Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Tanie słuchawki z Chin


MrSheep

Rekomendowane odpowiedzi

ZEX Pro całkiem fajne, gdyby nie spike przy 8khz. Ja bez zbicia tego pasma o pare decybeli przy użyciu eq nie mogę ich komfortowo słuchać, więc jak ktoś jest bardzo wrażliwy na wszelkie "tss" "sss" i tego typu dźwięki to ostrzegam. Basik jest idealny, nie ma zalania, wszystko ładnie od subbasu w górę się ładnie zgrywa. Jak ktoś ma ER2XR to charakterystyka dołu jest niemal taka sama z tą różnicą, że w KZ jest 2 może 3 db więcej.

Wygoda też jest bardzo na plus, dobrze wyprofilowane i u mnie dosłownie znikają w uszach.

Edytowane przez pawelekdabek
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Najner napisał:

Ależ musiał siana za to przyjąć... 😲

 

I to sporo go musiało być. Kilka stron temu był jego film, jakie to KZ są kijowate, a tu nagle cyk. Widocznie moneta nie śmierdzi.

I weź tu zaufaj jutuberowemu recenzentowi...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Colab za colabem. Najpierw FiiO, teraz KZ (zdziwko). W pracach SeeAudio.

2 godziny temu, Najner napisał:

Ależ musiał siana za to przyjąć... 😲

Oni dostają od sprzedanej sztuki. HBB dostawał ok 10$ od sztuki, tyle samo Crinacle za Dusk (info nie potwierdzone, a zasłyszane. Płatność od sprzedanej szt jest potwierdzona).

 

Obaj skosili furmankę hajsu więc nie dziwota, że doją krowę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, docentore napisał:

Colab za colabem. Najpierw FiiO, teraz KZ (zdziwko). W pracach SeeAudio.

Oni dostają od sprzedanej sztuki. HBB dostawał ok 10$ od sztuki, tyle samo Crinacle za Dusk (info nie potwierdzone, a zasłyszane. Płatność od sprzedanej szt jest potwierdzona).

 

Obaj skosili furmankę hajsu więc nie dziwota, że doją krowę.

 

Trochę inna sytuacja jest - HBB dostał 5$ od każdej sprzedanej sztuki MELE, które sam osobiście zestroił. Crin podpisał się na słuchawkach, o których średnio pochlebnie się wypowiadał. 

HBB zasłużył na monetę i takową ode mnie dostał. 

Edytowane przez Mr Krzychoo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, Mr Krzychoo napisał:

 

Trochę inna sytuacja jest - HBB dostał 5$ od każdej sprzedanej sztuki MELE, które sam osobiście zestroił. Crin podpisał się na słuchawkach, o których średnio pochlebnie się wypowiadał. 

HBB zdaniem zasłużył na monetę i takową ode mnie dostał. 

Wcześniejsze jego kreacje (Dusk i Dawn) stroił sam, tutaj to jest sprzedawanie siebie, masz racje. Jednak w świat idzie przekaz, że to collab i Crin stroił.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko dlaczego od razu nie było informacji, że gość je stroił tylko nagle podano to do wiadomości publicznej i jeszcze wypuścili nową partię z małym logo na obudowie? W przypadku wcześniejszych współprac np. BGGAR z Tripowin czy Crinnacle z Moondrop lub FiiO od razu grali w otwarte karty.

 

Ogólnie za BGGAR nie przepadam (była jakaś afera, że ukradł testowe IEM-y i denerwuje mnie brak widocznych ocen pod jego filmikami), ale Mele mi przypadły do gustu i uważam, że są bardzo uczciwie wycenione. Z kolei Blessing Dusk mi się nie podobały i chyba bym się pochlastał jakbym zapłacił za nie ponad 300 dolców.

 

Wracając jeszcze do Tanchjim Tanya to w sumie góry nie brakuje przy słuchaniu na zewnątrz, a w basie bardziej odczuwam niedosyt subbasu. Pewnie to też kwestia półotwartej konstrukcji, ale ma to swoje zalety, bo nie odcinają tak od otoczenia (dziś zrobiłem sobie w nich spacer i dość dobrze słychać otoczenie), nie ma szans na driver flex i ucho sobie może "oddychać".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, Hustler napisał:

(...)

 

Wracając jeszcze do Tanchjim Tanya to w sumie góry nie brakuje przy słuchaniu na zewnątrz, a w basie bardziej odczuwam niedosyt subbasu. Pewnie to też kwestia półotwartej konstrukcji, ale ma to swoje zalety, bo nie odcinają tak od otoczenia (dziś zrobiłem sobie w nich spacer i dość dobrze słychać otoczenie), nie ma szans na driver flex i ucho sobie może "oddychać".


Tanya kocha prąd. Czym pędzisz swoje?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[mention=49594]docentore[/mention] Póki co to tylko z telefonu grały.
W takim razie spróbuję je podłączyć pod SXFI AMP, bo mocy ma aż nadto.
Koniecznie, zobaczysz jak się rozwiną z mocą. One się niesamowicie skalują z mocą i głośnością :)

Wysłane z mojego KB2003 przy użyciu Tapatalka

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@docentore Nie ma co się bawić w półśrodki - podpiąłem je pod Arcam rHead. :D

Nie wyciągają żadnych szumów, co robi większość IEM-ów, więc duży plus. Basu przybyło, a przy głośniejszym słuchaniu jest go wręcz całkiem sporo. Dynamika wzrosła, ale to raczej normalne ze wzrostem głośności. W cichym otoczeniu dopiero doceniłem naprawdę niezłą scenę. Zmieniłem tipsy na rozmiar mniejsze (te z małym otworem) co pozwoliło na nieco głębszą aplikację i to też dodało nieco niskich częstotliwości przez ciut lepszy seal. Ogólnie są to chyba jedne z wygodniejszych dokanałówek o takiej konstrukcji, z jakimi miałem do czynienia.

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[mention=49594]docentore[/mention] Nie ma co się bawić w półśrodki - podpiąłem je pod Arcam rHead.
Nie wyciągają żadnych szumów, co robi większość IEM-ów, więc duży plus. Basu przybyło, a przy głośniejszym słuchaniu jest go wręcz całkiem sporo. Dynamika wzrosła, ale to raczej normalne ze wzrostem głośności. W cichym otoczeniu dopiero doceniłem naprawdę niezłą scenę. Zmieniłem tipsy na rozmiar mniejsze (te z małym otworem) co pozwoliło na nieco głębszą aplikację i to też dodało nieco niskich częstotliwości przez ciut lepszy seal. Ogólnie są to chyba jedne z wygodniejszych dokanałówek o takiej konstrukcji, z jakimi miałem do czynienia.
One są bardzo fajne, hajp jest zasłużony.
Co do dynamiki/głośność - jasne, wszystkie słuchawki/głośniki etc nabierają dynamiki z głośnością, ale są sprzęty, gdzie przyrost jest znacznie większy, taka mała obserwacja. Tanya jest jednym z tych sprzętów.

Bardzo podobny kształt i fit mają dokanałówki Radsone, bardzo niedoceniane doki tak na marginesie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tanya fajna, wygodna i tania :)  Jedynie co to chciałbym trochę więcej basu ze zwykłego źródełka i byłoby idealnie. Ciekaw jestem jak bas wygląda w Zex Pro oraz TinHifi T3 Plus w porównaniu do Tanya.

Edytowane przez ichris
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Ma ktoś jeszcze T3 Plus oprócz kolegi @Grow? Moje jutro mogą przyjść. Opinie w internetach entuzjastyczne. Chyba tylko jedna "średnia" jakiegoś fana Arii a tak poza tym hype.... Chyba z 10 pozytywnych recek przeczytałem lub obejrzałem. Aż się boje, że mogę mieć zbyt duże oczekiwania :)

 

PS. Na oko 11 pozytywna opinia:

 

A tą oglądałem wczoraj:

 

 

Edytowane przez ichris
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ma ktoś jeszcze T3 Plus oprócz kolegi [mention=17304]Grow[/mention]? Moje jutro mogą przyjść. Opinie w internetach entuzjastyczne. Chyba tylko jedna "średnia" jakiegoś fana Arii a tak poza tym hype.... Chyba z 10 pozytywnych recek przeczytałem lub obejrzałem. Aż się boje, że mogę mieć zbyt duże oczekiwania 
 
PS. Na oko 11 pozytywna opinia:
[/url]  
A tą oglądałem wczoraj:
 
 
Tu jest negatywna dla odmiany. Znam człowieka i wiem, że ma dobre ucho ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, docentore napisał:

 

Też oglądałem ale nie znam człowieka ;) Ktoś w temacie o droższych słuchawkach z Chin napisał, że nie ufa recenzentowi jeśli nie widzi wad w słuchawkach. I ja się z tym zgadzam. Z tym, że nie nie ufam również wtedy jeśli ktoś widzi tylko wady  ;) 

Edytowane przez ichris
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj dojechały, posłuchałem kilka minut i jak na zakup z 33 zł, to jest zdumiewająco dobrze. Jakoś na dniach na siłowni się z nimi bliżej zapoznam i coś więcej napiszę.

 

spacer.png

 

A w temacie Tin T3 PLUS - kupiłem je w oficjalnym sklepie Tin na Ali za jakieś 60$ z kuponami i po 3 tygodniach czekania na wysyłkę, bez żadnej informacji anulowali zamówienie. Może to i dobrze, pewnie bardziej bym zgłupiał z nadmiaru słuchawek ;) Większość recenzentów pisze, że to taki sidegrade względem MELE i ARIA, więc jakoś nie rozpaczam że nie dojechały do mnie.

Edytowane przez Mr Krzychoo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 31.12.2021 o 15:13, FeX napisał:

@Mr Krzychoo Sam czekam na CCA CRA i KZ EDX Pro :D

 

Kurcze Mele mimo, że fajnie strojenie to tej góry po prostu mi brakuje.

 

To może Ci CRA się spodobają, bo mają jej więcej, przy równie dobrym strojeniu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności