Skocz do zawartości

Tanie słuchawki z Chin


MrSheep

Rekomendowane odpowiedzi

40 minut temu, requal napisał:

Przyszły KZ DQ6.

- Może będzie to rywal dla BL-01 jak się wygrzeją. Grają dużą sceną, holograficznie (ale nie tak jak wyższe modele), bez przesadnego akcentu na wyższej średnicy, chociaż są tam podbite bez wątpienia. Bas nie przesadzony jak w OpenHeart, nieco go więcej niż w BL-01

Blony na razie wygrywają wokalami (w Dq6 za duże rozjasnienie) i jednak jeden driver to brak problemu z rozjechanymi pasmami. Tutaj nieco mam takie wrażenie, ale może się zmieni. 

Właśnie ta scena zrobiła na mnie wrażenie jak ich pierwszy raz słuchałem. Jest na prawdę obszerna z bardzo dobrym efektem 3D. W takiej cenie nie spodziewałem się czegoś takiego, za co duży plus. Super nadają się do oglądania ASMRu. :D

Co do strojenia - słychać, że to KZ, bo rzeczywiście mają podbitą wyższą średnicę, co może czasami wkurzać, ale nie jest z tym tak źle. Za to pozostałe pasma są w miarę równe, nie ma dramatycznych pików i dołków, za co kolejny plus. Basu w punkt (no może czasami mogłoby być go ciutkę więcej), za to ma bardzo przyjemną fakturę. Ogólnie w swojej cenie uważam, że był to kozacki zakup - wykonanie na bardzo wysokim poziomie, bardzo wygodne z dobrymi tipsami (seryjne śmietnik) i nie ma śladu po driver flexie. Mogliby tylko dać kabel lepszy niż w EDX za 7 USD, bo ten seryjny sznurek to jest dramat ergonomiczny. No i są to pierwsze słuchawki KZ, z którymi mam styczność, nadające się do słuchania klasyki i jazzu. :)

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 minuty temu, P1gu napisał:

Właśnie ta scena zrobiła na mnie wrażenie jak ich pierwszy raz słuchałem. Jest na prawdę obszerna z bardzo dobrym efektem 3D. W takiej cenie nie spodziewałem się czegoś takiego, za co duży plus. Super nadają się do oglądania ASMRu. :D

Co do strojenia - słychać, że to KZ, bo rzeczywiście mają podbitą wyższą średnicę, co może czasami wkurzać, ale nie jest z tym tak źle. Za to pozostałe pasma są w miarę równe, nie ma dramatycznych pików i dołków, za co kolejny plus. Basu w punkt (no może czasami mogłoby być go ciutkę więcej), za to ma bardzo przyjemną fakturę. Ogólnie w swojej cenie uważam, że był to kozacki zakup - wykonanie na bardzo wysokim poziomie, bardzo wygodne z dobrymi tipsami (seryjne śmietnik) i nie ma śladu po driver flexie. Mogliby tylko dać kabel lepszy niż w EDX za 7 USD, bo ten seryjny sznurek to jest dramat ergonomiczny. No i są to pierwsze słuchawki KZ, z którymi mam styczność, nadające się do słuchania klasyki i jazzu. :)

Nic dodać nic ująć. 

 

Ja mam teraz takie kabelki od KZ (2 i jeszcze 2 zamówię niebawem), pasują do TRN I KZ.

Myślę, że w swojej cenie są bardzo dobre.  Capture+_2021-02-22-18-39-30.png

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja nawet nie wiem czy na tych paczuszkach jest jakiś chiński adres na zwroty...? No i jaki koszt odsyłania? 🙄

 

https://biznes.interia.pl/finanse/news-dwa-tygodnie-na-zwrot-zakupow-z-aliexpress,nId,5067380

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

42 minuty temu, janek patufka napisał:

Ja nawet nie wiem czy na tych paczuszkach jest jakiś chiński adres na zwroty...? No i jaki koszt odsyłania? 🙄

 

https://biznes.interia.pl/finanse/news-dwa-tygodnie-na-zwrot-zakupow-z-aliexpress,nId,5067380

To może teraz mniej badziewia będą sprzedawać i lepiej produkować albo znowu ktoś na tym zarobi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj albo mam lepsz dzień, albo trafiłem tipsami w jakiś punkt G w uchu, bo te KZ DQ6 faktycznie lepiej mi grają niż KZ ASX.. a to były moje fav ostatnio. Szok. 

Czekam na przegranie 200h.. 

 

Edit: Eh., uh, aj, jednak męczy ta wyższa srednica. Asx są calkiem czyste w tym zakresie.. Tylko kawałek dobrze wsiadł. 

Edytowane przez requal
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, requal napisał:

Dzisiaj albo mam lepsz dzień, albo trafiłem tipsami w jakiś punkt G w uchu, bo te KZ DQ6 faktycznie lepiej mi grają niż KZ ASX.. a to były moje fav ostatnio. Szok. 

Czekam na przegranie 200h.. 

 

Edit: Eh., uh, aj, jednak męczy ta wyższa srednica. Asx są calkiem czyste w tym zakresie.. Tylko kawałek dobrze wsiadł. 

DQ6 200h chcesz wygrzewać? 😮 Nie przesadzaj, moje może nawet pół doby jeszcze nie grały, ba, wręcz na pewno... 😛Myślę że wystarczy im mniej, może z 50h ale nie aż 200h...

U mnie też ta średnica trochę słabsza, słuchałem wcześniej CCA C16 i Fiio FH5, na dobrych kablach... Stąd trochę wyostrzony smak... Ale DQ6 ceną robią robotę :) 

 

PS - tulejka w DQ6 to T200 czy T300? Ktoś zakładał na nie pianki Comply?

Edytowane przez rayfe
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, rayfe napisał:

DQ6 200h chcesz wygrzewać? 😮 Nie przesadzaj, moje może nawet pół doby jeszcze nie grały, ba, wręcz na pewno... 😛Myślę że wystarczy im mniej, może z 50h ale nie aż 200h...

U mnie też ta średnica trochę słabsza, słuchałem wcześniej CCA C16 i Fiio FH5, na dobrych kablach... Stąd trochę wyostrzony smak... Ale DQ6 ceną robią robotę :) 

 

PS - tulejka w DQ6 to T200 czy T300? Ktoś zakładał na nie pianki Comply?

 Liczę jednak, że się to jakoś da zmienić. Teraz przez noc (19-3) się trochę przegryzły na odtwarzaczu, ale o tej godzinie przed kawą nie wiem, czy jest lepiej, czy nie ;) Rzekłbym, że lepiej.. ale cisza też robi swoje. 

Edytowane przez requal
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 godzin temu, janek patufka napisał:

Ja nawet nie wiem czy na tych paczuszkach jest jakiś chiński adres na zwroty...? No i jaki koszt odsyłania? 🙄

 

https://biznes.interia.pl/finanse/news-dwa-tygodnie-na-zwrot-zakupow-z-aliexpress,nId,5067380

Odsyłałem kilkakrotnie kable do wymiany, nie ma z tym żadnego problemu. Piszesz do frienda i Ci podaje adres do zwrotu. Akurat koszt wysyłki kabla to 19 zł na poczcie (musi być polecony żebyś mógł śledzić przesyłkę). Wraca do nich tak samo - około 2-3 tygodni.

 

Z niektórymi sklepami działa to bardzo wygodnie. Np. w NiceHCK jak tylko mu wysłałem numer przesyłki zwrotnej to tego samego dnia mi wysłał nowy, więc sporo się skrócił czas oczekiwania. Friend był bardzo pomocny i ugodowy. Ale np. odsyłałem tez do Penon'a do Hongkongu to oni już czekają aż przyjdzie zwrot, strasznie długo "rozpatrują" (gadał mi jakieś głupoty, że na magazynie jest mało ludzi, bo przez pandemię stoją po 6h w korku i nie docierają do pracy, w ogóle ciężko się z nimi dogadać). Więc jak otrzymali zwrot to sprawa leżała odłogiem ponad miesiąc. Wysłałem kabel 16 grudnia, otrzymali 29 grudnia. Dopiero 6 lutego nadali do mnie paczkę z nowym kablem, nie mam go do dzisiaj.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, SeagaL napisał:

Odsyłałem kilkakrotnie kable do wymiany, nie ma z tym żadnego problemu. Piszesz do frienda i Ci podaje adres do zwrotu. Akurat koszt wysyłki kabla to 19 zł na poczcie (musi być polecony żebyś mógł śledzić przesyłkę). Wraca do nich tak samo - około 2-3 tygodni.

 

Z niektórymi sklepami działa to bardzo wygodnie. Np. w NiceHCK jak tylko mu wysłałem numer przesyłki zwrotnej to tego samego dnia mi wysłał nowy, więc sporo się skrócił czas oczekiwania. Friend był bardzo pomocny i ugodowy. Ale np. odsyłałem tez do Penon'a do Hongkongu to oni już czekają aż przyjdzie zwrot, strasznie długo "rozpatrują" (gadał mi jakieś głupoty, że na magazynie jest mało ludzi, bo przez pandemię stoją po 6h w korku i nie docierają do pracy, w ogóle ciężko się z nimi dogadać). Więc jak otrzymali zwrot to sprawa leżała odłogiem ponad miesiąc. Wysłałem kabel 16 grudnia, otrzymali 29 grudnia. Dopiero 6 lutego nadali do mnie paczkę z nowym kablem, nie mam go do dzisiaj.

No właśnie ja zamówiłem Blony w styczniu i czekam ponad miesiąc i ciekawy jestem gdzie zawisły w powietrzu.

Napisałem do sprzedawcy to odpisał czy mogę poczekać jeszcze, hmm jeszcze to ile to jeszcze ma być tych dni?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 godzin temu, Hustler napisał:

Nie ma reguły - ja w tym roku zamówiłem 3 pary IEM-ów i jedne doszły w niecałe 2 tygodnie, a pozostałe dwie pary w ok. 3 tygodnie.

Czekają aż zapomnę xD ale to i tak masz mniejszy czas. Ok rozumiem może ten ich Nowy Rok trwa dłużej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 24.02.2021 o 18:35, requal napisał:

Dzisiaj albo mam lepsz dzień, albo trafiłem tipsami w jakiś punkt G w uchu, bo te KZ DQ6 faktycznie lepiej mi grają niż KZ ASX.. a to były moje fav ostatnio. Szok. 

Czekam na przegranie 200h.. 

 

Edit: Eh., uh, aj, jednak męczy ta wyższa srednica. Asx są calkiem czyste w tym zakresie.. Tylko kawałek dobrze wsiadł. 

Te asx serio takie fajne? Co czytam recenzje, to psioczą na nie strasznie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, Play napisał:

Te asx serio takie fajne? Co czytam recenzje, to psioczą na nie strasznie

Jestem w stanie to zrozumieć, że psioczą, bo mają coś ze stylu grania Shanling me500. Chwilę trzeba do tego nawyknąć. Trochę czasu spędziłem, żeby sobie dobrać nakladki (najlepiej ePro lub Azla Xelastec), kabel to  miedź 8core od KZ. 

 

Edit: To takie luźne skojarzenie, na wykresie tak to wygląda. Oba modele mi się kojarzą z taką twardą szkołą grania lub rysowania grubą kreską. Raz ma się na to chęć, raz nie. Asf są bardziej miękkie. Przyczym Me500 tym podbiciem w 4khz mnie zniszczyło.graph.png

 

Edit2: Jak ktoś szuka takiego wywazonego grania z super zwiewnymi wysokimi to bym proponował Tri Starsea np., najlepsze technicznie doki, Ety nie mają do nich startu, a jak ma być rozwałka to KZ ASX ewentualnie, ew. basowo to ISN

Edytowane przez requal
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 godzin temu, marco-polo napisał:

zamówiłem w styczniu i czekam ponad miesiąci

 

Do mnie wczoraj dotarły jakieś pchły, które były w drodze, od nabycia w dniu 21 grudnia 2020 r.....🙄 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, requal napisał:

Jestem w stanie to zrozumieć, że psioczą, bo mają coś ze stylu grania Shanling me500. Chwilę trzeba do tego nawyknąć. Trochę czasu spędziłem, żeby sobie dobrać nakladki (najlepiej ePro lub Azla Xelastec), kabel to  miedź 8core od KZ. 

 

Edit: To takie luźne skojarzenie, na wykresie tak to wygląda. Oba modele mi się kojarzą z taką twardą szkołą grania lub rysowania grubą kreską. Raz ma się na to chęć, raz nie. Asf są bardziej miękkie. Przyczym Me500 tym podbiciem w 4khz mnie zniszczyło.graph.png

 

Edit2: Jak ktoś szuka takiego wywazonego grania z super zwiewnymi wysokimi to bym proponował Tri Starsea np., najlepsze technicznie doki, Ety nie mają do nich startu, a jak ma być rozwałka to KZ ASX ewentualnie, ew. basowo to ISN

A coś jak Lz A6 mini na basowych filtrach, tylko wygodniejsze? Ewentualnie na tych najjaśniejszych. Edxy są wspaniałe, jeśli chodzi o wygodę, wprost skrojone na moje uszy. No ale do LZ troszkę im brakuje

Edytowane przez Play
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

38 minut temu, Play napisał:

A coś jak Lz A6 mini na basowych filtrach, tylko wygodniejsze? Edxy są wspaniałe, jeśli chodzi o wygodę, wprost skrojone na moje uszy. No ale do LZ troszkę im brakuje

A nawet troszkę więcej niż troszkę ;) nie ta półka. Musimy chyba poczekać na A7 mini w rozsądnej cenie ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

26 minut temu, Jaro54 napisał:

A nawet troszkę więcej niż troszkę ;) nie ta półka. Musimy chyba poczekać na A7 mini w rozsądnej cenie ;)

No duże A7 wyglądają kozacko. Tylko cena dla mnie nieakceptowalna

Edytowane przez Play
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlatego piszę o A7 mini i odpowiedniej promocji, by w tym temacie się zmieścić :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Play napisał:

A coś jak Lz A6 mini na basowych filtrach, tylko wygodniejsze? Ewentualnie na tych najjaśniejszych. Edxy są wspaniałe, jeśli chodzi o wygodę, wprost skrojone na moje uszy. No ale do LZ troszkę im brakuje

Isn ma nieco zbliżone pasmo, tylko średnicy więcej ilościowo. Natomiast barwa bardziej w stronę KZ Edx (EDX to takie kinder ISN w zasadzie)

Są to jednak duże, ale dla dużego ucha bardzo wygodne doki. No i swoje jednak już kosztują.. 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyciągnąłem ostatnio z szuflady rekablowane Przez Espe0 Mh1c. Jako, że w ostatnim czasie nabyłem kilka nowych par tipsów, to zacząłem się bawić w odsłuchy. I one serio dalej dają radę. Nie są wcale gorsze od A6 mini, raczej inne. LZ to bardziej Vka z tektonicznym basem, Mh1c to bardziej midbasowo-średnicowe granie z łagodną górą. A z chińskim kabelkiem i biflangami od spinfit są mega wygodne. Także sorry EDX - król budżetówki jest tylko jeden

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A gdzieś ty zamawiał? Ja zamawiane 25 stycznia dostałem 16 lutego, a i tak spędziły 8 dni w Liege 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 godziny temu, Jaro54 napisał:

A gdzieś ty zamawiał? Ja zamawiane 25 stycznia dostałem 16 lutego, a i tak spędziły 8 dni w Liege 

Zamawiałem na aliexpress Wooeasy store, kiedy skończył się Nowy Rok u nich wysłali 6 lutego i czas dostawy przed otwarciem dispute to 21 kwiecień, jakby nie mówić to maj. Jednak tipsy doszły bardzo szybko doszły więc nie wiem gdzie one krążą po świecie. Jak sprawdzałem pocztę to wysłano na Yanwen a wygląda to tak. 

BLN.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności