Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Tanie słuchawki z Chin


MrSheep

Rekomendowane odpowiedzi

1 godzinę temu, pylaczynski napisał:

One wyglądają jakby były zainspirowane AirPodsami Max, co nie jest pozytywna opinia moim zdaniem

Demo z porównaniem Mele do Aria, Tea, Xenns up, MEST

 

Dan's Audio review (świetny kanał swoją drogą) wrzucił demo nagrania różnych kawałków odtwarzanych przez Tripowin Mele i konkurencję z różnych zakresów cenowych (od Moondropow Aria, Tanchjim O2 do UM MEST). Oczywiście jest to obarczone wielokrotnym błędem poznawczym, ale i tak daje pewien obraz jak dobre te Mele są (+ jak dobre są MEST i Mangird Tea...) za swoją cenę. Moje cały czas nie są nadane z AliExpress, ale myślę, że będą dobrym uzupełnieniem słuchawek fun DD do Audiosense T800.

Lubię sound-dema, dla iem coś idzie wydedukować. Mangird brzmią na tym materiale słabo. 

Mele z kolei miały chyba najbardziej uproszczoną górę, ale nie złą

Edytowane przez requal
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, pylaczynski napisał:

One wyglądają jakby były zainspirowane AirPodsami Max, co nie jest pozytywna opinia moim zdaniem

Demo z porównaniem Mele do Aria, Tea, Xenns up, MEST

 

Dan's Audio review (świetny kanał swoją drogą) wrzucił demo nagrania różnych kawałków odtwarzanych przez Tripowin Mele i konkurencję z różnych zakresów cenowych (od Moondropow Aria, Tanchjim O2 do UM MEST). Oczywiście jest to obarczone wielokrotnym błędem poznawczym, ale i tak daje pewien obraz jak dobre te Mele są (+ jak dobre są MEST i Mangird Tea...) za swoją cenę. Moje cały czas nie są nadane z AliExpress, ale myślę, że będą dobrym uzupełnieniem słuchawek fun DD do Audiosense T800.

 

Przesłuchałem demo Arii używając HD560S. A chwilę potem Under the bridge na Ariach. Nie mają ze sobą absolutnie nic wspólnego. Nawet demo Arii słuchane na Ariach nie ma absolutnie nic wspólnego z tym jak brzmi ten kawałek słuchany na Ariach :D To jest jak oglądanie filmu pokazującego obraz różnych telewizorów OLED na telewizorze LCD :D Serio szkoda czasu na takie bzdury...

 

Mele nie znam, możliwe, że bym je bardziej polubił od Arii, bo wygląda na to, że nie mają tego wkurzającego piku przy 14 kHz. Ale boję się ich basu :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Kuba_622 napisał:

 

Przesłuchałem demo Arii używając HD560S. A chwilę potem Under the bridge na Ariach. Nie mają ze sobą absolutnie nic wspólnego. Nawet demo Arii słuchane na Ariach nie ma absolutnie nic wspólnego z tym jak brzmi ten kawałek słuchany na Ariach :D To jest jak oglądanie filmu pokazującego obraz różnych telewizorów OLED na telewizorze LCD :D Serio szkoda czasu na takie bzdury...

 

Mele nie znam, możliwe, że bym je bardziej polubił od Arii, bo wygląda na to, że nie mają tego wkurzającego piku przy 14 kHz. Ale boję się ich basu :D

Czyli żadnych różnic nie słyszysz? 

Nie ma znaczenia na czym tego słuchasz, tylko jakie różnice są zawarte w tym materiale. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, requal napisał:

Nie ma znaczenia na czym tego słuchasz, tylko jakie różnice są zawarte w tym materiale. 

No ale właśnie skoro takim Ariom nie brakuje basu normalnie to znaczy że mele mogą mieć przewalony. Średnica też będzie inna.

Zresztą mam wrażenie jakby kilka razy innym słuchawkom  demo było modyfikowane w trakcie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Birken napisał:

No ale właśnie skoro takim Ariom nie brakuje basu normalnie to znaczy że mele mogą mieć przewalony. Średnica też będzie inna.

Zresztą mam wrażenie jakby kilka razy innym słuchawkom  demo było modyfikowane w trakcie.

 Może tak jest, że źle został materiał zmontowany. Dla mnie to kwestia dedukcji i zbliżania się do prawdy. Dodatkowo wszystko wpływa na brzmienie, więc ostatecznie nigdy nie wyczerpiemy prawdy o przedmiocie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, requal napisał:

Lubię sound-dema, dla iem coś idzie wydedukować. Mangird brzmią na tym materiale słabo. 

Mele z kolei miały chyba najbardziej uproszczoną górę, ale nie złą

Dla mnie Mangird Tea zabrzmiały zdecydowanie jako drugie najlepsze po UM, ale może powinienem powiedzieć najbardziej muzykalne, a to jest to czego szukam w słuchawkach. 

 

2 godziny temu, Kuba_622 napisał:

 

Przesłuchałem demo Arii używając HD560S. A chwilę potem Under the bridge na Ariach. Nie mają ze sobą absolutnie nic wspólnego. Nawet demo Arii słuchane na Ariach nie ma absolutnie nic wspólnego z tym jak brzmi ten kawałek słuchany na Ariach :D To jest jak oglądanie filmu pokazującego obraz różnych telewizorów OLED na telewizorze LCD :D Serio szkoda czasu na takie bzdury...

 

Mele nie znam, możliwe, że bym je bardziej polubił od Arii, bo wygląda na to, że nie mają tego wkurzającego piku przy 14 kHz. Ale boję się ich basu :D

O ile jest zachowana konsekwencją przy warunkach pomiarowych przy demo to te nagrania mówią moim zdaniem całkiem dużo - właśnie przez porównanie co słychać a czego nie. Oczywiście nie oczekuje, że odsłuc**jąc tego na innych słuchawkach będę miał pełny pogląd jak dane IEMy brzmią, ale czasem to więcej pokazuje niż oglądanie i porównywanie wykresów FR

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Heyka. Mam takie zapytanko.

Ogólnie te pady są cool?

https://www.aliexpress.com/item/33002788932.html?spm=a2g0o.cart.0.0.4e063c00YmocAa&mp=1

Sklep o niskobudżetowcach w chinach więc nie wiedziałem gdzie zapytać bo ogólnie nie ma chyba tematu jakie tipsy, pady do słuchawek.

Czy są inne lepsze pady z tej strony ? Widzę że te najbardziej schodzą.

Chcę je do  Edifier H850oraz do driverów które leżą i krzyczą kiedy z nich zrobię słuchawki.

Także trochę padów w zamówieniu.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, marco-polo napisał:

Ogólnie te pady są cool?

Jak weźmiesz te z żelem chłodzącym to pewnie tak 

 

Ja mam te pierwsze znaczy bez żelu i bardzo je lubię. Ale niech nie zwiedzie cię rysunek tkaniny. One są całkiem gładkie to własnie rysunek a nie struktura włókien :P Można się zdziwić. Bliżej im do cerat w brzmieniu niż weluru raczej. Są perforowane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie mi chodzi o te z cotton te szare. Co takstary planarne chyba mają podobne zapasowe pady? 

Ludzie poniżej je chwalą. Ogólnie to bass powinien być głębszy i dźwięk się poprawić.

Te żelowe to możliwe że odkształcenia mogą na nich pozostać albo mogą do budowy uszu się dopasować - nie wiem.

Potrzebuję rozmiar 105mm x 90 mm więc możecie podzielić się innymi linkami z fajnymi padami. 

@Perul niech król padów się wypowie :)

Edytowane przez marco-polo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, Birken napisał:

Jak weźmiesz te z żelem chłodzącym to pewnie tak 

 

Ja mam te pierwsze znaczy bez żelu i bardzo je lubię. Ale niech nie zwiedzie cię rysunek tkaniny. One są całkiem gładkie to własnie rysunek a nie struktura włókien :P Można się zdziwić. Bliżej im do cerat w brzmieniu niż weluru raczej. Są perforowane.

To tak wyglądają żelowe. Ogólnie ktoś napisał że po 5-10 minutach ma się wrażenie jakby to były normalne pady.

zel.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, marco-polo napisał:

@Perul niech ... się wypowie :)

 

10 godzin temu, marco-polo napisał:

Ogólnie to bass powinien być głębszy i dźwięk się poprawić.

Co do wygody, to są wygodniejsze nawet od welurów, nie grzeją tak w upalne dni. Wygodniejszych chyba nie spotkałem, co najwyżej równie wygodne.

Jeśli chodzi o dźwięk, to w H850 na pewno będzie dużo bardziej ostro, podejrzewam, że wręcz niesłuchalnie. Czy więcej basu to ciężko powiedzieć, bo widzę, że w H850 pady od spodu mają materiałowe wykończenie, więc jednak trochę ten bas pochłaniają. Tutaj z kolei są dziurki w skaju od wewnątrz. Jeśli nie zamierzasz bawić się w strojenie słuchawek pod pady, to wg mnie bardziej będą zwykłe welury pasować, choć w tym przypadku więcej basu raczej nie będzie, ale nie będzie też tak ostro.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, Perul napisał:

 

Co do wygody, to są wygodniejsze nawet od welurów, nie grzeją tak w upalne dni. Wygodniejszych chyba nie spotkałem, co najwyżej równie wygodne.

Jeśli chodzi o dźwięk, to w H850 na pewno będzie dużo bardziej ostro, podejrzewam, że wręcz niesłuchalnie. Czy więcej basu to ciężko powiedzieć, bo widzę, że w H850 pady od spodu mają materiałowe wykończenie, więc jednak trochę ten bas pochłaniają. Tutaj z kolei są dziurki w skaju od wewnątrz. Jeśli nie zamierzasz bawić się w strojenie słuchawek pod pady, to wg mnie bardziej będą zwykłe welury pasować, choć w tym przypadku więcej basu raczej nie będzie, ale nie będzie też tak ostro.

Mam na Edifier H850 z ekoskóry. Fotka niżej. Zastanawiałem się czy te szare nie wziąć i czy komfort lub dźwięk się zmieni na lepsze.

Te żelowe to jak długo będą trzymały?

Kiedyś wrzucałem w DIY drivery w kształcie jaja. 

hm5.png

5 godzin temu, marco-polo napisał:

Mam na Edifier H850 z ekoskóry. Fotka niżej. Zastanawiałem się czy te szare nie wziąć i czy komfort lub dźwięk się zmieni na lepsze.

Te żelowe to jak długo będą trzymały?

Kiedyś wrzucałem w DIY drivery w kształcie jaja. 

hm5.png

Te szare pady za materiałem mają takie coś.

 

hnbb.jpg

Doskonała ergonomia, przyjemne walory dźwiękowe. Jednak wystarczająco brzydko pachnie, potrzebujesz czasu na wentylację. !!! Ważny!!! Wewnątrz pod siatką znajduje się wygłuszająca pianka. do diabła z psem: scena się zwęża, dźwięk zostaje przerwany, a dźwięk odwrócony."

"...

Edytowane przez marco-polo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobry wieczór wszystkim ☺️ Przepraszam, że się wciskam w dyskusję i pewnie było to już wałkowane wiele razy... Jakie niedrogie kable polecacie, które wyciągną coś jeszcze ze słuchawek KZ Edx (wiem, że miedziane, ale czy 4,8,16 rdzeni ma takie znaczenie?), oraz do Kz Dq6 i Kz Zst pro x.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, AdrianoAlfonso napisał:

Dobry wieczór wszystkim ☺️ Przepraszam, że się wciskam w dyskusję i pewnie było to już wałkowane wiele razy... Jakie niedrogie kable polecacie, które wyciągną coś jeszcze ze słuchawek KZ Edx (wiem, że miedziane, ale czy 4,8,16 rdzeni ma takie znaczenie?), oraz do Kz Dq6 i Kz Zst pro x.

Tutaj fajnie opisał jeden gość z internetu różne kabelki z Edxami https://m.facebook.com/groups/2386473901653225/permalink/2639324676368145/?m_entstream_source=permalink

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tutaj fajnie opisał jeden gość z internetu różne kabelki z Edxami https://m.facebook.com/groups/2386473901653225/permalink/2639324676368145/?m_entstream_source=permalink
Polecam czarny kabelek od sklepu BQEYZ. Ja go miałem od Spring 1...

Wysłane z mojego CPH2069 przy użyciu Tapatalka

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Czy jest coś lepszego z chińczyków od Finał audio e2000 w podobnej bądź niższej cenie? Najlepiej żeby były tego typu co finale, ale mogą też być z kablem puszczanym tylko za uchem. Czy np Moondrop Spaceship dorównuje jakością dźwięku do tych finali? Chciałbym, żeby słuchawki grały w miarę równo, nie lubię bardzo mocnego basu i ostrej, kłującej góry

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach




...żeby słuchawki grały w miarę równo, nie lubię bardzo mocnego basu i ostrej, kłującej góry...


Nie miałem tych moondropów. Mam te finale. Od pewnego czasu słucham przez Blony 05s. Tu w zestawie z Ziszanem kablem Faaeala i gumkami ze sklepu BQEYZ. Ja polecam. Bas jest ok, góra piękna, szczegóły super. Cena w Twoim opisie. 0f937731679721e41594fc29ad3496ee.jpg

Wysłane z mojego CPH2069 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, janek patufka napisał:


 

 


Nie miałem tych moondropów. Mam te finale. Od pewnego czasu słucham przez Blony 05s. Tu w zestawie z Ziszanem kablem Faaeala i gumkami ze sklepu BQEYZ. Ja polecam. Bas jest ok, góra piękna, szczegóły super. Cena w Twoim opisie. 0f937731679721e41594fc29ad3496ee.jpg

Wysłane z mojego CPH2069 przy użyciu Tapatalka
 

 

Dziękuje za polecenie Blonów, ale po prostu mi się nie podobają. Zaznaczę tylko, że słuchawek będę używał z iPhone i dongla apple 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Jaclav napisał:

Chciałbym, żeby słuchawki grały w miarę równo, nie lubię bardzo mocnego basu i ostrej, kłującej góry

TFORCE Yuanli. Tylko nie wiem, jak sobie z nimi poradzi Twój dongle.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, Jaclav napisał:

Chętnie bym je kupił, ale nie ten budżet ;). Tak, jak pisałem, coś w cenie FA e2000 bądź mniej

A widzisz - wątki mi się po &^*(((&^%% ły - myślałem, że droższych piszę 🤣 Sorki. (Ale jakby co - słuchawki urzekające ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności