Odnośnie filtrów to podobno winny był klej użyty w jednej partii. U mnie póki co wszystko gra jak należy i filtry się nie zatykają, a używałem Mele nawet po prysznicu.

 

Tak przy okazji to niedługo pojawią się nowe Tripowin x HBB Olina (chyba coś w rodzaju poprawionych Mele), KZ x HBB DQ6 (tu w zasadzie powinni zrobić to z RikudouGoku z head-fi, bo to on pierwszy modyfikował ten model z dobrym skutkiem, ale wiadomo - liczy się rozpoznawalność) i Tripowin Lea za 25$.

 

Tu macie kilka wykresów i materiałów reklamowych.

Edytowane przez Hustler
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

24 minuty temu, Hustler napisał:

@Mr Krzychoo Małe różnice są raczej normą i to nie tylko w przypadku chi-fi, ale na tym nagraniu góry prawie nie ma. Może to kwestia błędnego nagrania tego materiału, ale do tej pory większych odstępstw nie zaobserwowałem? Odnośnie filtrów to podobno winny był klej użyty w jednej partii. U mnie póki co wszystko gra jak należy i filtry się nie zatykają, a używałem Mele nawet po prysznicu.

 

Tak przy okazji to niedługo pojawią się nowe Tripowin x HBB Olina (chyba coś w rodzaju poprawionych Mele), KZ x HBB DQ6 (tu w zasadzie powinni zrobić to z RikudouGoku z head-fi, bo to on pierwszy modyfikował ten model z dobrym skutkiem, ale wiadomo - liczy się rozpoznawalność) i Tripowin Lea za 25$.

 

Tu macie kilka wykresów i materiałów reklamowych.

 

Ja z MELE też nie miałem żadnych problemów - 1,5 h na siłowni (z tego na koniec 30 minut cardio na schodach, tak że po głowie mi się pot lał) a po prysznicu spacer na mrozie do domu ze słuchawkami w uszach. I co? I nic. Ze względu na wagę i wygodę bardziej je lubię od KATO.

Z nowości czekam tylko na model OLINA, jeśli zagrają lepiej od MELE, a będą tak samo wygodnie i lekkie, to Moondropy pewnie w świat pójdą. Czarne z niebieskimi paskami wyglądają IMHO OSOM:

 

spacer.png

Edytowane przez Mr Krzychoo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, Mr Krzychoo napisał:

 

jeśli zagrają lepiej od MELE, a będą tak samo wygodnie i lekkie, to Moondropy pewnie w świat pójdą. 

 

 

Tak się zastanawiam nad tym, co napisałeś. Czy tylko kwestie wygody powodują, że tak sądzisz? Mam i KATO i MELE. Te drugie są zdecydowane "łatwiejsze" do słuchania. Dla mnie KATO to świetne doki ale coś mi w nich nie do końca pasuje. Jeszcze nie wiem co ale coś przeszkadza. Chociaż nadal uważam, że są rewelacyjne, MELE pokazują chyba trochę lepszą spójność przekazu, chociaż technikalia mają gorsze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, Nazar70 napisał:

Tak się zastanawiam nad tym, co napisałeś. Czy tylko kwestie wygody powodują, że tak sądzisz? Mam i KATO i MELE. Te drugie są zdecydowane "łatwiejsze" do słuchania. Dla mnie KATO to świetne doki ale coś mi w nich nie do końca pasuje. Jeszcze nie wiem co ale coś przeszkadza. Chociaż nadal uważam, że są rewelacyjne, MELE pokazują chyba trochę lepszą spójność przekazu, chociaż technikalia mają gorsze.

 

Coś mnie w KATO uwiera, tak dosłownie i w przenośni. Chyba kanciasta konstrukcja nie dogaduje się do końca z moimi uszami, a dźwiękowo jeszcze nie ogarnąłem co jest nie tak. Ale po przewaleniu masy różnych IEM stwierdzam, że dźwiękowo i technicznie jest to najlepsze co mam. 

Z kolei w MELE jest wygoda i komfort, dźwiękowo jest tak, jak mi pasuje, ale ciut detalu lubi braknąć. Gęba się sama cieszy na myśl, że będę ich używał i te braki techniczne są pomijalne.

Jeśli OLINA będą stuningowane identycznie jak MELE + lepsze technikalia, to pewnie będzie blind buy. Pre-ordery w sensownej monecie spowodują że decyzja szybciej zapadnie. Bo 99$ + VAT'eusz to się już ciut drogo robi. 

Edytowane przez Mr Krzychoo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

53 minuty temu, Inszy napisał:

Wyglądają na SpinFit CP240.

ja to nawet wiem tylko po co takie posty robić?

 

Czy ktoś z Państwa zamawiał blaszany makaron?

blon.jpg

A no tak to ja

Czyli Blon Mini. Dziwne, że nikt nigdy wcześniej się tu nimi nie pochwalił. Są małe, kabel rewelacja (przynajmniej użytkowo bo dźwiękowo nie wiem) i wyglądają bardzo dobrze. Co do brzmienia to się trochę zaskoczyłem bo pisali o obszernym basie czego się obawiałem a ja nic takiego tu nie mogę znaleźć. Choć może to być kwestia dopasowania i uszczelnienia bo mam z tym problem ze swoimi nieforemnymi i małymi uszami 😣 Tulejki dłuższe niż zwykle w blonach bywa a mimo to gdzieś mi się nie mieszczą/źle leżą te metalowe ślimaki w małżowinach i chyba jestem jedyny co na wygodę narzeka 😩. Na tym co zdziałałem ze startipsami dźwięk jest dosyć lekki i bez wyostrzeń. Bardzo dobra scena - jest i góra i dół i głębia, bardzo dobrze napowietrzona. Ja tam dziwny jestem i słucham wciąż z clipa sporta z podłączonymi do niego Nicehck x49 i blony mini ich nie wygryzły a takie przed nimi było zadanie. Toteż w komis już wstawione aczkolwiek chyba najbliżej mojego ideału w niskich pieniądzach.

 

 

Edytowane przez Birken
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, Hustler napisał:

Tipsy może i dziwaczne, ale moim zdaniem to najlepsza opcja dla BLON BL-03. Są to SpinFit CP240.

P1004064.JPG

P1004066.JPG

Miałem te tipsy na Blonach i niestety szybko zrezygnowałem. Moje uszy nijak się mogą uszczelnić. Więc dla Ciebie może to najlepsza opcja, dla innych niestety taka być nie może. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Venture Electronics Bonus IE

IMG_6194s.jpg

Kolejne słuchawki które przeszły tutaj bez echa mimo, iż na takim hedfaju mały hajp wśród taniości chińskiej był. Tym bardziej brak zainteresowania dziwi skoro takie Monki na forum zrobiły prawdziwą furorę i wydaje mi się że i ten model niejednemu by do gustu przypadł.

Słuchawki przychodzą w woreczku wraz z czterema parami tipsów i zasuwanym etui. Bardzo fajnie, nie kosztuje to pewnie nawet dolara więcej od tekturowo-plastikowego pudełka a ma znacznie większy sens i pożytek. Dostałem chyba jakąś nowszą wersję bo mają lekko złotawy kolor oraz widać że coś znajduje się za otworkiem w starszych tego chyba nie było. Słuchawki mają bardzo dużo basu i ja jako człowiek nadmiaru basu nie lubiący jestem... prawie zadowolony. Tak, bas jest bardzo obfity ale zadziwiająco przyjemny przypomina trochę ten z MH1c ale nie jest taki mułowaty i jakby bardziej dynamiczny spokojnie pomiędzy bębnami idzie wyłapać gitarę basową. Także model tak zupełnie dla bassheadów nie jest inni też powinny być zadowoleni. Reszta pasma zupełnie ok. Grają jakby U ale jednocześnie wokal wyraźny i jakby wcale nie odsunięty tak to jakoś dziwnie działa. Scena dobra, ciut powyżej przeciętnej w każdym aspekcie i tyle. Wszyscy się głębią zachwycali ale jakiejś wybitności w tym zakresie ja nie słyszę. Czy się wygrzały i będą jakieś zmiany jeszcze to nie wiem bo z 20h grały i możliwe że coś się jeszcze zmieni a nie jestem pie...ty co odwala max volume zostawia pod poduszką i próbuje tak coś poprawić. Możliwe że dynamika, szczegóły i scena jeszcze ulegną poprawie a to i tak ich dobre strony. Miały być uzupełnieniem mych ulubionych czopków jak mi się basu więcej zachce ale niestety nie radzę sobie z wygodą. Chyba trzeba zbierać kasę na jakąś plastyczną uszu bo się żyć nie da 😩. Dodatkowo lubią prąd. Może nie tak jak wspomniane wcześniej nieporozumienie Sony (hehe) ale clip sport leci na ponad połowę skali co przy moich wrażliwych uszach nie zdarzą się często.

 

Edytowane przez Birken
  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 5.01.2022 o 22:10, Nazar70 napisał:

Tak się zastanawiam nad tym, co napisałeś. Czy tylko kwestie wygody powodują, że tak sądzisz? Mam i KATO i MELE. Te drugie są zdecydowane "łatwiejsze" do słuchania. Dla mnie KATO to świetne doki ale coś mi w nich nie do końca pasuje. Jeszcze nie wiem co ale coś przeszkadza. Chociaż nadal uważam, że są rewelacyjne, MELE pokazują chyba trochę lepszą spójność przekazu, chociaż technikalia mają gorsze.

Olina to driver, który podobno siedzi w Tanchjim Oxygen - na wygląd podobno ten sam w obudowie z Mele. Poprostu O2 za 99$.

Jeśli chodzi o Kato to Lea ma być podobno strojona jak właśnie Moondropy. Czekam na swój egzemplarz.

 

Chińczycy podrabiają Chińczyków.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 godzin temu, docentore napisał:

 

Jeśli chodzi o Kato to Lea ma być podobno strojona jak właśnie Moondropy. Czekam na swój egzemplarz.

 

Jak dostaniesz, to porównamy - oczywiście, jak już będę mógł się zbliżać do innych ;) 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

44 minuty temu, Wuja_ napisał:

Cześć,

polecicie jakieś sprawdzone, budżetowe kable do IEM-ów z Ali? Szukam czegoś do Zex Pro.

Ja polecam taki. Jest co prawda dość gruby ale układa się świetnie za uszami, nie plącze się, nie mikrofonuje. Jest solidnie wykonany i nie słyszę żeby coś tam z dźwiękiem niedobrego robił.

https://pl.aliexpress.com/item/4000410317963.html?gatewayAdapt=glo2pol&spm=a2g0o.9042311.0.0.27425c0fvC4XCD

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności