Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Tanie słuchawki z Chin


MrSheep

Rekomendowane odpowiedzi

EDX to raczej nie mają konkurencji, bo najtańsze, sensowne alternatywy to wydatek co najmniej dwukrotnie wyższy. Ogólnie teraz jest sporo dobrego za grosze m.in KZ DQ6, Senfer DT6, CCA C10, CCA CSN, QKZ VK4 (choć mają marny kabel, a konkretniej to kiepsko wyprofilowane zauszniki i obudowy są w pełni plastikowe).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć.

Kiedyś pomogliście mi dokonać wyboru. Teraz znów poszukuję kolejnego modelu, który zapewni nowe doświadczenie. Jaki model polecacie? Obecnie mam zestaw TRN V90 i kabel TRN T2 16.

 

Muzyka: głównie power metal, ale też i reszta z gatunków, rock.

Budżet: około 200zl.

Korzystam z Sonata HD pro

 

Z góry dziękuję za pomoc!

 

Edytowane przez Devil270
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Devil270 napisał:

Cześć.

Kiedyś pomogliście mi dokonać wyboru. Teraz znów poszukuję kolejnego modelu, który zapewni nowe doświadczenie. Jaki model polecacie? Obecnie mam zestaw TRN V90 i kabel TRN T2 16.

 

Muzyka: głównie power metal, ale też i reszta z gatunków, rock.

Budżet: około 200zl.

Korzystam z Sonata HD pro

 

Z góry dziękuję za pomoc!

 

Ale ten zestaw, który masz Ci się podobał? Może Vka Ci się znudziła i szukasz czegoś innego. Bo jeśli nie, to DQ6 Ci spokojnie podejdzie. Nie musisz daleko szukać. 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

16 godzin temu, Devil270 napisał:

Cześć.

Kiedyś pomogliście mi dokonać wyboru. Teraz znów poszukuję kolejnego modelu, który zapewni nowe doświadczenie. Jaki model polecacie? Obecnie mam zestaw TRN V90 i kabel TRN T2 16.

 

Muzyka: głównie power metal, ale też i reszta z gatunków, rock.

Budżet: około 200zl.

Korzystam z Sonata HD pro

 

Z góry dziękuję za pomoc!

 

Jak chcesz sprawdzić DQ6 to mogę Ci sprzedać albo wysłać do testów. Miałem je 5 min w uchu żeby sprawdzić i słucham podobnej muzy co Ty. Wg mnie po wygrzaniu odnajdą się w takim graniu.

Tanio oddam pisz priv😉.

Edytowane przez arni120189
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 godzin temu, Nesper napisał:

Ale ten zestaw, który masz Ci się podobał? Może Vka Ci się znudziła i szukasz czegoś innego. Bo jeśli nie, to DQ6 Ci spokojnie podejdzie. Nie musisz daleko szukać. 

Podoba i to bardzo. Ale szukam innych wrażeń z czystej ciekawości;)

Pewnie zamówię sobie te DQ6.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Devil270 napisał:

Podoba i to bardzo. Ale szukam innych wrażeń z czystej ciekawości;)

Pewnie zamówię sobie te DQ6.

To możesz wziąć bezpiecznie od kolegi wyżej, albo poszukać czegoś innego. Ja jako wielki fan marki BQEYZ poleciłbym KC2, tutaj masz zrównoważone granie, albo BQ3 ekstremalny bas, ale jako, że lubisz metal, to trochę by zamulało ;)
Z innych słuchawek TinHifi T2 plus, myślę że by Ci podszedł. Ze względu na czyste średnie i lekko podbity bas. Ale niestety dość średnia jakość wykonania. Wyglądają super, ale z czasem coś może zepsuć, przynajmniej mi się zepsuło i w internetach też widać rozczarowanie. 

Najnowszy Moondrop Aria też sie bardzo pozytywnie prezentuje, ale niestety trzeba za niego trochę więcej zapłacić :/ Może Moondrop SSP byłby lepszym wyborem, bardzo czyste średnie, podbity bas, ale bardzo bezpiecznie i nie aż tak męcząca góra. Jeśli lubiłeś wysokie tony V90, to i SSP nie byłby dla Ciebie problemem. 

  • Like 1
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakby się ktoś zastanawiał nad rozmiarem niektórych dokanałówek to zrobiłem małe porównanie czterech modeli marki CCA i KZ. Po kolei są to CCA C10, KZ DQ6, CCA CSN, KZ ZSX.

Dla mnie najwygodniejsze są KZ DQ6, gdyż jest to idealny kompromis pomiędzy rozmiarem, a ergonomią. Pozostałe modele to agresywniejsze profilowanie przy większym rozmiarze (CCA CSN i KZ ZSX) lub mniejsze gabaryty przy dość standardowym kształcie (CCA C10). Ogólnie na żadne z nich nie narzekam w kwestii komfortu. Jakość wykonania stoi na podobnym, dość wysokim poziomie. CCA C10 mają plastikową tulejkę bez zgrubienia zapobiegającemu spadaniu tipsów. W pozostałych modelach jest ona metalowa i ma zabezpieczenie. W CCA C10 i KZ ZSX tulejka jest grubsza, a w KZ DQ6 i CCA CSN cieńsza, a co za tym idzie inne są również tipsy. Osobiście zdecydowanie wolę te starsze dołączone do C10 i ZSX.

1.jpg

2.jpg

3.jpg

4.jpg

  • Like 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To nie wygląda, to loteria.

Jeśli przesyłka idzie za pośrednictwem kuriera, to firmy kurierskie są zainteresowane cleniem, bo mają dodatkowe opłaty za przygotowanie i przepakowanie.

Jeśli inną formą, to komputer Pana wylosował :)

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, Devil270 napisał:

Zapytam jeszcze. Koszt Moondrop Aria na aliexpress to coś ponad 300zł. W takim przypadku pewnie trzeba będzie zapłacić podatek VAT wg przepisów. Jak u Was to wygląda przy zamawianiu?

 

W sumie to jeśli wysyłka jest AliExpress Standard Shipping to ryzyko cła jest znikome. Paczka leci od Chińczyka do jakiegoś kraju w EU (z reguły Belgia albo Holandia), a później do Polski. 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 minut temu, Devil270 napisał:

Zapytam jeszcze. Koszt Moondrop Aria na aliexpress to coś ponad 300zł. W takim przypadku pewnie trzeba będzie zapłacić podatek VAT wg przepisów. Jak u Was to wygląda przy zamawianiu?

Moondrop Aria masz u naszego Bigmarasa za 299 zet.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 minut temu, ryankgb napisał:

 

Nie o te Aria chodzi, tamte to stary model. 

Wyszedł nowy model pod tą samą nazwą dosłownie przed chwilą :D 

Dokładnie - podobno traktowane jako rozwinięcie Starfieldów. A ja osobiście ostatnio zachwycam się innymi Moondropami od Bigmarasa - SSP - zaskakująca scena i świetne technikalia. Za ten piniondz to grzech nie wziąć. Na zdjęciu nowa Aria :)

aria.thumb.jpg.d67a1b8cba70658a0469cec5cd3c3309.jpg

Edytowane przez Nazar70
  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

31 minut temu, ryankgb napisał:

 

Nie o te Aria chodzi, tamte to stary model. 

Wyszedł nowy model pod tą samą nazwą dosłownie przed chwilą :D 

Sorki w takim razie. Nie śledzę dokładnie tego rynku.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakiś czas temu kupiłem nakładki/tipsy z tego sklepu - Oryginal Earphones, czy jakoś tak, pełnego zresztą podejrzanego sprzętu, ale muszę przyznać, że dla mnie te są lepsze niż oryginały, czy analogi od Finala. Polecam jakby ktoś szukał bardzo wygodnych nakładek

 

https://m.pl.aliexpress.com/item/32736006455.html?spm=a2g0n.orderlist-amp.item.32736006455&aff_trace_key=ecf70a1af31d4f21b751e09d13e07dd5-1619259224918-05592-UneMJZVf&aff_platform=msite&m_page_id=9467amp-yDDOC-voDUwix1vBmQ88TQ1619259760521&browser_id=e25a6e7e26874c4894a0c8261135e3d4&is_c=N

Capture+_2021-04-24-12-31-31.png

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, Jot R napisał:

wrzuciłem do koszyka, w razie jakby mi brakowało paru dolców do jakiegoś kuponu :)

👍 Na fotce nie wyglądają zbyt imponujaco, ale w rzeczywistości są lepsze. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakiś czas temu kupiłem nakładki/tipsy z tego sklepu - Oryginal Earphones, czy jakoś tak, pełnego zresztą podejrzanego sprzętu, ale muszę przyznać, że dla mnie te są lepsze niż oryginały, czy analogi od Finala. Polecam jakby ktoś szukał bardzo wygodnych nakładek
 
https://m.pl.aliexpress.com/item/32736006455.html?spm=a2g0n.orderlist-amp.item.32736006455&aff_trace_key=ecf70a1af31d4f21b751e09d13e07dd5-1619259224918-05592-UneMJZVf&aff_platform=msite&m_page_id=9467amp-yDDOC-voDUwix1vBmQ88TQ1619259760521&browser_id=e25a6e7e26874c4894a0c8261135e3d4&is_c=N
1334902741_Capture_2021-04-24-12-31-31.thumb.png.5878ef4d7290f8257d7e4db91cb5ee9b.png
Ah tak, to ci, którzy mają nawet Solarisy i Andromedy, same Oryginal Earphones maj frient

Dzięki za polecenie tipsów, przydadzą się do kolekcji.

Wysłane z mojego SM-G975F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

58 minut temu, SeagaL napisał:

Ah tak, to ci, którzy mają nawet Solarisy i Andromedy, same Oryginal Earphones maj frient emoji6.png

Dzięki za polecenie tipsów, przydadzą się do kolekcji.

Wysłane z mojego SM-G975F przy użyciu Tapatalka
 

Kiedyś mieli też Vivo XE800.. Niby te z driverami od Vsonic. 

O tych CA się nir wypowiem, ale tipsy są zacne. ;)

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 22.04.2021 o 15:53, Broda napisał:

Proszę posiadaczy o szybką pomocną informację.

Zachęcony opiniami na forum, chcę kupić dla córki kilka par słuchawek KZ EDX.

Kilka par bo szybko je gubi - ma już wprawę :)

 

Czy z firmowym kablem nadają się do słuchania?

Z mikrofonem czy bez?

 

Używane będą z telefonu, albo z donglem Apple albo bez niego oraz  bez specjalnych pretensji do absolutu brzmienia.

To jak je tak gubi to wybrałbym wersję koss ksc75, Chyba że muszą być douszne.

  • Haha 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, marco-polo napisał:

To jak je tak gubi to wybrałbym wersję koss ksc75, Chyba że muszą być douszne.

 

 

Pamiętaj, że to duża panienka, i nawet jej ich nie pokażę, bo chcę mieć spokój przez sobotę i niedzielę  :).

Edytowane przez Broda
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć

Szukam tanich doków do ok 100 zł, no chyba, że będzie warto dołożyć to maks. 150 zł. Zacząłem szukać na własną rękę, ale im więcej czytam tym mniej wiem. Nie mam za dużych wymagań (w końcu budżet mały), chciałbym żeby słuchawki grały przyjemnie, dość ciepło (ale nie jestem raczej bassheadem, więc hiper basowe słuchawy odpadają) i muzykalnie, ale żeby miały trochę detali. Na pewno nie chcę, żeby atakowały mocnymi treblami. Muzyki słucham różnej, ale głównie elektronicznej (dubstep/trap/house/drum&bass) i rapu, trochę rocka i czasem ambientu.

Moimi faworytami są:
-Blon Bl-03 (podobno grają bardzo przyjemnie, ale martwi mnie ich wygoda i żonglowanie tipsami)
-TRN V90 (zależnie od recenzji albo są mocno basowe z dużą Vką, albo zbalansowane z lekką Vką)
-Open Heart Resin (Tu są zachwalane a na head-fi piszą, że są dla bassheadów)
-Senfer Dt6 (niby powinny mieć najmniej basu ze wszystkich tutaj, ale widziałem parę opinii, że mają sporo dołu, może słabe qc?)
-Kz Zns Pro X (podobno jedne z najlepszych słuchawek od tej firmy a kosztują grosze)
Myślałem też nad tym by kupić Tin T2 i zakleić bass port, ale nie wiem czy to już nie będzie za dużo basu jak dla mnie, jak ktoś to robił to niech się wypowie jaki jest ten dźwięk.

Dobrze by było jakby były dość małe, lekkie i żeby nie odstawały za dużo z uszu, by można było wieczorem leżeć komfortowo na boku 😁

Może jest coś lepszego? Czekam na propozycje

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności