Skocz do zawartości

Tanie słuchawki z Chin


MrSheep

Rekomendowane odpowiedzi

25 minut temu, joysofjoyc4 napisał:

Zamawiane 21.03, właśnie dotarły. Ładne i tanie, wyglądają na więcej $.

 

PS Nie powiem, z takimi to już można już chodzić po parkach i uśmiechać się do audiofilek bądź melomanek. Gorzej, jak odbiorczyni uśmiechu też ślęczy na forach audio i zna ceny :D

IMG_20210408_145039-01.jpeg

Spoko pań to za wiele nie ma :)

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ładne są, przyznaję. Efektowne 🙂

Wygodne bardzo. Chyba, że  ktoś spróbuje z Spintfit 240 , wtedy robi się dziwnie.

Ten kabelek sprawia wrażenie :)

Co do dźwięku, przebasowanie udało się zbić Spiral Dot (WTF?).

 Ich chyba nie projektowano do zbijania basu 🙄

Kłująca góra po drobnym wygrzaniu znika. Chyba, że to zasługa SD.

 

No, bardzo fajne słuchaweczki,choć bez czaru BL-03 i "mojszości" EA1( piszcie co chcecie, są rewelacyjne).

 

 

 

 

Edytowane przez miquet
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Doszły do mnie open heart.

Muszę przyznać że mają ciepłe granie i bass istnieję. Separacja instrumentów i wokalu jest też znakomita.

Są takie naturalne i czyste dźwiękowo. Nie piszę o Resin. Dobra separacja. 

Nie są przebasowione ani przejaskrawione na górze.

https://pl.aliexpress.com/item/4001185272588.html?spm=a2g0s.9042311.0.0.43375c0fvZIjy1

 

openheart.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@ryankgb bardzo dobra recenzja, jak zawsze z resztą. ;) Zastanawia mnie tylko jedno - ja DQ6 i ich porównanie do EDX (posiadam obie pary) odbieram inaczej niż Ty. To DQ6 wydają mi się równiejsze i z większą, lepszą sceną. Ciekawe czy KZ zmieniało coś na przestrzeni produkcji, czy wychodzi słaby QC ich produktów? Nie wiem. :)

P.S. Po pewnym czasie użytkowania, DQ6
 zaczęły mnie szczypać prądem. :D Jest to odczuwalne mniej więcej na wysokości przetwornika XUN i niestety muszę wyjmować słuchawkę na jakiś czas, bo szczypanie po pewnej chwili staje się bardzo nieprzyjemne. W sumie to ciekawa sprawa, bo nigdy wcześniej nie miałem tak z żadnymi słuchawkami. 

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

38 minut temu, mikla napisał:

@ryankgb czuje się zachęcony! Poleciłbyś do nich jakiś lepszy kabelek? 

 

Ja użyłem do wszystkich par kabelek TRI Through i jest super :D Zarówno ergonomiczne, jak i dźwiękowo :D 

 

31 minut temu, P1gu napisał:

@ryankgb bardzo dobra recenzja, jak zawsze z resztą. ;) Zastanawia mnie tylko jedno - ja DQ6 i ich porównanie do EDX (posiadam obie pary) odbieram inaczej niż Ty. To DQ6 wydają mi się równiejsze i z większą, lepszą sceną. Ciekawe czy KZ zmieniało coś na przestrzeni produkcji, czy wychodzi słaby QC ich produktów? Nie wiem. :)

P.S. Po pewnym czasie użytkowania, DQ6
 zaczęły mnie szczypać prądem. :D Jest to odczuwalne mniej więcej na wysokości przetwornika XUN i niestety muszę wyjmować słuchawkę na jakiś czas, bo szczypanie po pewnej chwili staje się bardzo nieprzyjemne. W sumie to ciekawa sprawa, bo nigdy wcześniej nie miałem tak z żadnymi słuchawkami. 

 

Skromnie dziękuję za miłe słowo :D 

 

Co do porównania DQ6 i EDX to nie mam pojęcia skąd te różnice. Na pewno pod wieloma względami DQ6 są lepsze od EDX, ale akurat w tym wypadku większą Vką (choć dobrą) są DQ6. Moje EDX brzmią bardziej płasko, neutralnie, mają mniejsze podbicia na niskich i wysokich tonach i nawet bliższą średnicę. Technicznie DQ6 są trochę lepsze od EDX, mają lepszą kontrolę nad instrumentami, separację. Scena w DQ6 nie jest zła, wręcz zadziwiająco przepastna jak na tego typu granie, ale EDX u mnie w bezpośrednim porównaniu są bardziej frywolne i rześkie w prezentacji, są bardziej napowietrzone. Też się zdziwiłem :D Generalnie były różne teorie o EDX - raz, że każdy kolor inaczej gra, a innym razem, że QC mają kiepskie i różne sztuki brzmią inaczej :D Nawet tu na forum ktoś kupował kilka kolorów i każde grały inaczej, może to ta kwestia :P W każdym razie bezpośrednio porównywałem więc nie ma mowy o pomyłce, może mi się takie EDX udały dość równe i nie krzykliwe :D Dla zainteresowanych - mam białe EDX jeśli to coś faktycznie zmienia :D Jeszcze jedna myśl mi przychodzi do głowy - może to kwestia różnic w kabelkach? Słuchałeś na jakimś jednym czy na fabrycznych z DQ6 i EDX? Ja porównywałem na jednym, tym samym TRI Through żeby mieć lepszy obraz różnic samych słuchawek, bez wpływu kabla :P 

 

Ten przetwornik ma bardzo silny magnes i możliwe, że niezbyt ktoś to przemyślał bo początkowo XUN był w KZ Z1, a tam obudowa była plastikowa :D W DQ6 mamy stop cynku i pewnie przenosi jakieś mini ładunki prądowe, a że pogoda jest jaka jest to wszystko kopie, nawet metalowe słuchawki :D Mnie się to nie zdarza, ale ja słucham w domowym zaciszu ;) 

Edytowane przez ryankgb
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ja mam odczucia zbliżone do kolegi @P1gu, gdyż DQ6 odbieram jako równiejsze od EDX. Mają sporo dołu, ale takiego mięsistego, skocznego i mi się on bardzo podoba, a do tego górkę gdzieś na przełomie średnicy i tonów wysokich. Scena  moim zdaniem jest dość szeroka, do tego słyszalna orientacja w osi pionowej i znikoma głębia (w moim odczuciu jak w niemalże wszystkich słuchawkach). W kwestii dopasowania do ucha DQ6 stawiam wyżej z uwagi na mocniej profilowane obudowy, ale z drugiej strony dołączone do EDX Startipsy są dużo lepszej jakości niż te nowe silikony. Będę musiał porównać różne egzemplarze EDX, bo mam zapasową parę półprzeźroczystych szarych, a w drodze są jeszcze białe. Grają dobrze, są tanie jak barszcz, więc używam ich do biegania, do treningu na zewnątrz i wtedy, kiedy po prostu z jakiegoś powodu szkoda mi brać ze sobą coś droższego.

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, Jot R napisał:

Jak macie w planach zakupy to lepiej się pośpieszyć, bo już powoli można zamykać ten temat: https://www.wirtualnemedia.pl/artykul/aliexpress-zakupy-vat-podatek-dostawa-kiedy-lipiec-2021-jakie-oplaty

 

No nie do końca, bo Aliexpress ma swoje magazyny w Europie i na 100% zaczną je mocniej wykorzystywać jak zobaczą, że ludzie mniej zamawiają :D 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

40 minut temu, ryankgb napisał:

No nie do końca, bo Aliexpress ma swoje magazyny w Europie i na 100% zaczną je mocniej wykorzystywać jak zobaczą, że ludzie mniej zamawiają

 

To do tych magazynów bez VAT będą sprowadzać? 🤔

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 godzin temu, Jot R napisał:

 

To do tych magazynów bez VAT będą sprowadzać? 🤔

 

Będą zapewne sprowadzać do magazynów usytuowanych w krajach, w których stawka VAT na tego typu produkty jest najniższa w Europie albo wynosi 0. A być może przedstawiciele rynku e-commerce dogadają się z jakimś krajem i w tym właśnie kraju stworzą nowelizację przepisów podatkowych, aby importowana np. elektronika była zwolniona z VAT. Oczywiście za wzajemne korzyści takiej współpracy handlowej. Są kraje w UE, w których rządzą mądrzy ludzie patrzący biznesowo i opierający swoje decyzje o korzyści długofalowej współpracy. Rynek e-commerce to na ten moment największa i najszybciej rozwijająca się gałąź - mają bardzo dużo do powiedzenia, mają wpływy i możliwości lobbingowe.

 

Także spokojnie, dopóki nie znamy przepisów ani mechanizmów - nie ma się czym martwić. Zmiana w tej kwestii była już dawno zapowiadana, więc podejrzewam, że e-commerce od dawna prowadzi takie rozmowy z poszczególnymi krajami i rozwiązania już mają. Czuję, że będzie dobrze, a nasze Ministerstwo Finansów się tylko obliże po tej próbie obarczenia haraczem przesyłek z AliExpress.

  • Like 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 10.04.2021 o 15:22, P1gu napisał:

To DQ6 wydają mi się równiejsze i z większą, lepszą sceną.

 

U mnie też DQ6 były równiejsze i miały większą scenę niż EDX.

 

9 minut temu, SeagaL napisał:

Są kraje w UE, w których rządzą mądrzy ludzie patrzący biznesowo i opierający swoje decyzje o korzyści długofalowej współpracy.

 

Z tego co czytałem, to mają to być regulacje dla całej UE więc żadne magazyny w Europie nic nie dadzą, bo po prostu ten VAT musi zostać zapłacony jeżeli towar trafia na teren Unii. Natomiast nie demonizowałbym - w przypadku tanich słuchawek te ceny aż tak bardzo nie podskoczą. A w zamian sprzedawcy z Chin będą musieli przestrzegać unijnych zasad, czyli 2 lata gwarancji, prawo do odstąpienia od umowy. Więc są plusy i minusy :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Inszy napisał:

Raczej żaden kraj nie zrobi stawki 0% na elektronikę, bo od razu zadziałają mechanizmy chroniące wewnętrzny rynek UE.

I pewnie by poleciał pozew przeciwko takiemu krajowi.

Mamy kilka krajów mocno oponujących przeciwko regulacjom wewnątrzwspólnotowym. Są naciski, są wnioski o nałożenie sankcji, są opinie Komisji Europejskiej. A do dzisiaj nic się w tej materii nie wydarzyło (oprócz tego, że np. UK sama podziękowała za taką "współpracę")

Oczywiście kwestie rozwiązania sprawy VAT i zastosowanych mechanizmów to póki co same domysły. Pożyjemy, zobaczymy, jednak ja bym się tym nie przejmował na zapas.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie znam się, ale się wypowiem: podejrzewam że Chińczycy dogadają się z jakimś krajem w UE na przyjmowanie paczek i dalszą dystrybucję. Oczywiście nie za darmo, czy na ryczałt, czy procent, ale za dużo monety jest na stole żeby to olać. Kraj z centrum dystrybucyjnym zgarnie hajs, a reszta się co najwyżej obliże.  

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Inszy napisał:

Raczej żaden kraj nie zrobi stawki 0% na elektronikę, bo od razu zadziałają mechanizmy chroniące wewnętrzny rynek UE.

I pewnie by poleciał pozew przeciwko takiemu krajowi.

I co z tego pozwu wyniknie? Nic. Niemcy parę lat temu miały zbyt duży deficyt budżetowwy i UE nałożyła karę dość wysoką. Niemcy nie zapłacili do dnia dzisiejszego i nic im się nie stalo. Unia może rekomendować, ale każdy kraj jest suwerenny (jeśli można to nazwać suwerennością) i ma własne prawa

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, mantr napisał:

W Norwegii takie coś działa od kwietnia 2020. Jest, stale aktualizowana, lista sklepów z którymi tutejszy Urząd Skarbowy ma podpisaną umowę. Aliexpress oczywiście też. Do 3000NOK VAT jest automatycznie doliczany. 25% :(

toll kalkulatror. Jest tam kalkulator co Ci od razu oblicza ile zapłacisz. Jednak Ebay i tak ździera 3 krotnie płacisz za wysyłkę,za firmę pośredniczącą i dodatkowo w kraju też Cb naliczą. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, Jaro54 napisał:

I co z tego pozwu wyniknie? Nic. Niemcy parę lat temu miały zbyt duży deficyt budżetowwy i UE nałożyła karę dość wysoką. Niemcy nie zapłacili do dnia dzisiejszego i nic im się nie stalo. Unia może rekomendować, ale każdy kraj jest suwerenny (jeśli można to nazwać suwerennością) i ma własne prawa

Mylisz się co do tego - pod względem fiskalnym prawo krajowe jest poniżej unijnego.

Poza tym, tu w interesie wszystkich krajów będzie uwalenie tego jednego.

 

Jak już, to można oczekiwać wybiegów podobnych jakie stosowała Irlandia przez firmy wydmuszki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam okazję kupić dosyć tanio bqeyz kc2, ale te słuchawki są już dosyć stare (patrząc jak rynek chińskich słuchawek się rozwija) i tak zastanawiam się czy przez ostatnie dwa lata wyszło coś ciekawszego do 200zł o podobnej sygnaturze ale z może większą ilością basu (bo czuję, że w kc2 może mi go trochę brakować)?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, incar napisał:

Mam okazję kupić dosyć tanio bqeyz kc2, ale te słuchawki są już dosyć stare (patrząc jak rynek chińskich słuchawek się rozwija) i tak zastanawiam się czy przez ostatnie dwa lata wyszło coś ciekawszego do 200zł o podobnej sygnaturze ale z może większą ilością basu (bo czuję, że w kc2 może mi go trochę brakować)?

 

KC2 nadal są świetnymi słuchawkami, ale jeśli szukasz więcej basu to BQEYZ BQ3.

Możesz spróbować też KZ ZSX i KZ DQ6 ;)

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

27 minut temu, incar napisał:

Mam okazję kupić dosyć tanio bqeyz kc2, ale te słuchawki są już dosyć stare (patrząc jak rynek chińskich słuchawek się rozwija) i tak zastanawiam się czy przez ostatnie dwa lata wyszło coś ciekawszego do 200zł o podobnej sygnaturze ale z może większą ilością basu (bo czuję, że w kc2 może mi go trochę brakować)?

Nawet nie zdajesz sobie sprawy ilu jest wyznawców KC2. Na zagranicznych grupach wciąż często nr. 1. Słuchawki się nie starzeją, a nawet wraca boom na nie. Nawet się nie wahaj z zakupem. 

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności