Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Tanie słuchawki z Chin


MrSheep

Rekomendowane odpowiedzi

Tutaj na  forum polecali BL-03 i BL-01; zakupiłem BL-01 widocznie dlatego że tak wypadło i ktoś napisał że grają ciepłą V-ką.

Muszę powiedzieć że wymieniłem kabelek i spodobały się mi i nie wiem czy zobaczę duże różnice w dźwięku - jedynie jak zmienię chyba daca. Ogólnie powiedźmy zakupiłbym BL-03 ale czy różnice w dźwięku będą na tyle wyraźne aby zakupić BL-03?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, marco-polo napisał:

Tutaj na  forum polecali BL-03 i BL-01; zakupiłem BL-01 widocznie dlatego że tak wypadło i ktoś napisał że grają ciepłą V-ką.

Muszę powiedzieć że wymieniłem kabelek i spodobały się mi i nie wiem czy zobaczę duże różnice w dźwięku - jedynie jak zmienię chyba daca. Ogólnie powiedźmy zakupiłbym BL-03 ale czy różnice w dźwięku będą na tyle wyraźne aby zakupić BL-03?

 

Tak, BL-03 są dużo lepsze :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dużo tu już pytań i odpowiedzi ale jeśli można to się podepnę: szukam czegoś z jak najlepszym dźwiękiem z tych chińczyków, kiedyś miewałem droższe konstrukcje (choćby Aune E1 które bardzo mi pasowały) ale teraz muszę pójść w budżetówkę, potrzebuję dynamiki i braku zamulania, strasznie ostra góra też nie bardzo, muzyka metalowa (oldschoole głównie: heavy, thrash, us power, czasem black czy death, zdecydowanie nie jakieś nowoczesne granie a bardziej klasyka). Jeśli ktoś ma doświadczenie w podobnej muzyce to zastanawiałbym się co by mi mogło najbardziej spasować, może coś z półki do 150zł i oddzielnie coś z półki do 250zł. Jakość dźwięku przede wszystkim a słuchał będę z Dragonfly Black i LG V30. Z góry dzięki za sugestie.

Edytowane przez joker718
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, SiggyFraud napisał:
2 godziny temu, Jaclav napisał:

 

Bez jakiegoś DACa może być słabo. One lubią dużo prądu, a te 16 ohm to jakaś pomyłka.

Nie wiem jak japko da radę, ale nie jest prawdą że trzeba coś dokładać. Grają już np z BT20S a nie ma to elektrowni w sobie 

45 minut temu, joker718 napisał:

Dużo tu już pytań i odpowiedzi ale jeśli można to się podepnę: szukam czegoś z jak najlepszym dźwiękiem z tych chińczyków, kiedyś miewałem droższe konstrukcje (choćby Aune E1 które bardzo mi pasowały) ale teraz muszę pójść w budżetówkę, potrzebuję dynamiki i braku zamulania, strasznie ostra góra też nie bardzo, muzyka metalowa (oldschoole głównie: heavy, thrash, us power, czasem black czy death, zdecydowanie nie jakieś nowoczesne granie a bardziej klasyka). Jeśli ktoś ma doświadczenie w podobnej muzyce to zastanawiałbym się co by mi mogło najbardziej spasować, może coś z półki do 150zł i oddzielnie coś z półki do 250zł. Jakość dźwięku przede wszystkim. Z góry dzięki za sugestie.

Senfer DT 6 lub DT 6 Pro, Smabat X1, bardzo oszczędnie KZ EDX 

Edytowane przez Jaro54
  • Like 2
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pamiętam, że słuchając z telefonu z Androidem byłem zawiedziony DT6 i, jak dla mnie, dopiero z DAPem pokazały swój potencjał.
A jeśli chodzi o budżetowe metalowe granie, to zarówno KZ DQ6 jak i CCA CSN powinny być dobrą opcją, przy czym te drugie mają nieco spokojniejszą górę i nie będą kłuły.

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za sugestie. Akurat ja z tych o szerszych kanałach ;) A ktoś wie coś o tych niby z tej ciut droższej półki typu Tin Audio T2 czy któreś Moondropy co nówki chodzą na alledrogo za ponad 200zł? Któreś pasowałyby do ciężkiego grania? Jak te tańsze np. KZ DQ6 czy tym bardziej ultra tanie EDX mają się do nich jakością dźwięku?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Jaro54 napisał:

Nie wiem jak japko da radę, ale nie jest prawdą że trzeba coś dokładać. Grają już np z BT20S a nie ma to elektrowni w sobie 

Senfer DT 6 lub DT 6 Pro, Smabat X1, bardzo oszczędnie KZ EDX 

Dzisiaj przyszły mi Resiny i EDXy. I o ile te pierwsze średnio mi podeszły (brzmieniowo, bo jakościowo są bardzo fajne), to EDXy (po zmianie kabla) naprawdę dają radę (i to nie tylko w swoim przedziale cenowym). Na razie czekam jeszcze na VK4 żeby zrobić zrobić bezpośrednie porównanie z EDXami i jeśli będą grały co najmniej na podobnym poziomie, to będę zadowolony :) .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo EDX są lepsze od hajpowanych Blonòw BL 03

4 minuty temu, joker718 napisał:

Dzięki za sugestie. Akurat ja z tych o szerszych kanałach ;) A ktoś wie coś o tych niby z tej ciut droższej półki typu Tin Audio T2 czy któreś Moondropy co nówki chodzą na alledrogo za ponad 200zł? Któreś pasowałyby do ciężkiego grania? Jak te tańsze np. KZ DQ6 czy tym bardziej ultra tanie EDX mają się do nich jakością dźwięku?

Jak ciut drożej to mam na bazarku Meeaudio Pinnacle P2 nowki. Bardzo dobre dźwiękowo i super wygodne. Jak cię zainteresują to pisz na pw. Są lepsze dźwiękowo od Tin Hifi T2 a ergonomicznie biją na głowę 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, joker718 napisał:

Dzięki za sugestie. Akurat ja z tych o szerszych kanałach ;) A ktoś wie coś o tych niby z tej ciut droższej półki typu Tin Audio T2 czy któreś Moondropy co nówki chodzą na alledrogo za ponad 200zł? Któreś pasowałyby do ciężkiego grania? Jak te tańsze np. KZ DQ6 czy tym bardziej ultra tanie EDX mają się do nich jakością dźwięku?

Jeśli miałbym coś brać od TIN HiFi, to zdecydowałbym się na T2 Plus (mają fajne neutralne i dynamiczne brzmienie). Ja mam w swojej kolekcji TIN HiFi T4 i EDXom (w których koniecznie trzeba wymienić kabel!) trochę do nich brakuje, nie jest to jednak taka wielka różnica jak mogłoby się wydawać po cenach obu modeli.

Edytowane przez e1mo
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za sugestie. Akurat ja z tych o szerszych kanałach A ktoś wie coś o tych niby z tej ciut droższej półki typu Tin Audio T2 czy któreś Moondropy co nówki chodzą na alledrogo za ponad 200zł? Któreś pasowałyby do ciężkiego grania? Jak te tańsze np. KZ DQ6 czy tym bardziej ultra tanie EDX mają się do nich jakością dźwięku?
CSN i DQ6 mają spore kopułki, więc dla dużych uszu jak znalazł. Te drugie są trochę mniejsze. Grają funowo, mniejszą (CSN) lub większą (DQ6) V-ką.
Tin T2 to neutralne i techniczne granie (malkontenci twierdzą, że nie mają basSsu). Jak dla mnie pod black, czy jakiś szybki, bardziej techniczny metal są idealne. Jedyny ich mankament, moim zdaniem, to komfort. Niby można nosić kablem w dół i w górę, ale zawsze muszę się natrudzić, żeby je dobrze ulokować. Ale jak już się uda, to jest bajka. To chyba taka klasyka chi-fi, która od lat trzyma się mocno.
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minut temu, joker718 napisał:

A do tych EDX jaki kabel by trzeba bo ja w wymianie kabli zielony jestem? Gdzieś widziałem EDX do kupienia w Polsce to i kabel by się przydało żeby z Chin nie jechał, coś tu na forum się czasem przewija ale jakichś konkretnych szukać czy jak?

 

Ten kabel powinien być w porządku. TRN robi w miarę dobre kable, ale jesli chcesz coś tańszego, to musisz poszukać u Chinczyka.

 

P.S.: Poprawiłem link do kabla :P .

Edytowane przez e1mo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  

57 minut temu, e1mo napisał:

 

Ten kabel powinien być w porządku. TRN robi w miarę dobre kable, ale jesli chcesz coś tańszego, to musisz poszukać u Chinczyka.

 

P.S.: Poprawiłem link do kabla :P .

 

No to ewidentnie kabel 2 - 3 razy droższy niż te słuchawki, faktycznie ma to jakiś sens? Bo te EDX to jednak jak jakieś noname'y z supermarketu kosztują, aż tak dobrze potrafią zagrać z innym kablem? Jeśli tak to już zupełnie się pogubię w co celować, widzę że chińska szkoła audio jest całkiem zaskakująca 😀

Edytowane przez joker718
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cena jest delikatnie mówiąc nieadekwatna do jakości, gdyby był tam znaczek zachodniego producenta to zapłaciłbyś pewnie z 10x lub więcej za nie. Warto je kupić by się przekonać co potrafią. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, Jaclav napisał:

To ja jeszcze dodam, że zmieniłem w EDX tipsy na pianki i po niedługim już wygraniu, czasem po nie sięgam  chętniej niż po Rha ma750i. Góra już nie kłuje i grają naprawdę zacnie

 

No to nieźle, miałem rha ma750 kiedyś, spoko były. Może i sprawdzę te EDXy jak takie opinie tu padają.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Birken napisał:

Na mnie duże wrażenie w metalu zrobiły Kinera SIF. Moc w dźwięku niesamowita. Świetne dla ludzi z wąskimi kanałami bo tulejki maja małe. 

 

No a jak one grają? Bo szukam czegoś z mmcx do zbalansowanego kabelka z Senferów...🙄

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, janek patufka napisał:

No a jak one grają? Bo szukam czegoś z mmcx do zbalansowanego kabelka z Senferów...🙄

Sporo basu ale całkiem dobrego i równo mocnego basu. Dociążona średnica, co prawda w wyższej jest podbicie i robi się ostrawo ale nie ma tragedii. Wysokie OK. Dźwięk ogólnie jest ocieplony i posiada taką hmm... moc? :P.  Scena ma bardzo dobry kształt i przyzwoity rozmiar. Dobra holografia. Mi zawsze przeszkadzała wyższa średnica ale tu jest akceptowanie natomiast od jakiegoś czasu jestem antybassheadem (tylko w pchełkach lubię). I jakby tego basu miały mniej to były by super dla mnie. Ja używam Sansy Sport póki będzie działać a tam equalizer nie istnieje więc nic sobie nie poprawie. Wygodniejszych w uszach nie miałem a połączenie MMCX + OTE to połączenie idealne. Niechby wszystkie na rynku tak miały :P

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, szukam czegoś oczko, dwa wyżej od Xiaomi Pro HD. Na Comply, które wygładzają lekko górę jest to obecnie mój sweet-spot jeżeli chodzi o jakość dźwięku i komfort użytkowania. Interesuje mnie lekka V-ka z detaliczną, przestrzenną górą. Xiaomi mają tą wadę, że łatwo się uszkadzają - mam już dwie pary, w których padł jeden z przetworników BA i kanał gra ciszej. Muzyka głównie instrumentalna, soundtracki, źródło Qudelix, O2. Jakieś sugestie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 godzin temu, Jaro54 napisał:

Nie wiem jak japko da radę, ale nie jest prawdą że trzeba coś dokładać. Grają już np z BT20S a nie ma to elektrowni w sobie 

Senfer DT 6 lub DT 6 Pro, Smabat X1, bardzo oszczędnie KZ EDX 

Senfer często i gęsto się przewija tutaj już od dłuższego czasu że są oki doki super duper więc jak tak długo się utrzymują na rynku  a kupujących nie mało to musi coś być na rzeczy. Możliwe że może kiedyś się skusze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

DT 6 są już ciężko dostępne, a i DT 6 Pro co raz mniej ofert, więc pospiesz się 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie nowy osłuchiwany przez ostatni tydzień nabytek w postaci NiceHCK x49. Potrzebowałem małych doków typu czopek :P które nie męczyłyby dźwiękiem - nie za dużo basu i brak ostrości gdzieś tam wyżej. Rozglądałem się za pojedynczym dynamicznym a ostatecznie wpadła pojedyncza zbalansowana armatura. Normanie bym kijem nie tknął przekonany o ostrości dźwięku takich słuchawek no ale opisy w necie mówiły coś innego. I faktycznie. Żadnej ostrości nie stwierdzono :). Słuchawki grają średnicowo i jeśli szukasz czegoś co ma mieć "solidną podstawę basową" te ci się nie spodobają. Co jest? Jest dobra, neutralna, lekka i gładka średnica z pewnym ociepleniem. Taka analogowa wręcz. Górze nic nie brakuje, nic nie kluje nic nie syczy i dobre ma rozciągnięcie. Jeśli o bas idzie to wyższy/średni jest punktowy, bardzo szybki i jest go całkiem sporo. Za to subbas trochę biedny. To nie tylko średnicowy styl grania a zwyczajne niedostatki. Niskim tonom ogólnie brakuje i wybrzmiewania i trochę masy. Ale naprawdę tylko trochę bo grających V-ką i basowych milion jest na rynku. Ten sposób reprodukcji niskich tonów podoba mi się - bez tłoczenia powietrza i uderzania w czachę. Natomiast nie w każdym utworze braki basu słychać. Czasem sam nie wiem o co mi chodziło bo przecież jest super. I to najczęściej w przypadku muzyki ambient i pokrewne.

Natomiast słuchawki czasem dziwnie się zachowują jak jest dużo wokalistów i instrumentów. Cześć dźwięków ginie normalnie tak jakby nie nadążały.
Obawiałem się sceny po znalezionych opisach ale absolutnie nie ma na co narzekać. Szerokość wyraźnie dominuje a głębokość przy niej trochę kuleje ale słyszałem słuchawki większe i z wieloma przetwornikami które wcale lepsze pod tym względem nie były. Prezentacja góra-dół też jest ok. 
Dosyć dużą wadą użytkową a zarazem dźwiękową jest strasznie mikrofonujący kabel. Poważnie. To badziewie utrudnia słuchanie muzyki i tylko przypięcie go do ubrania załączonym w zestawie klipsem trochę pomaga. Kabel w ogóle bez szału, mam wrażenie że tam przewodu skromnie jest za to gumy dużo i jeszcze wtyk mnie denerwuje bo prosty i wcale nie krótki.
W zestawie bardzo fajne tipsy nie czuje potrzeby nawet przymierzać innych.
Ogólnie słuchaweczki bardzo mi do gustu przypadły i założenia spełniły. Jak będzie jaki wolny pieniądz muszę chyba spróbować czegoś o większej ilości armatur a bez dynamika.

 

No ale ten kto za pudełko jest odpowiedzialny to powinien po uszach dostać. Większe niż jakichkolwiek doków które miałem a wyposażenie przecież skromne (3 pary tipsów, klips i rzep). Połowa jego zawartości to jakaś przypominająca styropian pianka. No powaliło kogoś chyba tyle śmieci narobić. :angry:

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności