Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Tanie słuchawki z Chin


MrSheep

Rekomendowane odpowiedzi

Trochę zakupów zrobiłem na Ali i zawsze jak nie dotarł towar (4 przypadki na 134 zakupy) miałem zwrot wpłaconej kwoty 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, manuelvetro napisał:

⬆️:win:

Nie tylko audio :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ale to jest dla mnie dziwne. Wychodzi na to że ja mam braki w wiedzy na temat funkcjonowania ali. Skoro sprzedawca dostaje piniądz po potwierdzeniu otrzymania towaru a zakup jest objęty ochrona to na czym wałek polega?
Wałek polega na tym, że zanim Ali się zorientuje, że sklep jest fejkiem to trochę kasy na stronę sklepu zostanie przelane (tak mi się wydaje). Ali kupującemu zwróci kasę po jakimś czasie. Tracimy tutaj czas

Wysłane z mojego KING_KONG_3 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 godzin temu, Jaro54 napisał:

Trochę zakupów zrobiłem na Ali i zawsze jak nie dotarł towar (4 przypadki na 134 zakupy) miałem zwrot wpłaconej kwoty 

 

powiem więcej... miałem też kilka zwrotów $ jak doszedł :)

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 godzin temu, mykupyku napisał:

 

powiem więcej... miałem też kilka zwrotów $ jak doszedł :)

 

Przesyłki nierejestrowane :) Dobra rzecz.

Choć i tak w dalszym ciągu jest to sprawa uznaniowa.

 

Tak odbijając od cytatu. Bardzo bym prosił o nie kasowanie moich postów.

Nikogo nie urażają, prawa nie łamią a są w 100%$ prawdziwym odbiciem rzeczywistości.

To, że rzeczywistość skrzeczy nie moja wina :P

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 minut temu, miquet napisał:

 

Przesyłki nierejestrowane :) Dobra rzecz.

Choć i tak w dalszym ciągu jest to sprawa uznaniowa.

 

Tak odbijając od cytatu. Bardzo bym prosił o nie kasowanie moich postów.

Nikogo nie urażają, prawa nie łamią a są w 100%$ prawdziwym odbiciem rzeczywistości.

To, że rzeczywistość skrzeczy nie moja wina :P

 

Twoja wina. Zaśmiecasz wątek tematyczny.

To wątek: tanie słuchawki z Chin.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, chico99 napisał:

 

Twoja wina. Zaśmiecasz wątek tematyczny.

To wątek: tanie słuchawki z Chin.

 

Jeśli nie zauważyłeś wątek zdryfował w stronę "problemy z Allie" i tego co skośni odwalają.

 

Tak więc wybaczcie kochani, ale oficjalną linię partii swoim zwyczajem mam tam gdzie zwykle.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

KZ Zax - trochę więcej słów. Słucham na tipsach Ostry czerwonych i podłączam je pod dongle Apple. Vka, przestrzeń, duże granie. Niezła izolacja, dźwięki bardzo delikatnie wydostają się na zewnątrz. Bardzo energiczne granie, mega wciąga i daje dużo frajdy. Bardzo czułe na realizacje - czasem jest za ostro i jasno, za to, jak się trafi, to jest wulkan energii. Poniżej trochę konkretniej. Wszystko z Tidal HIFI.

 

Lady Gaga - Bad Romance

Potężny bas, acz bez wchodzenia na średnicę. Ta mogłaby być nieco cieplejsza, ale tak tyci. Wokal krok za basem. Góra bez ostrości, na swoim miejscu. W jednym czy dwóch miejscach bardzo delikatnie podkreślone 'sss'

 

2 Unlimited – No limits

Bas pompuje, góra fajnie cyka, bez ostrości, bardzo fajnie słychać poszczególne dźwięki, nic nie nachodzi na siebie. Wokal z przodu, acz nie jakoś intymnie, Fajne, energiczne granie

 

Aphex Twin – Ageispolis

Bas potężny, bardzo niski. Góra idzie wysoko, bardzo ładnie cyka, jest zaraz za basem. Fajne efekty stereofoniczne. Są kolorki

 

Billy Idol – White Wedding

Bas bardzo szczegółowo oddany, nie wychodzi przed szereg. Wokal tam, gdzie trzeba, acz jak dla mnie brakuje trochę dociążenia mu. Gitary odpowiednio ostre. Góra bardzo wyraźna, dla mnie za bardzo.

 

Mnie się podobają. Subiektywnie - do tysiąca zł żadne zamknięte, wokółuszne słuchawki nie zagrały mi tak fajnie. Obiektywnie - Listeny mają lepszą górę, ale tylko tyci tyci. Wszystkiego nie słuchałem, ale parę modeli miałem na testach i mogłem na spokojnie się z nimi zapoznać. 

Siadły mi te ZAXy i raczej zostaną ze mną na dłużej :)

 

Brodka – Granda

Bas ładnie prowadzi kawałek. Wokal nieco bardzo blisko, wydaje mi się, że jest bardzo ładnie oddany. Góra bardzo czytelna, ale nie wychodzi przed szereg. Acz w tym kawałku bardzo dobitnie słychać, że słuchawki grają Vką.

 

Daft Punk – Da Funk

Świetnie oddane efekty ulicy, bardzo przestrzennie. Góra cyka ładnie, wysoko, delikatnie ostrawo, ale na tyle, na ile trzeba. Basior tłucze, średnica trójwymiarowa. Słuchawki świetnie odnajdują się w takiej muzyce.

 

David Bowie – Cat People

Góra jasna, bardzo rozdzielcza, ale dla mnie za jasna. Tak samo wokal Bowiego, zbyt wysoki. Brak nieco wypełnienia na średnicy. Za to bas kompletny, na swoim miejscu, no może być dla niektórych osób trochę za dużo.

 

Dropkick Murphys – Do or Die

Szybko, ostro, efektownie. Nóżka tupie, wokal mógłby być nieco cieplejszy, ale jest ok. Gitary dobrze dociążone i ostre, Góra się nie gubi.

 

Electric Wizard – Weird Tales

Ciężkie, przesterowane gitary, potężny bas. Bardzo dobrze oddane. Wokal bardziej z tyłu, tak, jak go nagrano. Góra jest wysoko, jest odpowiednio ostra i rozdzielcza, nie gubi się, ale też jest nieco z tyłu.

 

Erykah Badu – On and On

Bas potężny. Wokal mógłby być cieplejszy i bardziej intymny, górę też wolę łagodniejszą w tym kawałku.

 

Gorillaz – Tomorrow Comes Today

Mocny, głęboki bas, fajna przestrzeń, wokal nieco zbyt jasny. Góra na równi z wokalem, jaśniejsza, ale nie ostra.

 

Infected Mushroom – The Gathering

O matko, ale to gra! Stopa super kopie, bas mocno pulsuje. Bardzo przestrzenne granie, góra bardzo szczegółowa. Znowu szybko i energicznie, mega wciągające granie.

 

Edytowane przez Play
  • Like 5
  • Thanks 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dostałem Blon 01, moje ostatnie tanie słuchawki z Chin. Więcej już nic nie kupuję, zacząłem od Błon i na nich kończę :P

 

Zero-jedynki całkiem niezłe, próbowali dopasować strojenie bliżej krzywej Harmana, chyba lubię je bardziej niż 03. Chyba od Arii i Starfield też, jeśli chodzi o strojenie - Blon 01 są zaskakująco blisko Moondropów, główna różnica na plus jest taka, że nie mają tego irytującego piku około 14 kHz. Niestety na minus jest nadmuchany bas wchodzący na średnicę, rejon 150 - 200 Hz za bardzo podbity, tutaj Aria czy Starfield są znacznie bardziej kulturalne. Ale za 70 zł, to nie ma się czego czepiać, rewelacyjnie dobre, jak za takie pieniądze.

 

Mój ranking tanich słuchawek z Chin:

1) Blon 01. Siedzą mi w uszach lepiej niż 03, mogę ich słuchać bez eq, ogólnie fajne są.

2) Kbear Neon z rezystorem 30 om. Równe i naturalne, ale niestety jest bardzo trudno znaleźć optymalne ułożenie w uchu.

3) Moondrop Quarks z eq piku ok 3 kHz. Bardzo relaksujące brzmienie i przyzwoite jak na tę cenę technikalia. Niestety wymagają użycia eq.

 

No i zostałem z takim śmietnikiem w szufladzie ;)

 

blon.jpg

 

  • Like 1
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 24.09.2021 o 13:28, meehooj napisał:

zamówiłem CCA NRA, zobaczymy co potrafią

dzis przyszły, musze powiedziec, ze brzmią bardzo dobrze. a jeszcze pobawie sie tipsami BGVP W01 jak dojdą

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

BL-MAX

174,35 zł 51%OFF | BLON BL-Max słuchawki 10mm Carbon + 6mm lekki Dual Dynamic Driver przewodowy słuchawki hi-fi słuchawki douszne Monitor blon max bl03
https://a.aliexpress.com/_uYHjnW

Wysłane z mojego CPH2069 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, janek patufka napisał:

BL-MAX

Jeszcze chyba nigdy nie wstrzymałem tak powietrza po zobaczeniu słuchawek :P

Miałem swoja taką ****oteorie że 2 dynamiki to powinno być świetne rozwiązanie. Zobaczymy co blon wymyśli ale podejrzewam że skończy się przewalonym basem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 7.10.2021 o 15:49, Kuba_622 napisał:

Dostałem Blon 01, moje ostatnie tanie słuchawki z Chin. Więcej już nic nie kupuję, zacząłem od Błon i na nich kończę :P

 

Zero-jedynki całkiem niezłe, próbowali dopasować strojenie bliżej krzywej Harmana, chyba lubię je bardziej niż 03. Chyba od Arii i Starfield też, jeśli chodzi o strojenie - Blon 01 są zaskakująco blisko Moondropów, główna różnica na plus jest taka, że nie mają tego irytującego piku około 14 kHz. Niestety na minus jest nadmuchany bas wchodzący na średnicę, rejon 150 - 200 Hz za bardzo podbity, tutaj Aria czy Starfield są znacznie bardziej kulturalne. Ale za 70 zł, to nie ma się czego czepiać, rewelacyjnie dobre, jak za takie pieniądze.

 

Mój ranking tanich słuchawek z Chin:

1) Blon 01. Siedzą mi w uszach lepiej niż 03, mogę ich słuchać bez eq, ogólnie fajne są.

2) Kbear Neon z rezystorem 30 om. Równe i naturalne, ale niestety jest bardzo trudno znaleźć optymalne ułożenie w uchu.

3) Moondrop Quarks z eq piku ok 3 kHz. Bardzo relaksujące brzmienie i przyzwoite jak na tę cenę technikalia. Niestety wymagają użycia eq.

 

No i zostałem z takim śmietnikiem w szufladzie ;)

 

blon.jpg

 

Chociaż ktoś jeszcze potwierdził że BLON-01 są ok. Mam je i nie narzekam. Ważne że nie jęczą górą i sykami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bad Guy pokazał wykres Blonów Max

Capture+_2021-10-10-12-31-23.png

Edit: Nawet wrzucił recenzję

 

Edytowane przez requal
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, requal napisał:

Bad Guy pokazał wykres Blonów Max

Capture+_2021-10-10-12-31-23.png

Edit: Nawet wrzucił recenzję

 

One wyglądają jakby były zainspirowane AirPodsami Max, co nie jest pozytywna opinia moim zdaniem

Demo z porównaniem Mele do Aria, Tea, Xenns up, MEST

 

Dan's Audio review (świetny kanał swoją drogą) wrzucił demo nagrania różnych kawałków odtwarzanych przez Tripowin Mele i konkurencję z różnych zakresów cenowych (od Moondropow Aria, Tanchjim O2 do UM MEST). Oczywiście jest to obarczone wielokrotnym błędem poznawczym, ale i tak daje pewien obraz jak dobre te Mele są (+ jak dobre są MEST i Mangird Tea...) za swoją cenę. Moje cały czas nie są nadane z AliExpress, ale myślę, że będą dobrym uzupełnieniem słuchawek fun DD do Audiosense T800.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności