Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Tanie słuchawki z Chin


MrSheep

Rekomendowane odpowiedzi

9 godzin temu, Havoc7711 napisał:

Bierz edx tyle co paczka orzeszków a graja świetnie. Nje bedziesz mieć duzej straty gdyby nie przypasowaly a to jiz bym sie nje martwił

Wysłane z mojego LG-H910PR przy użyciu Tapatalka
 

Ewidentnie "wylosowałeś" udany egzemplarz. Opinie o nich są skrajnie różne, więc zakup ich to loteria. Pytanie tylko czy kolega @Naksos ma chęć brać udział w tej loterii i zważając na czas oczekiwania na przesyłkę czy to czekanie warte będzie ewentualnego zawodu.

 

Według mnie odmienne granie tego samego modelu dyskwalifikuje je już na starcie. Nawet różne kolory grają inaczej... To bałagan produkcyjny i niechlujstwo marki.

 

Dlatego ja bym polecił Ci wybrać takie, których brzmienia jesteśmy pewni, a każdy egzemplarz gra tak, jak go opisujemy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 godzin temu, SeagaL napisał:

Według mnie odmienne granie tego samego modelu dyskwalifikuje je już na starcie. Nawet różne kolory grają inaczej... To bałagan produkcyjny i niechlujstwo marki.

 

 

Ale czego można się spodziewać po słuchawkach za mniej niż 30 zł z wliczoną przesyłką?! Że tam będzie kontrola jakości przy produkcji jak u Beyerdynamic i Sennhesier, gdzie na każdym etapie produkcji części są mierzone i odrzucane są te niespełniające standardów, przetworniki są parowane z duża dokładnością itp.? Przecież tak nie ma w żadnych tanich słuchawkach z Chin, czy za 30 czy za 300 zł, nieważne. Całkiem niedawno czytałem (od zaufanej osoby) o dużych rozbieżnościach między egzemplarzami Fiio FD1 i FH3 - a to już nie są wcale takie tanie zabawki.

 

Ja miałem 3 egzemplarze EDX i jedne grają trochę ciemniej, tak poza tym jakościowych różnic to tam nie ma. Skrajne różne opinie wynikają z ich dźwięku - są to bardzo jasne słuchawki z mocno podbitą wyższą średnicą, co może się wielu osobom nie podobać. @Havoc7711 ma Grado, więc zakładam, że on taki dźwięk lubi po prostu. Ja nie bardzo, dlatego używam EDX z piankami Comply które znacznie przyciemniają dźwięk.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 godzin temu, SeagaL napisał:

Ewidentnie "wylosowałeś" udany egzemplarz. Opinie o nich są skrajnie różne, więc zakup ich to loteria.

 

Ale jak skrajnie różne? Na Phonograph ocena 8,2, na Ali w WooEasy nie ma żadnej 1 gwiazdki, same oceny na 5 gwiazdek i 2 oceny na 4 gwiazdki (przy 143 recenzjach). W AK podobnie. To gdzie te skrajne opinie? Nie wiem, czy na Ali recenzje są moderowane, czy nie, ale w większości sklepów mają pozytywne opinie. 

To że komuś nie podoba się to jak grają, to nie znaczy że są kuśkowe albo złe. To są słuchawki za 24 zł. Za te pieniądze są wybitne. Amen.

Edytowane przez Mr Krzychoo
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, Havoc7711 napisał:

Tylko recki nie rób bo cały przemysł sluchawkowy padnieemoji16.png

Wysłane z mojego LG-H910PR przy użyciu Tapatalka
 

 

Haha powstrzymam się :D

Swoją drogą zapłaciłem równe 20 zł bo jeszcze zbiłem już i tak niską cenę kuponem :D

20 zł to za kuriera się płaci, a nie za słuchawki :D

Edytowane przez ryankgb
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

EDX moim zdaniem są bardzo podobne do ZSTX. Jak na razie z tych tanich chińskich słuchawek:

- EDX, ZSTX, ZS10 - fajnie grają, ale wszystkie mają jak dla mnie za dużo wyższej średnicy. Z piankami jest lepiej.

- Blon 03 - brzmią przyjemniej na fabrycznych tipsach, ale technicznie mnie trochę rozczarowały. Ale mogą być.

- ZS3, QKZ AK6 i nauszne ISK HD9999 - dla mnie mało ciekawe.

- KZ ZS6 - zupełna porażka.

 

Czekam na QKZ VK4 i na JadeAudio, zwłaszcza jeśli chodzi o te drugie, to liczę, że pokażą coś ciekawego. Tylko strasznie długo się czeka, mi dopiero po 2 tygodniach wysłali :(

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Kuba_622 Czyli to te nowe Jade Audio EA1. Podziel się wrażeniami, gdy dotrze paczka, bo te chińskie "berylowce" chyba mają coś w sobie, ponieważ moje BossHiFi B8 niszczą wszystkie zamknięte słuchawki, które ostatnio testuję.

Edytowane przez Hustler
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słuchawki wybrane. Zdecydowałem się na zakup dwóch różnych opcji KZ ED9 oraz KZ ZSX.

Bardzo chciałbym podziękować @Jaro54 za propozycje wraz z linkiem oraz @ryankgb za propozycje i recenzje, które naprawdę nakierowują na wybrany przez siebie gust.  Bardzo jestem ciekaw KZ ZSX, ponieważ z recenzji subiektywnie wnioskuję że może być to dobry wybór z droższych opcji...

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 godzin temu, Hustler napisał:

BossHiFi B8 niszczą wszystkie zamknięte słuchawki, które ostatnio testuję.

A co testowałeś? Moje zmodowane B8 też "niszczą" i to już od paru ładnych lat nie znalazłem nic co by mi pasowało bardziej. No może CyberDrive (dynamik z elektrostatem) pasują bardziej, ale technicznie od B8 odstają w jakości i zejściu basu.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja nadal nie mogę wyjść z podziwu dla słuchawek za 25 pln. KZ EDX bo o nich mowa, potrzebowały kilku dni wygrzania. Początkowo wydawały się zbyt jasne i potrafiły zakłuć na przełomie wysokich i średnicy. Nie bez znaczenia jest dopasowanie gumek, powinny dosc szczelnie zakrywać kanał ucha. Co otrzymujemy za te 25 zł, czyli paczkę orzeszków jak ktoś fajnie porównał wyżej? Moim zdaniem, granie na poziomie słuchawek co najmniej 10 krotnej wartości. Bardzo równe granie, z szeroką sceną, świetną separacją instrumentów, z których każdy ma swoje namacalne miejsce. O poszczególnych pasmach nie będę się rozpisywał, każde jest takie jak być powinno. Basik jest, wybrzmiewa i znika jak już nie jest potrzebny. Średnica? Wow. Bliska i szczegółowa. Góra? Mi nic w niej nie przeszkadza. Całość stanowi spójny i jednocześnie muzykalny przekaz. Dawno nie miałem takiej przyjemności ze słuchania muzyki. U mnie grają z LG V20 i może to jest ta idealna synergia. Jest tak fajnie, że nie chce mi się podpinać pod m0 czy radsone. Lubię takie granie, trochę rzeczywiście zbliżone do grado sr60, choć to zupełnie inne konstrukcje. Polecam, sam dokupiłem właśnie 2 pary, na prezent i jako rezerwę.

Wysłane z mojego LG-H910PR przy użyciu Tapatalka

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja nadal nie mogę wyjść z podziwu dla słuchawek za 25 pln. KZ EDX bo o nich mowa, potrzebowały kilku dni wygrzania. Początkowo wydawały się zbyt jasne i potrafiły zakłuć na przełomie wysokich i średnicy. Nie bez znaczenia jest dopasowanie gumek, powinny dosc szczelnie zakrywać kanał ucha. Co otrzymujemy za te 25 zł, czyli paczkę orzeszków jak ktoś fajnie porównał wyżej? Moim zdaniem, granie na poziomie słuchawek co najmniej 10 krotnej wartości. Bardzo równe granie, z szeroką sceną, świetną separacją instrumentów, z których każdy ma swoje namacalne miejsce. O poszczególnych pasmach nie będę się rozpisywał, każde jest takie jak być powinno. Basik jest, wybrzmiewa i znika jak już nie jest potrzebny. Średnica? Wow. Bliska i szczegółowa. Góra? Mi nic w niej nie przeszkadza. Całość stanowi spójny i jednocześnie muzykalny przekaz. Dawno nie miałem takiej przyjemności ze słuchania muzyki. U mnie grają z LG V20 i może to jest ta idealna synergia. Jest tak fajnie, że nie chce mi się podpinać pod m0 czy radsone. Lubię takie granie, trochę rzeczywiście zbliżone do grado sr60, choć to zupełnie inne konstrukcje. Polecam, sam dokupiłem właśnie 2 pary, na prezent i jako rezerwę.

Wysłane z mojego LG-H910PR przy użyciu Tapatalka



Daj znać czy będziesz mieć różnice w brzmieniu między egzemplarzami, ciekaw jestem


Sent from my iPhone using Tapatalk
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 godzin temu, Perul napisał:

A co testowałeś? Moje zmodowane B8 też "niszczą" i to już od paru ładnych lat nie znalazłem nic co by mi pasowało bardziej. No może CyberDrive (dynamik z elektrostatem) pasują bardziej, ale technicznie od B8 odstają w jakości i zejściu basu.

Tak z pamięci to Creative Aurvana Live! SE i byłem pozytywnie zaskoczony jak fajnie grały (dynamicznie z dobrym basem i przyjemną dla ucha średnicą), ale przede wszystkim scenę miały mniejszą i wygoda oraz izolacja stały na niższym poziomie, bo to bardziej słuchawki nauszne. Ponadto to trochę taki plastik-fantastik tzn. wykonanie w porządku, metalowe prowadnice, ale te błyszczące muszle z brokatem i kabel przytwierdzony na stałe to inna liga niż premium BossHiFi. :P

 

Potem były NAD Viso HP50 i ogólnie uważam je za udane - grały ciepło, milutko, relaksująco z dobrym basem i gęstą średnicą, ale miałem spore oczekiwania co do sceny i jej kreowania (czym chwalił się producent), a ja ją odebrałem jako przeciętną bez efektu wow. Plusem tego modelu było bardzo dobre tłumienie i wysoka wygoda, ale te też inna półka cenowa.

 

Teraz mam AKG K550 MKIII i będę kombinował z modami, bo są bardzo wygodne, oferują ponadprzeciętne tłumienie, grają przestrzennie, detalicznie, nawet bas potrafi ładnie zejść, ale dźwiękowi brakuje ciała, wypełnienia, nawet nie wiem jak to opisać. Chyba po prostu grają zbyt chudo jak dla mnie.

 

Jeszcze mam Fostexy T50RP MK3 i z Twoją pomocą je trochę zmodyfikowałem i już tak nie tłuką basem, ale nie wiedzieć czemu prawie w ogóle z nich nie korzystam (może dlatego, że są bardzo prądożerne i w przeciwieństwie do powyższych modeli nie grają z telefonu, więc nici z leżenia na kanapie).

 

Ogólnie nie umiem zbyt dobrze nazwać tego, co mi pasuje bądź nie w dźwięku, ale łapię się na tym, że BossHiFi używam chętnie, podczas gdy inne słuchawki zamknięte leżą odłogiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja tam zamówiłem (nie)tanie SMABAT ST-10S z kablem zbalansowanym 2.5mm, którym podłączę je do FiiO BTR3K i/lub BTR5, zobaczymy czy będzie sensowna różnica. Będą u mnie już jutro, nie mogę się doczekać!

 

Ciekaw jestem jak wypadłyby te B8 w starciu z Meze 99 Classic, które też są w drodze do nas.

 

Ktoś słyszał coś o ThieAudio Legacy L3? To poczytajcie. Zamówiłem je sobie i w międzyczasie zrezygnowałem z IEMów, przyszły ostatnio i leżą nieodpakowane. Po prostu nie potrafię się do IEM przyzwyczaić, moja kobieta również. Mam również dwie pary zbędnych, nieotwartych BLONów BL-03. Skoro to temat tanich słuchawek, to oficjalnie powiadam: sprzedam tanio. BLONy z dodatkowym (upgrade) kablem po 90zł, a ThieAudio L3 za 440zł - oferta tylko dla forumowiczów, oczywiście.. na allegro wystawiłem drożej.

 

Mam również kabel zbalansowany 2.5mm FAAEAL, upgrade kabel orginalny KZ 2-pinowy 3.5mm oraz 2 kable zbalansowany 2.5mm Tripowin C8 również 2-pinowe. Gdyby ktoś był zainteresowany.

hala — kopia.jpg

IMG_20201019_214848.jpg

Edytowane przez Admor
dorzucam foto
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Admorchyba wątki pomyliłeś to nie bazar

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale to nie zmienia zasad

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności