Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Tanie słuchawki z Chin


MrSheep

Rekomendowane odpowiedzi

3 godziny temu, Kuba_622 napisał:

 

QKZ VK4 nie polecam. Bas mają fajny, jak większość tych tanich chińczyków, poza tym to słabe słuchawki z ostrymi, nieprzyjemnymi sopranami. Bez EQ nie byłe w stanie ich słuchać.

Dla mnie VK4 są świetne i na pewno nie ostre. Dużo naturalniejsze granie niż EDX, MT1 czy inne tanie chińczyki. Jedynie jakość wykonania i wyposażenie są kiepskie, więc gdyby wypuścili tak zestrojone doki w lepszym opakowaniu to bym brał bez wahania. Już abstrahując od subiektywnego odbioru dźwięku i preferencji to podobno mają olbrzymi rozrzut jakościowy - widziałem gdzieś wykresy bodajże 3 sztuk i każda grała inaczej. :D

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, neonlight napisał:

Mowa była o porządnych, nie o czajna szumograjach, w ilości niezliczonej przetworników. 😆

A słuchałeś te Senfery? Chyba nie bo nie napisałbyś tego co napisałeś 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Kuba_622 napisał:

 

Ja po roku poszukiwań się poddałem :D Co prawda da się kupić za 100 zł słuchawki które nie grają tragicznie, zwłaszcza jak ktoś się nie boi EQ, ale za 100 dolców, to się da już kupić takie, które grają wybitnie, więc lepiej dołożyć :)

 

Ja nie nam rozeznania, ale sobie tak kombinuje, że skoro sony jeśli trafi się na orginały mogą zagrać fajnie, czysto, a mi w sumie najtańsze możliwe polacane doki w formie edx i mt1 grają już całkiem spoko to do tych 100zł można już chyba coś jeszcze lepszego ustrzelić. Za te 100 dolców już musiałyby grać wybitnie abym sobie je mógł uzasadnić. :P Swoją drogą jeśli masz jakiś model na myśli to podaj to obczaje. :D

 

4 godziny temu, neonlight napisał:

Mowa była o porządnych, nie o czajna szumograjach, w ilości niezliczonej przetworników. 😆

nawet kiedyś tanie doki tak 100-200zł potrafiły zagrać lepiej od takich nausznych za też 100-200zł. Obecnie tego wybór jest gigantycznie większy, a mi doki za 20zł grają już właśnie jak te kiedyś za 100-200zł. Tak więc to chyba zależy jakie kto ma standardy. ;) Ja nie planuje w tym segmencie upgrade'ów, ale jakieś perełki może tam gdzieś leżą i czekają. ;)

Edytowane przez MrBrainwash
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

19 minut temu, Jot R napisał:

ktoś trafił na opis?

 

Tylko chyba producenta wiec równie dobrze może ich nie być (opisów znaczy)

Jeśli okażą się to być rzeczywiście takie Larki tylko równiejsze, bardziej szczegółowe i o większej scenie to sam być prawdopodobnie zakupię. 

 

Edytowane przez Birken
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, MrBrainwash napisał:

 

Ludzie z tego wątku:

image.png

 

 


Tanya
Blon BL-03

mic-drop.gif

 

2 godziny temu, piecho napisał:

To wychodzi na to, ze lepiej brac nowy kabel do KZ ZSN Pro niz nos nowego? : D 

Ewentualnie powinienem dolozyc do Blon 03 lub 05?

Do Blonów będziesz i tak potrzebować nowego kabla, ten dołączony jest do d*py.

6 godzin temu, Jaro54 napisał:

A słuchałeś te Senfery? Chyba nie bo nie napisałbyś tego co napisałeś 

Przecież jeśli nie kosztują pierdyliarda cebulionów to muszą być do kitu. Acha - nie zapomnijmy, że muszą też być markowe, np JBL ;)

Edytowane przez docentore
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tanya

przy Blonach BL03 musisz  mieć świadomość, że maja krótkie tulejki i osoby o głębszych uszach mają problem z ergonomią. Trzeba szukać dłuższych tipsów, ja np używam z Pioneer SE-CX8 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na którym amazonie szukasz?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za stówkę można kupić Hidizs Seeds i naprawdę nie żałować. Jestem pod wrażeniem. Grają u mnie od miesiąca i nie potrafię im nic zarzucić. Świetnie leżą, również podczas leżenia... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Blon BL-03 to bardzo popularne i poważane słuchawki. Często stanowią odnośnik i dźwiękowe porównanie. Ja sam nigdy nie miałem. Nie było wyjścia trzeba było w końcu zakupić 😜 4 dzień u mnie.

Zawsze uważałem że wygląd mają kiepski ale po wzięciu do ręki zmiana o 180 stopni. Te metalowe kopułki są piękne w swej prostocie 😍

Wcale się nie dziwię że zostały tak polubione bo grają wszystko dobrze i mają dużo basu co ludzie lubią i dla wielu mogą być słuchawkami jedynymi. Ja żadnych ostrości ni braków w górze nie stwierdziłem. Natomiast tego basu dla mnie jest za dużo 😩 Mam z tym problem od jakiegoś czasu. Chyba rozumiem co ludzie słyszą w nich tak przyciągającego - spójność sceny i pasm których brakuje często dokom z wieloma przetwornikami. Scena? Piszą że głównie na szerokość grają ale ja tak tego nie słyszę, głębia jest całkiem przyzwoita. Z wygodą trochę bieda u mnie moment dochodzi do rozszczelnienia 😞 I chyba nie będę z tym kombinował bo z basem nic nie zdziałam a nie wniosły mi dźwiękowo jakiejś rewolucji bo dobrze grające i do tego podobnie doki już mam. Choć jakby nie ten bas i wygoda to bym się zastanowił czy nie zostawić jako jedynych.

 

8 minut temu, janek patufka napisał:

Świetnie leżą, również podczas leżenia... 

 

:P

 

Porównał byś do BL03?

 

 

 

Edytowane przez Birken
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, Hustler napisał:

Dla mnie VK4 są świetne i na pewno nie ostre. Dużo naturalniejsze granie niż EDX, MT1 czy inne tanie chińczyki. Jedynie jakość wykonania i wyposażenie są kiepskie, więc gdyby wypuścili tak zestrojone doki w lepszym opakowaniu to bym brał bez wahania. Już abstrahując od subiektywnego odbioru dźwięku i preferencji to podobno mają olbrzymi rozrzut jakościowy - widziałem gdzieś wykresy bodajże 3 sztuk i każda grała inaczej. :D

 

Dla mnie są ostre. Słuchawki z pikiem na sopranie na 10dB to raczej nie grają gładko ;) Poza tym są bardzo bliskie krzywej Harman IE, która nie do końca pokrywa się z tym, co ja odbieram za neutralne, ale ok, na pewno to lepsze niż wesołe szlaczki od KZ czy Fiio. Ja musiałem używać EQ i ściszać 8 kHz o jakieś 6 dB, żeby brzmiały akceptowalnie, mimo prób z wieloma różnymi gumkami tylko z EQ udawało mi się pozbyć tego piku.

Po użyciu EQ, to owszem, strojenie jest niezłe.Ale pozostaje jeszcze problem niskiej rozdzielczości. Po prostu użyty w nich przetwornik wydaje się kiepskiej jakości i tego się nie przeskoczy.

Więc świetnymi to bym ich na pewno nie nazwał.

A EDX i MT1 to są tragiczne słuchawki pod względem strojenia więc to żadna niespodzianka, że VK4 są od nich lepsze :)

 

qkz.png

 

10 godzin temu, bob2000 napisał:

To ciekawe jak grają takie za 1500+ zielonych 🙃

 

Pewnie lepiej niż muzyka na żywo ;)

Nie wiem, nie kupuję tak drogich słuchawek. Ale znając świat audio, to cena jest raczej słabo powiązana z jakością.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 minut temu, piecho napisał:

Hiszpanski, tutaj siedze i mam karte podarunkowa to myslalem, ze bedzie dobra okazaj zeby uzyc : ) 

Blon BL03 za 15,99 euro

bardzo wygodne i nieźle brzmiące Tenmark Pro 29euro

lub bardzo fajne TWSy za 54 euro

Edytowane przez Jaro54
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, Jaro54 napisał:

A słuchałeś te Senfery? Chyba nie bo nie napisałbyś tego co napisałeś 

Nie słuchałem, moja "przygoda" z tanimi dokami skończyła się na KZ ZS6, które były bardzo chwalone, a dla mnie grały bardzo słabo i wolałem słuchać choćby na Monkach, czy jak to tam te pchły się nazywają. ;)

 

Skoro doki za kilka tysi gorzej mi grają, niż pełnowymiarowe za kilka stów, to tym bardziej no-name chińczyk raczej nie zagra na podobnym poziomie.

7 godzin temu, MrBrainwash napisał:

..nawet kiedyś tanie doki tak 100-200zł potrafiły zagrać lepiej od takich nausznych za też 100-200zł. Obecnie tego wybór jest gigantycznie większy, a mi doki za 20zł grają już właśnie jak te kiedyś za 100-200zł. 

Tak, tylko mowa była o Sennheiser'ach używanych, które jako nowe kosztowały nie stówę, a ~300zł. Można się przyczepić do mocno podbitego basu, ale jest kilka innych modeli, na które był wielki hajp, a też nie szczędziły niskich tonów, np. HD380, czy posiadane przeze mnie obecnie Fidelio X1. To, że komuś nie przypasowała sygnatura, wcale nie znaczy, że są od razu nie warte zakupu. Dzisiaj same pady kupimy za 100zł, a tu jednak mamy firmowe słuchawki i to w niezłym stanie.

 

Jestem ciekaw, jak te dzisiejsze hajpowane doki tj. Tanya i Blon BL03, mają się do Koss KSC75, czy też oferują taką otwartość, czystość brzmienia, półka cenowa podobna? :) 

 

@MrBrainwash które to doki za 20zł potrafią zagrać, jak te kiedyś za 100-200zł? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Kuba_622 napisał:

 

Dla mnie są ostre. Słuchawki z pikiem na sopranie na 10dB to raczej nie grają gładko ;) Poza tym są bardzo bliskie krzywej Harman IE, która nie do końca pokrywa się z tym, co ja odbieram za neutralne, ale ok, na pewno to lepsze niż wesołe szlaczki od KZ czy Fiio. Ja musiałem używać EQ i ściszać 8 kHz o jakieś 6 dB, żeby brzmiały akceptowalnie, mimo prób z wieloma różnymi gumkami tylko z EQ udawało mi się pozbyć tego piku.

Po użyciu EQ, to owszem, strojenie jest niezłe.Ale pozostaje jeszcze problem niskiej rozdzielczości. Po prostu użyty w nich przetwornik wydaje się kiepskiej jakości i tego się nie przeskoczy.

Więc świetnymi to bym ich na pewno nie nazwał.

A EDX i MT1 to są tragiczne słuchawki pod względem strojenia więc to żadna niespodzianka, że VK4 są od nich lepsze :)

 

qkz.png

Górki, doliny i podbicia na górze to są obecne w większości słuchawek na rynku i to nie tylko chińskich. Ja VK4 nie odbieram jako neutralne, bo takiego grania nie lubię. EDX i MT1 są zestrojone jak są, ale w swojej cenie i tak wypadają lepiej niż niejedne dużo droższe słuchawki. Warto pokombinować z gąbeczkami od pchełek, bo ładnie potrafią utemperować górę.

 

 

@neonlight KZ ZS6 to były chyba pierwsze typowe chińczyki, których słuchałem i pierwsze wrażenie było fatalne - napompowany midbas i krew z uszu. Nie dość, że cięły uszy sopranami to jeszcze te ostre krawędzie.

 

Doki i pełnowymiarowe słuchawki to jednak trochę inna bajka, więc ciężko porównać je do siebie. Myślę, że trzeba po prostu lubić taki typ słuchawek, a wiele osób IEM-ów nie trawi.

 

KOSS KSC75 to dalej klasowe granie - mam od nastu lat i chętnie z nich korzystam, a już szczególnie w te upały. Porównać je z Blonami czy tymi Tanya (chyba podobne brzmienie) też ciężko, bo mają inną konstrukcję i odmienne strojenie. Mogę tylko napisać, że lubię zarówno KSC75 jak i BL-03. ;)

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności