Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Tanie słuchawki z Chin


MrSheep

Rekomendowane odpowiedzi

W dniu 17.11.2021 o 12:43, janek patufka napisał:

One mnie tak trochu do SSP podobne... Bardziej niz do 03. Jak grają ? Analityka jak to lubią chińscy koledzy na srebrnym kabelku czy coś cieplejszego ?

Wysłane z mojego CPH2069 przy użyciu Tapatalka
 

SSP były później niż X1

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 hours ago, ichris said:

Jak te Mele wypadają w stosunku do Tanya? Czy jakaś dobra dusza może mi podesłać na PW kodzik 8/50$ na ali jeśli jeszcze działa ;) ?

 

admitadBF7 7$/50$
admitadBF12 12$/100$
admitadBF18 18$/150$
admitadBF23 23$/190$
admitadBF30 30$/250$
 

Kody na BF

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na headfi trochę narzekają na filtry/siateczkę w Mele, podobno są wrażliwe nawet na wilgotność/kondensację (?). Czy szczęśliwi userzy mogą potwierdzić problem?

 

Pojawiły się w sprzedaży filtry zamienne do tych słuchawek w cenie 6$ za 10 szt. co samo w sobie sugeruje, że jakiś problem jest.

 

"what a good price! it is not a filter. it is just a flat something. and this is the priceiest one. blon need cable, mele need new filters after every 10 day. good job!"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, ichris napisał:

Na headfi trochę narzekają na filtry/siateczkę w Mele, podobno są wrażliwe nawet na wilgotność/kondensację (?). Czy szczęśliwi userzy mogą potwierdzić problem?

 

Pojawiły się w sprzedaży filtry zamienne do tych słuchawek w cenie 6$ za 10 szt. co samo w sobie sugeruje, że jakiś problem jest.

 

"what a good price! it is not a filter. it is just a flat something. and this is the priceiest one. blon need cable, mele need new filters after every 10 day. good job!"


Jak to można rozpoznać?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja nie mam żadnego problemu z tym, ale ja mam złote, złote były wysyłane dopiero po tym jak czarne wysłano, być może to jakaś inna, szczęśliwsza partia :)

Przy chi-fi nic nie wiadomo, nigdy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, ichris napisał:

Na headfi trochę narzekają na filtry/siateczkę w Mele, podobno są wrażliwe nawet na wilgotność/kondensację (?). Czy szczęśliwi userzy mogą potwierdzić problem?

 

Pojawiły się w sprzedaży filtry zamienne do tych słuchawek w cenie 6$ za 10 szt. co samo w sobie sugeruje, że jakiś problem jest.

 

"what a good price! it is not a filter. it is just a flat something. and this is the priceiest one. blon need cable, mele need new filters after every 10 day. good job!"

 

Mam swoje MELE dokładnie od 1.10.2021 - absolutnie żadnych problemów z nimi nie miałem.

Zatykanie filtrów występuje przez kondensację wilgoci, np. kiedy używamy metalowych słuchawek na mrozie. Ja miałem tak przy KBear BElieve, potrafiły się nawet podczas deszczu przy dużej wilgotności się zatkać, w Moondrop Crescent podobnie. 

MELE używam na siłowni (ćwiczenia siłowe i kardio) i nie miałem z nimi żadnych problemów. Grają jak wściekłe, nic się z nimi nie dzieje. 

Edytowane przez Mr Krzychoo
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to może faktycznie indywidualny i sporadyczny problem z tymi filtrami w Mele. A jak one grają ;) ? Są bardziej energiczne od Tanya? Generalnie Tanya mi pasują jednak dołu mają trochę za mało i w niektórych utowrach brzmią zbyt gładko. Wiem, że po amplifikacji Tanya dostają powera ale jednak nie chcę multiplikować sprzętu. Mam telefon, M0 i na razie z tym zostaję. Wolę bardziej energiczne, efektowne brzmienie, więcej funu ale też bez przesady. KZ ZSR mają wow factor ale po 40 min są męczące. iBasso IT03 były pod tym względem fajnie wyważone. Łatwe do napędzenia, energiczne w dole i niemęczące.  

Edytowane przez ichris
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@ichris to zapodajesz sobie dzwięki wprost z telefonu bez żadnych ulepszaczy, tak ?

Wysłane z mojego CPH2069 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

51 minut temu, ichris napisał:

No to może faktycznie indywidualny i sporadyczny problem z tymi filtrami w Mele. A jak one grają ;) ? Są bardziej energiczne od Tanya? Generalnie Tanya mi pasują jednak dołu mają trochę za mało i w niektórych utowrach brzmią zbyt gładko. Wiem, że po amplifikacji Tanya dostają powera ale jednak nie chcę multiplikować sprzętu. Mam telefon, M0 i na razie z tym zostaję. Wolę bardziej energiczne, efektowne brzmienie, więcej funu ale też bez przesady. KZ ZSR mają wow factor ale po 40 min są męczące. iBasso IT03 były pod tym względem fajnie wyważone. Łatwe do napędzenia, energiczne w dole i niemęczące.  

 

MELE mają więcej dołu od Tanya, które moim zdaniem zdaniem były takie jakieś niemrawe. MELE są bardzo dobrze zestrojonymi słuchawkami, na których większość gatunków brzmi dobrze. Są słuchawkami, na których chce się słuchać muzyki. Po prostu. Tylko tyle, albo aż tyle. U mnie jadą z Hiby R2 bez żadnego EQ - pierwsza płyta Rage Againts The Machine brzmi OSOM, podobnie Pantera, Queen, Faith No More, Slipknot czy noise rockowy Health.

Edytowane przez Mr Krzychoo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@janek patufka Ze smartfona słucham Spotify. Myślałem co by nie kupić jakiegoś małego wzmaka po BT ale nie mogłem się zdecydować czy BTR3k czy ES100 MK2 i nie kupiłem żadnego ;) 

 

@Mr Krzychoo O to to, Queen, Faith No More, Dire Starits, Pink Floyd to moje klimaty no i popu też dużo słucham typu Vanotek, C-Bool, Lost Frequencies, Kygo itp. Czyli wg Ciebie Mele to dobry wybór w tym budżecie to takiej muzyki?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, ichris napisał:

 

@Mr Krzychoo O to to, Queen, Faith No More, Dire Starits, Pink Floyd to moje klimaty no i popu też dużo słucham typu Vanotek, C-Bool, Lost Frequencies, Kygo itp. Czyli wg Ciebie Mele to dobry wybór w tym budżecie to takiej muzyki?

 

Niestety, z tego pop'u co zapodałeś to nic nie znam, niewykluczone że w wolnej chwili się zapoznam. Ja jestem niestety dotknięty klątwą inżyniera Mamonia - lubię tylko te piosenki, które już znam ;)

A w temacie rock'a - będziesz pan zadowolony. I to bardzo.  

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mele i Tanya to dwa różne strojenia, które wg mnie się raczej uzupełniają niż zastępują.

Moja rekomendacja:

- masz 20$ do wydania - kup Tanchjim Tanya

- masz 50$ do wydania - kup Tripowin Mele

- masz 70$ do wydania - kup obie pary

 

Edytowane przez docentore
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 minuty temu, mrcnwk napisał:

Wie ktoś jak wygląda sprawa z kompatybilnością złącz 0.75mm i 0.78mm? Teoretycznie można podłączyć, ale czy jest duża szansa na np. połamanie pinów albo jakieś inne, niezbyt fajne konsekwencje? 😁

Tak, wiem. Jest różnica 0.03mm pomiędzy rozstawem pinów, powoduje to problemy.
Koledzy na imprezach mają rację: nie mieszaj, mieszanie się źle kończy.

Edytowane przez docentore
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, docentore napisał:

Jest różnica 0.03mm pomiędzy rozstawem pinów

Różnica jest w grubości pinów, nie rozstawie. Te cieńsze mogą słabo się trzymać w gniazdach 0,78. Z kolei grubsze mogą rozpychać gniazda 0,75mm.

Edytowane przez mantr
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, mantr napisał:

Różnica jest w grubości pinów, nie rozstawie. Te cieńsze mogą słabo się trzymać w gniazdach 0,78. Z kolei grubsze mogą rozpychać gniazda 0,73mm.

ok, czyli wkładając kabel z pinami 0,75 do gniazda 0,78 ryzykuję tylko to, że będzie się słabo trzymać?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, mantr napisał:

Różnica jest w grubości pinów, nie rozstawie. Te cieńsze mogą słabo się trzymać w gniazdach 0,78. Z kolei grubsze mogą rozpychać gniazda 0,73mm.

O dzięki, ma to sens. Jednak bym nie mieszał, wyciąganie połamanych pinów bądź wypadający kabel jest słabe ;)

Ale w sumie nie takie rzeczy się robiło :)

Edytowane przez docentore
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, docentore napisał:

Mele i Tanya to dwa różne strojenia, które wg mnie się raczej uzupełniają niż zastępują.

temat o tanich chińskich dokach więc może opisałbyś szerzej Tanye i porównał z Mele? Przymierzam się do Tanji a może jeszcze kto skorzysta. Swego czasu hajpowałes pamiętam 😉

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, Birken napisał:

temat o tanich chińskich dokach więc może opisałbyś szerzej Tanye i porównał z Mele? Przymierzam się do Tanji a może jeszcze kto skorzysta. Swego czasu hajpowałes pamiętam 😉

Podbijam, też jestem ciekaw takiego porównania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności