Skocz do zawartości

Tanie słuchawki z Chin


MrSheep

Rekomendowane odpowiedzi

W dniu 1.11.2020 o 15:32, requal napisał:

i padło na Iris 2.0, koszt ok oło 22 zł. - Bardzo fajne pchełki, słucham ich na bieżąco od jakiegoś czasu. Dobrze czasem zmienić perspektywę 

 

Miałem tak jak Ty, zmienić na chwilę perspektywę... Teraz doki od dłuższego czasu leżą w szufladzie... 🙄

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tymi falafelami dziwna sprawa. Tu https://pl.aliexpress.com/item/33041471307.html?spm=a2g0o.detail.1000023.5.60688e11lqZMX6 model opisany tak samo a wyglądają dużo inaczej. No i wtyk kątowy co by mi bardzo pasowało. Którys to nowszy model? Ktoś coś wie?

Druga sprawa jak w tych pchłach sprawuje się mikrofon?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tymi falafelami dziwna sprawa. Tu https://pl.aliexpress.com/item/33041471307.html?spm=a2g0o.detail.1000023.5.60688e11lqZMX6 model opisany tak samo a wyglądają dużo inaczej. No i wtyk kątowy co by mi bardzo pasowało. Którys to nowszy model? Ktoś coś wie?
Druga sprawa jak w tych pchłach sprawuje się mikrofon?
To jest chyba pierwsza edycja modelu Iris. Po nich pojawiły się nowsze wersje, 1.0 i 2.0.
Od sobie polecam model Snow Lotus 1.0+.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam takie Iris 2.0:

https://pl.aliexpress.com/item/32963585420.html?spm=a2g17.12010612.8148356.19.73741d04lUzrDj

 

Mają sporo dołu. Bardzo dobre pchełki. Nie wiem jak grają te przeźroczyste, nie miałem ich.  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, SiggyFraud napisał:

Od sobie polecam model Snow Lotus 1.0+.

 

Od siebie również polecam FAAEAL Snow -lotus 2.0. Na początku było trochę słabo, ubogo w basy. Trochę je grzałem (tak około 50 godzin). Wyraźnie lepiej. I powietrza jakby więcej, przestrzeni. Świetne wokale kobiece i podział instrumentów. 

W porównaniu do białych Iris 2.0 grają lżej z większym zaangażowaniem na wysokie. Iris 2.0 są bardziej basowe. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ktoś wie czy poza kolorem BLON BL-05S różnią się czymś jeszcze od BL-05? W internecie opinie są rozbieżne i jedni twierdzą, że grają identycznie, a inni, że trochę inaczej, ale ciekawe czy to rzeczywiście nowe strojenie, czy rozrzut jakościowy?

 

Przy okazji - coś ciekawego pojawiło się ostatnio? Interesująco zapowiadają się nowe BLON 01, a mnie ciekawią jeszcze iBasso IT00, Jade Audio EA1 i EA3.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

50 minut temu, Hustler napisał:

Ktoś wie czy poza kolorem BLON BL-05S różnią się czymś jeszcze od BL-05? W internecie opinie są rozbieżne i jedni twierdzą, że grają identycznie, a inni, że trochę inaczej, ale ciekawe czy to rzeczywiście nowe strojenie, czy rozrzut jakościowy?

 

Przy okazji - coś ciekawego pojawiło się ostatnio? Interesująco zapowiadają się nowe BLON 01, a mnie ciekawią jeszcze iBasso IT00, Jade Audio EA1 i EA3.

Z tego co udało mi się dowiedzieć, to strojenie 05S jest mocno poprawione. Sugerowali się opiniami ludzi z branży i w końcu jest to dobry produkt. Ze wszystkich recenzji jakie widziałem, to tylko chwalące nowe strojenie, oczywiście trzeba wziąć też poprawkę na akcesoria, bo cały czas to jeden wielki badziew. 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Hustler napisał:

Ktoś wie czy poza kolorem BLON BL-05S różnią się czymś jeszcze od BL-05? W internecie opinie są rozbieżne i jedni twierdzą, że grają identycznie, a inni, że trochę inaczej, ale ciekawe czy to rzeczywiście nowe strojenie, czy rozrzut jakościowy?

 

Przy okazji - coś ciekawego pojawiło się ostatnio? Interesująco zapowiadają się nowe BLON 01, a mnie ciekawią jeszcze iBasso IT00, Jade Audio EA1 i EA3.

Ja przy 11.11 zastanawiam się nad smabat nco a niedługo mają też się pojawić kbear believe :)

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, Nesper napisał:

Z tego co udało mi się dowiedzieć, to strojenie 05S jest mocno poprawione. Sugerowali się opiniami ludzi z branży i w końcu jest to dobry produkt. Ze wszystkich recenzji jakie widziałem, to tylko chwalące nowe strojenie, oczywiście trzeba wziąć też poprawkę na akcesoria, bo cały czas to jeden wielki badziew. 

Dzięki za info. Szkoda tylko, że zmienili kolor, bo zdecydowanie wolę wersję srebrno-złotą.

6 godzin temu, marcelmtbmx napisał:

Ja przy 11.11 zastanawiam się nad smabat nco a niedługo mają też się pojawić kbear believe :)

Smabaty to zdecydowanie nie mój kształt. O nowych KBEar wiem, ale to już będą droższe słuchawki.

 

 

Jeszcze z nowości to pojawiły się TinHiFi T1 Plus z przetwornikiem pokrytym berylem.

https://www.linsoul.com/collections/tin-hifi/products/tinhifi-t1-plus?variant=36590967816347

 

Edytowane przez Hustler
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 3.11.2020 o 15:42, SeagaL napisał:

Wie ktoś może kiedy w ogóle mają się pojawić w sprzedaży te nowe BLON'y?

Właśnie się pojawiły (Linsoul też ma w ofercie):

https://pl.aliexpress.com/item/1005001705199757.html?spm=a2g0o.detail.0.0.38292ab5Ncbxpa

  • Like 1
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyglądają ciekawie, cena 21,99$ też wydaje się atrakcyjna. Jak na razie tylko BGGAR uruchomił hype train, poczekam na więcej opinii. Nie ma się co spieszyć, bo drożej raczej nie będzie.

Edytowane przez Mr Krzychoo
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Nazar70 napisał:

Dzięki za info!

 

Wie ktoś może co to za wynalazek ta membrana z "włókna biologicznego"? Spotkaliście się z tym kiedyś?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

35 minut temu, SeagaL napisał:

Ciekawe jak to gra i czy ma w ogóle start do węglowej, chociażby z BL03...

 

Słuchałeś kiedyś czegoś z tą biocelulozą?

Nie ma się co jarać technologią, wszystko zależy od implementacji ;) Jeżeli chodzi o Biocelulozę, to takie Vsonic GR07 były całkiem niezłe (jak na tamte czasy), a ostatnio m.in. dosyć ciepło przyjęte Ibasso SR2 (osobiście nie słyszałem).

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj dotarło do mnie takie oto chi-fi. Muszę przyznać, że obie pary grają zdecydowanie lepiej, niż się spodziewałam. :D 

Cena EDXów jest wręcz nieprzyzwoicie niska w stosunku do tego, jak potrafią zagrać - całkiem przyjemną V-ką, chociaż w zasadzie myślałam, że będą miały więcej basu, do tego przyzwoita, ocieplona średnica i dość jasna góra, która potrafi czasem zasyczeć (być może trochę się to uspokoi po wygrzaniu, kto wie). Zdecydowanie na plus poziom szczegółowości, który jest całkiem przyzwoity, ja się takiej szczegółowości po nich zdecydowanie nie spodziewałam. :) 

Jakość wykonania jak za te pieniądze na świetnym poziomie - jak dla mnie słuchawki są bardzo wygodne, a za sprawą wagi praktycznie nie czuję ich w uszach. Zdecydowanie na plus gniazdo 2pin, a sam kabelek niby cieniutki i lichy, ale przynajmniej ma znikomy efekt mikrofonowy. Tipsy z zestawu jak dla mnie za twarde, ale to już kwestia osobistych preferencji.

 

KZ Z1 zaskoczyły mnie być może nawet jeszcze bardziej. Dźwiękowo na prawdę bardzo, bardzo solidne. Również grają Vką, ale trochę bardziej "wypłaszczoną", niż EDXy. Mają zdecydowanie więcej basu niż EDXy, który ma świetnego kopa, a do tego jest przyzwoicie kontrolowany. Średnica lekko wycofana, ale mniej niż w EDXach, generalnie lekko ocieplona, ale bez przesady. Góra mniej podbita, niż w EDXach, to tego również delikatniej rozjaśniona i bez tendencji do sykliwości. Poziom szczegółowości również wyższy, ale bez szaleństw - taki przyzwoity, powiedziałabym. Największe wrażenie chyba robi scena, której absolutnie nie spodziewałam się w takich słuchawkach - jest szeroka, dość głęboka, napowietrzona, a do tego wieloplanowa. Pokusiłam się o posłuchanie na nich orkiestry symfonicznej i muszę przyznać, że nawet z umiejscowieniem poszczególnych instrumentów w przestrzeni radzą sobie całkiem przyzwoicie.

Jakość wykonania świetna - tworzywo wydaje się solidniejsze, niż w EDXach, a do tego mają metalową tulejkę, której niestety zabrakło w tańszym modelu (co nie dziwi, biorąc pod uwagę cenę). Wygoda na ekstremalnie wysokim poziomie, ale to będzie zależało od ucha. Pod tym względem mi pasuje w nich wszystko, bo tulejka nie jest zbyt długa i idzie pod odpowiednim dla mnie kątem, rozmiar mają wręcz idealny do mojego ucha i wypełniają je tak skutecznie, że wyglądają wręcz jak customy, a do tego tworzą prawie płaską powierzchnię, przy czym ja mam na prawdę niewielkie uszy. Tipsy bardzo wygodne, nie czułam absolutnie potrzeby, żeby próbować coś ze swoich zbiorów. Za sprawą tipsów właśnie, ale też i praktycznie całkowitego wypełnienia małżowiny słuchawką, izolację mam na świetnym poziomie.

Z1 niestety szumią i to na tyle, że przy cichym słuchaniu podcastu do snu trochę na początku ten szum irytował, ale później już moje ucho się przyzwyczaiło. No i mogłyby grać ciut dłużej na baterii, ale przecież nie można mieć wszystkiego. ;)

20201105_125804.jpg

  • Like 6
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tylko chciałem dodać, że KZ edxy grają tak samo w różnych kolorach. Ktoś o to wcześniej pytał, czy miał wątpliwości.
U mnie doskonale zgrywają się z lg v20 i w tej cenie to ponadprzeciętne słuchaweczki.

Wysłane z mojego KING_KONG_3 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności