Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Tanie słuchawki z Chin


MrSheep

Rekomendowane odpowiedzi

1 godzinę temu, Mr Krzychoo napisał:

 

W oficjalnym Moondrop, zapłaciłem 72,99$ (miałem kupon Ali).

Tak z ciekawości, ile szła Ci paczka od momentu dotarcia do Amsterdamu? Czekam na przesyłkę, też Ali standard i właśnie tam dotarła 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 minut temu, marcelmtbmx napisał:

Tak z ciekawości, ile szła Ci paczka od momentu dotarcia do Amsterdamu? Czekam na przesyłkę, też Ali standard i właśnie tam dotarła 

 

Wysłano je 19.04 a dotarły 17.05.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Mr Krzychoo

dzięki, zaryzykuję. nie wiesz może czy prawdopodobieństwo poboru wzrasta jeżeli wybiorę paczkomat?

 

Quote

Wysłano je 19.04 a dotarły 17.05.


czyli pora zamawiać skoro szły prawie miesiąc z samej europy, zanim nasza pocztusia najukochańsza zostanie ustawowo oficjalnie namaszczono na windykatora vatu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, fero415 napisał:

czyli pora zamawiać skoro szły prawie miesiąc z samej europy, zanim nasza pocztusia najukochańsza zostanie ustawowo oficjalnie namaszczono na windykatora vatu.

Nie narzekaj na Pocztę Polską, bo właśnie NLPost to dopiero nieporozumienie, albo poczta amerykańska USPS. Moje zamówienie zwiedziło 16 stanów by wyladować na lotnisku O'Hara w Chicago i po 5 dniach być u mnie. Podróż po Stanach trwała od maja do początków listopada

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Jaro54
przepadać za pocztą nie przepadam, ale w tym wypadku głównie chodziło mi o to że od 1 lipca to P(e)P(esza) będzie oficjalnie zajmowała się procesowaniem "zadłużenia podatkowego" dla przesyłek zagranicznych (w tym sprawdzaniem czy należność została opłacona przez IOSS), wcześniej robili to chyba tylko wtedy jeżeli pan celnik wskazywał konieczność pieczątką (w sensie jeżeli coś zostało oclone to musi zostać również oVATowane).

@Mr Krzychoo
tenk ju.

 

Edytowane przez fero415
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli tylko mam taką możliwość, to zawsze zamawiam do Paczkomatu. Nie dość, że paczki dochodzą szybciej niż PP (rekord to 9 dni), to jeszcze nigdy nie ponosiłem dodatkowych kosztów z tytułu cła, czy VATu. O braku konieczności biegania z awizo na pocztę nie wspomnę.

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, fero415 napisał:

nie wiesz może czy prawdopodobieństwo poboru wzrasta jeżeli wybiorę paczkomat?

 

Nie wzrasta ;) Możesz zamawiać do paczkomatu, ja zamawiam tak i tak. Często paczkomat przychodzi szybciej niż pocztą, w zasadzie czas oczekiwania na paczkę jest bardziej "stabilny" i jeśli np. zamawia się coś mniejszego, a nie ma do wyboru ASS tylko ekonomiczna lub paczkomat to wybieraj zawsze paczkomat. Ekonomicznych unikać jak ognia, potrafią iść ponad pół roku, chyba, że złączą Ci paczkę (combined delivery) to wtedy idzie tak jak ASS śledzoną paczką i Pocztexem (kurier) do domu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stoję przed dylematem, naczytałem się tyłu opinii i recenzji że ciężko mi cokolwiek wybrać. W sumie to tylko aktualnie na oku mam DQ6 choć boję się że przytłoczą mnie za bardzo bassem. Liczy się dla mnie mocna, gitarowo-perkusyjna i oczywiście metalowa muzyka z dobrym brzmieniem wokalu zwłaszcza tego nastawionego na muzykę z tegoż gatunku. Czy możecie coś doradzić w granicach +/-100zł? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, animare napisał:

Stoję przed dylematem, naczytałem się tyłu opinii i recenzji że ciężko mi cokolwiek wybrać. W sumie to tylko aktualnie na oku mam DQ6 choć boję się że przytłoczą mnie za bardzo bassem. Liczy się dla mnie mocna, gitarowo-perkusyjna i oczywiście metalowa muzyka z dobrym brzmieniem wokalu zwłaszcza tego nastawionego na muzykę z tegoż gatunku. Czy możecie coś doradzić w granicach +/-100zł? 

 

KZ ZSX ;) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cholera, dziewczynie się zapodziały słuchawki. Miała Sonicasty Dirac SF. Oboje jesteśmy fanami równego brzmienia, neutralnego, tzw monitorowego. No i te Diraci jako tako dawały rade, powiem nawet że jak ich słuchałem na V30 to byłem w szoku jak poprawnie grają, jak na słuchawki za 200zeta. Nawet jakieś mikrodetale na górze ukazywały.

Szukam następcy.
Minusem jest źródło, integra ze snapdragona 710 - raczej lekko podkreśla skraje pasm. Mocowo jest przeciętnie, ani słabo ani mocno. Więc też nie ma co szaleć. Zrobiłem jako takie rozeznanie i mam pytanie do osób które osłuchały MoonDrop SSR.
Czy ten wykres oddaje faktycznie jak one grają? Jakoś za dobrze mi to wygląda i spodziewam się raczej większego peaku na wysokiej średnicy. Martwi mnie też spadek o blisko 10dB w rejonach 11-12kHz gdzie znajduje się nadal sporo detali w muzyce.

Czy może polecicie coś innego? Budżet taki orientacyjny to z 200zł ale jak trzeba będzie to się dołoży byle takich 300zeta raczej nie przekraczać bo do tego telefonu raczej nie warto.
 

SSRDF-1536x664[1].png

Edytowane przez david11
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

47 minut temu, david11 napisał:

Czy ten wykres oddaje faktycznie jak one grają? Jakoś za dobrze mi to wygląda i spodziewam się raczej większego peaku na wysokiej średnicy. Martwi mnie też spadek o blisko 10dB w rejonach 11-12kHz gdzie znajduje się nadal sporo detali w muzyce.

 

Skoro to jest wykres po kompensacji do diffuse field target, to właśnie wynika z niego, że mają bardzo duży peak na wyższej średnicy :)

Co do tego, co powyżej 10kHz to nie należy na to zwracać uwagi, bo użyta aparatura pomiarowa nie jest w stanie mierzyć prawidłowo częstotliwości powyżej 10kHz. Poza tym te "detale" powyżej 11 kHz to są głównie jakieś śmieci ze studia, szumy z mikrofonów itp. :D

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@SiggyFraud@ryankgb

podziękować, zobaczymy. mam nadzieję na brak defektów i opłat za miejsce urodzenia, jak wystąpią oba to pójdę zabrudzić kropielnicę w pobliskim kościele.

 

 

@

komentarz dla ssp które są tym samym modelem inaczej zestrojonym: jeżeli chodzi o wymogi mocowe to nawet telefon da radę, ale prywatnie mogę napisać że słuchawki lubią mocniejsze prądowo źródła, może nawet jakiś amp. niektóre serwisy zagraniczne wspominają o tym w recenzjach. minusem jest scena (ponownie, ssp) która jest stosunkowo mała i "mnie" gra nad głową, zaletą pozycjonowanie. szczegółowość więcej niż zadowalająca jak na $40.

 

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, Kuba_622 napisał:

 

Skoro to jest wykres po kompensacji do diffuse field target, to właśnie wynika z niego, że mają bardzo duży peak na wyższej średnicy :)

Co do tego, co powyżej 10kHz to nie należy na to zwracać uwagi, bo użyta aparatura pomiarowa nie jest w stanie mierzyć prawidłowo częstotliwości powyżej 10kHz. Poza tym te "detale" powyżej 11 kHz to są głównie jakieś śmieci ze studia, szumy z mikrofonów itp. :D

Zależy jakiej muzyki się słucha, tam jeszcze sporo treści jest ale nie o tym rozmowa (choć to również ciekawy temat). W innych słuchawkach wychodzi im powyżej 10kHz więc chyba spoko mają sprzęty, nie wiem.

W każdym razie jeżeli to wygląda tak to ja pierdziele, ale wierciwyjki :D. Pamietam że te dirac+ SF mojej też miały coś tam delikatnie podbite na wysokiej średnicy ale na pewno nie aż tak i delikatnie ocieplone były ale dalej w granicach neutralności i generalnie równe.

Zgłupiałem, może FH1s od Fiio?
 

SSR-1536x747[1].jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@david11 Tu nie chodzi o to czym mają spoko sprzęty, bo owszem, mają, tylko że po prostu nie jest w stanie prawidłowo zmierzyć tych najwyższych częstotliwości. Zresztą już przy 7 - 8 kHz zaczyna się problem ponieważ te częstotliwości są podbijane w kanale słuchowym i wchodzą w grę takie czynniki jak to na ile głęboko włożysz słuchawki.

Po prostu nie należy się przesadnie kierować jak na wykresach wyglądają te najwyższe częstotliwości.

 

Natomiast same SSR to miały być słuchawki strojone dokładnie do diffuse field target i to raczej dla większości będzie przesada - bardzo przejaskrawione, krzykliwe z za lekkim basem. Te nowe Moondrop Aria 2021 wydają się znacznie bezpieczniejszym wyborem.

 

ssp.png

 

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Kuba_622
 Przecież doki omijają małżowinę, wchodzą w kanał więc i też zachowanie dźwięku jest inne niż przy nausznych czy zestawach głośnikowych. Niby oczywiste, a jednak musiałeś mnie nakierować bym (w miarę) poprawnie interpretował pomiary. Dzięki!
 

Cytat

Zresztą już przy 7 - 8 kHz zaczyna się problem ponieważ te częstotliwości są podbijane w kanale słuchowym

Podlinkujesz jakiś materiał gdzie jest to  rozpisane? Które częstotliwości jak reagują w kanale słuchowym.


Arie 2021 musiałbym sprowadzać, a mam gdzieś z tydzień żeby ogarnąć mojej fajne słuchawki, bo wybieramy się w podróż więc odpadają. Chociaż tu już ryzyko z ilością subbasu, w utworach gdzie jest sam z siebie podbity sub bas mogą pompować (tak na oko).


Obecnie mimo wszystko dalej faworyzuje SSR. Przeczytałem reckę na kropce i autor piszę tak, jakby znalazł słuchawki których szukam. Autor nie piszę że są jakieś krzykliwe.

Jeszcze nad tymi Fiio FH1S powaznie zastanawiam. Wyglądają trochę barwniej na wykresach ale w reckach piszą, że w odbiorze są w miare równe. Choć nie ukrywam że troche sie obawiam połączenia dynamika i armatury za niecałe 300zeta.
 

Edytowane przez david11
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, david11 napisał:

Podlinkujesz jakiś materiał gdzie jest to  rozpisane? Które częstotliwości jak reagują w kanale słuchowym.
 

 

To już byś musiał szukać jakiś opracowań naukowych. Ja w to głębiej nie wnikałem, interesowało mnie dlaczego niektóre słuchawki mi wiercą w uszach dziurę sopranem i jak kupić takie, które nie wiercą i tyle :)

 

Te Fiio moim zdaniem nie są warte uwagi, kiepskie strojenie jak większość Fiio, świdrujące soprany. Ale akcesoria bardzo fajne, jak to u Fiio :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poszukam i jak  chcesz to Ci podlinkuje jak będę miał coś konkretnego. Gdzieś to może nawet wrzuce na forum. Zaciekawiło mnie to.

W tych FiiO troche jednak poszarpana charakterystyka (multum pomiarów, kazdy inny ale jednak)  na górze mnie odepchnęła no i obawa że jednak no umówmy się, ja wiem w jakim wątku piszemy, ale kwestie pomiarowe i opracowania tak małych zestawów głośnikowych jakimi są słuchawki dokanałowe wymagają jednak sporo wiedzy, pomiarów i zwykłej pracy, prób. Nie chce mi się wierzyć że BigMaras sprzedając te doki za 279 robi to za darmo (i niech chłopak zarabia bo dzięki niemu mieliśmy choćby Monki od ręki :D). Więc ile one mogą netto kosztować? Cena nie gra, ok, jesteśmy w wątku jakim jesteśmy ale jednak nie wierzę że to jest faktycznie super zrobione i nie da się zauważyć gdzie jest przejście między driverami. Jakoś za bardzo się wahałem by później ryzykować gniewem kobiecym gdy się osłucha i stwierdzi że jednak coś z nimi nie tak 😅. Z resztą poco w budżetowych dokach dwa drivery? Same problemy.

Objaśniłem sprawę jak wygląda sytuacja z SSR i moja stwierdziła że chętnie zaryzykuje, bo jednak woli mieć dźwięk bliższy temu co artysta nagrał (kobieta skarb 🙃).

Dzięki Kuba za pomoc.
Dam znać jak dojdą i osłucham je i powiem by moja też nakreśliła jak je widzi. Oby nie poszły od razu przez okno ze względu na ich domniemaną ostrość itp. 😄.
 

Edytowane przez david11
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Raportuję dalej z ostatnich zakupów, bo jeśli zamierzają VAT'ować wszystko, to być może takich ostatnich ostatnich na Ali.

Trzy pary dojechały w tym samym czasie, i taka sytuacja: wszystkie są rewelacyjne. Reecho ma rewelacyjny bas, który nie zniekształca i przykrywa reszty, Aria jest taka neutralna ale funowa, Whizerry to bardzo wciągające dźwiękowo połączenie Reecho z Arią. TOOL lub MUSE na Whizzerach powoduje gęsią skórkę.

SG-03 są największe i najcięższe, trochę obawiam się kondensacji wilgoci w zimie, więc pierwsze odpadły. I tu stanowczo podkreślam - nie są wcale gorsze, to tylko kwestia wygody.

 

Póki co zostawiam obie pary, Aria docelowo będzie śmigać z Hiby R3 Pro Saber na balansie, a Whizzery ze względu na specyficzną konstrukcję końcówek kabla pozostają ze złączem 3,5mm.

Chcę z tym zostać na dłużej. Odtwarzacze Hiby mają coś takiego jak MSEB - taki programowy DSP, którym można wpłynąć na muzykę. Ocieplić, dodać je*nięcia basu, przesunąć wokal do przodu lub wycofać. Więc kupowanie nowych słuchawek przestaje mieć większy sens, bo w DAP'ie można sobie to wszystko ustawić pod siebie.

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Mr Krzychoo Whizzery to model HE-01?

MSEB miałem okazję przetestować na Hiby R2 i potem ściągnąłem sobie HiBy Music na smartfona. W tej apcje też jest MSEB i w sumie to taki bardziej ludzki oraz przystępny EQ, gdzie zamiast konkretnych częstotliwości są łatwiejsze do zrozumienia przymiotniki. Szkoda tylko, że nie można tych ustawień zastosować globalnie i np. puszczać muzyki ze Spotify.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Hustler napisał:

@Mr Krzychoo Whizzery to model HE-01?

MSEB miałem okazję przetestować na Hiby R2 i potem ściągnąłem sobie HiBy Music na smartfona. W tej apcje też jest MSEB i w sumie to taki bardziej ludzki oraz przystępny EQ, gdzie zamiast konkretnych częstotliwości są łatwiejsze do zrozumienia przymiotniki. Szkoda tylko, że nie można tych ustawień zastosować globalnie i np. puszczać muzyki ze Spotify.

 

 

Tak, HE-01

https://www.head-fi.org/showcase/whizzer-kylin-he01.24944/reviews

 

To MSEB Hiby nie nazywa korektorem, tylko takim właśnie DSP, albo PEQ - parametric equalizer. Nieistotne w sumie, ważne że działa i to nawet bardzo dobrze. Co ciekawe, w odtwarzaczu może działać jednocześnie EQ i MSEB, co daje nam naprawdę duże możliwości manewru.

Edytowane przez Mr Krzychoo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności