Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Tanie słuchawki z Chin


MrSheep

Rekomendowane odpowiedzi

Porównałem sobie Jade Audio EA1 i QKZ VK4. Jedne i drugie są świetne w swojej cenie i zdecydowanie polecam :)

 

VK4 to przede wszystkim bardzo dobre strojenie - to jest coś w czym są lepsze od większości tanich słuchawek, od niejednych drogich zresztą też. Dźwięk jest naturalny, bliski neutralności, po prostu dobrze się słucha i bardzo rzadko coś przeszkadza. Świetna robota, widać że ktoś popracował nad strojeniem.

Technicznie - detaliczność, separacja, precyzja - są ok. Powiedzmy, że to poziom dobrych słuchawek nausznych za kilkaset zł - nie czuć jakiś wielkich braków w dźwięku, przynajmniej jak się nie porównuje bezpośrednio do czegoś wyższej klasy.

 

Co do EA1 czyli budżetowej wersji Fiio FD1 to jest to zupełnie inne granie - dźwięk jest filigranowy, zarysowany cieniutką kreską, to wręcz taki szkielet dźwięku. Mają też większy pik na sopranie i na niektórych płytach może być trochę za ostro. W porównaniu z nimi VK4 grają większymi źródłami pozornymi, pełniejszym, gładszym dźwiękiem. To coś jakby porównywać rysunek węglem (VK4) do  misternego szkicu piórkiem (EA1).

Technicznie EA1 to wyższa półka - dźwięki są lepiej odseparowane i precyzyjniej nakreślone, niż w VK4. Scena w VK4 jest ok, niczego jej nie brakuje, ale EA1 to już ten poziom, gdzie słuchawki potrafią oczarować przestrzennością i holografią.

 

Podsumowując, VK4 to taki wół roboczy, grają przyjemnie i naturalnie, z solidną podstawą basową, dobrze się sprawdzają do słuchania na ulicy. Do tego grają ok z telefonu czy z czegokolwiek.

EA1 to takie subtelne, po audiofilsku robione granie, mniej basu, większy pik, czyli bardziej nieco problematyczne do słuchania na ulicy. Do tego wskazane jest dobrej jakości źródło, żeby wydobyć tą ich przestrzenność i holografię, z większości telefonów nie pokażą pełni swoich możliwości. Ale na pewno jest to coś innego niż tanie Chińczyki które do tej pory słyszałem :)

A i nie widać tego na moim kiepskim zdjęciu, ale wykonanie EA1 jest bardzo dobre, mimo że to w większości plastik, to materiały wydają się o wiele lepszej jakości niż w QKZ.

 

vk4 jade.png

Edytowane przez Kuba_622
  • Like 8
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tym razem pchełki:

TMusic EP3 w wersji drewnianej oraz Openhearth.

 

Do tego dwa kabelki 2pin - 16-to żyłowy CVJ i zwykłe od Whizera, gdyby mojej dziewczynie padł oryginalny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, janek patufka napisał:

Dzień dobry,

i jak zakupy u Kolegów i Koleżanek..???

 

🙄

 

 

No wjechało ciut drożej - KBEAR BElieve. Co ciekawe, Chińczyk już wysłał.

Edytowane przez Mr Krzychoo
  • Like 1
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie korci Smabat M2 Pro w wersji DYI plus dodatkowe głośniki za 46 $ normalnie taki zestaw 92 $

2 godziny temu, Inszy napisał:

Tym razem pchełki:

TMusic EP3 w wersji drewnianej oraz Openhearth.

 

Do tego dwa kabelki 2pin - 16-to żyłowy CVJ i zwykłe od Whizera, gdyby mojej dziewczynie padł oryginalny.

Które Openhearth? Mają dość ciekawe propozycje i ceny nie z sufitu 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, SiggyFraud napisał:

"...W koszyku miałem kilka par pchełek ....

 

W co celowałeś?

ps. ja nawet gumek nie nabyłem..🙄

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Jaro54 napisał:

Które Openhearth? Mają dość ciekawe propozycje i ceny nie z sufitu 

Dokładnie te:

https://a.aliexpress.com/_BUSpUO

 

Kiedyś miałem pchełki o takiej konstrukcji i jako jedne z nielicznych dobrze mi siedziały w uchu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, Jaro54 napisał:

Mnie korci Smabat M2 Pro w wersji DYI plus dodatkowe głośniki za 46 $ normalnie taki zestaw 92

Dokładnie taki zestaw wziąłem😁

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, deadman42 napisał:

Dokładnie taki zestaw wziąłem😁

To jest nas co najmniej dwóch :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, Inszy napisał:

Dokładnie te:

https://a.aliexpress.com/_BUSpUO

 

Kiedyś miałem pchełki o takiej konstrukcji i jako jedne z nielicznych dobrze mi siedziały w uchu.

Kupiłem od nich ostatnio MMCX ten brązowy, tak na próbę. Wykonanie pierwsza klasa, świetny kabel za niewielkie pieniądze i piękne, mosiężne wtyki. Polecam. A te pchełki co kupiłeś to wziąłbym nawet dla samego kabla 😉

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szanowni, szukam słuchawek dla żony. Kształtem i dopasowaniem odpowiada jej xiaomi piston fresh (tak, wiem... 🙄) więc szukam czegoś podobnego z lepszym dźwiękiem i mikrofonem.

 

Przerobione i odrzucone (wymieniając ch-fi):

-KZ 01ED9 (niewygodne)

-KZ EDX (brzmieniowo spoko, kształt nieakceptowalny)

-Rock Zircon 

 

Cenowo - do 40/50 zł.

[eh, gdyby nie kształt qkz vk4 to już by do żony płyneły]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rock Obsidian 

A co w KZ ED9 było niewygodnego? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To są jedne z wygodniejszych słuchawek 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 godziny temu, TherillioN napisał:

Szanowni, szukam słuchawek dla żony. Kształtem i dopasowaniem odpowiada jej xiaomi piston fresh (tak, wiem... 🙄) więc szukam czegoś podobnego z lepszym dźwiękiem i mikrofonem.

 

Przerobione i odrzucone (wymieniając ch-fi):

-KZ 01ED9 (niewygodne)

-KZ EDX (brzmieniowo spoko, kształt nieakceptowalny)

-Rock Zircon 

 

Cenowo - do 40/50 zł.

[eh, gdyby nie kształt qkz vk4 to już by do żony płyneły]

 

A to dziwna sprawa z EDX - ze Spiral Dot w moim przypadku są mega wygodne, nie czuć że w uszach cokolwiek jest. Żonka próbowała ich w ogóle? Czy z automatu skreśliła bo kształt jej nie odpowiada?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 minut temu, Mr Krzychoo napisał:

Czy z automatu skreśliła bo kształt jej nie odpowiada?

Początkowo tak było i zamówiłem wzmiankowane tutaj i na audiobudget Rock Obsidian. 

Jak chińczyk "wysłał" żona ponownie spędziła trochę czasu z moimi EDX i pożyczonym KZ ZSN i zmieniła zdanie... 

Więc teraz szukam jeszcze IEMów z mikrofonem (i się zastanawiam, czy nie kupić kolejnych EDX). 
 

Edytowane przez TherillioN
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności