Skocz do zawartości

Tanie słuchawki z Chin


MrSheep

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć.

Skompletowałem wreszcie mój pierwszy zestaw chi-fi, czyli Hidizs S8 + KZ EDX.

Słuchawki przyszły wczoraj i mam co do nich kilka pytań.

Po wyjęciu z pudełka grają tak trochę... mało basowo. To znaczy środek i góra trochę górują nad tym basem.

Obiło mi się o uszy, że inny kabel i pianki zamiast silikonu mogą w tym pomóc. Czy mógłbym prosić o jakieś propozycje konkretnych pianek i kabli, które zgrywają się z tymi EDX?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, kamdz01 napisał:

Cześć.

Skompletowałem wreszcie mój pierwszy zestaw chi-fi, czyli Hidizs S8 + KZ EDX.

Słuchawki przyszły wczoraj i mam co do nich kilka pytań.

Po wyjęciu z pudełka grają tak trochę... mało basowo. To znaczy środek i góra trochę górują nad tym basem.

Obiło mi się o uszy, że inny kabel i pianki zamiast silikonu mogą w tym pomóc. Czy mógłbym prosić o jakieś propozycje konkretnych pianek i kabli, które zgrywają się z tymi EDX?

 

Po prostu hype na EDX posunął się zbyt daleko :) Są zaskakująco dobre w swojej cenie, ale daleko im do ideału :)

Użyj equalizera i zmniejsz o jakieś 5 - 6 dB częstotliwości 2,5 kHz i 5 kHz. Powinno pomóc :)

Edytowane przez Kuba_622
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, Kuba_622 napisał:

 

Po prostu hype na EDX posunął się zbyt daleko :) Są zaskakująco dobre w swojej cenie, ale daleko im do ideału :)

Użyj equalizera i zmniejsz o jakieś 5 - 6 dB częstotliwości 2,5 kHz i 5 kHz. Powinno pomóc :)

To nie tak ;)

Ja na nie nie narzekam, wiem co brałem i za tą cenę to nadal jest kosmos.

Po prostu chciałem wiedzieć, w jaki sposób je można "upgradować", żeby były jeszcze lepsze. Słyszałem, że duży wpływ na basy mają pianki zamiast silikonów. Kabel też podobno swoje robi... Ale nie wiem na jakie dokładnie mam wymienić :(

EQ użyłem, ale użycie EQ oznacza koniec Bit Perfect...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, kamdz01 napisał:

To nie tak ;)

Ja na nie nie narzekam, wiem co brałem i za tą cenę to nadal jest kosmos.

Po prostu chciałem wiedzieć, w jaki sposób je można "upgradować", żeby były jeszcze lepsze. Słyszałem, że duży wpływ na basy mają pianki zamiast silikonów. Kabel też podobno swoje robi... Ale nie wiem na jakie dokładnie mam wymienić :(

EQ użyłem, ale użycie EQ oznacza koniec Bit Perfect...


Spróbuj z kablem miedzianym (ja mam FAAEAL) i zmień tipsy na podbijające bas (ja mam Spiral Dots). Będzie lepiej pod każdym względem.

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, kamdz01 napisał:

EQ użyłem, ale użycie EQ oznacza koniec Bit Perfect...

 

No to co? :)

 

Ja ich używam z tymi piankami: https://allegro.pl/oferta/oryginalne-pianki-comply-tx-400-m-czarne-1-para-8023131886

Znacznie przyciemniają dźwięk.

Bez pianek nie jestem w stanie EDX słuchać bo dla mnie są zbyt jasne i krzykliwe na wyższej średnicy.

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Kuba_622 napisał:

Myślałem, że te pianki tańsze będą, ale no tyle jestem w stanie dać ;)

1 minutę temu, Kuba_622 napisał:

Znacznie przyciemniają dźwięk.

Czy mógłbyś proszę w krótkich słowach wytłumaczyć żółtodziobowi co to oznacza? ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Mr Krzychoo napisał:

Zaprawdę powiadam Ci - sprawdź je, a innych chciał nie będziesz...

Nastawiałem się bardziej na zmianę z silikonów na pianki, a nie na inne silikony... Ale nie znam się, może te i lepsze. Szkoda tylko, że 2 razy droższe od słuchawek ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, kamdz01 napisał:

Nastawiałem się bardziej na zmianę z silikonów na pianki, a nie na inne silikony... Ale nie znam się, może te i lepsze. Szkoda tylko, że 2 razy droższe od słuchawek ;)

 

Oj tam, będziesz Pan zadowolony...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może zamiast kupować akcesoria za więcej niż dwukrotność ceny słuchawek to lepiej kupić za to drugie słuchawki? Takie BLON BL-03, albo inne w cenie ok. 20 USD? Cenowo wyjdą podobnie jak jakiś kabelek plus tipsy do EDXów, a różnica w strojeniu będzie znacznie większa niż przy zmianie tipsów i kabla.

  • Like 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@kamdz01 Z tymi piankami po prostu góra w EDX nie jest już tak mocno podbita i wwiercająca się w ucho. Różnice są spore. Z drugiej strony pianki są drogie w eksploatacji, bo jeżeli chcesz ich używać codziennie, to będziesz musiał je zmieniać kilka razy w ciągu roku.

 

Dlatego jeżeli te EDX Ci się jakoś specjalnie nie spodobały, to może lepiej jednak pomyśl o ich sprzedaniu i kupieniu czegoś innego. Ja już Ci chyba polecałem Blon 03, które też mają daleko do ideału, mimo wszystko ich dźwięk jest bezpieczniejszy i mniej w nim przeszkadza.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, P1gu napisał:

różnica w strojeniu będzie znacznie większa niż przy zmianie tipsów i kabla.

Ja właśnie nie szukam dużej różnicy. Bardzo podoba mi się dźwięk EDX, taki głośny, muzykalny, dynamiczny, bez przytłumiającego wszystko basu. Chciałbym jedynie delikatnie podbić ten bas.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja właśnie nie szukam dużej różnicy. Bardzo podoba mi się dźwięk EDX, taki głośny, muzykalny, dynamiczny, bez przytłumiającego wszystko basu. Chciałbym jedynie delikatnie podbić ten bas.
Tipsy muszą scisle przylegac do ucha wtedy bas jest ok. Spróbuj moze wiekszy rozmiar

Wysłane z mojego LG-H910PR przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

24 minuty temu, kamdz01 napisał:

Ja właśnie nie szukam dużej różnicy. Bardzo podoba mi się dźwięk EDX, taki głośny, muzykalny, dynamiczny, bez przytłumiającego wszystko basu. Chciałbym jedynie delikatnie podbić ten bas.

Pianki #1pianki #2kabelek #1kabelek #2kabelek #3. Przy czym tylko kabelek #3 ma 2-pin 0,75, czyli taki jak w EDX, ale 0,78 też będą pasować (mogą zmienić trochę geometrię gniazda, przez co po użytkowaniu takiego kabla, seryjny 0,75 może wypadać z gniazda).

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, kamdz01 napisał:

Cześć.

Skompletowałem wreszcie mój pierwszy zestaw chi-fi, czyli Hidizs S8 + KZ EDX.

Słuchawki przyszły wczoraj i mam co do nich kilka pytań.

Po wyjęciu z pudełka grają tak trochę... mało basowo. To znaczy środek i góra trochę górują nad tym basem.

Obiło mi się o uszy, że inny kabel i pianki zamiast silikonu mogą w tym pomóc. Czy mógłbym prosić o jakieś propozycje konkretnych pianek i kabli, które zgrywają się z tymi EDX?

Zanim coś zaczniesz zmieniać po prostu wygrzej słuchawki (tj. podłącz do nich muzykę na 50-100h) i zobacz jak wtedy grają.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pogrzebałem wśród tipsów, które kupiłem na aliexpress i póki co BL-03 stworzyły parę z takimi nakładkami. Chyba poświęcę jedne tipsy i zrobię z nich taki mały dystans, choć najbardziej pasowałyby o-ringi do klawiatur mechanicznych.

 

Przy okazji - miał ktoś styczność z Jade Audio EA1/EA3, czyli teoretycznie budżetowymi FiiO FD1/FH3 oraz TinHiFi T2 Plus?

BLON.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

25 minut temu, Hustler napisał:

Pogrzebałem wśród tipsów, które kupiłem na aliexpress i póki co BL-03 stworzyły parę z takimi nakładkami. Chyba poświęcę jedne tipsy i zrobię z nich taki mały dystans, choć najbardziej pasowałyby o-ringi do klawiatur mechanicznych.

 

Przy okazji - miał ktoś styczność z Jade Audio EA1/EA3, czyli teoretycznie budżetowymi FiiO FD1/FH3 oraz TinHiFi T2 Plus?

BLON.jpg

Jak się sprawują te tipsy? Sam myślałem o zakupie podobnych. Ale jeśli nie uszczelniają za bardzo, to bezsensu, żeby brać.
Mam T2 Plus. Konkretnie chcesz coś o nich wiedzieć?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, kamdz01 napisał:

To nie tak ;)

Ja na nie nie narzekam, wiem co brałem i za tą cenę to nadal jest kosmos.

Po prostu chciałem wiedzieć, w jaki sposób je można "upgradować", żeby były jeszcze lepsze. Słyszałem, że duży wpływ na basy mają pianki zamiast silikonów. Kabel też podobno swoje robi... Ale nie wiem na jakie dokładnie mam wymienić :(

EQ użyłem, ale użycie EQ oznacza koniec Bit Perfect...

Kabel zrobi tylko tyle ile jesteś w stanie uwierzyć, że robi. Cały czas rozmawiamy o słuchawkach za kilkadziesiąt $ i kablu za kilka/naście $. Nie licz na cuda tutaj.

Pianki powinny utemperować górę i wysoką średnicę, ale nie zwiększa basu.

Kup pan Blony, będziesz pan zadowolony.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czytając powyższe zdania, ktoś napisał że BL 03 są wygodniejsze od BL 01. Dobrze zgodzę się z tym jednak każdy ma inną budowę uszu prawda?

Kiedyś kupiłem dawno temu dwa kabelki i srebro podobno.

Zastanawiałem się czy ktoś z was bawił się w robienie DIY kabelków pod 0.75mm lub O.78mm

Dzisiaj zastanawiałem się że obudowę na wtyki można zrobić z drewna i skleić klejem wikolem a na wierzch dać koszulki termokuczliwe.  

Mam te dwa kabelki i zastanawiałem się jak dojdą te blony BL O1 to może mógłbym coś wymyśleć.

 

IMG_20210213_151505.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Hustler napisał:

Przy okazji - miał ktoś styczność z Jade Audio EA1/EA3, czyli teoretycznie budżetowymi FiiO FD1/FH3 oraz TinHiFi T2 Plus?

 

Mam Jade EA3. Całkiem porządne słuchawki tylko tipsy na Ostry wymieniłem 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Nesper napisał:

Jak się sprawują te tipsy? Sam myślałem o zakupie podobnych. Ale jeśli nie uszczelniają za bardzo, to bezsensu, żeby brać.
Mam T2 Plus. Konkretnie chcesz coś o nich wiedzieć?

W moim przypadku są to najlepsze tipsy do BL-03, ale nie miałem styczności z droższymi typu Spinfit, JVC Spiral Dot itd. Dobrze uszczelniają, izolacja nawet przy dość płytkiej aplikacji (będę to próbował poprawić o-ringiem) jest niezła, choć Blony ogólnie nie odcinają zbyt mocno od otoczenia.

 

T2 Plus zaciekawiły mnie głównie z uwagi na kształt, gdyż wyglądają na bardzo wygodne. Brzmieniowo to chyba dość podobne granie do BL-03 czy raczej mają w sobie więcej z innych modeli TinHiFi, czyli bardziej lekkie, zwiewne, chłodniejsze/neutralne granie?

 

3 godziny temu, Kuba_622 napisał:

 

Ja miałem EA1 i FH1s (EA3 to odpowiednik FH1s nie FH3). Niezłe technicznie, beznadziejne strojenie jak większość Fiio.

Ja jeszcze żadnych FiiO nie słuchałem. Z tym odpowiednikiem to w sumie nie wiem jak jest do końca, bo jak zwykle zdania są podzielone i niektórzy twierdzą, że te modele grają inaczej. Ogólnie chwalone są modele te droższe FH3 i FH5 oraz tańsze FD1.

 

1 godzinę temu, Jaro54 napisał:

Mam Jade EA3. Całkiem porządne słuchawki tylko tipsy na Ostry wymieniłem 

Tipsy na Ostry to chyba w każdych dokanałówkach wymieniasz? ;)

 

@Kuba_622 Wykres w sumie pasuje do informacji, które wyczytałem tzn. EA1 to dość równe granie, a EA3 to V-ka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności