Skocz do zawartości

Tanie słuchawki z Chin


MrSheep

Rekomendowane odpowiedzi

4 godziny temu, marco-polo napisał:

Yincrow x6 nie mogą być fatalne same 5stars widziałem na ali. Od Vido różnią się kabelkiem lepszy w Yincrow.

Yincrow X6 są zajezusiste.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nowe BLON-y są już dostępne, a w zasadzie były przez kilka godzin. Nie wiem czy to pomyłka, bo miały być dostępne 15 czerwca. Kosztowały 88$, więc niemało.

https://hifigo.com/blogs/news/blon-bl-a8-prometheus-latest-single-dd-iems-available-now

 

Tu z kolei macie ciekawą i prostą modyfikację popartą pomiarami. Jest ona przeznaczona dla osób, które chcą nieco przygasić przełom średnicy i góry oraz zniwelować same soprany. Na wykresach są m.in. KZ DQ6 i ostatnio mocno hajpowane Tanchjim Hana.

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Hustler napisał:

Tu z kolei macie ciekawą i prostą modyfikację popartą pomiarami. Jest ona przeznaczona dla osób, które chcą nieco przygasić przełom średnicy i góry oraz zniwelować same soprany. Na wykresach są m.in. KZ DQ6 i ostatnio mocno hajpowane Tanchjim Hana.

próbowałem takich rzeczy sam. Owszem trochę przygaszało ale i bas robił się jakiś rozmyty źródła również. Najlepsze ale wciąż kiepskie efekty i brak ryzyka pozostania w uchu dawał naciągnięty na tulejkę kawałek torebki z herbaty i na to tips 😊 Chyba że to akurat tylko moje słuchawki tak reagowały 😞  Może za mało prób i inna pianka dałaby lepsze efekty...

Chętnie poczytam co u was.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Hustler napisał:

Tu z kolei macie ciekawą i prostą modyfikację popartą pomiarami. Jest ona przeznaczona dla osób, które chcą nieco przygasić przełom średnicy i góry oraz zniwelować same soprany.

Ponad 5 minut filmu, żeby pokazać, włożenie gąbki do tulejki :blink:???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zamiast wpychać gąbkę można też po prostu kupić słuchawki, które nie mają jakiś dziwnych pików i podbić :) Tak, wiem, że to się może wydawać zbyt prosta i za mało okrężna droga do celu dla prawdziwego audiofila ;)

Niestety większość tych tanich chińskich słuchawek (droższych zresztą też) jest strojona pod gusta Azjatów słuchających k-popu :) Moim zdaniem lepiej kupić jakieś bardziej referencyjne, bliższe neutralności słuchawki.

 

Co do Błonów, to te 03 wyróżniały się tym, że były tanie i nie kaleczyły uszu. W przedziale około 100 dolców, to już będą miały konkretną konkurencję. Choć pewnie wiele osób je kupi ze względu na dziwaczny dizajn.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, Birken napisał:

próbowałem takich rzeczy sam. Owszem trochę przygaszało ale i bas robił się jakiś rozmyty źródła również. Najlepsze ale wciąż kiepskie efekty i brak ryzyka pozostania w uchu dawał naciągnięty na tulejkę kawałek torebki z herbaty i na to tips 😊 Chyba że to akurat tylko moje słuchawki tak reagowały 😞  Może za mało prób i inna pianka dałaby lepsze efekty...

Chętnie poczytam co u was.

Pianka robi ten "analogowy tembr". Sony stosuje w słuchawkach, filty Knowles np. stosowane do armatur to chyba też pianka o różnej gęstości. 

Torebki brzmią fajnie, tylko ciężko to nasadzić. Czasem dobry efekt daje zwężenie średnicy tulejki i tutaj nie ma tego rozmycia. 

 

 

Ciężko o normalnie zestrojone doki. Większość ma coś narąbane. W sumie to biorąc pod uwagę tę kwestię to dziw bierze, że ludzie tak ochoczo kupują jedne za drugimi..

Musi być w tym szeleszczeniu cykaniu piszczeniu i trzaskaniu jakaś ukryta przyjemność, satysfakcja.. hehe

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, ryankgb napisał:

 

oraz rozpakowywanie :D

I ten dreszczyk emocji, kiedy niecierpliwie rozrywasz opakowanie, a przy okazji modlisz się, żeby piękniejsza połówka nie zajrzała wtedy do pokoju :D

  • Like 1
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

42 minuty temu, Nazar70 napisał:

I ten dreszczyk emocji, kiedy niecierpliwie rozrywasz opakowanie, a przy okazji modlisz się, żeby piękniejsza połówka nie zajrzała wtedy do pokoju :D

 

Dlatego moje paczki z Ali przekierowałem do pracy ;)

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, Kuba_622 napisał:

Zamiast wpychać gąbkę można też po prostu kupić słuchawki, które nie mają jakiś dziwnych pików i podbić :) Tak, wiem, że to się może wydawać zbyt prosta i za mało okrężna droga do celu dla prawdziwego audiofila ;)

Niestety większość tych tanich chińskich słuchawek (droższych zresztą też) jest strojona pod gusta Azjatów słuchających k-popu :) Moim zdaniem lepiej kupić jakieś bardziej referencyjne, bliższe neutralności słuchawki.

 

Co do Błonów, to te 03 wyróżniały się tym, że były tanie i nie kaleczyły uszu. W przedziale około 100 dolców, to już będą miały konkretną konkurencję. Choć pewnie wiele osób je kupi ze względu na dziwaczny dizajn.

Dobrze idąc Twoim rozumowaniem jeżeli Azjatyckie pod K-POP i dlatego tak je słyszymy i odbieramy to strojenie. 

Więc Twoim zdaniem które polecasz słuchawki które grają inaczej i są inaczej strojone i pochodzi ich produkcja z innego kraju niż z Republiki Ludowej Chin?

Sennheisery to chyba niemieckie to będzie strojenie pod ich folklor niemieckich szlagierów?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, ryankgb napisał:

No i o dostawanie paczek oraz rozpakowywanie :D

 

Lubię też te intymne smsy: "Dziś doręczymy Twoją paczkę 005590000883763636545536367".. lub

"Paczka czeka w paczkomacie...". ..🙄  

  • Haha 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

40 minut temu, marco-polo napisał:

Dobrze idąc Twoim rozumowaniem jeżeli Azjatyckie pod K-POP i dlatego tak je słyszymy i odbieramy to strojenie. 

Więc Twoim zdaniem które polecasz słuchawki które grają inaczej i są inaczej strojone i pochodzi ich produkcja z innego kraju niż z Republiki Ludowej Chin?

Sennheisery to chyba niemieckie to będzie strojenie pod ich folklor niemieckich szlagierów?

 

Pierwszy przykład, który przyszedł mi do głowy - Audeo na szarych filtrach. Słuchawki jasne, ale zestrojone tak, że słucha się ich z przyjemnością. Nawet mała ilość basu nie powoduje, że ma się ochotę wyrzucić te słuchawki przez okno. Z kolei Chińczycy, nawet w drogich modelach, dalej mają ten "chiński sznyt" w brzmieniu i często rozdmuchany bas nie jest w stanie tego ukryć. Nie mówiąc już o tańszych propozycjach. 😉 I od razu zaznaczę, że lubię sprzęt z Chin, bo ma dobry stosunek cena/jakość, nie hejtuję go z przekonania o wyższości produktów zachodnich. 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i Panowie wszystko jasne, kupujemy nowe słuchawki bo lubimy kupować :) Tanie chińskie mają przynajmniej tę zaletę, że są tanie :)

45 minut temu, marco-polo napisał:

Dobrze idąc Twoim rozumowaniem jeżeli Azjatyckie pod K-POP i dlatego tak je słyszymy i odbieramy to strojenie. 

Więc Twoim zdaniem które polecasz słuchawki które grają inaczej i są inaczej strojone i pochodzi ich produkcja z innego kraju niż z Republiki Ludowej Chin?

Sennheisery to chyba niemieckie to będzie strojenie pod ich folklor niemieckich szlagierów?

 

 

Chcesz słuchawek które grają dźwiękiem zbliżonym do tego jak grają monitory studyjne w zaadaptowanym akustycznie pomieszczenia? To np. Ety ER4, ER3, pewnie też ER2 ale nie słyszałem, Moondrop Blessing 2, niezłych jest też kilka modeli Shure, np. SE425. Sony IER-M7 są bardzo dobre, z podbitym basem ale góra pasma brzmi równo i naturalnie.

 

Na pewno jest też wiele innych wartych polecenia, wymieniłem te, które miałem okazję posłuchać. I raczej nie jest to przypadek, że większość tych słuchawek jest przeznaczonych dla profesjonalistów, muzyków, realizatorów dźwięku, a sprzęt typowo konsumencki, to gra bardzo często dziwacznie, żeby wywołać krótkotrwały efekt wow... różne piki na sopranie i inne dziwne zabiegi (jak to robi choćby Fiio czy z tańszych KZ). I nie piszę tego, żeby skrytykować czyjeś zabawki, sam kupiłem 5 czy 6 modeli Fiio, tak samo KZ. Ale po paru dniach efekt wow zawsze u mnie przechodził i zaczynałem dostrzegać, jak sztuczny i "zrobiony" jest w nich dźwięk. I raczej nie tylko ja tak mam, biorąc pod uwagę jak szybko takie słuchawki lądują w komisie czy na Allegro :)

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@marco-polo Spróbuj HZSound Heart Mirror. Poza świetnym wykonaniem i solidnym wyposażeniem otrzymujesz dość neutralne, a zarazem naturalne granie (dla niektórych może wpadające w chłód) ze sporą ilością detali podanych w przystępny sposób. Do tego szybki, żwawy basik, którego mi w sumie nie brakuje, a patrząc na inne moje słuchawki raczej powinno. Całość jest jeszcze okraszona pewną dozą muzykalności. Świetna opcja do muzyki instrumentalnej, wokalnej, klasyki, rocka.

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności