Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Tanie słuchawki z Chin


MrSheep

Rekomendowane odpowiedzi

29 minut temu, Birken napisał:

A co poza tym? Warte coś? Żadnych z tych które wymieniłeś z kablem nie widzę do 20 dolców.

Masz na myśli te Openheart? https://pl.aliexpress.com/item/4001214848930.html?spm=a2g17.12010612.8148356.2.6dfd5ff5cPP13W

Mam je zamiar nabyć już nawet na liście życzeń są ale nie wydaje mi się że to to samo.

 

Dla bassheadow warte, nie pisałbym gdyby nie były warte ;)

Jeśli nie jesteś bassheadem to odpuść sobie.

 

Tu masz TD02 za 19.98$ bez kabla

 

https://a.aliexpress.com/_B0suPO

 

 

 

 

Edytowane przez docentore
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, Play napisał:

@janek patufka nie znam tych doków

 

nie ważne, słowo. Mam wszystkich doków 4 pary, wszystko to raczej ciepłe rozrywkowe granie. Najbardziej analityczne z nich to chyba Fiio F9.  Sam nie bardzo umiałbym ich jakoś precyzyjnie określić bo słucham na różnych grajkach i w trakcie jazdy komunikacją i krótko... Wolę pchełki a EDX-y to ze zwykłej ludzkiej ciekawości przy okazji..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobry! poszukuję słuchaweczek dokanałowych tak w przedziale do 50 i/lub 100 zł. Używane będą głównie na mieście do rocka (więcej basu jest ok) ale też innych rodzajów muzyki z telefonu. Wcześniej korzystałem ze Swingów IE800 (ale już ich nie ma w sprzedaży), Headroom MS18 (tutaj dwie pary po jakimś czasie zaczęły się rozłączać i same zmieniać utwory, zdecydowanie górna granica ilości basu) a jako ostatnie rock zircon (padła jedna słuchawka a tak to było spoko).

 

Najważniejsze to mały rozmiar i wygoda. Ustawienie pod kątem jak w MS18 to plus tak samo jak jack pod kątem. Kabelek prowadzony za uchem niestety odpada.

 

Zastanawiałem się nad spróbowaniem UiiSii hm7/9/13 lub ponownym kupnem zirconów. Widziałem też dobre opinie o kz ed9, chociaż wydają się spore.

Czy jest coś godnego polecenia w tym przedziale?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może klasyka, tylko ten kabel. https://allegro.pl/oferta/sony-mh1c-oryginalne-sluchawki-z-pilotem-z3-z5-xz-9657952763

Edytowane przez Mario1969
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, docentore napisał:

Sony MH755 i rekabling u kogoś.

Znaczy się @espe0:)

Edytowane przez Jaro54
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z takich małych ledwo ledwo miałem AK Kinera TYR:

https://pl.aliexpress.com/item/4000786109157.html?spm=a2g0s.9042311.0.0.27425c0fyyRAxL

 

Ładne są i fajnie grają po wygrzaniu. 🙄

 

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

31 minut temu, xtremesystems napisał:

czy jest to mozliwe ze jedna sluchawka iemow zaczela po jakims czasie grac ciszej (o jakies 3 decybele ) od drugiej ?

Oczywiście. Tysiąc powodów jest możliwych dlaczego tak się mogło stać

1. Przerwany lekko kabel

2. Brudne styki

3. Zanieczyszczony wylot 

4. Uszkodzony przetwornik

 

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja chyba po ok poł roku puszcze zsx'y. kupilem je rowno z cca ca 16   i jak mowilem z pudełka zsx graja rowno moze nawet lepiej. ale po dopracowaniu eq ( na es100 - ktory jest bardzo fajny do tego) cca rozwalaja zsx tak ze schowalem je gleboko w szafie i leza . po porstu graja czysciej , szerszą scene , lepsza sepraracja, no i ten szybki bas. 

obecnie uzywam blitzwolfow fye7  jako tws i cca jak uzywam es100. strojenie blitzwolfow jest zaskakujaco dobre  dla mnie porownywalne z zsxami (choc nieco inne) . w zupelnosci wystarcza jak potrzebuje byc bez kabla. natomiast jak chce cos konkretnie juz poslucac podlaczam cca

17 godzin temu, docentore napisał:

Oczywiście. Tysiąc powodów jest możliwych dlaczego tak się mogło stać

1. Przerwany lekko kabel

2. Brudne styki

3. Zanieczyszczony wylot 

4. Uszkodzony przetwornik

 

ucho okazalo sie wadliwe nie sluchawki :D a balem sie ze cca wlasnie mi siadaja

 

a ile by trzeba wydac cebulionow zeby bylo cos lepiej od cca ca16? w sensie scena jeszcze szersza i separacja bardziej wyrazista. ogolnie takie ca16 tylko wiecej wszystkiego

jakies propozycje?

Edytowane przez xtremesystems
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

25 minut temu, xtremesystems napisał:

 

ucho okazalo sie wadliwe nie sluchawki :D a balem sie ze cca wlasnie mi siadaja

 

a ile by trzeba wydac cebulionow zeby bylo cos lepiej od cca ca16? w sensie scena jeszcze szersza i separacja bardziej wyrazista. ogolnie takie ca16 tylko wiecej wszystkiego

jakies propozycje?

Też tak miałem, naszczescie to zapalenie ucha, a nie uszkodzone UM.

Co do drugiej części pytania - dozbieraj do 200-250$, tam już się zaczyna sprzęt na b.wysokim poziomie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 3.01.2021 o 20:04, docentore napisał:

Jakby ktoś szukał bassheadowych IEMow to polecam te, Pai audio DR2. Chodzą pod różnymi OEMami: Tiandirenhe TD02,m, Open-heart. Wszystkie można kupić za mniej niż 20$, TFZ Essence za 129$ ;)

Dźwiękowo schodzą bardzo nisko.

 

IMAG2198.jpg

Również polecam, mam TD06 I za tą cenę grają naprawdę fajnie, schodzą bardzo nisko nie zaburzając innych pasm. 

 

IMG_0324.jpg

 

Tiandirenhe TD08 według mojego znajomego grają jeszcze lepiej, bo zamiast jednego DD, mamy 1DD+1BA. Zejścia basu nie tracimy, za to zyskujemy więcej detali w średnicy i niskich tonach oraz lepsza scenę. 

Edytowane przez Yoshimatsu
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 23.12.2020 o 08:39, Jaro54 napisał:

I na TRN BT20S Blony leżą w uchu jak przyklejone 

Dzięki za dobre rady.

Właśnie rozpakowałem bt20s podpiąłem i bajka.
Wygodne, trzymają się ucha z blonami jak przyklejone i jest wygodniej niż na standardowym kablu, bez problemu pogadałem z  rodziną.

Teraz co najważniejsze- grają  dobrze z blonami.
Mniej basowo niż na kablu z mikrofonem z zestawu, ale dobrze, może nawet lepiej ?


Jedyne obiekcje to ładowanie przez ten zdublowany kabelek micro usb- troche to jak z xx i nie xxi wieku. 
Jednak te sprytne futerały/power banki to fajna sprawa.

Jest też dziwna sprawa- jedna słuchawka świeci się podczas ładowania na czerwono, w drugiej nie.
Obie działają , mrugają diodami podczas parowania itp. 

Ogólnie moje Blony dostana drugie życie  za w sumie niewielką kasę.

Co ciekawe dostawa z ali w równie 2 tygodnie prze Belgię, ostateczna kurierem z pocztexu paczka ubezpieczoną.
Kurier zadzwonił gdy byłem w robocie, poproszony zostawił w pobliskiej żabie- kurde bajka :) i to jeszcze przy darmowej dostawie aliexpressu

edit:

bas się znalazł , tylko musze pokombinować z gumkami bo teraz inaczej (płycej) siedzą w uchu blony

edit 2:

wygląda na to że kabelek do ładowania jest trafiony i ładuje tylko jedna słuchawkę przynajmniej z kompa

Edytowane przez 99tomcat
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spróbuj przez ładowarkę. Jeden zawsze będzie dłużej się lądował, bo on jest master i więcej energii zużywa. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jedna słuchawka nie reaguje ani na fabrycznym kablu w kompie ani na ładowarce.
Po przepięciu kabli nie ładuje się druga słuchawa.
Zostawiłem na noc, naładowało tylo 1. 
Zgłosiłem spór na Ali,  może odzyskam troche kasy na nowy kabel.

Taka niewielka łyżka dziegciu.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Mr Krzychoo

 

IMG_20210104_180608.thumb.jpg.abc087ee517537977f86faa43458c31d.jpg

 

Porównując do EDX, moim zdaniem DQ6 jest ulepszeniem, ponieważ strojenie jest dość gładkie, bez przeszywających średnich i wysokich częstotliwości, z podbitym średnim basem i subbasem. Mają o wiele bardziej "dojrzały" tuning niż wiele innych IEMów KZ, nie spodziewałem się tego.

 

W porównaniu do EDX: EDX jest dla mnie do wytrzymania tylko z piankami Comply TX400 z filtrem anti wax, ponieważ tłumi najbardziej kłujące częstotliwości. Z DQ6, nawet przy bardzo dużej głośności, nie miałem wrażenia, że wysokie lub średnie pasma są zbyt kłujące. Podsumowując, jest to zdecydowanie dojrzalsze strojenie niż strojenie EDX, jeśli lubi się bardziej płynne i dojrzałe strojenie. Z drugiej strony, DQ6 brzmi z tego względu  mniej „fun” i mniej wciągająco, przez co osobiście uważam je za trochę nudne.

Tak naprawdę nie wyróżnia się niczym specjalnym na tle moich innych IEMów z tej półki cenowej.

 

Największym minusem dla mnie osobiście jest dopasowanie: tulejka jest dość krótka i cienka, więc nie wchodzi u mnie wystarczająco głęboko w ucho. Ze względu na cienką tulejkę moje pianki T400 nie pasują, ponieważ są za duże. Tylko z dłuższymi silikonowymi tipsami (dołączone są absurdalnie krótkie) mogłem uzyskać dobre uszczelnienie.

 

W porównaniu z Tiandirenhe TD06: Dopasowanie do ucha w TD06 u mnie osobiście jest doskonałe w przeciwności do DQ6, znacznie dłuższa i anatomicznie ukształtowana tulejka nie powoduje problemów. TD06 jest znacznie bardziej basowy z mocno podbitym subbasem, z ostrzejszymi średnimi peakami, ale z szerszą sceną dźwiękową. Myślałem, że TD06 ma wąską scenę dźwiękową, w DQ6 mam wrażenie, że jest jeszcze węższa.

 

Nie jest to broń boże zły IEM, wręcz przeciwnie, ja jednak głównie poszukuję produktów wywołujących u mnie efekt "wow", czego przy DQ6 niestety nie zaznałem. 

Edytowane przez Yoshimatsu
  • Like 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności