Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Tanie słuchawki z Chin


MrSheep

Rekomendowane odpowiedzi

Mają wszyscy, mam i ja. Dziś przyszły moje K1 z lucky bag'a. Testując je z adapterem BT od nich wydają się mieć trochę za dużo basu, który wydaje się taki "mętny" i jest uczucie grania z tyłu głowy, mało przestrzenne są. Jutro (w zasadzie dziś) zobaczę czy to wina samego adaptera. Ktoś jeszcze adapter testował?

IMG_20200924_164505.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te nowe KZ EDX z pojedynczym dynamikiem to chyba najtańsze, "kompletne" słuchawki na rynku. Za mniej niż 30 zł dostajemy słuchawki, które są nieźle wykonane, lekkie i wygodne (przynajmniej dla mnie kształt obudów jest optymalny). Dołączone tipsy KZ Startips są świetne, a kabelek dobry - nie skręca się, sprawia wrażenie wytrzymałego, odcinki pamięciowe są odpowiednio wyprofilowane, a mikrofon niezły. Brzmieniowo trochę mnie zaskoczyły, bo nie miałem dużych oczekiwań i spodziewałem się ostrej "V-ki" a la KZ ZS6, a dla mnie grają one zdecydowanie lepiej, a przede wszystkim przyjemniej. Basu jest całkiem sporo, nieco misiowatego, ale bez większego zamulania i podbicia w wyższym zakresie. Średnica nie jest tak wycofana i sucha, a góra nie kłuje. Scena w miarę szeroka. Ogólnie grają dość ciepło, ale muszę dać im trochę czasu, bo może to efekt nowej zabawki albo kwestia zestawienia z LZ A6 Mini na niebieskich filtrach. Tak czy inaczej w tej cenie to jak to mówią po angielsku - kradzież.

kz edx.jpg

  • Like 8
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 20.09.2020 o 16:24, Perul napisał:

Wziąłem na spróbowanie Zealot, takie bardzo podobne do Sony MDR-1A. Jak przyjdą to dam znać jak to gra fabrycznie i czy ma potencjał na mody.

No więc doszły te Zealot B5. Jakość wykonania jak na swoją cenę całkiem dobra, dobrze spasowane elementy, tylko wrażenie trochę tandetnego plastiku (na szczęście jest polakierowany). Jakość elektroniki na dobrym poziomie, nic nie szumi, jest BT4 które obsługuje lepsze kodeki niż standardowy (i słychać zmianę po zmodowaniu). Co do ergonomii to bardzo zbliżona do Sony MDR-1A, na których są wzorowane. Ucho średnio mieści się w padzie, ale po zaaplikowaniu podkładek z gąbki z tyłu i od spodu jest już całkiem dobrze.

Teraz jeśli chodzi o dźwięk, to fabrycznie jest słabo. Przetwornik praktycznie "fruwa" w powietrzu, jest bardzo słabo zdampingowany, do tego są 4 otwory łączące komorę muszli z uchem. Przekłada się to na bezbasie, zwłaszcza niskiego basu brak i taką "wrzeszczącą" pudełkową średnicę, oraz małą ilość góry.

Po zaaplikowaniu modu, który polega głównie na uszczelnieniu dziur i dużo mocniejszym zdampingowaniu przetwornika dźwięk robi się poukładany, pasma wracają na swoje miejsce (jest bas i to dość konkretny), średnica przestaje być pudełkowa i wrzeszcząca, pojawia się dobrze rozciągnięta góra pasma. Ogólnie brzmienie rozrywkowe, dość uniwersalne, szczegółowe.

Edytowane przez Perul
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobry wieczór, dawno mnie nie było, więc zatrzymałem się na wykwintach pokroju BQ3 czy ZST, których już nie mam niestety

Ostały się Xiaomi Pro HD te 3 przetwornikowe, które jakoś tam grają. Mam teraz Fiio BTR3K i fajnie by było wykorzystać ten balans. Mam pianki T400 i bardzo chciał coś przyjemnego zwiewnego, przestrzennego z takich tanich :) Na co polować? Dziękuję za pomoc

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobry wieczór, dawno mnie nie było, więc zatrzymałem się na wykwintach pokroju BQ3 czy ZST, których już nie mam niestety
Ostały się Xiaomi Pro HD te 3 przetwornikowe, które jakoś tam grają. Mam teraz Fiio BTR3K i fajnie by było wykorzystać ten balans. Mam pianki T400 i bardzo chciał coś przyjemnego zwiewnego, przestrzennego z takich tanich Na co polować? Dziękuję za pomoc
 

Jak tanio i fajnie to QKZ VK4


Sent from my iPhone using Tapatalk
  • Like 1
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej forumowicze!

Zwracam się po sugestie po raz kolejny. Jak do tej pory zawsze wasze rady były celne. Moje pierwsze doki z Chin to EINSEAR T2 i grają dobrze do dziś. Chciałem jednak coś "czystszego" i bardziej neutralnego. Dostałem tutaj radę aby zainwestować w Senfer DT6 i to był naprawdę dobry zakup. Niestety był - jedna ze słuchawek przestała grać (a raczej gra ale strasznie cicho tak że nie da się już z nich korzystać. Kupiłem nawet nowy kabel aby wyeliminować problem kabla, niestety, wygląda na to że jedna ze słuchawek obraziła się i zamiast grać, szepcze....

Minął rok od zakupy DT6 - co polecicie teraz? Najlepiej aby słuchawki miały ten sam typ złącza MMCX co DT6, bo mam już dwa kable ;) Brzmienie zbliżone do DT6, może być lekko bardziej basowe ale przede wszystkim chciałbym móc się jak najbardziej w dźwięku zanurzyć i wsłuchać w detale (na ile pozwalają na to doki). [muzyka to black metal / death metal / industrial / jazz jakieś alternatywne i ekperymentalne twory ]

Z góry dzięki za typy!
Michał

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Joszua napisał:

Hej forumowicze!

Zwracam się po sugestie po raz kolejny. Jak do tej pory zawsze wasze rady były celne. Moje pierwsze doki z Chin to EINSEAR T2 i grają dobrze do dziś. Chciałem jednak coś "czystszego" i bardziej neutralnego. Dostałem tutaj radę aby zainwestować w Senfer DT6 i to był naprawdę dobry zakup. Niestety był - jedna ze słuchawek przestała grać (a raczej gra ale strasznie cicho tak że nie da się już z nich korzystać. Kupiłem nawet nowy kabel aby wyeliminować problem kabla, niestety, wygląda na to że jedna ze słuchawek obraziła się i zamiast grać, szepcze....

Minął rok od zakupy DT6 - co polecicie teraz? Najlepiej aby słuchawki miały ten sam typ złącza MMCX co DT6, bo mam już dwa kable ;) Brzmienie zbliżone do DT6, może być lekko bardziej basowe ale przede wszystkim chciałbym móc się jak najbardziej w dźwięku zanurzyć i wsłuchać w detale (na ile pozwalają na to doki). [muzyka to black metal / death metal / industrial / jazz jakieś alternatywne i ekperymentalne twory ]

Z góry dzięki za typy!
Michał

Sam nawalam wszystko co ma metal w nazwie i zakochałem się w nowym zakupie, mianowicie Tin Hifi T2 Plus. Jasne, jest bardziej basowy niż oryginalny T2 i może mniej szczegółowy, ale nadrabia to wszystkim innym. Dość szeroka scena, do tego naprawdę fajne obrazowanie i separacja instrumentów. Góra nie jest ścięta, więc i na ilość szczegółów nie będziesz narzekać. Mam je z tydzień i nadal nie wiem do czego się przyczepić, chyba tylko, że metal robi się mocno chłodny ;)
Ale jeśli chcesz absolutny neutral, to tylko T2, T3 ma odrobinę więcej basów i dla niektórych nadal jest to top IEM. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, Joszua napisał:

wygląda na to że jedna ze słuchawek obraziła się i zamiast grać, szepcze....

Prawdopodobnie "siateczka" na końcu tulejki zalepiona jest woskowiną. Niekoniecznie od frontu, bo byś to pewnie zauważył.

Były jakieś sposoby na rozpuszczenie tego, możliwe nawet że wodą utlenioną. Trzeba zanurzyć sam koniec tulejki (zapchaną siateczkę), tak, żeby nie zmoczyć przetwornika i zostawić na przynajmniej kilkanaście minut. Po tym czasie strząsnąć i wytrzeć chusteczką (ściągnąć jak najwięcej wody) i sprawdzić jaki efekt. W razie potrzeby powtórzyć operację.

Jakby woda utleniona była za słaba do rozpuszczenia, to można spróbować z jakimś słabym rozpuszczalnikiem organicznym (słabym po to, żeby opary nie rozpuściły membrany w przetworniku). Możliwe nawet, że krople do czyszczenia ucha będą OK.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Założyć nową :) Na ali są zestawy takich siatek

https://pl.aliexpress.com/item/33040223675.html?spm=a2g0s.8937460.0.0.6e142e0eDfHZqR

Edytowane przez Jaro54
  • Like 1
  • Thanks 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 28.09.2020 o 22:00, Perul napisał:

Były jakieś sposoby na rozpuszczenie tego, możliwe nawet że wodą utlenioną. Trzeba zanurzyć sam koniec tulejki (zapchaną siateczkę), tak, żeby nie zmoczyć przetwornika i zostawić na przynajmniej kilkanaście minut. Po tym czasie strząsnąć i wytrzeć chusteczką (ściągnąć jak najwięcej wody) i sprawdzić jaki efekt. W razie potrzeby powtórzyć operację.


łooo Panie kochany, działa! Dzięki wielkie! :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 
Tak, X3.
Kupilem te x3 z dostawą w 3 dni i jestem zaskoczony pozytywnie. Fajnie grające, świetny midbas, gitary basowe, przestrzeń i stereofonia. Ciut za duzo jak dla mnie góry ale w całokształcie warte polecenia dokanałowe bt.

Sent from my LG-H910PR using Tapatalk

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

X3 sa tak dobre że kupiłem drugą parę zeby były na zapas. Za takie pieniądze to jest absolutny no brainer


Sent from my iPhone using Tapatalk

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wiem ze do kupienia jest na ali. znalazlem dawno. pytanie jak przytwierdzic? bo chyba nie super glu

Wysłane z mojego Mi 9T Pro przy użyciu Tapatalka


Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, xtremesystems napisał:

pytanie jak przytwierdzic?

jest w aukcji, że są samoprzylepne - widać na tym zdjęciu z palcem pod spodem, że mają "obwódkę" klejącą pod spodem.

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Okazuje się, że w przypadku tanich chińczyków recenzje są niestety mało przydatne. Moje EDX czarne grają zupełnie inaczej niż EDX przezroczyste. Sprawdzałem na tych samych gumkach/piankach. I nie są to audiofilskie, subtelne różnice ;) Dźwięk EDX czarnych jest zdecydowanie bliższy temu z ZSTX niż temu z EDX przezroczystych.

 

Kupowanie tanich rzeczy z Chin to wspaniała przygoda dla odważnych, nigdy nie wiesz co cię czeka :P

 

 

 

edx2.png

  • Like 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 minut temu, Birken napisał:

No dobra ale jakie różnice? Bo teraz się waham.

Zmieniałeś kable?

 

Ale co tu się wahać, słuchawki w cenie kebaba :D Nie sądzę, żeby opis różnic komuś pomógł, bo one raczej nie wynikają z koloru, tylko po prostu z braku kontroli jakości... Jedne które mam są analityczne, drugie ciemniejsze i bardziej basowe. I jedne i drugie za taką cenę to kradzież ;)

Słuchałem obu na srebrnych kabelkach KZ, bo mam dwa. To nie kwestia kabli.

 

Podobną historię czytałem zresztą niedawno na temat Fiio FD1, gdzie facet miał 2 egzemplarze i grały zupełnie inaczej. Trzeba się pogodzić z faktem, że to nie są sprzęty z niemieckiej fabryki Beyerdynamic czy Sennheiser, gdzie podczas składania słuchawki są kilkukrotnie mierzone i odrzuca się części, które nie spełniają norm, a przetworniki są idealnie parowane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co utrata dobrego kebsa to mała strata? :P

Chodziło mi właśnie o to byś opisał w jaki inny sposób mogą EDXy grać. Nie wiązałem tego ściśle z kolorem tylko o rozjazd pomiędzy sztukami chodziło. Jestem w małym szoku po tym jak KBEAR KS2 grają inaczej na innym niż fabryczny ale również tanim kablu. Widzę na zdjęciu 2 rożne to myślałem że i tu może jest jakaś różnica. 

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to zobaczymy, ja zamówiłem głównie dlatego , ze napisałeś że fajnie grają jak z tą cenę. Oczywiście nie spodziewałem się cudów , ale mnie wyszły one 17 zł  po odjęciu kuponów więc , faktycznie jeden kebs 🤣. Chyba jutro będą w paczkomacie bo są już na sortowni Inpostu. Ale szybkość realizacji zacna 26.09 zamówione , i może jutro dostawa.

Edytowane przez Masterjam
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Masterjam napisał:

Ale szybkość realizacji zacna 26.09 zamówione , i może jutro dostawa.

A w którym sklepie to tak szybko kebsy dają? 😃

Mnie to tylko 90 dni ochronki co najwyżej 🤬

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności