Skocz do zawartości

Tanie słuchawki z Chin


MrSheep

Rekomendowane odpowiedzi

18 minut temu, Mr Krzychoo napisał:

 

W KZ Official w aplikacji wyrwiesz za 29,31$. Poczekaj do jutra, będą aktywne kody na Black Friday i jeszcze coś urwiesz.

 

Chyba nie będę jednak kupował w ciemno. Poczekam na opinie i zobaczymy :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 godzin temu, Play napisał:

@ichrisKZ Zax sobie sprawdź ;)

 

Mam stare ZSR, działają i mają się świetnie. Bardzo dobre słuchawki. Zax mają dobre opinie się lepsze wrogiem dobrego. Zax pro zapowiadają się zacnie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz chyba największy hype jest na ZEX Pro i w sumie można je kupić w preorderze w niezłej cenie, ale pewnie zaraz CCA z czymś wyleci, a potem znowu KZ.

 

Ja tymczasem kupiłem stary model na samych armaturach - KZ BA10. Obawiałem się przede wszystkim mizernego basu, bo z samymi armaturami do czynienia jeszcze nie miałem. Obawy okazały się bezpodstawne, bo basu jest wręcz sporo, ale szybkiego, żwawego z ciężarem przesuniętym w stronę midbasu. Akurat leciała playlista głównie w klimacie rocka oraz hard rocka i słuchawki pokazały naprawdę dobry tembr instrumentów i wokali, separację, szczegółowość oraz stereofonię. Może to efekt nowej zabawki, więc niech sobie jeszcze trochę pograją...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 
Mam stare ZSR, działają i mają się świetnie. Bardzo dobre słuchawki. Zax mają dobre opinie się lepsze wrogiem dobrego. Zax pro zapowiadają się zacnie
Zax pro? Biorę od razu, jak się pojawią :D

Wysłane z mojego SM-G780G przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 godzin temu, Hustler napisał:

Teraz chyba największy hype jest na ZEX Pro i w sumie można je kupić w preorderze w niezłej cenie, ale pewnie zaraz CCA z czymś wyleci, a potem znowu KZ.

 

Ja tymczasem kupiłem stary model na samych armaturach - KZ BA10. Obawiałem się przede wszystkim mizernego basu, bo z samymi armaturami do czynienia jeszcze nie miałem. Obawy okazały się bezpodstawne, bo basu jest wręcz sporo, ale szybkiego, żwawego z ciężarem przesuniętym w stronę midbasu. Akurat leciała playlista głównie w klimacie rocka oraz hard rocka i słuchawki pokazały naprawdę dobry tembr instrumentów i wokali, separację, szczegółowość oraz stereofonię. Może to efekt nowej zabawki, więc niech sobie jeszcze trochę pograją...

BA10 to jedne z lepszych słuchawek KZ.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie dzisiaj do mnie doszły Mele... I szczerze jestem trochę zawiedziony 😕 Jeśli chodzi o budowę, kabel czy gumki to nie mam zastrzeżeń, nawet są sporo lżejsze od blon bl-03 co jest ogromnym plusem. Tylko jeśli chodzi o dźwięk to nie jestem za bardzo przekonany.
Nie jestem audiofilem, więc technicznie nie wiem czy grają lepiej czy gorzej, jak dla mnie bardzo podobnie, ale pierwsze co mi się rzuciło w uszy to praktycznie brak jakiejkolwiek góry. Czytając recenzje spodziewałem się jednak czegoś podobnego do blonów.  Na wykresach też Mele mają wiecej górnych pasm, a przynajmniej tych niższych. Wątpie, żeby to była tylko kwestia wygrzania, ale może chodzi właśnie o to? Tak samo z gitarami - są bardzo w tle, czasami ledwo słyszalne chociaż to zależy od utworu i od miksu. Głos damski też mi się wydaje gorszy, mniej donośny niż na blonach. Już nie porównuje do moich Takstarów, tam średnicy i góry jest pełno w porównaniu do Mele.
Porównywał ktoś je z Arią? Albo chociaż te blony lub Takstary?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, mrcnwk napisał:

 pierwsze co mi się rzuciło w uszy to praktycznie brak jakiejkolwiek góry. 

Chyba aż tak źle nie jest - przynjmniej ja górę czuję chociaż faktycznie, stonowaną. Jeśli chcesz dużo więcej góry to Hzsound Heart Mirror, tylko, że tam znowu dołu może Ci zabraknąć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla sprcyzowania: Porównywałem je z Blonami bez tych siateczek. Teraz je włożyłem z powrotem to rzeczywiście dźwięk bardzo podobny, chociaż nadal mam wrażenie, że góra jest głośniejsza, bardziej wyraźna. Ogólnie dżwięk jest bardziej "żywy", gdzie w Mele bardzo zrelaksowany i delikatny, jakby "miękki"

3 minuty temu, Nazar70 napisał:

Chyba aż tak źle nie jest - przynjmniej ja górę czuję chociaż faktycznie, stonowaną. Jeśli chcesz dużo więcej góry to Hzsound Heart Mirror, tylko, że tam znowu dołu może Ci zabraknąć.

Nie no, ja siebie nie uważam za miłośnika trebli - To co mam w Takstarach mi w zupełności wystarczy. Na pewno podoba mi się ilość basu w tych Mele. Do słuchania w domu może wolałbym trochę mniej, ale wychodząc na zewnątrz (większość użytkowania) dużo basu znika. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam złote i wszystko jest tip top.
Największe zarzuty były wobec wersji czarnej póki co, o złotych nie słyszałem jeszcze problemów.


Sent from my iPhone using Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

58 minut temu, mrcnwk napisał:

Porównywał ktoś je z Arią? Albo chociaż te blony lub Takstary?

 

U mnie też złote Mele, i złego słowa o nich nie powiem. Elegancko grają, prima sort, cycuś glancuś, nic mnie w nich nie uwiera. Słuchasz z EQ? Czy bez? Ja mam wszelkie polepszacze wyłączone.

A Aria VS Mele? Aria lepsza technicznie, Mele dają więcej przyjemności ze słuchania muzyki. W moim przypadku Aria poszła dalej, a Mele zostały.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 minut temu, Mr Krzychoo napisał:

 

U mnie też złote Mele, i złego słowa o nich nie powiem. Elegancko grają, prima sort, cycuś glancuś, nic mnie w nich nie uwiera. Słuchasz z EQ? Czy bez? Ja mam wszelkie polepszacze wyłączone.

A Aria VS Mele? Aria lepsza technicznie, Mele dają więcej przyjemności ze słuchania muzyki. W moim przypadku Aria poszła dalej, a Mele zostały.

Ja zamówiłem czarne, nie wiedziałem że kolorystyka różni się dźwiękiem 😆 Ja zawsze słucham bez EQ, nawet stockowe Blon są bardziej szczegółowe i grają bardziej energicznie. Te Mele to się nadają tylko do słuchania muzyki w łóżku gdy się jest blisko do zaśnięcia xD 

 

29 minut temu, FranticPhil napisał:

Ja mam złote i wszystko jest tip top.
Największe zarzuty były wobec wersji czarnej póki co, o złotych nie słyszałem jeszcze problemów.


Sent from my iPhone using Tapatalk

No ja mam właśnie czarną xD Także super

 

30 minut temu, docentore napisał:

Pisałem kilka stron wcześniej jak to jest z ta góra w Mele, zdaje się, że jest partia ze zwalonymi treblami.

Czekam na niebieskie, zobaczymy.

Jeśli tak to możliwe, że mam pecha. Co jest dziwne z tego wykresu wynika, że powinny mieć więcej górnych pasm, oprócz najwyższych. No chyba, że to one robią róznice, albo ja nie umiem czytać wykresów, to możesz mnie poprawić 😁

obraz_2021-11-26_213336.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, mrcnwk napisał:

Porównywał ktoś je z Arią?

 

Aria jest trochę lepsza, lepiej kontrolowany bas, większa scena, lepiej budowane dalsze plany, ale ma bardzo mocno podbity wyższy sopran co uważam za denerwujące i nierealistyczne (z drugiej strony Mele mają wyższy sopran mocno złagodzony by brzmieć relaksująco i żeby nie drażniły nawet przy źle zrealizowanych płytach). Jak chcesz sobie sprawdzić różnice, to użyj EQ i podbij w Mele 14 kHz o jakieś 15 dB to będziesz wiedział, czy taki dźwięk Ci bardziej odpowiada.

 

Ja tam o Mele nic złego nie mogę powiedzieć, może hype był zbyt wielki i to zbytnio nakręciło oczekiwania, ale biorąc pod uwagę ich cenę, to trudno się czegoś przyczepić.

 

aria.jpg

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Kuba_622 napisał:

 

Aria jest trochę lepsza, lepiej kontrolowany bas, większa scena, lepiej budowane dalsze plany, ale ma bardzo mocno podbity wyższy sopran co uważam za denerwujące i nierealistyczne (z drugiej strony Mele mają wyższy sopran mocno złagodzony by brzmieć relaksująco i żeby nie drażniły nawet przy źle zrealizowanych płytach). Jak chcesz sobie sprawdzić różnice, to użyj EQ i podbij w Mele 14 kHz o jakieś 15 dB to będziesz wiedział, czy taki dźwięk Ci bardziej odpowiada.

 

Ja tam o Mele nic złego nie mogę powiedzieć, może hype był zbyt wielki i to zbytnio nakręciło oczekiwania, ale biorąc pod uwagę ich cenę, to trudno się czegoś przyczepić.

 

aria.jpg

 

Rzeczywiście, podbiłem te pasmo (w sumie to 16k, bo te mogłem w korektorze poweramp) i grają o niebo lepiej. Może te 15dB to w niektórych utworach rzeczywiście troche dużo, ale ~12dB jest w sam raz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, mrcnwk napisał:

Rzeczywiście, podbiłem te pasmo (w sumie to 16k, bo te mogłem w korektorze poweramp) i grają o niebo lepiej. Może te 15dB to w niektórych utworach rzeczywiście troche dużo, ale ~12dB jest w sam raz

 

Dla mnie Mele mają tej góry za mało a Aria za dużo, więc trudny wybór jak się nie chce używać EQ.

W każdym razie masz Arie na Amazon.pl obecnie w promocji za 340 zł, jak się nie spodobają, to na Amazon można zwrócić, jak się spodobają, to sprzedasz Mele, więc ryzyko żadne :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem że nie było mnie od dłuższego czasu. Czekam na słuchawki z miesiąc ponad. Mam pytanie też czy słuchając dłużej wasze fale mózgowe lub coś innego nie dostrajają się do przesytłu słuchawek w dźwięku? Tzn. wiesz czy możesz określić czy je lubisz? Wtedy Twój organizm wytwarza w mózgu dodatkowe substancje serotonina czy inne nie pamiętam wszystkich nazw. Ogólnie dźwięk jest ten sam ale zachwycenie powoduje w mózgu burzę iskier i żadne kable i inne dodatki nie określają tego jak zachwyt tego co mamy. Oznacza to że pamięć komórkowa jest  w stanie przekonwertować dźwięk tak abyśmy poczuli się lepiej? Coś jak Paradoks hazardzisty? Niech mędrcy się wypowiedzą.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 27.11.2021 o 00:59, Kuba_622 napisał:

 

Dla mnie Mele mają tej góry za mało a Aria za dużo, więc trudny wybór jak się nie chce używać EQ.

W każdym razie masz Arie na Amazon.pl obecnie w promocji za 340 zł, jak się nie spodobają, to na Amazon można zwrócić, jak się spodobają, to sprzedasz Mele, więc ryzyko żadne :)

Na ali też jest opcja niby darmowego zwrotu, ale nie wiem czy to serio działa tak jak jest napisane xD
Myśle jednak, że nie będę ich zamawiał na razie, a te Mele to chyba sprzedam bo mimo że po EQ brzmią naprawdę fajnie to jednak po co mi one skoro mam Blony, które bardziej mi pasują do mojego gustu 😄 Jak myślisz, jakbym wystawił je tu na sprzedaż, to zeszłyby? 

Poza tym co do kabli, to czy jest jakaś szczególna różnica w jakości pomiędzy takimi za ~30 zł a takimi po ~70 zł? Chodzi mi o wygodę noszenia lub potencjał do plątania się.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, mrcnwk napisał:

Na ali też jest opcja niby darmowego zwrotu, ale nie wiem czy to serio działa tak jak jest napisane xD
Myśle jednak, że nie będę ich zamawiał na razie, a te Mele to chyba sprzedam bo mimo że po EQ brzmią naprawdę fajnie to jednak po co mi one skoro mam Blony, które bardziej mi pasują do mojego gustu 😄 Jak myślisz, jakbym wystawił je tu na sprzedaż, to zeszłyby? 

Poza tym co do kabli, to czy jest jakaś szczególna różnica w jakości pomiędzy takimi za ~30 zł a takimi po ~70 zł? Chodzi mi o wygodę noszenia lub potencjał do plątania się.

Każdy ma inną budowę uszu ja po wymianie w blonach kabelków czuję komfort. Zawsze jest komfort bo obudowy iem niektóre są płaskie z odpowiednimi tipsami trzymają jak cegła z betonem i na dodatek nie wypadają z uszu i można w nich spać.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności