Skocz do zawartości

Tanie słuchawki z Chin


MrSheep

Rekomendowane odpowiedzi

2 godziny temu, Hustler napisał:

Jakby ktoś potrzebował dokanałówek za grosze to jest promka na TRN MT1.

Z kodem MT1202105057 wychodzą za 4,60$ lub 4,22$ w zależności czy wersja z mikrofonem, czy bez.

Standardowo - Himalaje na 2-8k 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Jaclav napisał:

Ładne i wyglądają na porządne. Szkoda tylko, że nie są bardziej wyrównane, bo z wykresu wynika, że to granie U. Ciekawy jestem wrażeń, bo potrzebuję jedne w takim kształcie

Nie ma jeszcze wykresów poza tymi podanymi przez producenta ;)
Zobaczymy, za tę cenę warto zaryzykować. Posiadam Oxygen i kocham je.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dotarły do mnie dzisiaj MOONDROP SSP. Cały dzień dzisiaj je testowałem. Zastrzegam, że moje jedyne źródła dźwięku to telefon google pixel 4a oraz zintegrowana karta dźwiękowa w komputerze (AMD Family 17h HD Audio Controller) słuchane ze Spotify. Mam porównanie tylko do Koss ur40, co ciężko nazwać porównaniem, bo to zupełnie inne słuchawki...

 

Właściwie dla mnie to jak przejście z wersji demo muzyki na wersję premium. Akurat ostatnio zacząłem słuchać trochę rocka (Dire Straits). Przede wszystkim poprawiła się barwa instrumentów, wyraźnie z detalami słyszę gitarę, perkusję, klawisze. To samo na Kossach to jakby ktoś wygładził sygnał jakimś filtrem: w efekcie uzyskał muzykę płynną, ale pozbawioną detalu. Dużo lepiej wypada również współbrzmienie instrumentów. Jestem w stanie np. wyraźnie słyszeć gitarę elektryczną z perkusją w tle. Muzyka klasyczna wypada również bardzo dobrze. Spostrzeżenia bardzo podobne. W jazzie nie brakuje basu, utwory nabrały nowej jakości, bo bas zrobił się wyraźny.

 

Gdzie w mojej opinii te słuchawki tracą? W utworach z ostrym basem, gdzie rytm jest kluczowy. Słuchając Brian Setzer Orchestra zdecydowanie brakowało mi basu, a detal tylko mnie drażnił. Po zmianie słuchawek na Kossy poczułem ulgę. Wróciłem do czasów gimnazjum i odpaliłem sobie Molestę. Dokładnie to samo odczucie. Poza tym np. w hard rocku (AC/DC Thunderstruck) musiałem trochę przyciąć wysokie częstości, bo gitara z podkładu wchodziła na wokal. Ogólnie nawet ten prymitywny equalizer Androida sporo pomógł.

 

Czy telefon daje radę ze słuchawkami? Na tę chwilę wydaje mi się, że tak. A z tego co twierdzą ludzie demon mocy to to nie jest (choć podobno DAC przyzwoity). W domu słucham 1/4 głośności, na dworze przy większym hałasie bliżej 1/2. Po pokręceniu trochę equalizerem z Androida telefon dla mnie nie odstawał od zintegrowanej karty w komputerze. Ogólnie po przycięciu wysokich dźwięk zrobił się ciut bardziej ciepły i przyjemniejszy (ale ja też nie jestem przyzwyczajony do tak wyraźnych highsów).

 

Największą bolączkę stanowią dla mnie tipsy. Lewy jest dobrze dopasowany. Z prawym na początku testowałem duży, który co chwilę wypadał (prawdopodobnie za duży). Teraz testuje średni, który niestety też wypada (za mały?). Ogólnie mam mocniejsze prawe ucho, a w tych słuchawkach przez słabo dopasowany prawy tips lepiej słyszę lewy kanał. Prawdopodobnie pozostanie mi dokupienie dodatkowych tipsów i liczenie, że coś lepiej wpasuję. Z tego powodu ciężko jest mi coś więcej powiedzieć o izolacji. Dla mnie była średnia, ale nawet idąc przy ruchliwej ulicy po lekkim pogłośnieniu słyszałem wyraźnie muzykę.

 

Z innych rzeczy, które zdecydowanie mi się nie podobają to akcesoria. Ten mały woreczek wielkości karty kredytowej, który udaje etui to ponury żart. Jak ktoś się postara to po eleganckim zwinięciu kabla włoży do woreczka słuchawki. Jednak  pierwsza myśl, która pojawia się w głowie to co stało na przeszkodzie, żeby zrobić nawet dwukrotnie większy ten woreczek? Oczywiście można kupić za 13 USD przyzwoite etui Moondrop'a. :) To samo dotyczy czarnego kabla z mikrofonem. Zależało mi na mikrofonie, ale dopłacanie do kabla 15 USD uważam za lekkie przegięcie. Można z tego wyciągnąć wniosek, że słuchawki cenę mają przyzwoitą, ale producent sobie odbija na akcesoriach.

 

Podsumowując, na dzień dzisiejszy uważam, że słuchawki są warte swojej ceny i jestem zadowolony z wyboru. Te kilka mankamentów jestem w stanie darować w tej cenie. Najbardziej bolesne dla mnie jest kwestia słabo dopasowanego tipsa, bo to wymaga zakupów i testowania. Ciężko jednak w tej cenie wymagać zestawu tipsów dopasowanych do każdego ucha. A jako, że już zauważyłem różnicę w jakości dźwięku i się wkręciłem to teraz pewnie już nie pozostanie mi nic innego jak wybranie się do sklepu audio i kupienie sobie również porządnych słuchawek otwartych do wygodnego słuchania muzyki w domu. :) (pewnie nawet lepszy by był zestaw głośników, ale niestety dysponuję jedynie pokojem ~15 m2 ze słabą akustyką, więc to w przyszłości)

  • Like 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Ybybu napisał:

Jakie słuchawki obecnie są najbardziej korzystne cenowo do 50 dolarów? Zgubiłem swoje BQEYZ K2, zastanawiam się czy to nadal pewniak w tej cenie. Źródłem dźwięku jest smartfon + DAC. 

 

 

Spokojnie możesz zostać przy BQEYZ. Możesz wziąć lżejsze na basie KC2. Albo KB100, bliżej neutralności z uciętą, ale bardzo bezpieczną górą.

Edytowane przez Nesper
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 godzin temu, kriestof napisał:

Największą bolączkę stanowią dla mnie tipsy.

Jest tego w cholerę - sam dopasowałem jakieś badziewki z ali i o dziwo - fajnie siedzą i trzymają słuchawki.

IMG_20210508_155440.thumb.jpg.23a1c06041c1343d39d8f8d72a08b035.jpg

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 4.05.2021 o 19:56, paratykus napisał:

Hej, ja nie miałem nic złego na myśli. Jeśli uraziłem, przepraszam 🙂

Po prostu ciężko zestawić ekonomię z naszymi "chceniami", ale poszukiwania popieram.

Śledzę ten wątek właśnie z tego powodu, że może, właśnie gdzieś, ktoś ... teraz 😉 coś dla Nas !

Tylko kurczę schemat jest taki, że ludzie kupują, chwalą, cieszą się, ale potem hurtowo pojawiają się różne modele w komisie.

Nie uraziłeś. Nic się nie stało. Po prostu w tej galaktyce wszelakich słuchawek i recenzji to jak szukanie igły w stogu siana, które tak na prawdę pasują do naszych upodobań jak kochanka czy żona na całe życie.

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, kriestof napisał:

Co myślicie o takich tipsach? https://pl.aliexpress.com/item/32982671104.html Jak rozumiem mają udawać te od Etymotic'ów. Próbować czy lepiej wybrać coś klasycznego?

Mam je i cóż, nie używam. Absolutnie żadne nie są wstanie uszczelnić ucha. Tylko jedna para ma większy rozmiar, reszta jest malutka. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Birken napisał:

Nigdy takich nie miałem. Jakich zmian w dźwięku można się spodziewać?

Na pewno podbicie basu i ocieplenie dźwięku. Im węższy otwór, tym bardziej

Edytowane przez Play
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 8.05.2021 o 13:40, Ybybu napisał:

Jakie słuchawki obecnie są najbardziej korzystne cenowo do 50 dolarów? Zgubiłem swoje BQEYZ K2....

 

Przez ponad rok nie umiałem się skusić. Mam je od kilku tygodni i po prostu warto. Blon 03 plus gumki od Sony. 🙄 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

KZ EDX i TRN MT1 mają konkurenta:

https://www.aliexpress.com/item/1005002599136427.html?spm=a2g0o.store_home.productList_1000000725069.pic_3

Pewnie ten sam driver co u innych, tylko inaczej zestrojony. Jak będą za 5$ to wezmę.

Edytowane przez Mr Krzychoo
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, Mr Krzychoo napisał:

KZ EDX i TRN MT1 mają konkurenta:

https://www.aliexpress.com/item/1005002599136427.html?spm=a2g0o.store_home.productList_1000000725069.pic_3

Pewnie ten sam driver co u innych, tylko inaczej zestrojony. Jak będą za 5$ to wezmę.

Wykres wygląda dość hardkorowo, ale Chińczycy to chyba często robią takie poglądowe grafiki. :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 10.05.2021 o 16:46, Hustler napisał:

Widzieliście gdzieś może do kupienia KZ Startips w kolorze białym? Wszędzie widzę tylko czarne, a białe dodają do niektórych słuchawek np. białych i przeźroczystych EDX.

tipsy.jpg

Prosiem

US $0.93 40%OFF | KZ Original 3Pair(6pcs) Noise Isolating Comfortble Transparent silico Ear Tips Pads Earbuds For In Earphone Headphones Silica

https://a.aliexpress.com/_mNQWg4d

 

Edytowane przez docentore
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam - jak wygląda sprawa VAT przy wysyłce z chin ali w 2021? Ciężko znaleźć o tym jakiekolwiek informacje ponieważ wszyscy podniejcają się nadchodzącą nowelizacją przepisów mającą wejść w życie w lipcu.

Tak więc, nigdy na ali nie kupowałem ale chciałbym zamówić Arię Moondropa ($80, tanie to dostatecznie na ten temat?) przed uszczelnieniem naszego systemu haraczowego, wysyłka jest tylko z magazynu w Chinach, liczba ofert przy zmianie na jakikolwiek inny kraj dla "ship from" wynosi zero.

Zapłacę VAT czy dalej odbywa się to na zasadzie loterii?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak dostawa ASS to na 90-95% nie zaplacisz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności