Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Tanie słuchawki z Chin


MrSheep

Rekomendowane odpowiedzi

14 godzin temu, chico99 napisał:

CCA NRA to wydatek 21$. ...Aż trudno uwierzyć jak teraz grają doki za kilka $.

 

No i jak się wstrzymać, endgejma włączyć po takich słowach... () no jak (). 

😷

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, Hustler napisał:

@Kuba_622 Czekam na wrażenia z użytkowania. Kabelek jakiś inny niż zwykle - przypomina trochę ten z TFZ Live 1.

 

Kabelek wydaje się całkiem niezły. Co do pierwszych wrażeń:

- Mnóstwo basu, niskiej jakości, dudniącego basu

- Łagodniejsze niż EDX, wyższa średnica aż tak nie wierci dziur w głowie

- Jak ktoś nie ma żadnych słuchawek a chce kupić coś co da się słuchać i nie jest niezwykle wymagający oraz ma na to tylko 60 zł, to EDX Pro nie są złym wyborem. Tylko ile osób na tej stronie spełnia te warunki? :D

 

Moondrop Quarks chyba lepsze, później zrobię jakieś porównanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jako, że wreszcie CCA NRA dopasowałem do swoich uszu to parę słów o nich.

Z racji, że mam wąskie kanały, to miałem duży problem z dobraniem gumek, ale i przy okazji przekonałem się jak zmienia się ich granie w zależności właśnie od gumek. Na początku znalazłem takie w kształcie “kulki z dziurką”, trzymały się nieźle przez pierwsze kilka minut, potem zaczęły wypadać. Dźwięk na nich był jasny, szczegółowy, trochę mało basu. Potem pożyczyłem gumki od Audeo, takie trochę wydłużone - fajnie w uchu się trzymały, ale bas znacznie osłabł, góra też trochę mniej agresywna. Następne były potrójne “choinki” z małym otworem, tutaj góra pasma była aż za mocno obcięta. Potem znalazłem trochę mniejsze “kulki” niż na początku i było już mniej agresywnie niż w tych pierwszych, w sumie tak równo, nic przed szereg nie wychodziło. Niestety też po jakimś czasie się rozszczelniają.
W końcu znalazłem (w innych słuchawkach, bo zapas się skończył) potrójne “choinki” ale te z większym otworem i te w reszcie pasują i pod względem ergonomii i dźwięku. No może lekki nadmiar niższych wysokich (6-8kHz), ale nie żeby były agresywne, bo w tym “elektrostacie” to raczej nie ma miejsca, tylko po prostu jestem przyzwyczajony do mniejszej ilości w słuchawkach które ostatnio słuchałem.
Na tych gumkach dźwięk bym określił jako równy, nie brakuje basu, ale i nie ma jego nadmiaru. Jest on dość szybki i precyzyjny, nie “leje” się. Średnie dość zaznaczone i szczegółowe, góra z dobrym wybrzmiewaniem, ale trochę jej dla mnie za dużo we wspomnianym wcześniej zakresie. Przy nich zmodowane DT6 mają łagodniejszą górę, bardziej wycofany środek no i sporo więcej basu.

Jeszcze jedna sprawa, te słuchawki zmieniają się nie tylko przy zmianie gumek, ale również zależnie od mocy do czego się podepnie. Do tej pory słuchałem ich na Huawei P30, ale dziś sprawdziłem je z Qudelix 5k i grały zdecydowanie bardziej basowo, a góry zaczęło mi brakować.
Dokładnie tak samo reagują na większą moc hybrydowe nauszne z “elektrostatem” M&J GL-1, podejrzewam, że to dlatego, że za “zwrotnicę” rozdzielającą sygnał na poszczególne głośniki robi tam jeden mały kondensator.

Tak więc @chico99 rozwiązaniem Twojego problemu z nadmiernym basem może być podpięcie ich do czegoś słabszego.

CCA_NRA.jpg

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Kuba_622 napisał:

 

Kabelek wydaje się całkiem niezły. Co do pierwszych wrażeń:

- Mnóstwo basu, niskiej jakości, dudniącego basu

- Łagodniejsze niż EDX, wyższa średnica aż tak nie wierci dziur w głowie

- Jak ktoś nie ma żadnych słuchawek a chce kupić coś co da się słuchać i nie jest niezwykle wymagający oraz ma na to tylko 60 zł, to EDX Pro nie są złym wyborem. Tylko ile osób na tej stronie spełnia te warunki? :D

 

Moondrop Quarks chyba lepsze, później zrobię jakieś porównanie.

Ostatnio przystopowałem z zakupami IEM-ów i ogólnie nowego sprzętu, żeby zredukować swoją kolekcję, a o tych EDX Pro myślałem w kontekście następcy TRN MT1 jaki słuchawek do biegania, ale raczej sobie odpuszczę.

 

@Perul Te choinki wyglądają dość agresywnie, to już chyba penetracja na poziomie Etymotic?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, Hustler napisał:

Ostatnio przystopowałem z zakupami IEM-ów i ogólnie nowego sprzętu, żeby zredukować swoją kolekcję, a o tych EDX Pro myślałem w kontekście następcy TRN MT1 jaki słuchawek do biegania, ale raczej sobie odpuszczę.

 

@Perul Te choinki wyglądają dość agresywnie, to już chyba penetracja na poziomie Etymotic?

 

Nie no co Ty, gdzie jak w Etymotic? Ety to mają cieniutkie tulejki, tego w uszach praktycznie nie czujesz. Natomiast włożyć sobie takie choinki ze słuchawkami o grubych tulejkach, to już coś dla twardzieli ;) Raz spróbowałem z DX120IE i więcej nie zamierzam, bo myślałem że mi kanały słuchowe rozsadzi.

 

Co do EDX Pro to wczoraj ich posłuchałem i z zaskoczeniem muszę powiedzieć, że mają dobrą średnicę. To pierwsze moje KZ w ogóle, na których wokale ładnie brzmią! Od TRN MT1 to jest pod tym względem o niebo lepiej. Gdyby nie przesadzony bas, to chyba bym sobie te EDX Pro zostawił. Mam nadzieję, że NRA też tak ładnie brzmią, bo to chyba ten sam przetwornik dynamiczny.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 godzin temu, Hustler napisał:

Perul Te choinki wyglądają dość agresywnie, to już chyba penetracja na poziomie Etymotic?

Miałem kiedyś Ety i rzeczywiście podobne, ale chyba w Etach ciut mniejsze. Ale tych, w przeciwieństwie do Et, nie wkladam na maksa ile wejdą, a tylko tyle by uszczelnić w kanale (mógłbym jeszcze ze 2mm wepchnąć). Dzięki temu nie są zbyt męczące i mogę w nich nawet godzinę wytrzymać. Mam też wrażenie, że wersja biała jest ciut miększa od czarnej, ale żeby to potwierdzić to najpierw muszę gdzieś czarne znaleźć ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 21.09.2021 o 20:36, chico99 napisał:

Spróbuj te nowe spinfity CP100.

 

Warto mieć i te i te. Zresztą to groszowe sprawy ...

GK10 mam wygrzane, NRA jeszcze nie. Jak się w CCA uspokoi bas, to imo będą sporo lepsze.

Ale już teraz całkiem przyjemnie ich się słucha.

Oj pozmieniało się sporo w temacie chińskich budżetowych doków ... Dawno już nie testowałem

niczego poniżej 50$. CCA NRA to wydatek 21$. Aż trudno uwierzyć jak teraz grają doki za kilka $.

Faktycznie wyglada na to, że CCA lepsze. Nieco mniej vkujace i lepsza dynamika. Z minusów to mają krótszy dół i zejście niskiego basu nie jest mocno zaznaczone. (Edit: nie no chyba się wygrzalo, bo lupniecie jest konkretne teraz)

Warto miec jedne i drugie. 👍 

 

Moje Nra grają z tipsami BGVP W2 i kablem KBEAR Rhyme. Góra jeszcze do wygrzania imo. 

 

Jeszcze jedno.. Strasznie wiatr przez nie daje się we znaki. Zdecydowanie pod kaptur na zewnątrz..

 

Edytowane przez requal
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, requal napisał:

Jeszcze jedno.. Strasznie wiatr przez nie daje się we znaki.

Jak wiatr to nie wiem, ale ogólnie słabo izolują jak na dokanałowe

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, Perul napisał:

Mam też wrażenie, że wersja biała jest ciut miększa od czarnej, ale żeby to potwierdzić to najpierw muszę gdzieś czarne znaleźć ;)

Też tak mam. Tłumaczę sobie tym, że biały silikon jest czystszy a czarny ma jakieś dodatki które go usztywniają.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

polećcie jakies słuchawki wyraznie lepsze od Senfer dt6 i Blon bl-03, dokanalowe
Moje typy: Ibasso IT01X, KZ ZAS, Blon 05s oraz Hidizs Seeds. Podałem od najdroższych do najtańszych.

Wysłane z mojego ANE-LX1 przy użyciu Tapatalka

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 minut temu, Jaro54 napisał:

DT 6 Pro 

Co mają lepszego? 

 

24 minuty temu, janek patufka napisał:

Moje typy: Ibasso IT01X, KZ ZAS, Blon 05s oraz Hidizs Seeds. Podałem od najdroższych do najtańszych.

Wysłane z mojego ANE-LX1 przy użyciu Tapatalka
 

Dzięki za typy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A tak jeszcze od siebie dodam nadmienię, że aktualnie na chwilę obecną teraz słucham przez Shozy 1.1 i kolorowy kabelek Xinhs i mnie się bardzo podoba....

Wysłane z mojego ANE-LX1 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, Perul napisał:

Jak wiatr to nie wiem, ale ogólnie słabo izolują jak na dokanałowe

Jak wyjdziesz to zobaczysz.. Chyba ta blaszka jest bardzo cienka. Może by pomyśleć jak je doizolować - sq też powinno się wtedy poprawić. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, Perul napisał:

Jak wiatr to nie wiem, ale ogólnie słabo izolują jak na dokanałowe

Jak wyjdziesz to zobaczysz.. Chyba ta blaszka jest bardzo cienka. Może by pomyśleć jak je doizolować - sq też powinno się wtedy poprawić. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, meehooj napisał:

Co mają lepszego?

Podobne brzmienie, ale dużo więcej detali, w sumie dźwięk na wyższym poziomie. Nie należy zrażać się pierwszymi wrażeniami bo tam jest piezoelektryk i niestety potrzebuje sporo wygrzewania by zagrać pełnią możliwości 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, meehooj napisał:

Co mają lepszego? 

Z tego co kojarzę w Pro jest dodatkowa armatura odpowiedzialna za wyższą średnicą. Jaro lubi "dopalony" ten fragment pasma, ja osobiście nie przepadam, więc się zastanów jakie masz preferencje.

Polecam za to zrobić mod w DT6, z tyłu masz 4 otwory układające się w kształcie "+", trzeba zakleić taśmą/plastrem 3-3,5 z tych otworów, wtedy trochę zmniejsza i dyscyplinuje się bas, i przybywa wyższej średnicy. 

 

A zauważalnie lepsze (wg mnie) od DT6 w fabrycznym strojeniu są; CCA NRA i wspomniane przez @janek patufka Shozy Form 1.1.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności