Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Tanie słuchawki z Chin


MrSheep

Rekomendowane odpowiedzi

1 minutę temu, requal napisał:

Te różnice są zwykle mniejsze niż nam się wydaje. Zazwyczaj zacząłbym od prozaicznch: brak seala, nastawienie, różnica w głośności itd. 

Ale jak już mówiłem, po prostu nie zgadzam się :) to wszystko. Oczywiście zostane potem za to ukarany.  Bo B2 też wielu nie siadły patrząc na wczesną rotacę, więc czemu NRA mają mieć inaczej?

 

Pisałem to już wiele razy na tej stronie, że dla zwykłego człowieka który słucha muzyki a nie sprzętu, to darmowe Sony MH1C od telefonu czy coś w ten deseń są równie dobre jak każde drogie, audiofilskie słuchawki :)

 

Ale my tu się zajmujemy dzieleniem włosa na czworo... NRA, co by z nimi nie robić, łącznie z wymianą kabla (też mam taki Yinyoo, choć nie przepadam za używaniem anakond...) to nie dają takiej holograficznej sceny, separacji instrumentów czy detaliczności, jak droższe słuchawki. Już nie mówiąc o strojeniu, że jest to typowe chińskie V, brzmią po prostu nieprawidłowo w porównaniu do referencyjnego strojenia typu Etymotic.

Oczywiście kłócić się nie zamierzam, taka jest moja opinia po kilku dniach zabawy z nimi.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, Kuba_622 napisał:

 

Pisałem to już wiele razy na tej stronie, że dla zwykłego człowieka który słucha muzyki a nie sprzętu, to darmowe Sony MH1C od telefonu czy coś w ten deseń są równie dobre jak każde drogie, audiofilskie słuchawki :)

 

Ale my tu się zajmujemy dzieleniem włosa na czworo... NRA, co by z nimi nie robić, łącznie z wymianą kabla (też mam taki Yinyoo, choć nie przepadam za używaniem anakond...) to nie dają takiej holograficznej sceny, separacji instrumentów czy detaliczności, jak droższe słuchawki. Już nie mówiąc o strojeniu, że jest to typowe chińskie V, brzmią po prostu nieprawidłowo w porównaniu do referencyjnego strojenia typu Etymotic.

Oczywiście kłócić się nie zamierzam, taka jest moja opinia po kilku dniach zabawy z nimi.

 

Akurat  to aż tak z tymi Etami nie powojujesz imo.  Zobacz sobie wykresy. Natomiast może poprostu wolisz bardziej  rachityczne analiityczne brzmienie i do niego przywykłeś.  NRA w każdym razie ma bardzo ładny balans na wykresie wszystko w granicach 10db. 

https://pw.squig.link/?share=CCA_NRA,Etymotic_ER4XR_Foam

 

Tak, B2 są nieco głębsze, a zatem mają nieco lepszą holografię. Nie wiem jednak, czy nie brzmią bardziej sztucznie.. ostatecznie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, requal napisał:

Akurat  to aż tak z tymi Etami nie powojujesz imo.  Zobacz sobie wykresy. Natomiast może poprostu wolisz bardziej  rachityczne analiityczne brzmienie i do niego przywykłeś.  NRA w każdym razie ma bardzo ładny balans na wykresie wszystko w granicach 10db. 

https://pw.squig.link/?share=CCA_NRA,Etymotic_ER4XR_Foam

 

Tak, B2 są nieco głębsze, a zatem mają nieco lepszą holografię. Nie wiem jednak, czy nie brzmią bardziej sztucznie.. ostatecznie. 

 

Ten wykres ER4XR jest kompletnie błędny, pik przy prawidłowym włożeniu powinien być powyżej 16 kHz, nie w okolicach 8 kHz. Przy prawidłowym włożeniu mają perfekcyjnie gładką górę i są najbliższe ze wszystkich słuchawek jakie poznałem, do tego co słychać w studio z monitorów bliskiego pola.

 

Co do sceny w B2 czy innych droższych słuchawkach, zgadzam się, jest robiona trochę sztucznie, monitory w studio tak nie grają, co nie zmienia faktu, że to 3D jest bardzo efektowne i większość osób to lubi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko na monitorach scena nie jest priorytetem, pozostając w świecie słuchawkowym, to takie Ety są praktycznie pozbawione głębi. A prawidłowe oddanie sceny, to jeden z najtrudniejszych elementów strojenia, dlatego masa tańszych doków cierpi na brak głębi i/lub na rozdmuchanie na szerokość i pogłosy.

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 minuty temu, Inszy napisał:

Tylko na monitorach scena nie jest priorytetem, pozostając w świecie słuchawkowym, to takie Ety są praktycznie pozbawione głębi. A prawidłowe oddanie sceny, to jeden z najtrudniejszych elementów strojenia, dlatego masa tańszych doków cierpi na brak głębi i/lub na rozdmuchanie na szerokość i pogłosy.

 

W monitorach w studio masz bardzo precyzyjny centralny obraz, rozdmuchana, "holograficzna" scena to jest coś występującego w audiofilskich sprzętach i tak naprawdę w pomieszczeniach z gorszą akustyką, które dodają dużo od siebie :)

Co do sceny w słuchawkach, żadne nie grają jej prawidłowo, nikt nigdy w studio nie robi panoramowania na słuchawkach, bo zbyt przekłamują.

Ety są jednymi z lepszych, jeżeli chodzi o nagrania binauralne więc można powiedzieć, że one właśnie mają tę scenę poprawną, ale oczywiście nikt z nas na co dzień nie słucha nagrań binauralnych, a w "normalnie" nagranej muzyce to nie ma wątpliwości, że większość osób będzie woleć efektowną holografię jak w Arii czy B2 niż płaską jak w Etymotic.

Edytowane przez Kuba_622
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie do czego odnosisz scenę? Studio, gdzie nikt nie słucha muzyki? Klub? Filharmonia? Scena w plenerze? Bo o ile w monitorach ma być precyzyjnie, tak precyzja wcale nie jest równa naturalności.

 

Natomiast Ety są bardzo dalekie od poprawności sceny. To właściwie ich największa słabość, oczywiście nie licząc kontrowersyjnej wygody. Bo o ile na boki dobrze całość rozkładają, więc na binauralnych nagraniach przejście pomiędzy stronami jest jak najbardziej poprawne, to jeśli chodzi o głębię i wysokość, to jest słabizna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Inszy napisał:

GK12 są bardziej zbalansowane, mniej zaznaczają skraje i lekko ograniczono masywność dźwięków, dając więcej swobody. Do wesołego grania lepsze są GK10, GK12 do spokojniejszej elektroniki (ambienty itp.) czy muzyki akustycznej. W GK12 też trochę (naprawdę trochę) bardziej wyraziście zarysowano scenę, choć w obu modelach podoba mi się naturalność pod tym względem, bez sztucznego rozdmuchania.

GK10 to  Vka, ale ostatecznie brzmi dość gładko i  da się to lubić. 

Te GK12 są w ogóle tylko dla PL - Audeos?

Edytowane przez requal
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, Inszy napisał:

Pytanie do czego odnosisz scenę? Studio, gdzie nikt nie słucha muzyki? Klub? Filharmonia? Scena w plenerze? Bo o ile w monitorach ma być precyzyjnie, tak precyzja wcale nie jest równa naturalności.

 

Natomiast Ety są bardzo dalekie od poprawności sceny. To właściwie ich największa słabość, oczywiście nie licząc kontrowersyjnej wygody. Bo o ile na boki dobrze całość rozkładają, więc na binauralnych nagraniach przejście pomiędzy stronami jest jak najbardziej poprawne, to jeśli chodzi o głębię i wysokość, to jest słabizna.

 

No przecież napisałem, że odnoszę do monitorów bliskiego pola w studio. Akustyka z filharmonii czy jakiegokolwiek innego miejsca, to powinna być zapisana w nagraniu, a nie że słuchawki maja ją sztucznie dodawać od siebie :) Oczywiście wiele audiofilskich słuchawek tak robi, ale jak już padło, jest to sztuczny efekt, choć dla mnie przyjemny.

Etymotic w nagraniach binauralnych jak najbardziej mają głębię sceny, w zwykłych jest na ogól dość płasko, ale 99% muzyki nie zostało nagrane pod słuchawki. Oczywiście Ety to nie są słuchawki dla kogoś, kto szuka efektownej sceny :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

29 minut temu, requal napisał:

GK10 to  Vka, ale ostatecznie brzmi dość gładko i  da się to lubić. 

Te GK12 są w ogóle tylko dla PL - Audeos?

Tak, Audeos.

Szkoda, że nie ma możliwości wymiany kabla, ale zawsze taniej niż GK10, mimo że mają jeden driver więcej.

 

@Kuba_622to że muzyka nie została przygotowana na słuchawki, to znaczy, że słuchawki powinny jak najdoskonalej emulować naturalne środowisko, a nie walić wszystko płasko. Chyba że zakładamy, że nie mają przedstawiać muzyki, tylko nagranie, to wtedy tak.

I nie, w Etach nie jest "dość płasko", tylko "płasko jak cholera" ;) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 minuty temu, Inszy napisał:

@Kuba_622to że muzyka nie została przygotowana na słuchawki, to znaczy, że słuchawki powinny jak najdoskonalej emulować naturalne środowisko, a nie walić wszystko płasko. Chyba że zakładamy, że nie mają przedstawiać muzyki, tylko nagranie, to wtedy tak.

I nie, w Etach nie jest "dość płasko", tylko "płasko jak cholera" ;) 

 

Ale jak Ty to sobie wyobrażasz? Są słuchawki co "emulują" przestrzeń, choćby HD800 jako taki najoczywistszy przykład, tylko robią to na każdej płycie w ten sam sposób. To nie jest żadne emulowanie naturalnego środowiska, tylko to jest dodawanie od siebie sztucznego efektu przez słuchawki, za każdym razem tego samego, bo inaczej się nie da. I to się nie zmieni, aż do czasu aż kiedyś pojawią się jakieś bardzo zaawansowane DSP które jeszcze będą musiały być dostosowane do konkretnego odbiorcy i jego słuchu, wtedy słuchawki będą miały szansę grać jak głośniki. Na razie bardzo daleko do tego :)

 

Co do Etymotic, gdybym znał inne słuchawki, które grają tak wiernie, jednocześnie mają bardziej efektowną, trójwymiarową scenę i nie kosztują chorych pieniędzy, to bym je kupił, na razie takich nie znalazłem.

 

19 minut temu, all999 napisał:

@Kuba_622 Znasz wytwórnię Chesky Records?

 

Tak, oczywiście, ale jednak zdecydowana większość muzyki której słucham nie była nagrana przez nich.

Edytowane przez Kuba_622
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, Play napisał:

@requal przecież mh1c są bardzo fajne ;)

 

To chyba ja o nich pisałem, nie requal. I zgadzam się. Nawiasem mówiąc, to poza zbyt podbitym basem, to są bardzo bliskie krzywej, którą uzyskali w pomiarach Etymotic czy Harman, do której powinny się zbliżać słuchawki, jeżeli mają grać jak liniowe monitory w dobrym pomieszczeniu.

 

Tylko takie NRA o których była ta dyskusja, to mają się do tego nijak, bo one mają bardzo niespójne pasmo przenoszenia, pełne gór i dolin których nawet EQ nie da się naprawić, bo zależnie od kształtu kanału słuchowego czy głębokości włożenia te piki u każdego będą w nieco innym miejscu, więc oglądanie wykresów niewiele pomoże...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 minut temu, Kuba_622 napisał:

 

 

Tylko takie NRA o których była ta dyskusja, to mają się do tego nijak, bo one mają bardzo niespójne pasmo przenoszenia, pełne gór i dolin których nawet EQ nie da się naprawić, bo zależnie od kształtu kanału słuchowego czy głębokości włożenia te piki u każdego będą w nieco innym miejscu, więc oglądanie wykresów niewiele pomoże...

Rezonans w Etyszach też będzie wzrastał - zwłaszcza, że mają mocno wybitą wyższą średnicę i część osób tego nie toleruje. Zwłaszcza, że ich całkowicie nienaturalna aplikacja to potęguje. Nikt nie ma prostego jak strzała kanału. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

24 minuty temu, requal napisał:

Rezonans w Etyszach też będzie wzrastał - zwłaszcza, że mają mocno wybitą wyższą średnicę i część osób tego nie toleruje. Zwłaszcza, że ich całkowicie nienaturalna aplikacja to potęguje. Nikt nie ma prostego jak strzała kanału. 

 

Nie dokładnie rozumiem o co Ci chodzi. To co widzisz na tamtym wykresie, to jest rezonans, ale w sprzęcie pomiarowym :) Generalnie ER4XR przy głębokiej aplikacji wyglądają na pomiarach mniej więcej tak (i tak ja je słyszę):

 

ER4XR-1024x472.jpg

 

 

NRA mają po prostu bardzo niespójne pasmo z wieloma dziurami i pikami, zupełne przeciwieństwo bardzo równych Etymotic.

 

Co do wyższej średnicy, to ona musi być podbita, po prostu to są częstotliwości, które normalnie zostałyby podbite przez małżowinę uszną, co oczywiście nie ma miejsca w słuchawkach dokanałowych :) Słuchawki które nie mają tu podbicia nie zagrają naturalnie. Natomiast to jest odpowiednie podbicie wyższej średnicy dla przeciętnego ucha, czyli stosuje się wartość uśrednioną, a każdy ma trochę inny kształt i wielkość małżowiny, dlatego nie dla każdego to będzie optymalne podbicie. Etymotic stosuje wymienne filtry, które podbijają lub redukują wyższą średnice o 2 dB, to są pomiary na zielonych, jeżeli dla Ciebie podbicie jest za duże, spróbuj czerwonych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Kuba_622 napisał:

 

Ale jak Ty to sobie wyobrażasz? Są słuchawki co "emulują" przestrzeń, choćby HD800 jako taki najoczywistszy przykład, tylko robią to na każdej płycie w ten sam sposób. To nie jest żadne emulowanie naturalnego środowiska, tylko to jest dodawanie od siebie sztucznego efektu przez słuchawki, za każdym razem tego samego, bo inaczej się nie da.

I to jest właśnie to emulowanie przestrzeni. Owszem, inaczej się nie da, przy czym jest to znacznie bardziej naturalne niż pozbawione głębi Ety.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Inszy napisał:

I to jest właśnie to emulowanie przestrzeni. Owszem, inaczej się nie da, przy czym jest to znacznie bardziej naturalne niż pozbawione głębi Ety.

 

Nie wiem czy to jest naturalne, że każda płyta na HD800 brzmi jakby była nagrywana w hangarze, z drugiej strony każda płyta na np. K550 brzmi jak nagrywana w studio, nawet koncerty symfoniczne :) Dla mnie to nie jest naturalne, ale nie wymagam od 2 głośniczków na uchu żeby grały prawidłowo przestrzeń bo na razie to niemożliwe.

 

A Ety aż tak płasko dla mnie nie graja, na pewno mają lepszą głębię niż NRA, choć nie takie 3D jak B2.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

45 minut temu, Kuba_622 napisał:

 

Nie dokładnie rozumiem o co Ci chodzi. To co widzisz na tamtym wykresie, to jest rezonans, ale w sprzęcie pomiarowym :) Generalnie ER4XR przy głębokiej aplikacji wyglądają na pomiarach mniej więcej tak (i tak ja je słyszę):

 

ER4XR-1024x472.jpg

 

 

NRA mają po prostu bardzo niespójne pasmo z wieloma dziurami i pikami, zupełne przeciwieństwo bardzo równych Etymotic.

 

Co do wyższej średnicy, to ona musi być podbita, po prostu to są częstotliwości, które normalnie zostałyby podbite przez małżowinę uszną, co oczywiście nie ma miejsca w słuchawkach dokanałowych :) Słuchawki które nie mają tu podbicia nie zagrają naturalnie. Natomiast to jest odpowiednie podbicie wyższej średnicy dla przeciętnego ucha, czyli stosuje się wartość uśrednioną, a każdy ma trochę inny kształt i wielkość małżowiny, dlatego nie dla każdego to będzie optymalne podbicie. Etymotic stosuje wymienne filtry, które podbijają lub redukują wyższą średnice o 2 dB, to są pomiary na zielonych, jeżeli dla Ciebie podbicie jest za duże, spróbuj czerwonych.

Nawet to co pokazujesz u Crinacle,  zobacz poniżej jest szara linia, jego referencja *nieco się mijają. Nie chce mi się polemizować na temat Etyszy, bo sprzedałem je już dawno temu jako nie nadążające za rynkiem.. Są  to ogólnie dobre słuchawki, o ile jest się w stanie odnaleźć w wypłaszczonej prezentacji dźwięku i ogólnemu ich odchudzeniu = dół i wyższa  średnica. Nie ma możliwości żeby NRA były tak spłaszczone o wyższej średnicy nie wspomnę..

EOT z mojej strony. Pozdrawiam i "no offense"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, requal napisał:

Nawet to co pokazujesz u Crinacle,  zobacz poniżej jest szara linia, jego referencja *nieco się mijają. Nie chce mi się polemizować na temat Etyszy, bo sprzedałem je już dawno temu jako nie nadążające za rynkiem.. Są  to ogólnie dobre słuchawki, o ile jest się w stanie odnaleźć w wypłaszczonej prezentacji dźwięku i ogólnemu ich odchudzeniu = dół i wyższa  średnica. Nie ma możliwości żeby NRA były tak spłaszczone o wyższej średnicy nie wspomnę..

EOT z mojej strony. Pozdrawiam i "no offense"

 

Spoko, każdy ma swoją opinię i gust. Nie każdy lubi neutralny dźwięk.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

28 minut temu, Kuba_622 napisał:

 

Nie wiem czy to jest naturalne, że każda płyta na HD800 brzmi jakby była nagrywana w hangarze, z drugiej strony każda płyta na np. K550 brzmi jak nagrywana w studio, nawet koncerty symfoniczne :) Dla mnie to nie jest naturalne, ale nie wymagam od 2 głośniczków na uchu żeby grały prawidłowo przestrzeń bo na razie to niemożliwe.

 

A Ety aż tak płasko dla mnie nie graja, na pewno mają lepszą głębię niż NRA, choć nie takie 3D jak B2.

HD800, to nie są słuchawki do wszystkiego, wręcz przeciwnie. Nie oczekiwałbym po nich, że oddadzą klimat małego zadymionego klubu 😉

Ale to co mają grać, grają dobrze, czasami zjawiskowo.

A gdzie masz granie płaskie, w stylu Etów? Ja się z czymś takim nie spotkałem 🤷🏻

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, Kuba_622 napisał:

NRA ... jest to typowe chińskie V

Wiesz co, ja pod żadnym względem nie nazwałbym grania NRA jako V, ja je odbieram z grubsza tak jak jest to na tym wykresie porównawczym z Etami.

Ale w kontekście tego co napisałeś później

3 godziny temu, Kuba_622 napisał:

Tylko takie NRA o których była ta dyskusja, to mają się do tego nijak, bo one mają bardzo niespójne pasmo przenoszenia, pełne gór i dolin których nawet EQ nie da się naprawić, bo zależnie od kształtu kanału słuchowego czy głębokości włożenia te piki u każdego będą w nieco innym miejscu, więc oglądanie wykresów niewiele pomoże...

to jak najbardziej Ty możesz je jako V-kę odbierać.

 

Jeszcze jest kwestia innych parametrów (o których wcześniej już pisałem) takich jak:

- dobór gumek/pianek

- do czego podłączone

- stopień wygrzania

które bardziej wpływają na te słuchawki, niż większość dokanałowych z którymi miałem styczność.

 

Co ja bym mógł zarzucić tym słuchawkom, to zbyt mała ilość wysokich tonów, ale nie ich rozciągnięcie, bo tu jest całkiem OK - wszystko fajnie wybrzmiewa.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Inszy napisał:

HD800, to nie są słuchawki do wszystkiego, wręcz przeciwnie. Nie oczekiwałbym po nich, że oddadzą klimat małego zadymionego klubu 😉

Ale to co mają grać, grają dobrze, czasami zjawiskowo.

A gdzie masz granie płaskie, w stylu Etów? Ja się z czymś takim nie spotkałem 🤷🏻

 

Myślę, że słyszenie sceny w słuchawkach jest trochę na zasadzie wyobrażania jej sobie i u różnych ludzi działa to inaczej, ja słyszę całkiem fajną przestrzeń nawet z ER3XR czy HD600 o których ludzie mówią, że mają beznadziejną scenę. Z drugiej strony żadne, nawet HD800 mi nie grają tak jak głośniki, to po prostu inny świat.

 

@Perul Uważam, że są trochę za jasne w pewnych rejonach, ogólnie jaśniejsze od Arii, choć Aria ma duży pik na wyższym sopranie, czego w NRA nie ma. Generalnie na moje ucho, to jest dość blisko CCA CSN, czyli na wykresie powinny wyglądać mniej więcej tak:

freq n.jpg

 

Czyli dość typowe strojenie w tanich chińskich słuchawkach, w czasach mojej fascynacji Beyerdynamic powiedziałbym, że jest ok, ale od tego czasu miałem okazję posłuchać paru rzeczy (np. Geneleców za 40 tys. w studiu nagraniowym) i trochę mi się zmieniło spojrzenie na to jak słuchawki powinny grać.

 

Żeby nie było, że tak się uwziąłem na NRA które Wy tak lubicie, T90 czy DT1990 którymi kiedyś się tutaj podniecałem też bym pewnie teraz mocno skrytykował, zresztą jedne i drugie mają znacznie większy pik na sopranie niż NRA :) 

 

To tyle ode mnie, już chyba nie mam nic więcej do powiedzenia o NRA. I weźcie pod uwagę, że ja chciałem swoje sprzedać, czyli rozsądnie byłoby raczej przytakiwać, że tak, są wybitne, prawie jak Blessing 2 itp. :P Ale to nie jest to, co ja słyszę, więc opisałem szczerze co o nich myślę, może to był błąd? ;) 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, Kuba_622 napisał:

 

Myślę, że słyszenie sceny w słuchawkach jest trochę na zasadzie wyobrażania jej sobie i u różnych ludzi działa to inaczej, ja słyszę całkiem fajną przestrzeń nawet z ER3XR czy HD600 o których ludzie mówią, że mają beznadziejną scenę. Z drugiej strony żadne, nawet HD800 mi nie grają tak jak głośniki, to po prostu inny świat.

 

@Perul Uważam, że są trochę za jasne w pewnych rejonach, ogólnie jaśniejsze od Arii, choć Aria ma duży pik na wyższym sopranie, czego w NRA nie ma. Generalnie na moje ucho, to jest dość blisko CCA CSN, czyli na wykresie powinny wyglądać mniej więcej tak:

freq n.jpg

 

Czyli dość typowe strojenie w tanich chińskich słuchawkach, w czasach mojej fascynacji Beyerdynamic powiedziałbym, że jest ok, ale od tego czasu miałem okazję posłuchać paru rzeczy (np. Geneleców za 40 tys. w studiu nagraniowym) i trochę mi się zmieniło spojrzenie na to jak słuchawki powinny grać.

 

Żeby nie było, że tak się uwziąłem na NRA które Wy tak lubicie, T90 czy DT1990 którymi kiedyś się tutaj podniecałem też bym pewnie teraz mocno skrytykował, zresztą jedne i drugie mają znacznie większy pik na sopranie niż NRA :) 

 

To tyle ode mnie, już chyba nie mam nic więcej do powiedzenia o NRA. I weźcie pod uwagę, że ja chciałem swoje sprzedać, czyli rozsądnie byłoby raczej przytakiwać, że tak, są wybitne, prawie jak Blessing 2 itp. :P Ale to nie jest to, co ja słyszę, więc opisałem szczerze co o nich myślę, może to był błąd? ;) 

 

 

Wydaje mi się, że  w tych CSN np. górka na 8khz nie będzie odbierna jako dotkliwa, bo jest niżej niż górka na średnicy 1-3khz. Natomiast na wyższej średnicy 5khz czasem może być słyszalna, czasem nie, zależy, bo to nie jest najdotkliwszy punkt dla słuchu czyli 6khz. 

 

Ja nie muszę na razie nic sprzedawać. Ani tych droższych, ani tańszych. Niech leżą. Jak sprzedam to znowu wydam na kolejny sprzęt. Po co mi to hehe

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Yo. Jak chcecie coś o Zaxach, to podajcie kawałki, na jakich mam je sprawdzić, najlepiej, żeby były na tidalu. W skrócie - te wentyle sprawiają, że łapię się na tym, jakbym słuchał słuchawek zamkniętych wokółusznych - duży dźwięk z bardzo fajną przestrzenią. Góra imo nie ustępuje Focalom Listen Pro, no może tak tyci, tylko trzeba im dobrać odpowiednie tipsy, ewentualnie kabel. Ja słucham na czerwonych ostry. Ogólnie vka - szybko, fajna separacja i góra się nie zlewa, bas potrafi walnąć i wokale, zależnie od realizacji - na równi z basem i górą, czasem nieco z tyłu. Gitary gniotą, brzmią na nich super :) w weekend zrobię dokładniejszy opis z poszczególnymi kawałkami, które dobrze znam + kilka od was

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności