Skocz do zawartości

Tanie słuchawki z Chin


MrSheep

Rekomendowane odpowiedzi

30 minut temu, pierotero napisał:

Mnie to tylko 90 dni ochronki co najwyżej 🤬

 

90 dni gwarancji na Kebaba nie potrzeba ;) Już po max 10 dniach powinieneś wiedzieć, czy był z salmonellą :D

 

I zaznaczam, że nie przyjmuję reklamacji, jak ktoś po moim płomiennym opisie kupił słuchawki zamiast kebaba i teraz żałuje ;) Jeśli Wam uszy za ten wybór nie podziękują, to przynajmniej żołądek powinien :D 

 

A tak serio, ja za EDX płaciłem 28 zł - ale kupowałem w dniu premiery ;) I uważam, że to śmiesznie tanio, więc jak można kupić jeszcze taniej, to już w ogóle ci Chińczycy powariowali ;)  EDX są niewiele gorsze od ZSTX.

@Birken Różnice są takie, że moje jedne EDX mają mniej basu i więcej wyższej średnicy, a drugie mają więcej basu (już tak na granicy przesady nawet) i mniej wyższej średnicy. Tych pierwszych nie mogłem słuchać z oryginalnymi gumkami, bo dla mnie było za jasno i musiałem przyciemniać je piankami. Drugie brzmią fajnie nawet na gumkach KZ.

Odnośnie kabelków to się nie spotkałem jeszcze z przypadkiem żeby zmiana kabla powodowała różnice w pasmie na poziomie kilku dB, nie wiem czy to w ogóle mozliwe :) Ale jak znajdę chwilę, to posłucham i sprawdzę, czy uda mi się usłyszeć jakąś różnicę między tymi trzema kablami KZ - srebrny kiedyś sprzedawali osobno i ludzie pisali, że po wymianie jest poprawa, zobaczymy :)

 

Edytowane przez Kuba_622
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spróbuj z Cu/Ag/Au -TRN T1 lub z Yinyoo 16/8r. Nie wieżę że jak wymienisz zwykły kabelek na dobre srebro to nie usłyszysz 😏

Edytowane przez pierotero
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, pierotero napisał:

Spróbuj z Cu/Ag/Au -TRN T1 lub z Yinyoo 16/8r. Nie wieżę że jak wymienisz zwykły kabelek na dobre srebro to nie usłyszysz 😏

 

Ujmę to tak - jeśli na moich EDX usłyszę różnicę między miedzianym a srebrnym kablem KZ, to ewentualnie zastanowię się nad zakupem kabla droższego niż słuchawki 🤪

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 godziny temu, Kuba_622 napisał:
 
90 dni gwarancji na Kebaba nie potrzeba Już po max 10 dniach powinieneś wiedzieć, czy był z salmonellą
 
I zaznaczam, że nie przyjmuję reklamacji, jak ktoś po moim płomiennym opisie kupił słuchawki zamiast kebaba i teraz żałuje Jeśli Wam uszy za ten wybór nie podziękują, to przynajmniej żołądek powinien  
 
A tak serio, ja za EDX płaciłem 28 zł - ale kupowałem w dniu premiery I uważam, że to śmiesznie tanio, więc jak można kupić jeszcze taniej, to już w ogóle ci Chińczycy powariowali   EDX są niewiele gorsze od ZSTX.
[mention=79414]Birken[/mention] Różnice są takie, że moje jedne EDX mają mniej basu i więcej wyższej średnicy, a drugie mają więcej basu (już tak na granicy przesady nawet) i mniej wyższej średnicy. Tych pierwszych nie mogłem słuchać z oryginalnymi gumkami, bo dla mnie było za jasno i musiałem przyciemniać je piankami. Drugie brzmią fajnie nawet na gumkach KZ.
Odnośnie kabelków to się nie spotkałem jeszcze z przypadkiem żeby zmiana kabla powodowała różnice w pasmie na poziomie kilku dB, nie wiem czy to w ogóle mozliwe Ale jak znajdę chwilę, to posłucham i sprawdzę, czy uda mi się usłyszeć jakąś różnicę między tymi trzema kablami KZ - srebrny kiedyś sprzedawali osobno i ludzie pisali, że po wymianie jest poprawa, zobaczymy
 

No to powiem tak, właśnie dojechały , estetyczne opakowanie. Córce podoba się kabelek , mówi taki niespotykany . Nie miałem dużo słuchawek dokanałowych , ale te leżą genialnie w uszach , żadnego ucisku , nie wypadają, nie izolują na maksa i dobrze. Włączyłem na Samsungu S9 i chyba trafiłem w dobrą partię. Porównanie ze słuchawkami z zestawu czyli AKG , miażdżą, wszytko na idealnym poziomie jak dla mnie , bas w normie , soprany nie kaleczą ucha, i ta scena ..... Ja nie wiem jak to robią że z taką ceną im się opłaca ( po odjęciu kuponami wyszło 13,20 zł). I to wszystko na fabrycznych tipsach gumowych , a zaraz założę domówione pianki . Jestem zadowolony , dzięki Kuba_622 za podzielenie się opinią. Teraz poszukam czegoś z BT .728d1ada7eccec61aa0bed05c0182788.jpg

Wysłane z mojego SM-G960F przy użyciu Tapatalka
 

Edytowane przez Masterjam
  • Like 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minut temu, Masterjam napisał:

No to powiem tak, właśnie dojechały , estetyczne opakowanie. Córce podoba się kabelek , mówi taki niespotykany emoji3.png. Nie miałem dużo słuchawek dokanałowych , ale te leżą genialnie w uszach , żadnego ucisku , nie wypadają, nie izolują na maksa i dobrze. Włączyłem na Samsungu S9 i chyba trafiłem w dobrą partię. Porównanie ze słuchawkami z zestawu czyli AKG , miażdżą, wszytko na idealnym poziomie jak dla mnie , bas w normie , soprany nie kaleczą ucha, i ta scena ..... Ja nie wiem jak to robią że z taką ceną im się opłaca ( po odjęciu kuponami wyszło 13,20 zł). I to wszystko na fabrycznych tipsach gumowych , a zaraz założę domówione pianki emoji16.png. Jestem zadowolony , dzięki Kuba_622 za podzielenie się opinią. Teraz poszukam czegoś z BT .728d1ada7eccec61aa0bed05c0182788.jpg

Wysłane z mojego SM-G960F przy użyciu Tapatalka
 

 

Jak chcesz mieć równie zaskakujące wrażenia i szukasz z BT to polecam KZ Z1 :D 

Mają jedną wadę - 2h na baterii. Poza tym są fenomenalne!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 5.10.2020 o 14:23, Kuba_622 napisał:

Okazuje się, że w przypadku tanich chińczyków recenzje są niestety mało przydatne. Moje EDX czarne grają zupełnie inaczej niż EDX przezroczyste. Sprawdzałem na tych samych gumkach/piankach. I nie są to audiofilskie, subtelne różnice ;) Dźwięk EDX czarnych jest zdecydowanie bliższy temu z ZSTX niż temu z EDX przezroczystych.

 

Kupowanie tanich rzeczy z Chin to wspaniała przygoda dla odważnych, nigdy nie wiesz co cię czeka :P

 

 

 

edx2.png

Z tym modelem to ciekawa rzecz, może jednak to ma związek z kolorem, bo nie widzę przezroczystych w oficjalnym sklepie na ali. Może faktycznie różnią się od siebie z jakiegoś innego powodu niż wadliwości.

Edytowane przez Valker
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak dla mnie EDX walą górnym środkiem tak mocno że nie idzie wytrzymać.
Dobre będą chyba tylko dla kogoś, kto nie wie, że istnieje VK4


Sent from my iPhone using Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to powiem tak, właśnie dojechały , estetyczne opakowanie. Córce podoba się kabelek , mówi taki niespotykany . Nie miałem dużo słuchawek dokanałowych , ale te leżą genialnie w uszach , żadnego ucisku , nie wypadają, nie izolują na maksa i dobrze. Włączyłem na Samsungu S9 i chyba trafiłem w dobrą partię. Porównanie ze słuchawkami z zestawu czyli AKG , miażdżą, wszytko na idealnym poziomie jak dla mnie , bas w normie , soprany nie kaleczą ucha, i ta scena ..... Ja nie wiem jak to robią że z taką ceną im się opłaca ( po odjęciu kuponami wyszło 13,20 zł). I to wszystko na fabrycznych tipsach gumowych , a zaraz założę domówione pianki . Jestem zadowolony , dzięki Kuba_622 za podzielenie się opinią. Teraz poszukam czegoś z BT .728d1ada7eccec61aa0bed05c0182788.jpg

Wysłane z mojego SM-G960F przy użyciu Tapatalka
 
Polecam edifier x3

Sent from my LG-H910PR using Tapatalk

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, FranticPhil napisał:

Jak dla mnie EDX walą górnym środkiem tak mocno że nie idzie wytrzymać.
Dobre będą chyba tylko dla kogoś, kto nie wie, że istnieje VK4 emoji2371.png

 

Właśnie zamówiłem VK4 :)EDX tak jak pisałem wyżej - moje pierwsze miały więcej górnej średnicy niż ZSTX (które już miały jej dla mnie za dużo). Drugie okazały się bardziej stonowane i jestem w stanie ich słuchać nawet na stockowych tipsach - pierwszych nie mogłem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, Kuba_622 napisał:

 

Właśnie zamówiłem VK4 :)EDX tak jak pisałem wyżej - moje pierwsze miały więcej górnej średnicy niż ZSTX (które już miały jej dla mnie za dużo). Drugie okazały się bardziej stonowane i jestem w stanie ich słuchać nawet na stockowych tipsach - pierwszych nie mogłem.

 

Zamów sobie ZSN Pro X, po ZSTX będziesz na pewno zadowolony :D Koszt też niewielki ;) 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do mnie dojechały przezroczyste KZ EDX - takie tanie na siłownię, jak rozwalę albo zgubię to żeby żal nie było. Góra owszem i ciut za ostra, ale poza tym - te słuchawki kosztujące 6,16$ nie mają prawa tak grać. No ku.rwa nie. Odnoszę wrażenie że mają najlepsze zejście basu, z jakim się spotkałem ostatnio. Jak pisałem - góra ciut za ostra, metaliczna, wokal mógłby być trochę bliżej, ale za tą cenę to sobie jeszcze wezmę białe i może szare. Czarnych słuchawek mam przesyt ostatnio. Komfort i wygoda ze Spiral Dot prima sort. KZ EDX to najlepszy budżetowy miszczuniu za jakim miałem styczność 😉 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, bob2000 napisał:

Jak takie VK4, ZSN Pro X, ZSN Pro X się mają do senfer dt6? SQ podobne, czy lepsza jakość?

 

Mnie w ogóle DT6 nie zachwyciły, są takie zamglone i mocno zmulone.

Podobno po dłuuugim wygrzewaniu coś się z nich tam rodzi, ale mnie nawet do tego wygrzewania nie zachęciły..

Nie sądzę, że zmienią się aż tak żeby były jakoś mocno warte uwagi. No i dla mnie są dramatycznie niewygodne. 

ZSN Pro X już prosto z pudełka są fajne ;) Jak chcesz powiedzmy ciemniejsze ZSN Pro X to warto ZSX kupić.

Edytowane przez ryankgb
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, ryankgb napisał:

Mnie w ogóle DT6 nie zachwyciły, są takie zamglone i mocno zmulone.

Na początku grały jak słuchawka telefoniczna, później się unormowały. Jednak nic specjalnego to nie było, chyba jakaś szarość w nich była. Ostatnio je odnalazłem i włożyłem na 15 sekund do ucha po czym stwierdziłem, że w sumie są niewygodne - nie zwróciłem uwagi na jakość grania po tak długiej przerwie (~rok). Zamglone i zamulone to mi się chyba nigdy nie wydawały, no aż muszę je znowu posłuchać :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, bob2000 napisał:

Na początku grały jak słuchawka telefoniczna, później się unormowały. Jednak nic specjalnego to nie było, chyba jakaś szarość w nich była. Ostatnio je odnalazłem i włożyłem na 15 sekund do ucha po czym stwierdziłem, że w sumie są niewygodne - nie zwróciłem uwagi na jakość grania po tak długiej przerwie (~rok). Zamglone i zamulone to mi się chyba nigdy nie wydawały, no aż muszę je znowu posłuchać :D

 

Przy okazji jak się zastanawiasz nad KZ ZSN Pro X albo ZSX to tutaj sobie możesz poczytać recki: ryankgb.pl :P 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

38 minut temu, Mr Krzychoo napisał:

Do mnie dojechały przezroczyste KZ EDX - takie tanie na siłownię, jak rozwalę albo zgubię to żeby żal nie było. Góra owszem i ciut za ostra, ale poza tym - te słuchawki kosztujące 6,16$ nie mają prawa tak grać. No ku.rwa nie. Odnoszę wrażenie że mają najlepsze zejście basu, z jakim się spotkałem ostatnio. Jak pisałem - góra ciut za ostra, metaliczna, wokal mógłby być trochę bliżej, ale za tą cenę to sobie jeszcze wezmę białe i może szare. Czarnych słuchawek mam przesyt ostatnio. Komfort i wygoda ze Spiral Dot prima sort. KZ EDX to najlepszy budżetowy miszczuniu za jakim miałem styczność 😉 

 

Dokładnie, za takie pieniądze, to ja jestem w stanie nawet zaakceptować zabawę z equalizerem ;) I się pozbyć tych pików w przedziale 2 - 5 kHz. A bas ma świetnego kopa, jest lepszy niż w Blon 03, scena też lepsza. Błony wygrywają przyjemniejszym strojeniem na stockowych gumkach, ale technicznie są gorsze :) Dla mnie EDX to idealne słuchawki do biegania/ na rower :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

48 minut temu, ryankgb napisał:

 

Mnie w ogóle DT6 nie zachwyciły, są takie zamglone i mocno zmulone.

Podobno po dłuuugim wygrzewaniu coś się z nich tam rodzi, ale mnie nawet do tego wygrzewania nie zachęciły..

Nie sądzę, że zmienią się aż tak żeby były jakoś mocno warte uwagi. No i dla mnie są dramatycznie niewygodne. 

ZSN Pro X już prosto z pudełka są fajne ;) Jak chcesz powiedzmy ciemniejsze ZSN Pro X to warto ZSX kupić.

No niestety trza je długo wygrzewać, a rekordzista u mnie to LZ A6 Mini - przeszło 240 godzin, ale dziś moje ulubione.DT6/6 Pro też muszą kilkadziesiąt godzin pograć by pokazać co potrafią. @ryankgb jak chcesz wygrzane posłuchać to na pw odezwij sie. 

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, chico99 napisał:

Jaro, szacun. To dwa miechy po 4h dziennie.👍

Nie po 4 godziny tylko 24 godziny, HiFi Walker podłaczony do prąda i do niego słuchawki po 12 dniach już było dobrze :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, chico99 napisał:

To też szacun, zdania nie zmieniam.:)

Gdybym w internatach nie przeczytał, że tak trzeba to uznałbym, ze wyrzuciłem w błoto 50 $. Prosto z pudełka to badziew, który przegrywa ze słuchawkami za 2-3$, ale teraz to baaaardzo fajne słuchawki :) Warto bylo sie pomęczyc

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

DT6 miecie na prawo i lewo te tanie KZety

Ja słucham na CP100 i posrebrzanej miedzi, single ended.

Brzmieniowo bez korekcji są najbardziej zbliżone do Legacy 3, imho.

Super sluchawki za psi pieniądz.


Sent from my iPhone using Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności