Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Tanie słuchawki z Chin


MrSheep

Rekomendowane odpowiedzi

Zapłacone ponad 4$, 12 dni czekania i w paczkomacie pojawiły się TRN MT1. Dobre są i śmiało mogą konkurować z KZ EDX. Wyposażenie mają takie same tj. słuchawki, 3 pary tipsów, kabelek, a całość w identycznym pudełeczku. TRN daje bonus w postaci zaślepki na wtyczkę minijack. Startipsy bardzo lubię, ale te silikony TRN również są naprawdę dobre - kwestia gustu. Przewody podobne - ten od TRN jest ciut cieńszy i wyraźnie elastyczniejszy. Zauszniki są dla mnie gorzej wyprofilowane w MT1, ale przynajmniej rozgałęźnik na przewodzie jest w normalnym miejscu, a nie na brzuchu jak w EDX. Obudowy mają identyczny kształt z tą różnicą, że TRN mają metalowe dysze, które są dłuższe. Brzmieniowo MT1 mają mniej basu (głównie midbassu), jest on nieco żwawszy i nie mają tej irytującej górki w wyższej średnicy i sopranach. Ogólnie brzmią naturalniej i przy dłuższych odsłuchach powinny być mniej męczące. TRN mnie bardzo pozytywnie zaskoczyło. Jeszcze jako ciekawostkę dodam, że MT1 mają takie samo opakowanie i wyposażenie jak TRN VX za 55$, które nie tak dawno temu kosztowały bodajże 75$.

trn.jpg

  • Like 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Grow napisał:

Czy wszystkie KZ mają tą męczącą zapiaszczoną średnicę i świdrującą górę? EDX, ZS5, ZS6 mnie rozczarowały...

 

W tych wyższych modelach typu ZS10 Pro, ZSX jest lepiej, ale nadal daleko od neutralności. Lepiej dołożyć trochę pieniędzy i kupić coś lepszego. KZ to się kupuje bo tanie i mają dobry bas :) Do niektórych gatunków muzyki to wystarcza jak i w niektórych okolicznościach (np. niezobowiązujące odsłuchiwanie muzyki podczas biegania :)), ale do "krytycznych odsłuchów" lepiej brać coś lepszego :)

 

Oczywiście wszystkich KZ nie słyszałem, mówię o tych 8 czy 10 modelach, które miałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tanya wpadła w odwiedziny i zostanie na stałe.

FykOzLpkzLFu_H6fEusAmVfyYRhETTgWb_WOv3mx

 

Panowie powiem Wam tyle - bierzcie póki hajp nie jest rozkręcony, warto. Fajne lekko ocieplone, ale nie za bardzo brzmienie.

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 minut temu, docentore napisał:

Tanya wpadła w odwiedziny i zostanie na stałe.

FykOzLpkzLFu_H6fEusAmVfyYRhETTgWb_WOv3mx

 

Panowie powiem Wam tyle - bierzcie póki hajp nie jest rozkręcony, warto. Fajne lekko ocieplone, ale nie za bardzo brzmienie.

 

A jak się mają do Blon BL01 czy KZ EDX?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 godzin temu, Hustler napisał:

Zapłacone ponad 4$, 12 dni czekania i w paczkomacie pojawiły się TRN MT1. Dobre są i śmiało mogą konkurować z KZ EDX. Wyposażenie mają takie same tj. słuchawki, 3 pary tipsów, kabelek, a całość w identycznym pudełeczku. TRN daje bonus w postaci zaślepki na wtyczkę minijack. Startipsy bardzo lubię, ale te silikony TRN również są naprawdę dobre - kwestia gustu. Przewody podobne - ten od TRN jest ciut cieńszy i wyraźnie elastyczniejszy. Zauszniki są dla mnie gorzej wyprofilowane w MT1, ale przynajmniej rozgałęźnik na przewodzie jest w normalnym miejscu, a nie na brzuchu jak w EDX. Obudowy mają identyczny kształt z tą różnicą, że TRN mają metalowe dysze, które są dłuższe. Brzmieniowo MT1 mają mniej basu (głównie midbassu), jest on nieco żwawszy i nie mają tej irytującej górki w wyższej średnicy i sopranach. Ogólnie brzmią naturalniej i przy dłuższych odsłuchach powinny być mniej męczące. TRN mnie bardzo pozytywnie zaskoczyło. Jeszcze jako ciekawostkę dodam, że MT1 mają takie samo opakowanie i wyposażenie jak TRN VX za 55$, które nie tak dawno temu kosztowały bodajże 75$.

trn.jpg

 

No moje też dojechały, za 16 złoty to nie ma się do czego przyczepić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

36 minut temu, Jot R napisał:

 

A jak się mają do Blon BL01 czy KZ EDX?

 

Nie slszałem ani jednych ani drugich. Z wynalazkami KZ dałem sobie spokój, bo tylko AS10 były spoko z tego co ostatnio próbowałem.
W porównaniu do BL03 - podobnie organiczne, ale bas się tak nie wylewa na średnicę niższą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moondropy SSR dotarły i dostałem zgodę na wstępne ich wygrzanie i odsłuch.
Źródło: LG V30, Tidal hifi/master.

Od samego dołu praktycznie płaskie. Odbieram je tak że przy 1khz jakby delikatnie spadały z efektywnością by później wystrzelić w okolicach 3-4khz.
Ten wykres całkiem celnie oddaje ich brzmienie. Odczuwalnie spadek na 1khz jest troche większy i podbicie na wysokiej średnicy trochę większe również niż przedstawione.

Na pewno słuchawki są zaskakująco rozdzielcze.
W kwestii basu, słucham sobie teraz "Oliver Schories, Jan Blomqvist -Packard - Blomqist & Schories Sunrise Edit" nie brakuje ilościowo basu. Słuchałem też specjalnie troche innych nowoczesnych rzeczy gdzie ten bas wiem że jest i on również się znajduje w muzyce granej przez Moondropy i jest poprawnie odgrywany, wygasza się kiedy trzeba, schodzi jak trzeba, wszystko ok, nie ma się do czego przywalić. Z jakąś szybszą perkusją też nie ma większych problemów. Rap też brzmi bardzo spoko.

Wysoka średnica wychodzi przed szereg i stąd niektórzy mogą mieć wrażenie że dźwięk jest odchudzony. Nieźle to słychać na After Hours The Weeknda gdzie w niektórych utworach te częstotliwości mocno wychodzą przed szereg, nie podoba mi się to. Załączając Rammstein "Ich Tu Dir Weh" jest tu już faktycznie problem ze strojeniem, bo w mixie mamy podbite te częstotliwosci i razem z SSR'ami robi się już męcząco. Sprawdziłem jeszcze pare utworów rockowych i sytuacja się powtarza.  W skrajnych przypadkach aż potrafią zaświszczeć.
 

 Fajne słuchawki ale zasadniczo przegięli z tą wysoką średnicą. Choć np w utworach folkowych czy w taki zabieg daje dość fajny efekt 🤭.
Do tego słuchawki mają problemy z poprawnym oddaniem barwy w tych rejonach, mamy lekkie rozjaśnienie.


Sama góra jest lekko przygaszona przy ok 10khz by później się wzmocnić i dobrze się rozciągać już do końca słyszalnego przeze mnie pasma. Jest poprawna, łagodna, dobrze rozciągnięta.

Jakbym miał cos zmienić to obniżyłbym 3-6khz o jakieś 3dB i dodał te 3dB na 10kHz. Zrobiłem coś takiego na EQ jest lepiej ale generalnie jestem przeciwnikiem takiego grzebania, powinno być spoko z pudełka.

Zauważyłem też że przy głośniejszych odsłuchach grają troszkę gorzej.



Reasumując:
+ generalnie równe do okolic 1khz!
+ rozdzielczość
+ przy dobrym uszczelnieniu kanału bardzo fajnie pracujący, sprężysty ciągnący od samego dołu bas bez górki na sub basie
+ ukazywanie transjentów jest naprawdę dobre
+ jest "powietrze" w dźwięku
+ jest jakaś przestrzeń raczej na szerokość niż głębokość ale w tej cenie ok
+ niezłej jakości kabel w zestawie, choć wtyk nie lubi się z moim v30
+ porządnie wykonane
+ wygodne
Na minus:
- niepotrzebnie wyciągnięta górna średnica..
- .. do tego rozjaśniona z problemami z oddaniem poprawnej barwy..
- .. męcząca w niektórych utworach.
- beznadziejne tłumienie hałasu
- generalnie nie są zbyt prawdomówne jeśli chodzi o barwę ;)

Moondrop SSR to dobry sprzęt, polecam, tylko trzeba wiedzieć czego się chce. Zdecydowanie nie są to słuchawki bez wad.

Edytowane przez david11
  • Like 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 20.05.2021 o 10:10, Mr Krzychoo napisał:

Raportuję dalej z ostatnich zakupów, bo jeśli zamierzają VAT'ować wszystko, to być może takich ostatnich ostatnich na Ali.

Trzy pary dojechały w tym samym czasie, i taka sytuacja: wszystkie są rewelacyjne. Reecho ma rewelacyjny bas, który nie zniekształca i przykrywa reszty, Aria jest taka neutralna ale funowa, Whizerry to bardzo wciągające dźwiękowo połączenie Reecho z Arią. TOOL lub MUSE na Whizzerach powoduje gęsią skórkę.

SG-03 są największe i najcięższe, trochę obawiam się kondensacji wilgoci w zimie, więc pierwsze odpadły. I tu stanowczo podkreślam - nie są wcale gorsze, to tylko kwestia wygody.

 

Póki co zostawiam obie pary, Aria docelowo będzie śmigać z Hiby R3 Pro Saber na balansie, a Whizzery ze względu na specyficzną konstrukcję końcówek kabla pozostają ze złączem 3,5mm.

Chcę z tym zostać na dłużej. Odtwarzacze Hiby mają coś takiego jak MSEB - taki programowy DSP, którym można wpłynąć na muzykę. Ocieplić, dodać je*nięcia basu, przesunąć wokal do przodu lub wycofać. Więc kupowanie nowych słuchawek przestaje mieć większy sens, bo w DAP'ie można sobie to wszystko ustawić pod siebie.

O które Whizzery masz na myśli?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przyszły do mnie Openheart Resin. Wrażenia bardzo pozytywne pod względem jakości wykonania, wyposażenia i dźwięku.

Próbował ktoś te inne modele Openheart?

https://www.aliexpress.com/store/5883019?spm=a2g0o.cart.0.0.3c153c0057mf0p

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Dima Ja nie testowałem, ale na head-fi jakiś gość miał te tańsze, metalowe za ok. 20$ i ogólnie pisał, że w tej cenie spoko, ale brzmienie bardzo basowe - takie ciepłe kluchy. Mnie to najbardziej zainteresowały te wokółuszne - wyglądają świetnie, ten sam elegancki przewód co w Resinach i poprowadzony do obu muszli. Ciekaw jestem jak by wypadły w porównaniu z BossHiFi/BLON B8.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Hustler napisał:

@Dima Ja nie testowałem, ale na head-fi jakiś gość miał te tańsze, metalowe za ok. 20$ i ogólnie pisał, że w tej cenie spoko, ale brzmienie bardzo basowe - takie ciepłe kluchy. Mnie to najbardziej zainteresowały te wokółuszne - wyglądają świetnie, ten sam elegancki przewód co w Resinach i poprowadzony do obu muszli. Ciekaw jestem jak by wypadły w porównaniu z BossHiFi/BLON B8.

Ja to wiem że musiałyby być wokół-uszne. Nauczyłem się że przy nausznych jak pałąk jest wielkości "chińskiej główki" to mnie uciska. Ogólnie mam kilka nausznych ale one są dobrze z budowane ale mam też kilkanaście innych które doskwierają moim uszom z powodu nacisku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 23.05.2021 o 18:21, Mr Krzychoo napisał:

HE-01. Pozamiatały mną, jeśli chodzi o przyjemność ze słuchania muzyki.

Czy wiesz może jaką średnicę tulejki one mają? I jak oceniasz długość - nie jest za krótka by pewnie się trzymać w uchu? Z góry dzięki.

 

Edytowane przez Dav
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, Dav napisał:

Czy wiesz może jaką średnicę tulejki one mają? I jak oceniasz długość - nie jest za krótka by pewnie się trzymać w uchu? Z góry dzięki.

 

 

Suwmiarka po zmierzeniu pokazała średnicę tulejki 5,24 mm. A jej długość, jak dla mnie jest idealna. Jak głęboko wchodzą w kanał zależy też od doboru tipsów, więc to akuratnie można sobie dopasować. Ze stockowymi tipsami lub Spiral Dot nic nie wypada. Trzymają się jaki PiS'owcy stołków.

Same słuchawki są bardzo lekkie, malutkie, praktycznie nie czuć ich w uszach.

  • Like 2
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam dzięki uprzejmości @docentore Tanchjim Tanya, świetne rozrywkowe granie za kasę, która mieści się w tym temacie...Małe, lekkie i wygodne. U mnie grają z Ziszanem Z3.

🙄   

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, janek patufka napisał:

Ja mam dzięki uprzejmości @docentore Tanchjim Tanya, świetne rozrywkowe granie za kasę, która mieści się w tym temacie...Małe, lekkie i wygodne. U mnie grają z Ziszanem Z3.

🙄   

On jest tak uprzejmy, że przez Niego też zamówiłem 😄

  • Like 2
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Nazar70 napisał:

On jest tak uprzejmy, że przez Niego też zamówiłem 😄

 

A ja nie :) już iBasso IT01X były ponadplanowy wydatkiem, więc "słuchawkowym skrytozachwalaczom mówię stanowcze NIE"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie  okażę zdziwienia gdyby okazały się chi-fi hitem na miarę Blonów 03.. Bo naprawdę fajne one są... 😷

Edytowane przez janek patufka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności