Skocz do zawartości

Tanie słuchawki z Chin


MrSheep

Rekomendowane odpowiedzi

t3+ wyglądają jak trochę jaśniejsza aria. podobne strojenie (aria to kato to t3+) i ta sama technologia (lcp).

 

Tin-Hifi-T3-Plus-vs-Moondrop-Aria_result

ciekawym implementacji ale w związku z powyższym średnio widzą mi się eksperymenty w ciemno, szczególnie że wspomniany wyżej model leży od dwóch miesięcy w pudełku.

jak kogoś te iemy interesują to w tej chwili można je dostać na ali za 214 zeta z kodem "ZNIZKA":

https://pl.aliexpress.com/item/1005003604808841.html

 

wychodzi znacznie taniej niż moondrop.


edit: przy okazji, ma ktoś jakiś kod na ali lepszy niz "ZNIZKA" ($6) dla starych kont? pułap $50, może być niższy oczywiście.

Edytowane przez fero415
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, fero415 napisał:

t3+ wyglądają jak trochę jaśniejsza aria. podobne strojenie (aria to kato to t3+) i ta sama technologia (lcp).

 

Tin-Hifi-T3-Plus-vs-Moondrop-Aria_result

ciekawym implementacji ale w związku z powyższym średnio widzą mi się eksperymenty w ciemno, szczególnie że wspomniany wyżej model leży od dwóch miesięcy w pudełku.

jak kogoś te iemy interesują to w tej chwili można je dostać na ali za 214 zeta z kodem "ZNIZKA":

https://pl.aliexpress.com/item/1005003604808841.html

 

wychodzi znacznie taniej niż moondrop.


edit: przy okazji, ma ktoś jakiś kod na ali lepszy niz "ZNIZKA" ($6) dla starych kont? pułap $50, może być niższy oczywiście.

Jak to zrobiłeś, że wyszło Ci 214pln? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ktoś mądry napisał tutaj, że wykres pokazuje gdzie jest dźwięk, ale nie pokazuje jego jakości.

T3+ są praktycznie wszędzie chwalone i skusiłem się na zakup. Tak trochę asekuracyjnie, bo może się po prostu okazać że w metalowych IEM będą na mrozie się zatykać filtry. Pojawia się kondensacja wilgoci, fizyki nie oszukasz. W plastikowych to nie występuje. 

Ja np. wybrałem MELE, a ARIA poszła w świat. W jednej z recenzji koleżka powiedział że woli ARIĘ bardziej od T3+. Więc teoretycznie powinienem je skreślić. Bo są gorsze od czegoś, co już miałem. Teoretycznie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Mr Krzychoo napisał:

Ktoś mądry napisał tutaj, że wykres pokazuje gdzie jest dźwięk, ale nie pokazuje jego jakości.

T3+ są praktycznie wszędzie chwalone i skusiłem się na zakup. Tak trochę asekuracyjnie, bo może się po prostu okazać że w metalowych IEM będą na mrozie się zatykać filtry. Pojawia się kondensacja wilgoci, fizyki nie oszukasz. W plastikowych to nie występuje. 

Ja np. wybrałem MELE, a ARIA poszła w świat. W jednej z recenzji koleżka powiedział że woli ARIĘ bardziej od T3+. Więc teoretycznie powinienem je skreślić. Bo są gorsze od czegoś, co już miałem. Teoretycznie.

Gorsze raczej nie, ale inne. Wg mnie w tej cenie to jest podobna jakość, nie dajmy się zwariować, że w Mele czy T3+ siedzie drajver 4x tańszy od drajvera z Kato. A jeśli nawet, to różnica jest 0.50$ vs 2$.

 

Znajomy prosił pewnego znanego producenta chińskich doków klasy mid-premium (marka zaczyna się na S a kończy na R) o wykonanie pary IEMów z odrzutów po tym jak zobaczył wykres odrzutu. Producent zapierał się, że koszt będzie wysoki, bo to jest zamówienie custom (czyli premia ok +150$ do ceny) oraz z powodu zastosowania drajvera bardzo wysokiej klasy (to był model 1DD).

Para driverów kosztowała 8$, za słuchawki producent zażyczył sobie >400$. Także różnice techniczne w chińskich słuchawkach sprowadzają się do zastosowania drajvera za 1-2$ w słuchawkach za 150 czy 250$ vs drajver za 10$ w słuchawkach za 1000$.

Z innej beczki - dostałem drugą parę Mele i mogę to potwierdzić, są egzemplarze z obciętą górą, moja druga para brzmi inaczej niż pierwsza jeśli chodzi o wyższe pasma.




 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 minut temu, docentore napisał:


Z innej beczki - dostałem drugą parę Mele i mogę to potwierdzić, są egzemplarze z obciętą górą, moja druga para brzmi inaczej niż pierwsza jeśli chodzi o wyższe pasma.

 

 

Ja odpuściłem drugą parę MELE na rzecz T3+. Na pewno będzie inaczej jak zagrają, co mi się bardziej spodoba wyjdzie w praniu. Któraś pójdzie dalej w świat, bo wszystkich na raz używał nie będę. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 hours ago, Jaclav said:

Jak to zrobiłeś, że wyszło Ci 214pln? 


Nic, po przejściu do płatności taką cenę wyświetliło z kodem który podałem dla produktu z linka który wkleiłem. Jeżeli u Ciebie nie działa nie jestem w stanie pomóc bo cyfrowa infrastruktura aliexpress jest zagadką dla wszystkich, najmocniej chyba dla tych co ją tworzyli.

edit: a sorry, spróbuj w koszyku "uzyskać kupony".

Edytowane przez fero415
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ponieważ nie zamawiałem niczego z Ali od czasu wprowadzenia dodatkowych opłat, mam pytanie. Jak chcę coś kupić na Ali, to w wypadku jednych sprzedawców jest informacja ile trzeba doliczyć za VAT, natomiast u innych nie ma takiej informacji. Jeżeli nie ma informacji o dodatkowych kosztach, to oznacza, że nie trzeba będzie płacić za podatek? Czy w momencie doręczenia przesyłki poproszą o dodatkową opłatę?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 8.12.2021 o 02:31, fero415 napisał:

t3+ wyglądają jak trochę jaśniejsza aria. podobne strojenie (aria to kato to t3+) i ta sama technologia (lcp).

 

Tin-Hifi-T3-Plus-vs-Moondrop-Aria_result

ciekawym implementacji ale w związku z powyższym średnio widzą mi się eksperymenty w ciemno, szczególnie że wspomniany wyżej model leży od dwóch miesięcy w pudełku.

jak kogoś te iemy interesują to w tej chwili można je dostać na ali za 214 zeta z kodem "ZNIZKA":

https://pl.aliexpress.com/item/1005003604808841.html

 

wychodzi znacznie taniej niż moondrop.


edit: przy okazji, ma ktoś jakiś kod na ali lepszy niz "ZNIZKA" ($6) dla starych kont? pułap $50, może być niższy oczywiście.

Na wykresie, który wkleiłem w drugim temacie te różnice pomiędzy T3+ i Arią są znacznie mniejsze.

 

 

Póki co z ostatnich zakupów przetestowałem KZ EDX Pro i jako budżetowe grajki do biegania lub do noszenia w kieszeni awansowały w moim rankingu na pierwsze miejsce detronizując TRN MT1. Jakość wykonania oba modele mają zbliżoną, choć TRN mają metalowe tulejki. EDX Pro są nieco grubsze. Nowy przewód KZ bardziej mi pasuje i będzie łatwiejszy w utrzymaniu w czystości. Tipsy to duży krok naprzód w stosunku do tragicznych nakładek, które dodawane były np. do modelu DQ6. Nowe są bardziej mięsiste i jak najbardziej używalne, a wręcz nieco lepsze niż te z zestawu TRN. Brzmieniowo EDX Pro w porównaniu do MT1 mają więcej subbasu i łagodniejszą wyższą średnicę oraz górę. W stosunku do EDX, których już od dawna nie mam wydaje mi się, że wyraźnie przytemperowano midbas i mocno złagodzono górę przez co dźwięk nie jest tak męczący.

 

Ogólnie najtańsze doki uporządkowałbym w tej kolejności:

KZ EDX Pro>TRN MT1>KZ EDX

 

Są jeszcze bardzo dobre QKZ VK4, ale podobno jest spory rozrzut jakościowy, a ostatnio pojawiła się nowa, inna brzmieniowo rewizja. Ja swój egzemplarz akurat bardzo lubię, ale w związku z powyższym ciężko jest mi je polecić, bo można się zawieść. Zresztą jeżeli dobrze pamiętam to TRN MT1 też miało różne partie m.in. taką z błędem w słowie "dynamic", które również różniły się brzmieniem.

P1004034.JPG

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

EDX Pro jest serio super - na srebrnym balansie, spinfit cp100+ to to jest zestaw który konkuruje poważnie z droższymi modelami :)
A zwykłego EDX to nie umiałem polubić, już pchełki od Samsunga miały lepsze strojenie od tego kichostanu


Sent from my iPhone using Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jeżeli ponad 70 zł + jeszcze dodatki nazywamy najtańszymi dokami to może się ktoś skusi na dosyć świeży wypust mojej ulubionej marki czyli NiceHCK DB1 ? Mi już takie nie potrzebne ale chętnie bym się coś o nich dowiedział. 

Na shopee EDX Pro są za 30 złotych


Sent from my iPhone using Tapatalk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, FranticPhil napisał:

Na shopee EDX Pro są za 30 złotych

nieźle ale widzę że i ja na szybko sprawdziłem zbyt szybko. Bo i na Ali za 42 widzę z darmowa wysyłką. 

A widzę że w międzyczasie się jeszcze jakieś KZ EDC pojawiły. Nikt nie wspominał nic. Opisy wyglądają dobrze.

Edytowane przez Birken
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Birken napisał:

nieźle ale widzę że i ja na szybko sprawdziłem zbyt szybko. Bo i na Ali za 42 widzę z darmowa wysyłką. 

A widzę że w międzyczasie się jeszcze jakieś KZ EDC pojawiły. Nikt nie wspominał nic. Opisy wyglądają dobrze.

Na AliExpress KZ Official Store?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, Broda napisał:

Na AliExpress KZ Official Store?

ale co EDX Pro? A od razu mi znajduje TU

A EDC znajdziesz taniej niż w KZ official store

EDC strojone z nastawieniem głównie na wokal 😔 Tego jeszcze w KZ nie było.

Edytowane przez Birken
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 hours ago, Hustler said:

Na wykresie, który wkleiłem w drugim temacie te różnice pomiędzy T3+ i Arią są znacznie mniejsze.


Te kilka recenzji które się pojawiły też mają porównania do arii. Za 215 zł jeżeli ktoś wcześniej myślał o moondropie to nie ma się co zastanawiać, bo o ile są to dobre - nie rewelacyjne - słuchawki to cztery stówy które obecnie trzeba na nie wyłożyć są sporą przesadą (szczególnie w kontekście aune e1).

Oczywiście zawsze znajdzie się ktoś dla kogo sama aria była za jasna albo krzykliwa (widziałem tutaj jedną taką opinię, niestety nie pamiętam czyją) więc Tin T3 nie zadowolą wszystkich, ale zawsze można popchnąć je dalej z niewielką stratą.

Edytowane przez fero415
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

25 minut temu, fero415 napisał:

Oczywiście zawsze znajdzie się ktoś dla kogo sama aria była za jasna albo krzykliwa (widziałem tutaj jedną taką opinię, niestety nie pamiętam czyją) więc Tin T3 nie zadowolą wszystkich, ale zawsze można popchnąć je dalej z niewielką stratą.

 

Jeżeli to odniesienie do mnie, to nigdy nie napisałem, że Aria jest za jasna/krzykliwa. To nonsens, przecież to są ciemne słuchawki. Natomiast mają wielki pik na wysokim sopranie (co też widać na każdych pomiarach). To są zbyt wysokie częstotliwości, żeby wpływać np. na wokale, za to słyszalnie wpływają np. na talerze, które są zbyt uwydatnione i brzmią po prostu dość nieprzyjemnie na wielu płytach.

Natomiast można to łatwo naprawić EQ, wtedy Arie to bardzo dobrze słuchawki, nie słyszałem jeszcze niczego, co by było lepsze, albo równie dobre jak Arie i kosztowało mniej :)

 

21 godzin temu, Hustler napisał:

Ogólnie najtańsze doki uporządkowałbym w tej kolejności:

KZ EDX Pro>TRN MT1>KZ EDX

 

 

A ja Quarks > EDX Pro > VK4 > MT1/EDX

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

On 12/10/2021 at 3:31 PM, Kuba_622 said:

 

Jeżeli to odniesienie do mnie [...] Natomiast mają wielki pik na wysokim sopranie (co też widać na każdych pomiarach).

 

 

Możliwe że do Ciebie, naprawdę nie pamiętam. Jeżeli piszesz o tym piku przy ~15 kHz to okej - nie zwracam zbytnio uwagi na to co się dzieje po 10. Jak czytałem wspomnianą wypowiedź musiałem mieć w głowie górkę na 8-9 i resztę mózg z pamięci przetworzył na to co napisałem wyżej a Ty cytujesz.

Edytowane przez fero415
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, fero415 napisał:

 

Możliwe że do Ciebie, naprawdę nie pamiętam. Jeżeli piszesz o tym piku przy ~15 kHz to okej - nie zwracam zbytnio uwagi na to co się dzieje po 10. Jak czytałem wspomnianą wypowiedź musiałem mieć w głowie górkę na 8-9 i resztę mózg z pamięci przetworzył na to co napisałem wyżej a Ty cytujesz.

Pamiętaj, że większość pomiarów ma artefakt/błąd w tych okolicach (8khz-9khz) tzw resonance peak. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatnie dwa dni spędziłem z Tanchjim Tanya. Super zapakowane i ze świetnymi akcesoriami. Bardzo miłe, ciepłe, relaksacyjne granie bez ostrości - świetna opcja do spania/wieczornego słuchania, również z racji obudów małych rozmiarów. Ja mogę w nich leżeć na boku. Do słuchania na zewnątrz brakuje mi większego rozciągnięcia na obu krańcach pasma oraz wyższej dynamiki i wygaru.

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności