Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Tanie słuchawki z Chin


MrSheep

Rekomendowane odpowiedzi

Około pół roku temu zamówiłem Blon Bl-03, no i pod względem dźwięku nie mogłem narzekać, bo miałem porównanie tylko z tanimi słuchawkami bluetooth. Ale ich wytrzymałość, mimo metalowej obudowy, jest żałosna (albo mam po prostu pecha. Po jakichś dwóch miesiącach popsuła (czyt. grała znacznie ciszej) mi się prawa słuchawka. Napisałem do sklepu i wysłali zapasową. Gdy przyszła to się nie nacieszyłem za długo z działających słuchawek, bo teraz to lewa słuchawka postanowiła się popsuć (zresztą do teraz leży na półce w takim samym stanie), za to prawa odżyła xD. Napisałem do sklepu, trochę już support kręcił nosem, ale w końcu udało się wyciągnąć od nich lewą słuchawkę. Ja w tym czasie wpadłem na pomysł, żeby w lewym uchu mieć prawą słuchawkę, bo w końcu Blony nie są jakość bardzo wyprofilowane. Tylko, że teraz widzę (a raczej słyszę), że ta nowa prawa słuchawka co chwilę się psuje i naprawia xD Nie wiem o co chodzi, na pewno nie jest to wina kabla, bo przepinałem a i tak nie było różnicy. I teraz nie wiem czy nadal się bawić w pisanie do sprzedawcy i modlenie się o to by mi wysłali kolejną część czy nie lepiej spróbować z innym kablem, albo od razu kupić coś lepszego.
Dlatego teraz mam dwa pytania:

  1. Jaki kabel byłby najlepszy dla blonów? Czy w ogóle jest jakaś różnica między kablami w podobnej cenie?
  2. Jeśli mielibyście polecić jakieś słuchawki do ok. 150-200 zł (im mniej tym lepiej) to które by to były? Dobrze jakby świetnie nadawały się do rocka/metalu i elektroniki (coś typu Pendulum, The Qemists, The Prodigy czy Massive Attack), ale żeby inne gatunki nie brzmiały jak ****o xD Brzmienie Blonów mi się całkiem podobało, chociaż w niektórych utworach od ilości basu troche mnie bolała głowa, więc może lepiej byłoby wziąć coś z mniejszą ilością basów? Na pewno nie chcę ostrej góry.
    Zastanawiałem się nad chociażby KZ DQ6, ale boję się właśnie tej góry i tego, że nie będę mógł komfortowo leżeć na boku mając je w uszach. CCA NRA wydawały się spoko, ale czytałem trochę mało pozytywnych opinii o nich. Tin T2 Plus, Reecho SG-01 czy TRN TA1 wydają się ciekawe, ale chyba wolałbym coś niemetalowego po stronie ucha.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, mrcnwk napisał:

Około pół roku temu zamówiłem Blon Bl-03, no i pod względem dźwięku nie mogłem narzekać, bo miałem porównanie tylko z tanimi słuchawkami bluetooth. Ale ich wytrzymałość, mimo metalowej obudowy, jest żałosna (albo mam po prostu pecha. Po jakichś dwóch miesiącach popsuła (czyt. grała znacznie ciszej) mi się prawa słuchawka. Napisałem do sklepu i wysłali zapasową. Gdy przyszła to się nie nacieszyłem za długo z działających słuchawek, bo teraz to lewa słuchawka postanowiła się popsuć (zresztą do teraz leży na półce w takim samym stanie), za to prawa odżyła xD. Napisałem do sklepu, trochę już support kręcił nosem, ale w końcu udało się wyciągnąć od nich lewą słuchawkę. Ja w tym czasie wpadłem na pomysł, żeby w lewym uchu mieć prawą słuchawkę, bo w końcu Blony nie są jakość bardzo wyprofilowane. Tylko, że teraz widzę (a raczej słyszę), że ta nowa prawa słuchawka co chwilę się psuje i naprawia xD Nie wiem o co chodzi, na pewno nie jest to wina kabla, bo przepinałem a i tak nie było różnicy. I teraz nie wiem czy nadal się bawić w pisanie do sprzedawcy i modlenie się o to by mi wysłali kolejną część czy nie lepiej spróbować z innym kablem, albo od razu kupić coś lepszego.
Dlatego teraz mam dwa pytania:

  1. Jaki kabel byłby najlepszy dla blonów? Czy w ogóle jest jakaś różnica między kablami w podobnej cenie?
  2. Jeśli mielibyście polecić jakieś słuchawki do ok. 150-200 zł (im mniej tym lepiej) to które by to były? Dobrze jakby świetnie nadawały się do rocka/metalu i elektroniki (coś typu Pendulum, The Qemists, The Prodigy czy Massive Attack), ale żeby inne gatunki nie brzmiały jak ****o xD Brzmienie Blonów mi się całkiem podobało, chociaż w niektórych utworach od ilości basu troche mnie bolała głowa, więc może lepiej byłoby wziąć coś z mniejszą ilością basów? Na pewno nie chcę ostrej góry.
    Zastanawiałem się nad chociażby KZ DQ6, ale boję się właśnie tej góry i tego, że nie będę mógł komfortowo leżeć na boku mając je w uszach. CCA NRA wydawały się spoko, ale czytałem trochę mało pozytywnych opinii o nich. Tin T2 Plus, Reecho SG-01 czy TRN TA1 wydają się ciekawe, ale chyba wolałbym coś niemetalowego po stronie ucha.


Trzeba było od razu prosić o nową parę, zawsze się prosi o nową parę ze względu na różnice pomiędzy egzemplarzami, szczególnie przy tańszych słuchawkach.

 

Ad.1. Kable nie grają, wybierz jakiś tani i miękki, cokolwiek będzie pasowało, np ten
https://pl.aliexpress.com/item/1005001731915164.html?spm=a2g0s.8937460.0.0.2bae2e0eh7RIOu

 

Ad.2. Powtarzane od kilku stron rekomendacje, mógłbyś popatrzeć choćby 3 posty wyżej ;)
Ale, że sam jestem leniwy to rozumiem Twoje lenistwo - Tripowin Mele, 50$ i nic inego ie będziesz potrzebować.

 

 

PS. Jeśli ktoś ma do odsprzedaia parę Mele proszę o wiadomość.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minut temu, docentore napisał:


Trzeba było od razu prosić o nową parę, zawsze się prosi o nową parę ze względu na różnice pomiędzy egzemplarzami, szczególnie przy tańszych słuchawkach.

 


Jak się pierwszy raz coś robi to ciężko uniknąć błędów xD Następnym razem załatwię to jak piszesz.

 

19 minut temu, docentore napisał:

Ad.2. Powtarzane od kilku stron rekomendacje, mógłbyś popatrzeć choćby 3 posty wyżej ;)
Ale, że sam jestem leniwy to rozumiem Twoje lenistwo - Tripowin Mele, 50$ i nic inego ie będziesz potrzebować.


No właśnie widziałem trochę zachwytów o tych słuchawkach, ale one są droższe (min. 250 zł) no i są metalowe od strony ucha co w nadchodzącą zimę nie będzie za wygodne 😕 Dlatego sie pytam tu na forum o alternatywy. Co do budżetu to co prawda napisałem, że do 200 zł ale wolałbym jednak coś do ok 150, bo tak średnio na razie u mnie z pieniędzmi. W ogóle masz te słuchawki? Jeśli tak to jak bardzo odstają z uszu? Jest problem z leżeniem na boku?

25 minut temu, docentore napisał:

Ad.1. Kable nie grają, wybierz jakiś tani i miękki, cokolwiek będzie pasowało, np ten
https://pl.aliexpress.com/item/1005001731915164.html?spm=a2g0s.8937460.0.0.2bae2e0eh7RIOu


Ło panie, tyle za kabel to ja nie dam xD Widziałem sporo kabli po te 30-50 zł, ale czy one są w jakikolwiek sposób lepsze od stockowych kabli ze słuchawek? W sensie mi chodzi o wytrzymałość, giętkość itd., bo nie jestem na tyle powalony, żeby słyszeć różnice w dźwięku xD Nie chodzi mi tylko o blony, ale ogólnie o chińskie słuchawki do załóżmy 200-300 zł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@mrcnwk Ja do BLON-ów kupiłem sobie taki kabelek i nie mam do niego zastrzeżeń, a co jest dla mnie ważne pasuje idealnie do gniazda w słuchawkach.

 

KZ DQ6 moim zdaniem są świetne, a pisałem o nich na poprzedniej stronie. Z takich słuchawek z bezpiecznym strojeniem i zarazem niedużych to może Tanchjim Tanya, ale kabel przymocowany jest na stałe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, mrcnwk napisał:


Jak się pierwszy raz coś robi to ciężko uniknąć błędów xD Następnym razem załatwię to jak piszesz.

 


No właśnie widziałem trochę zachwytów o tych słuchawkach, ale one są droższe (min. 250 zł) no i są metalowe od strony ucha co w nadchodzącą zimę nie będzie za wygodne 😕 Dlatego sie pytam tu na forum o alternatywy. Co do budżetu to co prawda napisałem, że do 200 zł ale wolałbym jednak coś do ok 150, bo tak średnio na razie u mnie z pieniędzmi. W ogóle masz te słuchawki? Jeśli tak to jak bardzo odstają z uszu? Jest problem z leżeniem na boku?

Miałem, ale przez dobre serce oddałem przyjacielowi serdecznemu. Odstają jak to IEMy, ale leżeć można. Jedne z wygodniejszych słuchawek jakie miałem.

Ze swojej strony mogę polecić Tanchjim Tanya - małe, plastikowe i tanie (ok 25$). Tylko, że do leżenia się raczej nie nadają, bo to są typu bullet.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

41 minut temu, mrcnwk napisał:

Takie pytanie z dupy: Czy ~280 zł za Moondrop Aria to dobra cena?

Jak na miejscu to powiedzmy, że ok za używki. Jak ściągane z Chin - bez szału.
Rozumiem, że jednak zwiększyłeś budżet? Aria jest spoko, tak nudnawo/średnio spoko, ale przy Mele wysiada.

Serio, jak już zdecydowałeś się na ten budżet - masz wszystko w komplecie, spoko kabel, fajnie strojone i wykonane słuchawki, wygodne i wytrzymałe.

Różnica pomiędzy Twoim budżetem, a ceną Mele to jest wartość dwóch i pół kilogramów pietruszki teraz.

Edytowane przez docentore
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, docentore napisał:

Jak na miejscu to powiedzmy, że ok za używki. Jak ściągane z Chin - bez szału.
Rozumiem, że jednak zwiększyłeś budżet? Aria jest spoko, tak nudnawo/średnio spoko, ale przy Mele wysiada.

Serio, jak już zdecydowałeś się na ten budżet - masz wszystko w komplecie, spoko kabel, fajnie strojone i wykonane słuchawki, wygodne i wytrzymałe.

Różnica pomiędzy Twoim budżetem, a ceną Mele to jest wartość dwóch i pół kilogramów pietruszki teraz.

 

Tak tylko pytam, bo nadal te 280 zł za słuchawki dokanałowe to całkiem sporo.

Tak czytam te recenzje/wrażenia na różnych forach to się ich trochę obawiam, nawet widziałem opinie, że blony są lepsze jeśli chodzi o wokale i ogólnie górę pasma. Chociaż to też może być kwestia preferencji i tego, że każdy ma inną budowę ucha i przez to słyszy troche inaczej itd. No ale jeśli serio nie ma nic lepszego w tym budżecie to chyba się na nie zdecyduję, bo i tak znalazłem całkiem spoko kupon na 8$, niby nie dużo, ale zawsze coś 😁

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, mrcnwk napisał:

 

Tak tylko pytam, bo nadal te 280 zł za słuchawki dokanałowe to całkiem sporo.

Tak czytam te recenzje/wrażenia na różnych forach to się ich trochę obawiam, nawet widziałem opinie, że blony są lepsze jeśli chodzi o wokale i ogólnie górę pasma. Chociaż to też może być kwestia preferencji i tego, że każdy ma inną budowę ucha i przez to słyszy troche inaczej itd. No ale jeśli serio nie ma nic lepszego w tym budżecie to chyba się na nie zdecyduję, bo i tak znalazłem całkiem spoko kupon na 8$, niby nie dużo, ale zawsze coś 😁

 

Cena jest względna, serio dla każdego. Można kupić słuchawki za 20$, które brzmią bardzo dobrze (Blon czy Tanya), albo wydać 9k $ na słuchawki, które podobno brzmią jak kocie piardy.
Ra-C-Cu-1024x472.jpg

Ale do brzegu. To hobby słuchawkowe, jak i audio hobby generalnie rządzi się swoimi prawami. Odbiór dźwięku przez słuchawki (jak i kolumny etc) jest bardzo a)subiektywny b) osobisty (unikalny)

 

W pkcie a - w skrócie - generalnie słuch jest zmysłem jednym z bardziej podatnych na sugestię. Czynnikiem wpływającym może być: cena, recenzje, polecenia, głosy w głowie czy magiczne elementy toru, pora dnia, ogólne samopoczucie itp (choć to może już pkt b - p.n.).

 

W pkcie b - odbiór jest bardzo osobisty, bo m.in. uzależniony od fizjonomii oraz fizjologii (stan psychofizyczny, choć to jednak jest pkt a). Kształt ucha jest inny u każdego z nas, więc odbiór dźwięku będzie też inny u każdego z nas. Można pomagać sobie też, w przypadku dokanałówek zmianą tipsów itp.

A koniec końców wszystko jest kwestią preferencji. Na preferencje mają wpływ p.w. Mimo tego, że uważam, że Mele to dobry wybór vs Aria (słyszałem obydwie pary, ale to moja osobista preferencja), to obie pary są zacne, cokolwiek z obydwóch nie wybierzesz to powinieneś być zadowolony. Statystycznie większe prawdopodobieństwo jest, że Aria Ci bardziej podpasuje, bo jest strojona bardzo pod Harmana.

PS. Blony to jedne z moich ulubieńszych słuchawek, dla mnie Mele to takie poprawione BL03, trochę poprawione sterydami :P

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 hours ago, mrcnwk said:

Około pół roku temu zamówiłem Blon Bl-03, no i pod względem dźwięku nie mogłem narzekać, bo miałem porównanie tylko z tanimi słuchawkami bluetooth. Ale ich wytrzymałość, mimo metalowej obudowy, jest żałosna (albo mam po prostu pecha. Po jakichś dwóch miesiącach popsuła (czyt. grała znacznie ciszej) mi się prawa słuchawka. Napisałem do sklepu i wysłali zapasową. Gdy przyszła to się nie nacieszyłem za długo z działających słuchawek, bo teraz to lewa słuchawka postanowiła się popsuć (zresztą do teraz leży na półce w takim samym stanie), za to prawa odżyła xD. Napisałem do sklepu, trochę już support kręcił nosem, ale w końcu udało się wyciągnąć od nich lewą słuchawkę. Ja w tym czasie wpadłem na pomysł, żeby w lewym uchu mieć prawą słuchawkę, bo w końcu Blony nie są jakość bardzo wyprofilowane. Tylko, że teraz widzę (a raczej słyszę), że ta nowa prawa słuchawka co chwilę się psuje i naprawia xD Nie wiem o co chodzi, na pewno nie jest to wina kabla, bo przepinałem a i tak nie było różnicy. I teraz nie wiem czy nadal się bawić w pisanie do sprzedawcy i modlenie się o to by mi wysłali kolejną część czy nie lepiej spróbować z innym kablem, albo od razu kupić coś lepszego.
Dlatego teraz mam dwa pytania:

  1. Jaki kabel byłby najlepszy dla blonów? Czy w ogóle jest jakaś różnica między kablami w podobnej cenie?
  2. Jeśli mielibyście polecić jakieś słuchawki do ok. 150-200 zł (im mniej tym lepiej) to które by to były? Dobrze jakby świetnie nadawały się do rocka/metalu i elektroniki (coś typu Pendulum, The Qemists, The Prodigy czy Massive Attack), ale żeby inne gatunki nie brzmiały jak ****o xD Brzmienie Blonów mi się całkiem podobało, chociaż w niektórych utworach od ilości basu troche mnie bolała głowa, więc może lepiej byłoby wziąć coś z mniejszą ilością basów? Na pewno nie chcę ostrej góry.
    Zastanawiałem się nad chociażby KZ DQ6, ale boję się właśnie tej góry i tego, że nie będę mógł komfortowo leżeć na boku mając je w uszach. CCA NRA wydawały się spoko, ale czytałem trochę mało pozytywnych opinii o nich. Tin T2 Plus, Reecho SG-01 czy TRN TA1 wydają się ciekawe, ale chyba wolałbym coś niemetalowego po stronie ucha.

Takie samoistne psucie się i naprawianie słuchawek może być spowodowane gromadzeniem się wilgoci w filtrach znajdująch się na końcu tulejki, co może tymczasowo ograniczać przepływ dźwięku. Możesz je zdemontować delikatnie podważając przy krawędzi na przykład igłą. Taki zabieg dodatkowo zmniejszy ilość basu i uwydatni wyższe częstotliwości.

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, PurpleHaze napisał:

Udało się zejść z cena za Tripowin Mele na 46usd. 

Zniżka -10$ z kodem PEPPERPL10  oraz -5$ za płatność kartą mastercard.

 

Jak nie będą nadawać się do biegania, wylądują na bazarku :)

 

Dzięki, z kodem i kartą Mastercard mi wyszło 193 zł, chyba całkiem dobra cena :)

Edytowane przez Kuba_622
  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, Exodiss napisał:

Witam, korzystajac z black friday na Allie, co warto do tych 120-150 zł wziąć? Myślałem nad Jade Audio EA1 , ale może jest coś lepszego? Bezprzewodowe też, ale pewnie jakość znacznie spada

 

Nie chcę robić paskudnej autoreklamy, ale jak masz kupować EA1, to znacznie lepiej wyjdziesz kupując ode mnie FD1 (prawie nowe na gwarancji) za tą samą cenę. To mniej więcej te same słuchawki, tylko EA1 grają wyraźnie chudziej, ostrzej, Fiio są lepsze.

Poza tym do 150 zł polecam Blon 01 albo Blon 03 (03 też są na naszym forumowym bazarku w dobrej cenie :)).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności