Skocz do zawartości

Tanie słuchawki z Chin


MrSheep

Rekomendowane odpowiedzi

7 minut temu, TherillioN napisał:

Więc teraz szukam jeszcze IEMów z mikrofonem (i się zastanawiam, czy nie kupić kolejnych EDX). 
 

 

Lepiej kup VK4, mają bardziej neutralne strojenie, bez tak podbitej wyższej średnicy. Jakość dźwięku wręcz skandalicznie dobra za takie pieniądze.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, TherillioN napisał:

Początkowo tak było i zamówiłem wzmiankowane tutaj i na audiobudget Rock Obsidian. 

Jak chińczyk "wysłał" żona spędziła trochę czasu z moimi EDX i pożyczonym KZ ZSN i zmieniła zdanie... 

Więc teraz szukam jeszcze IEMów z mikrofonem (i się zastanawiam, czy nie kupić kolejnych EDX). 
 

 

Moja też narzekała na IEM (w jej przypadku były to TRN IM1), mówiła że nie lubi jak ma coś w uszach, ale pomogły najmniejsze tipsy z zestawu. Wchodziły głęboko w kanał ucha i nie uwierały. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Kuba_622 napisał:

 

Lepiej kup VK4, mają bardziej neutralne strojenie, bez tak podbitej wyższej średnicy. Jakość dźwięku wręcz skandalicznie dobra za takie pieniądze.

Ja byłem zachwycony VK4, ale jednak nie są tak wygodne jak EDX i mają kiepsko wyprofilowane zauszniki (chyba spróbuję je ponownie wymodelować). Od kiedy dotarły KZ-y to korzystam z nich prawie codziennie, ale w sumie porównam je bezpośrednio z QKZ, bo jeszcze tego nie robiłem.

 

Odnośnie wyprzedaży na aliexpress to pierwszy raz od kilku lat niczego nie kupiłem. Mam wrażenie, że oferty były dość słabe, a ponadto niczego nie potrzebuję.

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Hustler napisał:

Ja byłem zachwycony VK4, ale jednak nie są tak wygodne jak EDX i mają kiepsko wyprofilowane zauszniki (chyba spróbuję je ponownie wymodelować). Od kiedy dotarły KZ-y to korzystam z nich prawie codziennie, ale w sumie porównam je bezpośrednio z QKZ, bo jeszcze tego nie robiłem.

 

Odnośnie wyprzedaży na aliexpress to pierwszy raz od kilku lat niczego nie kupiłem. Mam wrażenie, że oferty były dość słabe, a ponadto niczego nie potrzebuję.

 

Przecież kabel w VK4 możesz sobie wymienić na lepszy, nawet na ten od EDX.

 

Co co cudownego czasu wyprzedaży :D Ja nic nie kupiłem, bo nie widziałem żadnej powalającej oferty - myślałem nad Tin T2 i Tempotec Sonata HD, ale ceny były takie, jak na tych zwykłych wyprzedażach co oni robią co miesiąc, a akurat mam pilniejsze wydatki teraz :)

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja wziąłem drogie, które stały się tanie po obniżkach i z kuponami wyszło mi ok 40% normalnej ceny 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do mnie właśnie dotarły KZ EDX oraz KBear Lark :D Prosto z pudełka póki co, bez wygrzania :D 

 

EDX w kolorze białym i faktycznie za te pieniądze szokujące jak grają.. pierwsze co "rzuca się w uszy" to przestrzeń, która jest mocno stereofoniczna i szeroka oraz napowietrzona. Wrażenia przestrzenne są bardzo dobre. Co dziwne nie metalizują na wysokich aż tak bardzo jak niektóre (droższe.. bo tańszych nie ma 🤣 ) KZ. Może niektóre wyższe partie są czasem trochę uciążliwe w niektórych utworach, ale słyszałem bardziej drażniące słuchawki za dużo większe kwoty.. Zawsze można zmienić kabel oraz tipsy i trochę przytemperować górę. Bas jest miękki, w ilości takiej typowo rozrywkowej, ale nie czuć przesytu, jest dobrze kontrolowany, choć troszkę misiowaty. Technicznie na pewno lepiej niż wskazuje na to cena, mogłyby spokojnie zostać postawione obok słuchawek za około no powiedzmy 100 zł, choć takie BL-03 by je szybko wyjaśniły :P Jednak za 20 zł?! Słuchawki do codziennego użytku bez obaw, że się zgubią, zepsują. Do tego mi się bardzo podobają z wyglądu, w bieli są obłędne, a jakość jest na poziomie wszelkich KZ do pewnego pułapu cenowego (np. ASX oraz ASF to już inna liga). Bardzo wygodne dla mnie, choć nie aż tak jak np. KZ Z1. 

 

Larki za to są bardziej stonowane, ciemniejsze, mają sporo niskiego basu, który ma fajną stopę, podbicie. Jednak są lepsze technicznie od EDX wyraźnie, bardziej naturalne. Scena jest generalnie węższa, nie są tak mocno napowietrzone, a średnica wąska, bardziej intymna. Wokale czy instrumenty raczej grają do głowy niż gdzieś w eter, ale mają mocno zaznaczoną pozycję na scenie. Wysokich jest mniej, grają trochę bardziej spokojnie, ALE pomimo fajnej góry to jedno podbicie, o którym już wszyscy pisali, wyraźnie słychać - w paśmie 4K Larki są zbyt podbite i to wyraźnie. Wersja obecnie produkowana jest pozbawiona tego problemu i możliwe, że kupię jeszcze tą wersję bo te Larki to model przed poprawkami. Potrzebują więcej mocy niż EDX żeby fajnie zagrać. Do wygody brak zastrzeżeń, są neutralnie wyprofilowane. Kabelek o dziwo lepszy jest w EDX niż w Larkach gdzie jest super cienki, że aż oczy bolą :D 

  • Like 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może tylko lekko nie na temat, dotarły do mnie wczoraj tipsy w dwóch liścikach (różne kolory, ten sam chiński sklep), nadawane z datą 15 maja 2020 r.... 😱

  • Thanks 1
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minut temu, ppmuzyk napisał:

jaki kabelek do kz edx polecacie? jakie złącze pasuje? 

 

Jakiś Yinyoo ze złączem 2 pin TFZ 0.75 mm lub 2 pin 0.75 mm zwykły, ale będzie wtyczka wyżej lekko (nie przeszkadza w niczym). Można też użyć 2 pin 0.78 mm, ale wtedy gniazdo w słuchawce się rozciągnie i później wtyczki 0.75 mm mogą wypadać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jaki kabelek do kz edx polecacie? jakie złącze pasuje? 
Podpiąłem srebrno-miedziany, 8-żyłowy kabel od KZ, który leżał nieużywany od ponad roku. Końcówka typu A, bodajże, pasuje jak ulał.
Tylko zausznice muszę odchudzić, bo kręcą się jak świński ogon.0e8cd877672660787ebdfd1ec360585a.jpg

Link: https://a.aliexpress.com/_BUNUaQ
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, ppmuzyk napisał:

pianek i tipsów ci u nas dostatek, dzięki pobawię się

 

Jak u każdego tutaj ;) Ale polecam zwłaszcza te konkretne, bo one maskują jazgotliwą wyższą średnicę w EDX a do tego powiększają scenę. Jedyna negatywna strona, to bas ma trochę słabszego kopa, ale tak to już jest z piankami.

 

Żadna wymiana kabla nie da takich spektakularnych zmian. A co do tego które pasują, to pewnie większość 0.78 i 0.75 wciśniesz :) Ja próbowałem np. z TRN T2 i wolę oryginalny kabel KZ :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 minut temu, Kuba_622 napisał:

 

Jak u każdego tutaj ;) Ale polecam zwłaszcza te konkretne, bo one maskują jazgotliwą wyższą średnicę w EDX a do tego powiększają scenę. Jedyna negatywna strona, to bas ma trochę słabszego kopa, ale tak to już jest z piankami.

 

Żadna wymiana kabla nie da takich spektakularnych zmian. A co do tego które pasują, to pewnie większość 0.78 i 0.75 wciśniesz :) Ja próbowałem np. z TRN T2 i wolę oryginalny kabel KZ :)

Spektakularnych nie, ale kabel działa trochę jak placebo. Jeśli jest ładny, gruby i solidny, to przypisujemy mu jeszcze właściwości dźwiękowe. Zawsze lepiej mieć ładny kabel, niż stockowy. Ale tutaj się nie zgodzę. Bo oryginalny kabel od KZ padł mi po trzech miesiącach. 

Edytowane przez Nesper
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 godziny temu, Kuba_622 napisał:

 

Przecież kabel w VK4 możesz sobie wymienić na lepszy, nawet na ten od EDX.

 

Co co cudownego czasu wyprzedaży :D Ja nic nie kupiłem, bo nie widziałem żadnej powalającej oferty - myślałem nad Tin T2 i Tempotec Sonata HD, ale ceny były takie, jak na tych zwykłych wyprzedażach co oni robią co miesiąc, a akurat mam pilniejsze wydatki teraz :)

Wiem i nawet podmieniłem go na trochę. Akurat w tych dwóch modelach zastosowano nieco mniej popularne złącze 0,75 mm.

 

22 godziny temu, meehooj napisał:

ja na 11.11 kupilem z Aliexpress latarkę, sluchawek mam juz za duzo 🙂

Convoy S2+?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

26 minut temu, lobuz1 napisał:

Jest jakaś ciekawa alternatywa do planarnych Tinhifi P1? Co myslicie o tym modelu?

https://www.linsoul.com/products/toneking-bl1

Chyba wątki pomyliłeś 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moja pytanie nie pasuje do „ Tanie słuchawki z Chin”? Jak tanie muszą być aby tutaj o nich pisać i gdzie w takim razie powinienem zadać pytanie? :)

Edytowane przez lobuz1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności